steam para iadesi ne zaman gelir / Papara Steam İadesi Yapmadı - Soru Sor - Papara Topluluk

Steam Para Iadesi Ne Zaman Gelir

steam para iadesi ne zaman gelir

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? Steam oyun iadesi rehberi

Steam oyun iadesi nasıl yapılır?

Steam'de oyun iadesi yapmak istiyorsanız öncelikle bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Bu şartlar;

Oyunu aldıktan sonra iade edebilmek için 14 gününüz mevcut.
Eğer oyunu 2 saatten fazla oynadıysanız oyunu iade edemezsiniz.
Aldığınız oyunu Steam market üzzerinden almış olmanız gerekiyor. Kod satan 3. parti sitelerden aldığınız oyunları iade edemiyorsunuz.

Eğer sizin iade etmek istediğiniz oyyun bu kriterlere uyuyorsa satın almış olduğunuz oyunu Steam üzerinden İade edip paranızı geri alabilirsiniz.

Steam'de bir oyun aldınız ama oyunu beğenmediniz, ya da bilgisayarınız kaldırmıyor hatta siz aldıktan sonra indirime girdiyse steam oyun iadesi yapıp paranızı geri alabilirsiniz. Steam oyun iadesi yaparak paranızı geri almak istiyorsanız yapmanız gerekenler şunlar;

1) Steam destek sayfasına gidin: seafoodplus.info

2) Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekrandan "Oyunlar, Yazılım, vs." bölümüne tıklayın.

3) İade etmek istediğiniz oyunu seçin.

4) "Umduğum gibi değil" yazısına tıklayıp, ilerleyin

5) "İade talebinde bulunmak istiyorum" butonuna tıklayın.

6) İade sebebiniz seçin ve bir açıklamada bulunun. Bu seçenekte eğer kare hızı çok düşük diye belirtip açıklama kısmında da az fps aldığınızı belirtirseniz iade talebiniz yüksek olasıkla onaylanır.

7) Talebi gönder diyerek işlemi onaylayın

Böylelikle Steam Oyun İade talebinizi oluşturmuş oluyorsunuz. Ufak bir incelemenin ardından talebiniz değerlendirilecek ve onaylanırsa paranız yaklaşık 1 hafta sonra iade edilecektir.

İade edilen para Steam Bakiyesi mi olur Nakit mi?

Talebiniz onaylandıktan sonra paranızı yaptığınız işlemin türüne göre nakit ya da steam bakiyesi olarak dönmektedir. BoaCompra aracılığı ile yaptığınız her ödemede Steam Oyun İadesi yaptıysanızz paranız Steam Bakiyesi olarak döner. Eğer BoaCompra dışında bir yöntem seçtiyseniz paranızı nakit olarak alabilirsiniz.

Steam İade Ne Zaman Gelir?

Steam bildiğiniz üzere PC platformunda her oyunu kolayca bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz bir uygulamadır. Steam üzerinde sayısız oyunu bulabilir ve arada gerçekleşen büyük indirimleri ile oyunları avantajlı fiyatlar ile almanıza olanak sağlamaktadır. Tabi ki her cihaz üzerinden hesabınıza girdikten sonra bütün oyunlarınızı indirebilmenize ve oynayabilmenize olanak sağlamasından ötürü oyuncular tarafından pratiklik açısından tercih edilmektedir. Steam'in bu kadar iyi bir platform olmasından sonra tabi ki oyuncular bazı aldıkları oyunları iade etmek isteyebilirler. Bu durumda da iade sağladıktan sonra ödedikleri ücretin hesaplarına ne zaman iade edeceğini düşünmektedirler. Peki Steam İade ne zaman geliyor, gelin bu konuya bakalım

Steam iadenin ne zaman geleceğinden önce dilerseniz en basit Steam iade şartlarına bir göz atalım:

• DLC'ler için 14 gün içerisinde DLC'i 2 saatten daha az süre oynadıysanız iade edebilirsiniz.
  • Oyunlar için yine DLC'lerde olduğu için 14 gün içerisinde 2 saatten oynamanız halinde tamamen ücret iadesi alabilirsiniz.
  • Steam cüzdan bakiyesi ise Steam'den alınması şartı ve harcanmaması durumunda iade edilebilmektedir. (Kopazar gibi siteler üzerinden almış olduğunuz Steam Cüzdan Kodları iade edilememektedir. Bunun sebebi güvenlik açısından bir kere kod teslim edildikten sonra iadesini sağlamak mümkün değildir.) Bu arada Steam Cüzdan Kodu almak için x adresini ziyaret edebilirsiniz.

Öne çıkan ve genellikle karşılaşılan Steam iade şartları bu şekildeydi, peki iade ettikten sonra iade parası ne zaman hesaba yansıyor, asıl konumuza geçelim

Steam Para İadesi Ne Zaman Gelir?

Steam üzerinden iade sağladıktan sonra eğer kredi kartı veya banka kartı ile alım yaptıysanız 1 hafta içerisinde iadenin gerçekleşeceğini belirteceklerdir. Bu durum iadenin Steam'den çıkışıdır, iade Steam'den çıkar çıkmaz kartınıza iade yansımayabilir. İadenin yansıması genellikle 48 saat sürse de bankanıza bağlı olarak 1 ay kadar sürebilmektedir. Ancak şahsi deneyimlerimize dayanarak söyleyebilirim ki genellikle Steam tarafından iade sağlandıktan sonra 48 saat içerisinde hesabınıza iade yansıyacaktır. Bunun yanı sıra bazen banka tarafından problemlerden dolayı iadenin yansımama gibi durumları olabilmektedir. Steam iadesi gerçekleştikten sonraki 48 saat içerisinde ücret hesabınıza yansımaz ise bankanız ile iletişime geçmenizi öneririz.

Steam İade Nasıl Yapılır?

Steam iade işlemi için Steam uygulamasını açın, sol üstte bulunan "Yardım" sekmesinin altında bulunan "Steam Destek" sayfasına giriş yapın ve muhtemelen orada en son aldığınız oyunu göreceksiniz. Üzerine tıklayarak iade işlemini kolay bir şekilde sebebini belirterek gerçekleştirebilirsiniz. Direkt olarak zaten neredeyse "canım istemedi" diye kolay ve basit seçenekler ile iade imkanı sunulmaktadır. Tabi ki bu "Steam üzerinde her oyunu alıp 2 saat oynayacaksınız ve sürekli iade sağlayabileceksiniz" demek değildir. Steam bu şekilde suistimal edilme durumlarına karşılık bir daha aldığınız oyunu iade etmeme gibi durumları karşınıza çıkarabilir.

Steam iade süreçleri ile alakalı makalemiz bu şekildeydi. Eğer ilgileniyorsanız altta bulunan bağlantılara tıklayarak diğer hizmetlerimize ulaşabilirsiniz:

Steam ve diğer platformlar, oyunlar hakkında gelişmelerden haberdar olmak için Kopazar Blog'unu takip etmeyi unutmayın!

Steam oyun iade etme &#; Steam oyun iade rehberi

Video oyunu satın almanın sorunlarından birisi de bir oyunu satın alıp oynayana kadar o oyunu sevip sevemeyeceğimizi bilmenin zor olmasıdır. Bu nedenle en büyük dijital oyun perakendecisi olan Steam&#;in memnun kalmadığınız satın alımlar için para iadesi yapması iyi bir şey. Oyun deneyiminizin henüz başlarındayken oyunu iade etmek isterseniz Steam paranızı uğraşsız bir şekilde iade edecektir. Sizlere bu rehberimizde Steam oyun iade etme aşamalarını ve iade koşullarından bahsedeceğiz.

Steam oyun iade etme koşulları

Bir Steam oyununu nasıl iade edeceğimize geçmeden önce, satın aldığınız ürünün para iadesi için uygun olduğundan emin olmanız önemli bir husus. Oyununuz aşağıdaki gereksinimleri karşılamasa bile Steam&#;in bazı durumlarda geri ödemeyi onaylayabileceğini unutmayın. Aklınıza sık sık takılan ve sık sorulan Steam iade soruları hakkında bilgiler için yazının geri kalanını okuyabilirsiniz.

Steam’de satın aldığım bir oyunu ne kadar sürede iade etmem gerekiyor?

Steam oyun satın alımları 2 saatten fazla oynanmadığı sürece satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edilebilir. Bu durum hem tam oyunlar hem de DLC’ler için geçerlidir. Eğer ön satıştayken bir oyun aldıysanız oyunun yayın tarihinden itibaren 14 gün geçerli olacaktır. Eğer bir oyunu 2 saatten fazla oynadıysanız yine de şansınızı denemekte fayda var. Steam bazı durumlarda 2 saati aşsanız dahi para iadesi yapabilmekte.

Ancak yine de oyuna girdiğiniz andan itibaren oyun oynama süreniz devreye girdiği için dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü oyunu duraklatsanız bile oyun açık olduğu sürece oyun oynama süreniz artmaya devam edecek. Oyun içi satın almalarda ise öğe oyun içinde kullanılmadığı sürece satın alma tarihinden itibaren 48 saat içerisinde iade edilebilir. Bazı geliştiriciler, oyun içi satın alımları iade etme seçeneğini devre dışı bırakmış olabilir ve bu durum satın alma sırasında belirtilecektir. 

Steam para iademi almam ne kadar sürer?

Kabul edilen geri ödemelerin alınması bir hafta kadar sürebilir. Geri ödemeyi Steam Cüzdanı olarak veya satın alma işlemini yaptığınız ödeme yöntemine iade olarak alabilirsiniz.

Steam VAC yasaklaması aldım, oyundan geri ödeme alabilir miyim?

Hayır. Valve Anti-Cheat sistemi (VAC) tarafından hile yaparken yakalanan oyuncular, yasaklama aldıkları oyunu iade etme haklarını kaybederler.

Steam cüzdan fonlarını iade edebilir miyim?

Evet, Steam cüzdanı paralarını Steam oyunlarına veya DLC&#;ye harcamadığınız sürece satın alma tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir.

Steam iade hakkımı elimden alabilir mi?

Sistemi kötüye kullandığınız düşünülürse Steam satın alımlarınızı iade etme hakkınızı iptal edebilir. Bu durum kullanıcıların iki saatlik oyun iade sınırını kötüye kullanmamaları için konulmuş bir önlemdir.

Bir oyun satın aldım ve şu an indirimde. İade edip indirimli versiyonunu alabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Bu nedenle bir oyunu iade etmek sistemin kötüye kullanılması olarak değerlendirilmez.

Satın alma işlemimin geri ödemeye uygun olup olmadığını nasıl görebilirim?

Yaptığınız bir satın alma işleminin geri ödenmeye uygun olup olmadığını merak ediyorsanız sizlere yazının ilerleyen kısımlarında anlatacağımız geri ödeme talebini iletmeniz yeterlidir. Satın alma işleminiz uygun değilse Steam yardım sayfasında satın alma listesinde görünmeyecektir. Bununla birlikte kurallara göre uygun olmayan bir ürün için geri ödeme talebi göndermek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Steam&#;deki tüm satın alma işlemlerinizi görmek için &#;Tüm Satın Alma Geçmişini Görüntüle&#;ye tıklamak ve ardından talepte bulunmak istediğiniz öğeyi seçmek.

Steam&#;deki oyunları nasıl iade edebilirim?

Steam üzerinden oyun iade etme işlemini oyunu son iki hafta içinde satın aldıysanız ve iki saatten az oynama süreniz varsa yapabilirsiniz. Zaten bu şartı sağladığınız taktirde önünüzde pek bir engel yok. Eğer yine de bu durumun dışında bir durumdaysanız denemenizde fayda var. Bu durum Steam mağazasında bulunan hem oyunlar hem de yazılımlar için geçerlidir. Steam&#;de oyunları nasıl iade edeceğinizi aşağıda açıkladık. İzlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

1. Sol üst köşede bulunan Yardım>Steam Destek&#;e gidin. Steam hesabınızla giriş yapın.
  2. &#;Satın Almalar&#;a tıklayın ve &#;Tüm satın alma geçmişinigörüntüle&#;yi seçin.
  3. Para iadesini istediğiniz oyun veya yazılım uygulamasını buradan seçebilirsiniz.
  4. Buradaki &#;Paraiadesi istiyorum&#; sekmesine tıklayın ve &#;Para iadesi talep etmek istiyorum&#;a gidin.
  5. Geri ödemenizin uygunluğunu kontrol edin ve açılır menüden bir neden seçin.
  6. Tüm ayrıntıları doldurduktan sonra &#;İsteği gönder&#;e tıklayın. Ardından isteğinizin başarıyla gönderildiğine dair bir onay e-postası alacaksınız.

Steam&#;de bir oyunu kolayca iade edin

Steam&#;den satın aldığınız bir oyunun iadesi için bu şekilde talep oluşturabilirsiniz. İşlem biraz zaman alıyor ancak Steam çoğunlukla geri ödemeleri genellikle kabul ediyor. Eğer oyununuz geri ödeme kurallarına uymasa bile Steam’in bu cömert para iadesi politikası nedeniyle başvuran ve olumlu sonuçlanan durumlar oluyor. Steam&#;de yanlışlıkla bir oyun satın aldığınızda veya iade etmek istediğinizde bu makalemizdeki adımları izleyerek para iadesi için başvurabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Papara Steam İadesi Yapmadı

kaan-kancaoglu1

Steam üzerinden alışveriş yaptım ,95 TL değerinde steam üzerinden de para kullandım steam üzerinden param iade oldu ama papara kartımdan çekilen miktar geri gelmedi 2 tane mail yolladım müşteri hizmetlerinizi aradım fakat açan veya mailime geri dönüş yapan olmadı ben paramın nerede olduğunu bilmek istiyorum bu işlem 26 kasımda yaptım halen param gelmedi.

3 Beğeni

yussuf2

Merhaba @kaan-kancaoglu:wave:

Kartıma iade seçeneğini seçtiysen paran papara hesabına iş günü içerisinde yansıyacaktır.

3 Beğeni

kaan-kancaoglu3

7 Gün geçmesine rağmen hala bir iade yapılmadı bekliyorum bakalım ne zaman yapılıcak.

3 Beğeni

yussuf4

Merhaba @kaan-kancaoglu:wave:

Steam desteğe ulaşıp iadenin referans numranısını talep edin ve papara müşteri hizmetlerine tekrardan ulaşın.

4 Beğeni

kaan-kancaoglu5

İadem yapıldı bu süreçte yardımcı olduğunuz için teşekkürler

3 Beğeni

ayyilmazkaan6

Aynı durum banada oldu nasıl iade aldın yardımcı olur musun?

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir