akif can instagram / Mehmet Akif Kara (@sofiakif) • Fotos e vídeos do Instagram

Akif Can Instagram

akif can instagram

K&#;&#;&#;k Akif'in katili 1 yıldır bulunamadı

Güncelleme Tarihi:

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

A.A

Oluşturulma Tarihi: Temmuz 10,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Adana'da, Seyhan Baraj Gölü kıyısında ailesiyle piknik yaparken başına kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Akif Can Yıldız'ın (8) katil zanlısı olayın üzerinden bir yıl geçmesine karşın bulunamadığı bildirildi.

Ayakkabı boyacılığı yaparak ailenin geçimine katkı sağlamaya çalışırken, 11 Temmuz 'da, piknik yaparken, uyuduğu sırada nereden geldiği belli olmayan kurşunun başına isabet etmesi sonucu ölen Akif Can Yıldız'ın dedesi Durmuş Karabekiroğlu, olayın acısını ilk gün gibi yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Akif'in ölümünün birinci yılının dolduğunu belirten Durmuş Karabekiroğlu, her yeni güne Akif'in ölümüne neden olanların bulunması ümidiyle uyandıklarını söyledi.

Adana Valisi İlhan Atış ve Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez'in olayın üzerinde hassasiyetle durduklarından emin olduğunu vurgulayan Karabekiroğlu, emniyet personelinin de zaman zaman yanlarına gelip bilgi verdiklerini söyledi.

Damadı öldükten sonra torununa hem babalık hem dedelik yaptığını anlatan Karabekiroğlu, olay gününün film şeridi gibi gözümün önünden gitmediğini belirterek, “Piknikte, torunum uyuyordu. Uyurken birden elini yere vurdu. Ben rüyasında kavga ediyor sandım. Sonra annesi kafasında kan olduğunu söyleyince yengeç ısırdı diye düşündüm. Hastanede kurşun olduğunu öğrendik” dedi.

Olayın ardından çok sayıda kişinin maddi yardım sözü verdiğini ancak yerine getirmediğini anlatan Karabekiroğlu, “Ben de ölürsem bunların hali ne olacak. Vali bey emir vermiş, her türlü yardım alacak diye. Erzak bir ay geliyorsa 5 ay gelmiyor. Sosyal Yardımlaşmadan maddi yardım yapılmıyor. Akif Can'ın 14 yaşındaki ablasından ilköğretim okulu diplomasını almak için 25 lira istiyorlar. Onu bile veremediğimiz için diplomasını alamadık” dedi.

Akif Can'ın annesi Sabiha Yıldız ise olayın ardından depresyon yaşadığını, halen psikolojik tedavi gördüğünü belirterek, “Akif'in son hali gözlerimin önünden gitmiyor” dedi.

Yıldız, ablasının 4 yaşındaki oğlu Emirhan'ın da olay günü orada olduğunu vurgulayarak, “Akif ile yan yana yatıyordu. O şans eseri kurtuldu. Bugün Emirhan'ı kendi çocuğum gibi seviyorum. Onu öpüp, koklayarak bir parça acımı dindirmeye çalışıyorum” diye konuştu.

EMNİYETİN AKİF CAN SORUŞTURMASI

Cinayet Büro Amirliği, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ile ortak çalışma yürüterek kullanılan silahın kime ait olduğunun belirlenmesi için olaydan sonra ilk 2 gün boyunca metrelik alanda, metal detektörleri mermi kovanı araştırması yapıldı.

Bunda bir sonuca ulaşılamayınca Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin de katılımıyla polis, olayın gerçekleştiği Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki 20 dönümlük alanı incendi.

Kovanın bulunabilmesi için kente çağrılan Elazığ Emniyet Müdürlüğü kadrosundaki hassas detektöre sahip özel ekip, 2 gün boyunca mermi kovanının suya düşme ihtimaline karşın gölün içinde de arama yaptı.

Burada bulunan bir kovanın, Akif Can'ın kafatasından çıkan mermi çekirdeğiyle uyuşmadığı belirlendi.

Bu sırada, siyah Şahin marka bir otomobilden ateş edildiği yönünde plakasıyla birlikte ihbarın yapılmasının ardından araç sahibi H.D'ye ulaşıldı.

Araçta gerekli incelemeler yapılırken, şüphelinin o tarihte aracı başkasına sattığını belirtmesi üzerine sürücü A.Y. bulundu. A.Y'de bulunan ruhsatsız 6,35 kuru sıkıdan dönme tabanca balistik incelemeye alındı. Sonuç olumsuz çıkınca A.Y, serbest bırakıldı.

Çevredeki bir düğün salonunda o gün havai fişek atılırken, havaya ateş edildiği bilgisi de değerlendirerek, iş yeri ve çevresinde boş kovan araştırması yapıldı. Ancak, ailesi Akif Can'ın havai fişek gösterisini izlediği, daha sonra uyumaya geçtiğini belirtmesiyle bu ipucu da sonuç vermedi.

Başka bir ihbarda da gölün içinden ateş yapıldığının belirtilmesi üzerine bölgedeki tekne sahipleri sorgulandı. O tarihte tekneyle gezintiye çıkan ve havaya ateş ettiği belirtilen aralarında polislerinde bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin silahlarındaki balistik incelemede olumsuz sonuçlandı.

M.Y. isimli bir kişinin o gün atış yaptığının ihbar edilmesi üzerine evinde ve aracında arama yapıldı. Ancak her hangi bir tabancaya ulaşılamadı.

BİLİMSEL ARAŞTIRMA

Soruşturma kapsamında bilimsel metotlara da başvurularak, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yüksel Ufuktepe'den de yardım istendi.

Daha sonra savcılık tarafından da olayın bilirkişisi olarak atanan Ufuktepe'nin incelemesi sonucu kafatasından yaklaşık 2,5 santimetre içeri giren 9 milimetre çapındaki merminin 1,5 kilometre mesafeden havaya yatay açıyla Karslı Mahallesi yönünden atıldığı belirlendi.
Olayın “yorgun kurşun” olarak adlandırılan havaya doğru atılan merminin düşüşü sırasında gerçekleştiği tespit edildi.

Soruşturma süresince bölgedeki 60 silah ruhsatı sahibi ile çevredeki iş yerlerinin çalışanları ve sürekli müşterilerinden 50 kişi hakkında soruşturma yapıldı. İhbarlar sonucu 3 polis, 1 uzman çavuşun silahları balistik araştırmadan geçti.

Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin, Akif'in ölümüne neden olan ya da olanların bulunması için soruşturmayı sürdürdüğü belirtildi.

Akif Can Filiz, Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda iki kolda Türkiye’yi temsil edecek

Daha önce sağ kolda Türkiye ikincisi, sol kolda ise Türkiye üçüncüsü olan ve milli takıma seçilen 20 yaşındaki Sakaryalı bilek güreşi sporcusu Akif Can Filiz, 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda iki koluyla birlikte mücadele edecek. Ailesiyle birlikte evinde oluşturduğu alanda antrenmanlarını sürdüren Filiz, şampiyonluk hedefliyor.
Sakarya’da yaşayan 20 yaşındaki bilek güreşi sporcusu Akif Can Filiz, Mart tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen Türkiye Şener Arslan Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 21 yaş altı erkek kategorisinde sağ kolda Türkiye ikincisi, sol kolda ise Türkiye üçüncüsü olarak milli takıma seçildi. 15 Ekim’de düzenlenecek olan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan ve Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yarışçısı olan 20 yaşındaki sporcu, Dünya Şampiyonası’nda hem sağ hem de sol kolla mücadele ederek, Türkiye’yi temsil edecek. Şampiyonluk hedefleyen Filiz, ailesiyle birlikte evlerinin çatı katında oluşturdukları alanda antrenmanlarını sürdürüyor.

Akif Can Filiz: ’İki koldan birden Türkiye’yi temsil edeceğim’
Kendi gibi sporcu olan babası Olcay Filiz’in desteğiyle 6 yıl önce başladığı sporda kısa sürede ciddi başarılar elde eden Akif Can Filiz, ’6 senedir bilek güreşiyle uğraşıyorum. Geçtiğimiz senelerde Türkiye’de farklı dereceler elde ettim. Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğüm var. Bu sene de Eskişehir’de yapılan Türkiye Şampiyonası milli takım seçmelerinde sağ kolda ikinci oldum. Bu şekilde milli takıma girmeye hak kazandım. Sağ ve sol kolda antrenman yapıyorum. Her iki kolda da eşit yoğunlukta antrenman yapıyorum. Federasyonda uygun gördü ve bu sebeple 15 Ekim’de Antalya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda her iki kolda da Türkiye’yi temsil edeceğim. U21 kategorisinde, 80 kiloda katılacağım. Hedefim şampiyonluk. Antrenmanlarımı şuanda kendi evimde yapıyorum’ dedi.

Olcay Filiz: ’Potansiyelini biliyor, kapasitesini görüyorum’
Oğlu Akif Can Filiz’den önemli başarılar beklediklerini ifade eden Olcay Filiz, ’Çocuklarımızla herkes gibi bizde gurur duyuyoruz. Akif Can’dan bekliyordum böyle bir başarı. Sağ ve sol kolda yarışmaya hak kazandı. Mutlaka bir şeyler yapacağı kanaatindeyim. Benim sporla alakam oldukça eski ve derecelerim var. Akif Can’da benden etkilendi sanırım ve iyi yolda ilerliyoruz. Şampiyonluk bekliyoruz ve mutlaka iyi bir şey yapacağına inanıyorum ben. Bende bu spordan geldiğim için potansiyelini biliyor ve kapasitesini görüyorum, az çok farkındayım neler yapabileceğinin. İnşallah iyi olacak’ diye konuştu.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası