ankara baro seçimleri / Ankara Barosu’nda başkan değişmedi! Sedat Peker’e de oy çıktı - Son dakika haberleri – Sözcü

Ankara Baro Seçimleri

ankara baro seçimleri

Ankara Barosu seçimlerini kim kazandı

Ankara Barosu Başkanlığı seçimini oyla Hakan Canduran kazandı. Seçimi kazanan Demokratik Sol Avukatları Grubu adayı Hakan Canduran'ın en yakın rakibi  olan ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun da desteklediği Demokratik Sol Avukatlar Taban Hareketi adayı Avukat Fatih Deniz ise oy alarak ikinci oldu.

Ankara Barosu'nda başkanlık yarışı için Baroda Birlik Grubu adayı Avukat Bülent Yağmur, Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Avukat Murat Yılmaz, Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Avukat Hakan Canduran, Devrimci Demokrat Avukat Grubu adayı Avukat Medeni Ayhan, Milliyetçi Avukatlar Grubu adayı Avukat Seyit Kıvanç Koç , Demokratik Sol Avukatlar Taban Hareketi adayı Avukat Fatih Deniz Alaeddinoğlu ile Sol Avukatlar Grubu adayı Bülent Turhan Gündüz yarıştı.

Seçimlerde, diğer başkan adayları ve aldıkları oylar şöyle:

DSA Taban Hareketi adayı Fatih Deniz Alaeddinoğlu 3 bin , Baroda Birlik Grubu adayı Bülent Yağmur , Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Murat Yılmaz , Devrimci Demokrat Avukatlar Grubu adayı Medeni Ayhan ,  Milliyetçi Avukatlar Grubu adayı Seyit Kıvanç Koç bin 72, Sol Avukatlar Grubu adayı Bülent Turhan Gündüz

funduszeue.info

Ankara Barosu’nun yeni Başkanı Avukat Mustafa Köroğlu oldu

Habertürk'ten Bedri Can Özbey'in haberine göre Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde kurulan 54 sandıkta avukatlar yeni baro başkanlarını belirlemek için oy kullandı. 9’da başlayan oy verme işlemi 17’de sona erdi, sayıma geçildi. Seçimde; 11 bin kişi oy kullandı. Oyların; 10 bin ’i geçerli sayılırken, oy ise geçersiz sayıldı.

KÖROĞLU FARKLI KAZANDI

Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Mustafa Köroğlu, rakiplerine ciddi fark atarak; Ankara Barosu’nun yeni başkanı seçildi. Seçimde; Köroğlu 7 bin oy alırken; rakipleri Gönenç bin oyda, Hocaoğulları ise bin oyda kaldı.

Av. MUSTAFA KÖROĞLU KİMDİR?

18 Kasım tarihinde Ordu’da doğdu. Ordu Atatürk İlkokulu’nu yılında, Ordu Anadolu Lisesi’ni yılında bitirdi. yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yılında mezun oldu. yılında Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajına başladı. Avukatlık stajını Av. Semih Güner’in yanında tamamladıktan sonra yılında Ankara Barosuna kaydoldu. Avukatlık Stajı dahil olmak üzere 14 yıl süre ile Av. Semih Güner ile beraber çalıştı. Bu süreç içerisinde özellikle Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve İdare Hukukuna ilişkin hukuki uyuşmazlık, dava ve icra takiplerinin görülmesinde, sözleşmelerin hazırlanmasında, danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerinin yerine getirilmesinde görev yaptı. Enerji sektöründen müvekkillere danışmanlık ve dava takibi hizmetleri sağladı. yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü mesleki faaliyetini, Temmuz tarihinden itibaren kurmuş olduğu “Köroğlu Avukatlık Bürosu”nda devam ettiriyor. Köroğlu mesleki konularda bir birçok panel ve organizasyonda konuşmacı olarak yer alırken, birçok baroda da eğitim faaliyetlerine katıldı.

BARO’DA ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENDİ

yılları arasında Ankara Barosu Meslek İçi Eğitim Kurulu yazmanlığı görevlerinde bulundu ve mesleki atölye ve panel çalışmaları düzenlenmesinde görev aldı. yılında Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsü tarafından düzenlenen “Enerji Hukuku” sertifika programına katılarak başarı ile tamamladı. yılları arasında Ankara Barosu Sinema Kulübü ve Ankara Barosu Dergisi Yayın Kurulunda Üye olarak görev yaptı. yılları arasında Ankara Barosu Staj Kurulunda danışman avukat ve eğitmen olarak görev yapmış ve sırası ile yazman üye, Başkan Yardımcısı ve son olarak Kurul Başkanlığı görevlerinde bulunarak, kesintisiz olarak 6 yıl süre ile görev yaptı. yıllarında Ankara Barosu TBB Delegesi olarak görev yaptı.

ANKARA 2 NOLU BARO DA BAŞKANINI SEÇTİ

Çoklu baro yasasının ardından kurulan Ankara 2 Nolu Baro’da da yeni başkan için seçime gidildi. Mevcut Başkan Eyüphan Korkmaz’ın yeniden aday olmadığı seçimlere tek aday ile gidildi. Avukat Sabri Hafif Ankara 2 Nolu Baro’nun yeni başkanı oldu.

SABRİ HAFİF KİMDİR?

yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, yılından beri Ankara'da avukatlık yapıyor. Aile ve sözleşmeler hukuku alanında çalışmaları olan Sabri Hafif, Selçuk Üniversitesinde özel hukuk alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Özel hukuk tecrübesinden dolayı tahkim dosyalarında hakem olarak da görev yapan Hafif, birçok şirket, kooperatif, dernek, vakıf ve özel kişilere danışmanlık hizmeti veriyor. Hafif aynı zamanda Arabuluculuk ve alternatif uyuşmazlık çözümleri alanında çalışmalar yapıyor. Adalet Bakanlığı’nın Arabuluculuk Eğitici kadrosunda bulunan Hafif, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Arabuluculuk Eğitimlerinde eğitici olarak görev yapıyor. Sabri Hafif mesleki ve sosyal birçok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarında aktif olarak bulunmakla beraber halen Adalet Gönüllüleri Derneği'nde Başkan; Arabulucular Derneği ve Sivil Savunma Derneği'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışıyor. Hafif evli ve dört çocuk babası.

\n

T24 Ankara

\n

Ankara Barosu’nda uzun yıllardır başkanı belirleyen Demokratik Sol Avukatlar Grubu (DSA), 2 Haziran Perşembe günü ön seçime gidiyor. 6 adayın yarışacağı ön seçim sonucunda belirlenecek ismin, Baro’nun yeni başkanı olması bekleniyor. Başkan adaylarından Veysel Kırıcı, “Baro yönetimi kişilere bağımlı hale geldi. Çoğulcu olmaktan uzaklaştı. Ankara Barosu’nun gereksiz tartışmalar içerisinde taht kavgalarıyla, istifalarla gündeme gelmesini kabul edemiyorum. Bu nedenle aday oldum” dedi. Kırıcı, Metin Feyzioğlu döneminde TBB’den kopuşunu ise “TBB eski başkanı odağını kaybetti. Ben kendi adıma odağını kaybetmiş bir başkanla baro siyaseti içerisinde birlikte yol yürüyemezdim” sözleriyle açıkladı.

\n

6 aday yarışacak

\n

Erinç Sağkan’ın Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı seçilmesinin ardından Ankara Barosu’nda yönetim krizi patlamış, Sağkan’ın yerine göreve gelen Kemal Koranel 3 ay sonra Ankara Barosu Başkanlığından istifa etmişti. Koranel’in ardından yönetimde de peş peşe istifalar gelmişti. Ekim ayında yapılması beklenen Ankara Barosu başkanlık seçimi öncesinde, geçmiş dönemdeki başkanları çıkaran Demokratik Sol Avukatlar Grubu (DSA) ön seçime gidiyor. 2 Haziran Perşembe günü yapılacak seçimde, Veysel Kırıcı, Şenal Sarıhan, Mustafa Köroğlu, Hava Orhon, Kemal Koranel ve Deniz Aksoy’dan oluşan 6 aday yarışacak. Seçimi kazanan isim DSA grubunun başkan adayı olacak.

\n

“Taht kavgaları”

\n

Seçimlerde Ankara Barosu Başkan Adayı olmak için yarışacak olan adaylardan Veysel Kırıcı, T24’e yaptığı açıklamada, baronun yönetiminin son dönemlerde kişilere bağımlı hale geldiğine ve çoğulcu olmaktan uzaklaştığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

\n

“Avukatlık mesleği ekonomik olarak, itibar olarak her geçen günü geriye giderken, stajyer avukatlar insan haklarına aykırı bir düzen içinde varlık mücadelesi verirken, hukukun üstünlüğüne, yargının bağımsızlığına ve tarafsızlığına her gün yeni bir darbe vurulurken, bugün Ankara Barosu’nun gereksiz tartışmalar içerisinde taht kavgalarıyla, istifalarla gündeme gelmesini kabul edemiyorum. Ankara Barosu’nda bir kelebek kanat çırpsa, Türkiye’de deprem olurdu. Ankara Barosu, bugün İnsan Hakları Kurulu’nun hazırladığı işkence raporunu açıklayamaz hale geldi. Tüm meslektaşlarımın kendisini ait hissedeceği katılımcı bir baro anlayışına çok acil ihtiyacımız var. Baromuzun geleceğin dışında kalmasını istemiyorum. Meslek sorunlarımızın çözümü için var gücüyle çalışan, hak mücadelesinde her zaman ön sırada yer alan, cesur, vesayet altında birilerinin hamiliğini kabul etmeyen, saygın kurumsal kimliği ile Türkiye’de gündem yaratan, tüm meslektaşlarımızın kendisi ait hissedeceği, çözüm üreten bir Başkent Barosu için Ankara Barosu Başkanlığı’na aday oldum”

\n

\"Feyzioğlu odağını kaybetmişti\"

\n

Metin Feyzioğlu döneminde TBB Eğitim Merkezi Genel Sekreterliği yapan Kırıcı, Feyzioğlu ile yollarının ayrılmasını da “Hatırlarsanız yılıydı. TBB özelinde Türkiye ibaresinin kaldırılması ve çoklu baro tartışmaları gündemdeydi. O günlerde TBB’ne vatandaşlardan ve meslektaşlarımızın çoğundan destek vardı. Ne olduysa oldu TBB eski başkanı odağını kaybetti. Ortak aklın kaybedildiğini, avukat kamuoyu ve vatandaşlarla TBB arasındaki köprünün yıkıldığını üzülerek gözlemledim. Kişisel gayretim bu durumu düzeltmeye yetmedi. Ben kendi adıma odağını kaybetmiş bir başkanla baro siyaseti içerisinde birlikte yol yürüyemezdim” sözleriyle açıkladı.

\n\n\n\n\n

AYDINLIK / ANKARA

Seçimlerde DSA Grubu’nun Ankara Barosu ba&#;kan aday&#; olmak için yar&#;&#;acak isimlerden Avukat Veysel K&#;r&#;c&#;, "Ülkemiz siyasetinde oldu&#;u gibi, baromuzda da son dönemlerde yönetim ki&#;ilere ba&#;&#;ml&#; hale geldi. Ço&#;ulcu olmaktan uzakla&#;t&#;. Avukatl&#;k mesle&#;i ekonomik olarak, itibar olarak her geçen günü geriye giderken, stajyer avukatlar insan haklar&#;na ayk&#;r&#; bir düzen içinde varl&#;k mücadelesi verirken bugün Ankara Barosu’nun gereksiz tart&#;&#;malar içerisinde taht kavgalar&#;yla gündeme gelmesini kabul edemiyorum." dedi.

Ankara Barosu seçimlerini uzun y&#;llard&#;r aç&#;k ara farkla kazanan Demokratik Sol Avukatlar Grubu, bu y&#;l seçimlere farkl&#; bir ortamda girecek. Daha önce Ankara Barosu ba&#;kan aday&#;n&#; belirlemek için yap&#;lan ön seçimler az say&#;da aday aday&#;yla gerçekle&#;tirilen ön seçimlerde bu y&#;l çok say&#;da isim yar&#;&#;acak. Ankara Barosu'nun Demokratik Sol Avukatlar Grubu ba&#;kan aday&#; olmak için &#;imdiden 10 avukat, aday adayl&#;&#;&#; aç&#;klamas&#;n&#; yapt&#;. 2 Haziran 'de yap&#;lacak seçimleri kazanacak olan isim, bu y&#;l gerçekle&#;tirilecek olan Ankara Barosu Genel Kurulunda Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun ba&#;kan aday&#; olacak.

'YÖNET&#;M K&#;&#;&#;LERE BA&#;IMLI HALE GELD&#;'

DSA Grubu ba&#;kan aday aday&#; Avukat Veysel K&#;r&#;c&#;, Ayd&#;nl&#;k’a yapt&#;&#;&#; aç&#;klamada, Ba&#;kent Barosu'nun lider baro oldu&#;unu belirterek, &#;unlar&#; söyledi: “Bu makama talip olman&#;n ciddi bir sorumluluk istedi&#;inin fark&#;nday&#;m. Ülkemiz siyasetinde oldu&#;u gibi, baromuzda da son dönemlerde yönetim ki&#;ilere ba&#;&#;ml&#; hale geldi. Ço&#;ulcu olmaktan uzakla&#;t&#;. Avukatl&#;k mesle&#;i ekonomik olarak, itibar olarak her geçen günü geriye giderken, stajyer avukatlar insan haklar&#;na ayk&#;r&#; bir düzen içinde varl&#;k mücadelesi verirken, hukukun üstünlü&#;üne, yarg&#;n&#;n ba&#;&#;ms&#;zl&#;&#;&#;na ve tarafs&#;zl&#;&#;&#;na her gün yeni bir darbe vurulurken, bugün Ankara Barosu’nun gereksiz tart&#;&#;malar içerisinde taht kavgalar&#;yla, istifalarla gündeme gelmesini kabul edemiyorum. Meslek sorunlar&#;m&#;z&#;n çözümü için var gücüyle çal&#;&#;an, hak mücadelesinde her zaman ön s&#;rada yer alan, cesur, vesayet alt&#;nda birilerinin hamili&#;ini kabul etmeyen, sayg&#;n kurumsal kimli&#;i ile Türkiye’de gündem yaratan, tüm meslekta&#;lar&#;m&#;z&#;n kendisi ait hissedece&#;i, çözüm üreten bir Ba&#;kent Barosu için Ankara Barosu Ba&#;kanl&#;&#;&#;’na aday oldum.”

BARO A&#;DATLARI MESAJI &#;ST&#;FA GET&#;RM&#;&#;T&#;

Ankara Barosu Ba&#;kan&#; Erinç Sa&#;kan’&#;n Türkiye Barolar Birli&#;i Ba&#;kanl&#;&#;&#;’na seçilmesinin ard&#;ndan yönetim kurulu karar&#;yla ba&#;kanl&#;k koltu&#;una oturan Kemal Koranel, yakla&#;&#;k üç ayd&#;r yürüttü&#;ü görevinden istifa etmi&#;ti. Koranel istifa aç&#;klamas&#;nda, "Benim olmad&#;&#;&#;m bir yönetim kurulu karar&#;yla 10 bin meslekta&#;&#;m&#;za baro aidatlar&#;n&#;n ödenmesi için tebligat gönderilmi&#;. Bu sadece bana de&#;il, on binlerce meslekta&#;&#;m&#;za yönelik bir itibar suikast&#;d&#;r. Ba&#;&#;ms&#;z mücadele etmek amac&#;yla baro ba&#;kanl&#;&#;&#;ndan ve yönetim kurulu üyeli&#;imden istifa ediyorum.” ifadelerini kullanm&#;&#;t&#;. Koranel de, Ankara Barosu'nun bu y&#;l yap&#;lacak olan Genel Kurulunda Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun ba&#;kan aday&#; olmak için yar&#;&#;acak.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası