boun cmpe ders programı / Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü - ppt indir

Boun Cmpe Ders Programı

boun cmpe ders programı

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü seafoodplus.info

Son 10 yılın en önemli teknolojileri Bu teknolojilerin çoğu bilgisayar mühendisleri tarafından geliştirildi! Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendislerine Talep Meslek Yıllık ortalama gelir İhtiyaç artışı () Tüm mühendisler 75, % Bilgisayar (donanım) , %3,8 Bilgisayar (sistem yazılımı) 97, %30,4 Bilgisayar (uygulama yazılımı) 90, %34 Bilgisayar (araştırmacı) , %24,2 Amerika İş Kurumu, İş İstatistikleri Bürosu  seafoodplus.info seafoodplus.info Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Neden Bilgisayar Mühendisliği? Bilgisayarlar her yerde, yaşamın her alanında Bilgisayar mühendisliği, karmaşık, zor problemleri çözmek için bir altyapı sunar Bilgisayar Mühendisliği dünyanın her yerinde aranan, yüksek maaşlı bir meslek Bilgisayar mühendisliği geleceğin mesleği Bilgisayar mühendisliği yaratıcılığa, yenilikçiliğe açık, zevkli bir meslek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayarlar yaşamın her alanında Tüm yüksek teknoloji ürünleri: Otomobiller, uçaklar, ev aletleri, cep telefonları, televizyonlar, e-kitaplar İş dünyası: internet bankacılığı, finansal modelleme ve kestirim, zamanında üretim (e-iş) Kamu sektörü: Yönetimin her dalı (e-devlet) Sağlık: Biyoinformatik, sayısal görüntüleme Eğlence: 3 boyutlu filmler, animasyon, medya Altyapı: Internet altyapısı, iletişim, kablosuz sensör ağları Çevre: İklim verilerinin işlenmesi, meteoroloji, enerji planlama Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Bilgisayar mühendisliği karmaşık problemleri çözmek için bir altyapı sunar Kritik analitik düşünceyi öğreten, her iş alanı için uygun bir temel eğitim Yeni çağda geçerli olan “computational thinking” becerilerini öğretir. CS is the “new math” Zor ve kompleks problemlerin çözülebilmesine olanak sağlar: İnsan genomu projesi Aşı araştırmaları Küresel ısınma araştırmaları Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar mühendisliği dünyanın her yerinde gözde bir meslek İnovasyon bilgisayar teknolojileri ile yakından ilişkilidir İnovasyon, uluslararası ölçekte rekabet için gerekli en önemli bileşendir İnovasyonu mümkün kılan meslekler, her zaman aranan, yüksek maaşlı meslekler olmuştur. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar mühendisliği geleceğin mesleği Bilgisayar sektörü, büyüyen bir sektör Tüm dünyada bilgisayar mühendisi açığı büyük Az sermaye ama beyin gücü ile iş kurma ve yeni iş alanları yaratma potansiyeli yüzyılın mesleği: Yarının dünyası bilgisayar dili konuşacak Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar mühendisliği eğlencelidir Bilgisayar mühendisliği yaratıcılığa, yenilikçiliğe açık, zevkli bir meslek Problem çözmeye dayalı, yaratıcılık isteyen bir meslek Kendi başına ürün yaratma, yaptıklarının sonucunu görme fırsatı Yaratıcılığa açık, güncel hayatın içinde meslek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Kuruluş, İlk mezunlar ’da. Mezun sayıları: Bilgisayar Mühendisliği Lisans (BS) (~ kişi), Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans (MS) (~ kişi) Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans (MS) (~ kişi) Doktora (PhD) (~60 kişi) Hedefler: Uluslararası seviyede rekabet edebilecek en iyi bilgisayar mühendislerini yetiştirmek Araştırma yapmak Kamu/özel sektör teknoloji projeleri geliştirmek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Lisans Programı Uluslararası ve ulusal geçerli ACM/IEEE ders programına uyum ’den beri ABET akreditasyonu 75 giriş kontenjanı Öğrenci alımında 1.sırada yılları lisans programı kabulleri ____ Giriş kontenjanı: 70 70 75 Tavan puan (sıralama): (8) (10) (20) Taban puan (sıralama): () () () Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Lisans Programı (Devam) Öğretim üyesi başına düşen lisans öğrencisi sayısının Türkiye’de en iyi olduğu bölüm: 22+8 doktoralı öğretim üyesi / 70 kişilik kontenjan Projeye dayalı, araştırmaya, takım çalışmasına, bireysel yaratıcılığa yönelten eğitim modeli Değişik disiplinlerden ders almaya izin veren, esnek ders programı Sağlam bir bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar bilimleri temeli veren, bağımsız düşünmeyi, öğrenmeyi öğreten eğitim programı Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

ÇAP ve Değişim Programları Çift Anadal Programları: Endüstri Mühendisliği Matematik Fizik Uluslararası Değişim Programları En iyi ABD üniversiteleri ile ERASMUS kapsamında, en iyi Avrupa üniversiteleri ile Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Eğitim ve Araştırma Kadrosu 22 tam-zamanlı, doktoralı öğretim üyesi 8 yarım-zamanlı, doktoralı öğretim üyesi 20 araştırma görevlisi, 10 idari personel TÜBİTAK, DPT ve FP7 bursiyeri ~70 tam-zamanlı lisansüstü öğrencisi ve araştırma asistanı Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Ders Programı - I BİRİNCİ SINIF BİRİNCİ YARIYIL İKİNCİ YARIYIL KOD KREDİ MATH ANALİZ I 4 MATH ANALİZ II PHYS MEKANİK ve TERMODİNAMİĞE GİRİŞ PHYS FİZİK III CHEM GENEL KİMYA HSS SOSYAL SEÇMELİ 3 CMPE BİLGİ İŞLEME GİRİŞ CMPE NESNE TABANLI PROGRAMLAMAYA GİRİŞ EC EKONOMİYE GİRİŞ I EC EKONOMİYE GİRİŞ II 18 Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Ders Programı - II İKİNCİ SINIF ÜÇÜNCÜ YARIYIL DÖRDÜNCÜ YARIYIL KOD KREDİ MATH MATRİS KURAMI 4 MATH TÜREVSEL DENKLEMLER PHYS FİZİK IV EE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 3 EE ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ CMPE SİSTEM PROGRAMLAMA CMPE KESİKLİ HESAPLAMA YAPILARI CMPE SAYISAL SİSTEMLER CMPE VERİ YAPILARI ve ALGORİTMALAR CMPE PROGRAMLAMA DİLLERİNİN PRENSİPLERİ TK TÜRKÇE I 2 TK TÜRKÇE II 20 Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Ders Programı - III ÜÇÜNCÜ SINIF BEŞİNCİ YARIYIL ALTINCI YARIYIL KOD KREDİ CMPE ALGORİTMA ANALİZİ 3 CMPE VERİTABANI SİSTEMLERİNE GİRİŞ 4 CMPE İŞLETİM SİSTEMLERİ CMPE BİÇİMSEL DİLLER ve MAKİNELER KURAMI CMPE OLASILIK ve İSTATİSTİĞE GİRİŞ CMPE YAZILIM MÜHENDİSLİĞİNİN TEMELLERİ 2 CMPE BİLGİSAYAR ORGANİZASYONU CMPE SİNYAL İŞLEMEYE GİRİŞ IE YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI IE SİSTEM BENZETİMİ HTR TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİ I HTR TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİ II 20 18 Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Ders Programı - IV DÖRDÜNCÜ SINIF YEDİNCİ YARIYIL SEKİZİNCİ YARIYIL KOD DERS KREDİ CMPE YAZILIM GELİŞTİRME PROJESİ 2 CMPE BİTİRME PROJESİ 4 CMPE GÖMÜLÜ SİSTEM TASARIM İLKELERİ HSS SOSYAL SEÇMELİ 3 CC TEKNİK SEÇMELİ 3/4 15/18 16/19 Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Teknik Seçmeli Dersler Bilgisayar Ağları Mobil Uygulamalar Kablosuz Ağlar Internet Programlama Dağıtık Sistemler Derleyici Tasarımı Mikroişlemciye Dayalı Sistem Tasarımı Paralel İşleme Şifreleme Kuramı Bilişim Sistemlerinde Güvenlik Veri Madenciliği Yapay Zeka Robotbilime giriş Biyoinformatik Bilişsel Bilim Arama motorları Çokluortam Hesaplama İnsan-bilgisayar Etkileşimi Bilgisayar Grafiği Bilgisayarla görme Çok çekirdekli Programlama Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı PC Lab Modern eğitim laboratuvarlarımız Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Donanım Laboratuvarı Çalışkan öğrenciler iş başında Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Programlama Laboratuvarları Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Güçlü Araştırma Altyapısı

Güçlü Araştırma Laboratuvarları Yaklaşık Lisansüstü ( yüksek lisans ve doktora öğrencisi) ve proje yapan yaklaşık 50 lisans öğrencimizin çalıştığı, - 9 Araştırma Laboratuvarı’nda, - 33 destekli araştırma projesi sürdürülüyor. Her yıl araştırma projeleri için yaklaşık 1,,5 MTL kaynak alınıyor. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı AILAB Yapay Zeka Araştırma Laboratuvarı Robocup düzenleyicisi Microsoft sadece bu takımdan gol yedi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Robotbilim alanında önde gelen Laboratuvar Singapur , dünya şampiyonluğu Osaka Japonya , dünya şampiyonluğu Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı NETLAB Bilgisayar Ağları Araştırma Laboratuvarı 60 Lisansüstü öğrencisi Yüksek hızlı bilgisayar iletişimi ve ağları Telsiz ve mobil ağlar, uydu ağları Sensor ağları Bilgisayar ağı ve sistemlerinde güvenlik Ağlarda performans ve eniyileme Öbek bilgisayar sistemi seafoodplus.info Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı PILAB Algısal Zeka Araştırma Laboratuvarı İnsan-Bilgisayar Etkileşimi Yüz bulma / tanıma El hareketleri tanıma 3 boyutlu modelleme Sözden yazıya / yazıdan söze dönüşüm Biyometrik uygulamaları Yapay Öğrenme Veri Madenciliği Borsa Verilerinin Analizi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı SOFTLAB Yazılım Mühendisliği Araştırma Laboratuvarı Yazılım Kalitesi ve Süreçleri Gömülü Sistemlerde Kalite Standartları Değer Bazlı Yazılım Mühendisliği Küresel Yazılım Mühendisliği Web Servisleri Endüstri İşbirlikleri Eğitim, Danışmanlık Veri Paylaşımı, Model Geliştirme Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Diğer Araştırma Laboratuvarları MEDIALAB Çokluortam Laboratuvarı EDALAB Gömülü Sistemler Laboratuvarı CASLAB Bilgisayar Sistemleri ve Mimarileri İleri Araştırma Laboratuvarı SOSLAB Kompleks Sistemler Laboratuvarı Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Binası Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Öğrenci Dinlenme Odası Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Mezunlarımız Nerelerde Çalışıyor? Dünyada: Microsoft, Google, IBM, Facebook, Twitter Cisco, Intel, Samsung, Sun Microsystems, NTT, Docomo, Berlin DAI LAB , İsviçre Telekom, Stanford Research Institute, Türkiye’de Kendi kurdukları şirketlerde: Gordion, GeNet, Odakk, Yemek Sepeti, Inveon, NETAŞ, Alcatel, Argela, Vodafone, Microsoft, Oracle, IBM, Sun, Koç Sistem, Apple, Garanti Teknoloji, AKNET, Vestel, TÜBİTAK, Intel, Turkcell, Air Ties, Superonline, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Örnek iş: Patlama Yanma Uzmanı Zeki Melek , Boğaziçi CMPE , Boğaziçi MS Yüz animasyonu Texas A&M CS PhD Beyin nöronlarının görüntülenmesi Ateş, bulut, saç modelleme Dreamworks Visual effects: patlama, yanma Kung Fu Panda, Monsters vs Aliens, Shrek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Örnek iş: Robot Futbol Antrenörü Hatice Köse-Bağcı BÜ CMPE mezunu BÜ CMPE araştırma görevlisi Robot futbol antrenörü University of Hertfordshire araştırmacı Robocub Minikler ligi antrenörü Robot bateri öğretmeni İTÜ Bilgisayar Müh. Öğretim üyesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Örnek iş: Yemek sepeti Nevzat Aydın – Melih Ödemiş Boğaziçi CmpE mezunları MBA – Yemeksepeti Yeni, başarılı bir iş modeli 'den fazla üye restoran Günde sipariş Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Örnek iş: Bilgi pazarlama Mustafa İçil () Boğaziçi Üniv, CmpE Microsoft Microsoft Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Apple IMC Pazarlama Müdürü Google Türkiye ve Yunanistan Pazarlama Direktörü Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Örnek iş: Telekom mimarı Alper Yeğin , BÜ CMPE mezunu , UIUC CS yüksek lisans Sun Microsystems Solaris işletim sistemine TCP/IP stack geliştirme IPv6 ve Mobile IP DoCoMo Labs IP-temelli 4G mimarisi tasarım ekibi Samsung WiMAX Forum’un IPv6, güvenlik, mobil IP tasarımlarında çalıştı Türkiye’ye dönüş WiMAX Forum güvenlik mimari grubu başkanlığı ODAKK : kendi şirketi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Sizi de aramızda görmek dileğiyle Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

• Boğaziçi ÜniversitesiBilgisayar Mühendisliği Bölümü seafoodplus.info

• Son 10 yılın en önemli teknolojileri Bu teknolojilerin çoğu bilgisayar mühendisleri tarafından geliştirildi! Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayar Mühendislerine Talep Amerika İş Kurumu, İş İstatistikleri Bürosu  seafoodplus.info seafoodplus.info Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Neden Bilgisayar Mühendisliği? • Bilgisayarlar her yerde, yaşamın her alanında • Bilgisayar mühendisliği, karmaşık, zor problemleri çözmek için bir altyapı sunar • Bilgisayar mühendisliği dünyanın her yerinde aranan, yüksek maaşlı bir meslek • Bilgisayar mühendisliği geleceğin mesleği • Bilgisayar mühendisliği yaratıcılığa, yenilikçiliğe açık, zevkli bir meslek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayarlar yaşamın her alanında • Tüm yüksek teknoloji ürünleri: Otomobiller, uçaklar, ev aletleri, cep telefonları, televizyonlar, e-kitaplar • İş dünyası: internet bankacılığı, finansal modelleme ve kestirim, zamanında üretim (e-iş) • Kamu sektörü: Yönetimin her dalı (e-devlet) • Sağlık: Biyoinformatik, sayısal görüntüleme • Eğlence: 3 boyutlu filmler, animasyon, medya • Altyapı: Internet altyapısı, iletişim, kablosuz sensör ağları • Çevre: İklim verilerinin işlenmesi, meteoroloji, enerji planlama Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayar mühendisliğikarmaşık problemleri çözmek için bir altyapı sunar • Kritik analitik düşünceyi öğreten, her iş alanı için uygun bir temel eğitim • Yeni çağda geçerli olan “computational thinking” becerilerini öğretir. • CS is the “new math” • Zor ve kompleks problemlerin çözülebilmesine olanak sağlar: • İnsan genomu projesi • Aşı araştırmaları • Küresel ısınma araştırmaları Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayar mühendisliği dünyanın her yerinde gözde bir meslek • İnovasyon bilgisayar teknolojileri ile yakından ilişkilidir • İnovasyon, uluslararası ölçekte rekabet için gerekli en önemli bileşendir • İnovasyonu mümkün kılan meslekler, her zaman aranan, yüksek maaşlı meslekler olmuştur. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayar mühendisliği geleceğin mesleği • Bilgisayar sektörü, büyüyen bir sektör • Tüm dünyada bilgisayar mühendisi açığı büyük • Az sermaye ama beyin gücü ile iş kurma ve yeni iş alanları yaratma potansiyeli • yüzyılın mesleği: Yarının dünyası bilgisayar dili konuşacak Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayar mühendisliği eğlencelidir • Bilgisayar mühendisliği yaratıcılığa, yenilikçiliğe açık, zevkli bir meslek • Problem çözmeye dayalı, yaratıcılık isteyen bir meslek • Kendi başına ürün yaratma, yaptıklarının sonucunu görme fırsatı • Yaratıcılığa açık, güncel hayatın içinde meslek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayar Mühendisliği Bölümü • Kuruluş, İlk mezunlar ’da. Mezun sayıları: • Bilgisayar Mühendisliği Lisans (BS) (~ kişi), • Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans (MS) (~ kişi) • Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans (MS) (~ kişi) • Doktora (PhD) (~50 kişi) • Hedefler: • Uluslararası seviyede rekabet edebilecek en iyi bilgisayar mühendislerini yetiştirmek • Araştırma yapmak • Kamu/özel sektör teknoloji projeleri geliştirmek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Lisans Programı • Uluslararası ve ulusal geçerli ACM/IEEE ders programına uyum • ’den beri ABET akreditasyonu • 75 giriş kontenjanı • Öğrenci alımında 1.sırada • yılları lisans programı kabulleri • Giriş kontenjanı: 70 70 75 • Tavan puan (sıralama): (79) (8) ,1(10) • Taban puan (sıralama): () () ,2 () Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Lisans Programı (Devam) • Öğretim üyesi başına düşen lisans öğrencisi sayısının Türkiye’de en iyi olduğu bölüm: 21+8 doktoralı öğretim üyesi / 75 kişilik kontenjan • Projeye dayalı, araştırmaya, takım çalışmasına, bireysel yaratıcılığa yönelten eğitim modeli • Değişik disiplinlerden ders almaya izin veren, esnek ders programı • Sağlam bir bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar bilimleri temeli veren, bağımsız düşünmeyi, öğrenmeyi öğreten eğitim programı Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• ÇAP ve Değişim Programları • Çift Anadal Programları: • Endüstri Mühendisliği • Matematik • Fizik • Uluslararası Değişim Programları • En iyi ABD üniversiteleri ile • ERASMUS kapsamında, en iyi Avrupa üniversiteleri ile Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Eğitim ve Araştırma Kadrosu • 21 tam-zamanlı, doktoralı öğretim üyesi • 8 yarım-zamanlı, doktoralı öğretim üyesi • 20 araştırma görevlisi, 10 idari personel • TÜBİTAK, DPT ve FP7 bursiyeri ~70 tam-zamanlı lisansüstü öğrencisi ve araştırma asistanı Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Ders Programı - I Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Ders Programı - II Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Ders Programı - III Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Ders Programı - IV Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Teknik Seçmeli Dersler • BilgisayarAğları • Mobil Uygulamalar • Kablosuz Ağlar • Internet Programlama • Dağıtık Sistemler • DerleyiciTasarımı • MikroişlemciyeDayalıSistemTasarımı • Paralelİşleme • Şifreleme Kuramı • BilişimSistemlerindeGüvenlik • VeriMadenciliği • YapayZeka • Robotbilime giriş • Biyoinformatik • Bilişsel Bilim • Arama motorları • ÇokluortamHesaplama • İnsan-bilgisayar Etkileşimi • BilgisayarGrafiği • Bilgisayarla görme • Çok çekirdekli Programlama Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• PC Lab • Modern eğitim laboratuvarlarımız Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Donanım Laboratuvarı • Çalışkan öğrenciler iş başında Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Programlama Laboratuvarları Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Güçlü Araştırma Altyapısı

• Güçlü Araştırma Laboratuvarları • Yaklaşık Lisansüstü ( yüksek lisans ve doktora öğrencisi) ve proje yapan yaklaşık 50 lisans öğrencimizin çalıştığı, - 9 Araştırma Laboratuvarı’nda,- 33 destekli araştırma projesi sürdürülüyor. • Her yıl araştırma projeleri için yaklaşık1,,5 MTL kaynak alınıyor. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

• AILAB • Yapay Zeka Araştırma Laboratuvarı • Robocup düzenleyicisi • Microsoft sadece bu takımdan gol yedi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Robotbilim alanında önde gelen Laboratuvar Singapur , dünya şampiyonluğu Osaka Japonya , dünya şampiyonluğu Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• NETLAB • Bilgisayar Ağları Araştırma Laboratuvarı • 60 Lisansüstü öğrencisi • Yüksek hızlı bilgisayar iletişimi ve ağları • Telsiz ve mobil ağlar, uydu ağları • Sensor ağları • Bilgisayar ağı ve sistemlerinde güvenlik • Ağlarda performans ve eniyileme • Öbek bilgisayar sistemiseafoodplus.info Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• PILAB • Algısal Zeka Araştırma Laboratuvarı • İnsan-Bilgisayar Etkileşimi • Yüz bulma / tanıma • El hareketleri tanıma • 3 boyutlu modelleme • Sözden yazıya / yazıdan söze dönüşüm • Biyometrik uygulamaları • Yapay Öğrenme • Veri Madenciliği • Borsa Verilerinin Analizi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• SOFTLAB • Yazılım Mühendisliği Araştırma Laboratuvarı • Yazılım Kalitesi ve Süreçleri • Gömülü Sistemlerde Kalite Standartları • Değer Bazlı Yazılım Mühendisliği • Küresel Yazılım Mühendisliği • Web Servisleri • Endüstri İşbirlikleri • Eğitim, Danışmanlık • Veri Paylaşımı, Model Geliştirme Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Diğer Araştırma Laboratuvarları • MEDIALAB • Çokluortam Laboratuvarı • EDALAB • Gömülü Sistemler Laboratuvarı • CASLAB • Bilgisayar Sistemleri ve Mimarileri İleri Araştırma Laboratuvarı • SOSLAB • Kompleks Sistemler Laboratuvarı Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Bilgisayar Mühendisliği Binası Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Öğrenci Dinlenme Odası Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Mezunlarımız Nerelerde Çalışıyor? • Dünyada: • Microsoft, Google, IBM, Facebook, Twitter • Cisco, Intel, • Samsung, Sun Microsystems, • NTT, Docomo, Berlin DAI LAB , • İsviçre Telekom, Stanford Research Institute, • Türkiye’de • Kendi kurdukları şirketlerde: Gordion, GeNet, Odakk, Yemek Sepeti, Inveon, • NETAŞ, Alcatel, Argela, Vodafone, • Microsoft, Oracle, IBM, Sun, Koç Sistem, Apple, • Garanti Teknoloji, AKNET, Vestel, TÜBİTAK, • Intel, Turkcell, Air Ties, Superonline, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

• Örnek iş: Patlama Yanma Uzmanı Zeki Melek • , Boğaziçi CMPE • , Boğaziçi MS • Yüz animasyonu • Texas A&M CS PhD • Beyin nöronlarının görüntülenmesi • Ateş, bulut, saç modelleme • Dreamworks • Visual effects: patlama, yanma • Kung Fu Panda, • Monsters vs Aliens, • Shrek Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Örnek iş: Robot Futbol Antrenörü Hatice Köse-Bağcı • BÜ CMPE mezunu • BÜ CMPE araştırma görevlisi • Robot futbol antrenörü • University of Hertfordshire araştırmacı • Robocub Minikler ligi antrenörü • Robot bateri öğretmeni • İTÜ Bilgisayar Müh. Öğretim üyesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Örnek iş: Yemek sepeti Nevzat Aydın – Melih Ödemiş • Boğaziçi CmpE mezunları • MBA • – Yemeksepeti • Yeni, başarılı bir iş modeli • 'den fazla üye restoran • Günde sipariş Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Örnek iş: Bilgi pazarlama Mustafa İçil • () Boğaziçi Üniv, CmpE • Microsoft • Microsoft Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü • Apple IMC • Pazarlama Müdürü • Google • Türkiye ve Yunanistan Pazarlama Direktörü Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Örnek iş: Telekom mimarı Alper Yeğin • , BÜ CMPE mezunu • , UIUC CS yüksek lisans • Sun Microsystems • Solaris işletimsistemine TCP/IP stack geliştirme • IPv6 ve Mobile IP • DoCoMo Labs • IP-temelli 4G mimarisi tasarım ekibi • Samsung • WiMAXForum’un IPv6, güvenlik, mobil IP tasarımlarındaçalıştı • Türkiye’ye dönüş • WiMAX Forum güvenlikmimarigrububaşkanlığı • ODAKK : kendi şirketi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Sizi de aramızda görmek dileğiyle Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

• Boğaziçi kimya mühendisliği ders planı

WebMevcut olanın iyileştirilmesine ve yeni kimyasal proses teknolojilerinin geliştirilmesine odaklanan enerji verimli prosesler. Atık kaynak geri kazanımını değerlendiren, maliyet açısından verimli, deneysel olarak yönlendirilen matematiksel modeller. [email&#;protected]. +90 66 Dr. Öğr. Üyesi A. WebCinsiyet Eşitliği Planı; Akademik. Akademik Birimler; Kimya Mühendisliği Lisansüstü Programı Boğaziçi Üniversitesi Bebek/İstanbul Türkiye +90 54 00 Bilgi Edinme İletişim. [email&#;protected] tim fleet developer boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebBoğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Tel: +90() / +90() Fax: +90() WebErasmus ve Değişim programlari ile BU Kimya Mühendisliği Bölümü’nden gidilebilecek okulların listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Gidilebilecek Üniversitelerin Listesi Erasmus, Değişim programlari ile gidilebilecek okullar, bu okullar icin gerekli basvuru sartlari ve okulların ilgili web sayfalarına yandaki linkten ulaşabilirsiniz. WebMühendisliği? 1. Bilgisayarlar her yerde, yaşamın her alanında 2. Bilgisayar mühendisliği, karmaşık, ders programına uyum ’den beri ABET akreditasyonu Bilgisayar mühendisliğinde öğrenci CHEM GENEL KİMYA 4 HSS SOSYAL SEÇMELİ 3 CMPE BİLGİ İŞLEMEYE GİRİŞ 3 CMPE boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebTamamlayıcı Dersler. Bio, Chem, Math, Phys, CE, ChE, CmpE, EE, IE, or ME kodlu herhangi bir ders Tamamlayıcı Ders olarak alınabilir. Sosyal ve Beşeri Bilimler Seçmeli (HSS) Ders Listesi. Aşağıda Sosyal ve Beşeri Bilimler Seçmeli ders olarak alabileceğiniz derslerin güncel listesini bulabilirsiniz. HSS courses list - 11 Aralık tim flavin actor Boğaziçi Üniversitesi - Makina Mühendisliği Lisansüstü Programı Faculty Kimya Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebTeknik ve Sosyal Seçmeli Dersler. "Teknik" seçmeli dersin amacı, öğrencinin Endüstri Mühendisliği'ni tamamlayıcı bir yöntem, teknik, beceri kazandırmaktır. Teknik seçmeli olarak seçilecek bir dersin içeriğinin, bir IE dersinin içeriğiyle çakışmamasına özel … tim fleischer eishockey Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği - CmpE WEB Web12 May · CHE Biyokimyasal Reaksiyon Mühendisliği. Kimyasal kinetiğin ve reaksiyon mühendisliği prensiplerinin biyoreaktörlere uygulanması. Biyolojik reaktör ve fermentör tasarımı ve büyütülmesi. Mikroorganizma üretiminin kinetiği, ürün oluşumu, enzimlerin katalizör görevi gördüğü reaksiyonlar. tim fleischmann schreinerei boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Elektrik-Elektronik Mühendisliği Tanıtım Ofisi - seafoodplus.info WebDoktora: Kimya Mühendisliği, South Florida Universitesi, ABD, Yüksek Lisans: Kimya Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye, Lisans: Kimya tim fleischmann marktzeuln Boğaziçi Üniversitesi - Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik Yüksek … WebYılmaz Bayraktar. (Kimya Mühendisliği mezunu), Eski Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı, Emekli. Bizim kuşağımızda ve bugün de her lise mezununun okumak istediği Boğaziçi Üniversitesi’ne Devlet Parasız Yatılı Sınavını kazanarak okuduğum Diyarbakır Maarif Koleji’nden geldiğimde, öncelikle estetik, zarafet tim fleiner dshs boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebCinsiyet Eşitliği Planı; Akademik. Akademik Birimler; Lisans Programları Kimya Mühendisliği Bölümü Boğaziçi Üniversitesi Bebek/İstanbul Türkiye +90 54 00 Bilgi Edinme İletişim. [email&#;protected] tim flegel spokane wa WebDers Programı Makina Mühendisliği - Boğaziçi Üniversitesi. Akademik Programlar. tim fleischer nürnberg boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebDers Adı Kodu Yerel Kredi AKTS ilişkisini kavratmak ve öğrencilere akışkanlar mekaniği ve ilgili matematiğin temel prensip ile yöntemleri kimya mühendisliği problemlerinin çözümü için uygulama deneyimi. Boğaziçi Üniversitesi, 3.R. E. Bird, W.E. Stewart, E.N. Lightfoot,”Transport Phenomena”John Wıley & Sons WebBoğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Tel: +90() / +90() Fax: +90() Lisans Akademik Program Boğaziçi Üniversitesi - Kimya Bölümü boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Boğaziçi Üniversitesi - Ana Sayfa - seafoodplus.info WebChE Enerji Teknolojisi. ChE Kimya Sanayiinde Toplam Kalite Mühendisliği. CHE Kimya Tesisi Tasarımı ve Ekonomisi. ChE Biyosüreç Tasarımı. ChE Kimyasal Madde Fabrikalarında İşletme ve Çevre Emniyeti. CHE Süreç Dinamiği ve Denetimi. ChE Bilgisayar Destekli Süreç Tasarımı ve Sentezi. tim fleischer schauspieler Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) Taban … boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Bilgisayar Mühendisliği Tanıtım Ofisi - seafoodplus.info WebPrerequisites: MATH , CmpE or equivalent, consent of the instructor. ENG / - Special Topics in Engineering (3+0+0)3 ECTS 5. (Mühendislikte Özel Konular) Special topics of current interest in engineering and technology. CE Construction Engineering and Management (3+0+0) 3 ECTS 5. tim fleet riverside BOĞAZİÇİ WebAkademik Program. Endüstri Mühendisliği'nde lisans derecesi için gerekli dersler, öğrencilerin ilgi alanlarına göre aldıkları seçmeli dersleri de içerecek şekilde, toplamda en az kredidir. Geniş bir seçmeli ders yelpazesinin bulunması programa esneklik veren önemli bir öğedir. Öğrenciler danışmanlarının gözetiminde tim fleischmann boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Boğaziçi Üniversitesi - Kimya Mühendisliği Bölümü Web(Kimya Mühendisliği ve Biyoteknoloji Laboratuvarı) Continuation of CHE Series of independent laboratory projects and presentations and proposals related to fluid flow, heat and mass transfer, and chemical reactions in chemical engineering as well as enzyme reactions and fermentation in biotechnology. Prerequisite: CHE , CHE , CHE WebKimya Müh. Ders Planı / Güz Dönemi Sonrası 1. Yarıyıl tim fleet trees boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Lisans Ders Açıklamaları Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri – Kimya Mühendisliği - İzmir Yüksek Teknoloji WebYTÜ KİMYA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ. Eğitim Planı. HIZLI MENÜ. Sıkça Sorulan Sorular. Akademik Takvim. Başarılarımız. Bahar Dönemi Ders Programları. Bahar Dönemi Sınav Programları. tim fleischer elite WebKimya Yandal Programı / Lisans Dersleri / Ders Materyali / Seçmeli Dersler / Staj / Burs Olanakları / Lisansüstü / Başvuru Tarihleri / Akademik Program / Lisansüstü Dersleri / Ders Materyali / Burs ve İş Olanakları / İletişim / boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebPrerequisite: CHEM CHEM Analytical Chemistry (3+1+0) 3 ECTS 4. (Analitik Kimya) Introduction to the theory and application of quantitative analysis, solubility, gravimetric and volumetric methods of analysis, acid-base titration, … WebTel: 0 Web: seafoodplus.info e-posta: [email&#;protected]. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü, eğitimini 54 yıldır lisans, 40 yıldır da yüksek lisans ve doktora programları dahilinde sürdürmektedir. Ülkenin en yetenekli gençleri arasından seçilmiş olan Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean İletişim Kimya Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info kimya mühendisliği Tanıtım Ofisi - seafoodplus.info WebMerhaba,Bugün Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü olarak Kimya Mühendisliği bölümü öğrencisi Ezgi'ye bölümü ile ilgili sıkça sorulan soruları yön Mezunlarımız Kimya Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info Tamamlayıcı / Sosyal ve Beşeri Bilimler Seçmeli Dersler Kimya WebBoğaziçi Üniversitesi Vizyon, Misyon ve Değerleri Okullarda bilgisayar öğretiminin gözlemlenmesi: ders planı geliştirme, sınıf ve laboratuvarlarda öğretmenlik uygulaması. Üniversitede verilen HSS derslerinin tam listesi için Kimya Mühendisliği Bölümü'nün hazırlamış olduğu HSS listesine buradan bakabilirsiniz. tim fleiner boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Müfredat kimya Tanıtım Ofisi - seafoodplus.info Kimya Müh. Ders Planı - İTÜ ÖİDB Ders Programı Makina Mühendisliği - Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Akademik Program - seafoodplus.info WebIn addition to the course-credit requirements, a day industrial training, in areas approved by the Department, during the two summer breaks following the second and the third years, is required. The course requirements for the Bachelor of Science Degree in Mechanical Engineering total a minimum of credit hours of formal course work. tim fleet riverside homebuilders boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Endüstri Mühendisliği Bölümü Teknik ve Sosyal Seçmeli Dersler Kimya Mühendisliği Tanıtım Günleri - YouTube Boğaziçi Üniversitesi - Lisans Programları - seafoodplus.info WebBölüm Başkanı Prof. Dr. Levent Ballice Tel 76 00 Faks : 77 76 E-Posta:: [email&#;protected]; [email&#;protected] AKTS /DE Koordinatörü Doç. Dr. Gülin ERSÖZ Tel :0 E-Posta :[email&#;protected] Adres: Ege Universitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü Bornova tim fleischer abc news boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Yüksek Lisans ve Doktora Programı Dersleri Kimya Müh. Bölümü WebBoğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS için derledik. Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir. Ders notları al: Kimya tim fleischhauer friedrichsthal boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebÜniversite hakkında daha fazla bilgi edinmek için 18 Temmuz - 7 Ağustos tarihlerinde online olarak gerçekleşecek olan Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Günleri'n tim fleischmann eschborn Web0 64 Makina Mühendisliği Bölümü - Boğaziçi Üniversitesi. Watch on. Mühendislik eğitimi, kişiye bilimsel ve analitik düşünme becerisi, eldeki verileri kullanarak karar verme, sonuca varma, ekip çalışmasına yatkınlık gibi özellikler kazandırır. Makina Mühendisliği ise temel mühendislik dallarından biri tim fleischer mckinsey boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Boğaziçi Üniversitesi - Kimya Bölümü - seafoodplus.info WebKimya Müh. Ders Planı / Güz ile / Güz Dönemleri Arası 1. Yarıyıl WebKimya ve Biyosistem Mühendisliğine Giriş. Introduction and history of chemical and biochemical engineering. Chemical industries and industrial biotechnology applications in Turkey. Principles and applications of material balance calculations of continuous steady-state processes. Introduction to process flowsheet simulation, computational Kimya Müh. Ders Planı - İTÜ ÖİDB boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Kimya Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info Kimya Mühendisliği Bölümü sitesine hoşgeldiniz - seafoodplus.info WebKimya bölümünde, araştırmaların en etkin olduğu alanlar şu şekilde sıralanır: arkeometri, biyoanalitik, kolloid, hesapsal-modelleme, elektro-analitik, ilaç kimyası, nanoparçaçık kimyası, doğal ürünler kimyası, organik kimya, fizikokimya, polimer kimyası ve supramoleküler kimya. Boğaziçi Üniversitesi - İnşaat Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info Makina Mühendisliği Tanıtım Ofisi - seafoodplus.info boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean YTU - Bologna Information System - View Course - YILDIZ WebBoğaziçi Üniversitesi. Kimya Mühendisliği Bölümü. Bebek, İstanbul-TÜRKİYE. E-mail: [email&#;protected] Tel: +90 () / Fax: +90 () tim fleet Değişim Programları Kimya Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info WebBoğaziçi Üniversitesi - Ana Sayfa. Boğaziçi Hakkında. Vizyon-Misyon-Değerlerimiz. Etik İlkeler. Boğaziçi Arşivleri. Fahri Doktora. Kişisel Verilerin Korunması. Kurum Tarihi. Kurumsal Kimlik. tim fleet net worth boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean Boğaziçi Üniversitesi - Makina Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info Web Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü - Boğaziçi Üniversitesi. Watch on. Teknolojinin ve bilgi dağarcığının katlanarak arttığı olağanüstü dinamik bir dalda eğitim veren bölümümüz böylesi hızlı gelişen ve genişleyen bir dalda öğrencilerimizi ve mezunlarımızı yarınlara hazır kılacak bir Anasayfa Boğaziçi Üniversitesi - Kimya Bölümü Ders Planı - Ege Üniversitesi Bilgi Paketi / Ders Kataloğu YTÜ KİMYA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean WebCinsiyet Eşitliği Planı; Akademik. Akademik Birimler; Kimya Mühendisliği Lisansüstü Programı Boğaziçi Üniversitesi Bebek/İstanbul Türkiye +90 54 00 Bilgi Edinme İletişim. [email&#;protected] WebKimya Mühendisliği Bölümü. Tel: 0 64 Web: seafoodplus.info e-posta: [email&#;protected] yüzyılda kimya mühendisleri, yeni karmaşık malzemelerin araştırılmasının yanı sıra biyoteknoloji, nanoteknoloji, temiz ve sürdürülebilir enerji teknolojileri, yakıt pili teknolojisi ve benzeri ileri teknolojilerin geliştirilmesine de öncülük … tim fleischer ski boğaziçi kimya mühendisliği ders planı mean YAZ STAJLARI Kimya Mühendisliği Bölümü - seafoodplus.info [email&#;protected]. 0 45 23 / 45 Bilgisayar Mühendisliği Bölümü - Boğaziçi Üniversitesi. Watch on. yılında kurulan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, ülkemizde en yüksek puanla öğrenci alan ve uluslararası tanınırlığı olan bir bölüm olmuştur. Bölümümüzde, tüm dünyada geçerli olan ACM/IEEE ders

Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları (SON 4 YIL) Başarı Sıralamaları

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY15+0
    15+0
    15+0
    15+015
    15
    15
    15

,
    ,
    ,
    ,İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY35+0
    35+0
    35+0
    35+035
    35
    35
    35

,
    ,
    ,
    ,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY15+0
    15+0
    15+0
    10+015
    15
    15
    10

,
    ,
    ,
    ,GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Devlet)
    Mühendislik ve Teknoloji FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (Fransızca) (4 Yıllık)SAY30+1
    30+1
    30+1
    30+131
    31
    31
    31

,
    ,
    ,
    ,HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY+3
    +3
    +3
    +3

,
    ,
    ,
    ,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    15+0
    15+0
    10+015
    15
    15
    10

,
    ,
    ,
    ,YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Devlet)
    Elektrik-Elektronik FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY+3
    +3
    +3
    +3

,
    ,
    ,
    ,TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Devlet)
    (Almanca) (4 Yıllık)SAY50+2
    50+2
    50+2
    45+252
    52
    52
    47

,
    ,
    ,
    ,İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY80+0
    80+0
    80+0
    80+080
    80
    80
    80

,
    ,
    ,
    ,TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY25+0
    25+0
    25+0
    25+025
    25
    25
    25

,
    ,
    ,
    ,MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY75+2
    75+2
    75+2
    70+277
    77
    77
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY13+0
    11+0
    10+0
    6+013
    11
    10
    6

,
    ,
    ,
    ,MEF ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY11+0
    9+0
    8+0
    5+011
    9
    8
    5

,
    ,
    ,
    ,İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ (Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    80+2
    70+293
    93
    82
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY10+0
    10+0
    10+0
    10+010
    10
    10
    10

,
    ,
    ,
    ,GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Kocaeli)(Devlet)
    90+3
    85+3
    80+293
    93
    88
    82

,
    ,
    ,
    ,KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY12+0
    11+0
    11+0
    7+012
    11
    11
    7

,
    ,
    ,
    ,İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (İzmir)(Vakıf)
    10+0
    9+0
    4+012
    10
    9
    4

,
    ,
    ,
    ,ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    70+2
    70+2
    60+277
    72
    72
    62

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma YerleşkesiBilgisayar Mühendisliği
    10+0
    &#;
    &#;10
    10
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    12+0
    12+0
    10+012
    12
    12
    10

,
    ,
    ,
    ,EGE ÜNİVERSİTESİ (İzmir)(Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY+3
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İzmir)(Devlet)
    90+3
    90+3
    90+393
    93
    93
    93

,
    ,
    ,
    ,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    &#;
    &#;
    &#;10
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (İzmir)(Vakıf)
    10+0
    9+0
    5+012
    10
    9
    5

,
    ,
    ,
    ,ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY29+0
    38+0
    40+0
    41+029
    38
    40
    41

,
    ,
    ,
    ,TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (Ücretli) (4 Yıllık)SAY40+0
    40+0
    40+0
    35+040
    40
    40
    35

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    85+3
    80+293
    93
    88
    82

,
    ,
    ,
    ,ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    80+2
    80+2
    80+293
    82
    82
    82

,
    ,
    ,
    ,ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    &#;
    &#;
    &#;10
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY7+0
    6+0
    &#;
    &#;7
    6
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    90+3
    90+393
    93
    93
    93

,
    ,
    ,
    ,TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Devlet)
    (Almanca) (4 Yıllık)SAY10+0
    10+0
    10+0
    5+110
    10
    10
    6

,
    ,
    ,
    ,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY8+0
    7+0
    7+0
    4+08
    7
    7
    4

,
    ,
    ,
    ,MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Devlet)
    Teknoloji FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY56+2
    48+2
    48+2
    48+258
    50
    50
    50

,
    ,
    ,
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY13+0
    11+0
    11+0
    7+013
    11
    11
    7

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY10+0
    10+0
    &#;
    &#;10
    10
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    11+0
    10+0
    5+013
    11
    10
    5

,
    ,
    ,
    ,ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Devlet)
    ODTÜ Kuzey Kıbrıs KampusuBilgisayar Mühendisliği
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY16+0
    15+0
    12+0
    5+016
    15
    12
    5

,
    ,
    ,
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    80+282
    82
    82
    82

,
    ,
    ,
    ,ATILIM ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    13+0
    12+0
    7+013
    13
    12
    7

,
    ,
    ,
    ,KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY93+0
    77+0
    66+0
    61+093
    77
    66
    61

,
    ,
    ,
    ,ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    70+282
    82
    82
    72

,
    ,
    ,
    ,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Antalya)(Devlet)
    70+2
    70+2
    70+277
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY9+0
    8+0
    &#;
    &#;9
    8
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY38+0
    38+0
    38+0
    48+038
    38
    38
    48

,
    ,
    ,
    ,OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    6+0
    6+0
    5+08
    6
    6
    5

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    7+0
    &#;
    &#;9
    7
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Mühendislik-Mimarlık FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    80+2
    70+293
    93
    82
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY16+0
    14+0
    13+0
    8+016
    14
    13
    8

,
    ,
    ,
    ,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    9+0
    9+0
    6+010
    9
    9
    6

,
    ,
    ,
    ,GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY64+2
    64+2
    64+2
    56+266
    66
    66
    58

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY8+0
    7+0
    7+0
    5+08
    7
    7
    5

,
    ,
    ,
    ,IŞIK ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY7+0
    10+0
    &#;
    &#;7
    10
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    90+3
    90+393
    93
    93
    93

,
    ,
    ,
    ,ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Antalya)(Vakıf)
    &#;
    &#;
    &#;11
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY20+0
    20+0
    &#;
    &#;20
    20
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY14+0
    13+0
    12+0
    7+014
    13
    12
    7

,
    ,
    ,
    ,ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ (Kayseri)(Devlet)
    70+2
    70+2
    60+277
    72
    72
    62

,
    ,
    ,
    ,BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY85+3
    85+3
    85+3
    80+288
    88
    88
    82

,
    ,
    ,
    ,İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Mühendislik ve Mimarlık FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY65+2
    60+2
    &#;
    &#;67
    62
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    6+0
    &#;
    &#;8
    6
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    13+0
    12+0
    7+015
    13
    12
    7

,
    ,
    ,
    ,ANKARA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    8+0
    8+0
    &#;9
    8
    8
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    14+0
    15+0
    9+015
    14
    15
    9

,
    ,
    ,
    ,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (Adana)(Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY+3
    +3
    +3
    +3

,
    ,
    ,
    ,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY71+0
    71+0
    71+0
    59+071
    71
    71
    59

,
    ,
    ,
    ,BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    6+0
    &#;
    &#;8
    6
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    60+2
    50+272
    72
    62
    52

,
    ,
    ,
    ,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    9+0
    9+0
    &#;11
    9
    9
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    80+2
    75+2
    70+282
    82
    77
    72

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (KKTC Uyruklu) (4 Yıllık)SAY1+0
    2+0
    &#;
    &#;1
    &#;
    &#;
    &#;
    Dolmadı
    &#;
    &#;,
    Dolmadı
    &#;
    &#;BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY12+0
    10+0
    9+0
    6+012
    10
    9
    6

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY10+0
    8+0
    9+0
    5+010
    8
    9
    5

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    6+0
    6+0
    3+09
    6
    6
    3

,
    ,
    ,
    ,BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY85+3
    85+3
    75+2
    70+288
    88
    77
    72

,
    ,
    ,
    ,BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    8+0
    7+0
    3+08
    8
    7
    3

,
    ,
    ,
    ,MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    70+2
    70+2
    65+277
    72
    72
    67

,
    ,
    ,
    ,FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY14+0
    8+0
    8+0
    11+014
    8
    8
    11

,
    ,
    ,
    ,İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY6+0
    &#;
    &#;
    &#;6
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    6+0
    &#;
    &#;8
    6
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY20+0
    &#;
    &#;
    &#;20
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY9+0
    8+0
    7+0
    4+09
    8
    7
    4

,
    ,
    ,
    ,AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    70+2
    70+2
    70+277
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    &#;
    &#;
    &#;12
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (İzmir)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY66+0
    58+0
    49+0
    24+066
    58
    49
    24

,
    ,
    ,
    ,ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY30+0
    18+0
    16+0
    &#;30
    18
    16
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    90+3
    90+393
    93
    93
    93

,
    ,
    ,
    ,KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Vakıf)
    7+0
    &#;
    &#;9
    7
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Trabzon)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    80+2
    80+293
    93
    82
    82

,
    ,
    ,
    ,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    90+3
    +393
    93
    93

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (İÖ) (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    10+0
    11+0
    7+010
    10
    11
    7

,
    ,
    ,
    ,ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY85+3
    85+3
    75+2
    70+288
    88
    77
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    6+0
    6+0
    &#;8
    6
    6
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    5+0
    5+0
    3+06
    5
    5
    3

,
    ,
    ,
    ,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (Samsun)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    70+282
    82
    82
    72

,
    ,
    ,
    5+0
    5+0
    3+08
    5
    5
    3

,
    ,
    ,
    ,MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (İÖ) (4 Yıllık)SAY65+2
    65+2
    65+2
    65+267
    67
    67
    67

,
    ,
    ,
    ,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Kayseri)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY85+3
    85+3
    85+3
    85+388
    88
    88
    88

,
    ,
    ,
    ,HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (Gaziantep)(Vakıf)
    15+0
    15+0
    15+015
    15
    15
    15

,
    ,
    ,
    ,NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    8+0
    8+0
    5+09
    8
    8
    5

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL TOPKAPI ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    5+0
    5+0
    2+06
    5
    5
    2

,
    ,
    ,
    ,DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
    10+0
    10+0
    10+010
    10
    10
    10

,
    ,
    ,
    ,PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Denizli)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    80+282
    82
    82
    82

,
    ,
    ,
    ,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY70+0
    70+0
    68+0
    40+070
    70
    68
    40

,
    ,
    ,
    ,KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY90+3
    90+3
    85+3
    80+293
    93
    88
    82

,
    ,
    ,
    ,MEF ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY62+0
    54+0
    45+0
    38+062
    54
    45
    38

,
    ,
    ,
    ,SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY48+2
    48+2
    32+1
    &#;50
    50
    33
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;İSTANBUL TOPKAPI ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY6+0
    &#;
    &#;
    &#;6
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY14+0
    14+0
    14+0
    10+014
    14
    14
    10

,
    ,
    ,
    ,BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (Antalya)(Devlet)
    Rafet Kayış Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    70+2
    70+2
    70+282
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY64+2
    64+2
    64+2
    56+266
    66
    66
    58

,
    ,
    ,
    ,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY75+2
    70+2
    70+2
    70+277
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY47+0
    47+0
    47+0
    42+047
    47
    47
    42

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY59+0
    65+0
    56+0
    38+059
    65
    56
    38

,
    ,
    ,
    ,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Isparta)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    80+282
    82
    82
    82

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY40+0
    &#;
    &#;
    &#;40
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;MERSİN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY75+2
    70+2
    70+2
    70+277
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY40+0
    5+0
    &#;
    &#;40
    5
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (İzmir)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY54+0
    49+0
    &#;
    &#;54
    49
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    70+2
    60+2
    60+272
    72
    62
    62

,
    ,
    ,
    ,ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY43+0
    34+0
    &#;
    &#;43
    34
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (Edirne)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY95+3
    95+3
    95+3
    90+398
    98
    98
    93

,
    ,
    ,
    ,BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Balıkesir)(Devlet)
    60+2
    60+2
    &#;72
    62
    62
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    &#;
    &#;62
    62
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;YALOVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    70+2
    70+2
    70+282
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Kocaeli)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY5+0
    6+0
    &#;
    &#;5
    6
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY5+0
    7+0
    7+0
    4+05
    7
    7
    4

,
    ,
    ,
    ,MARMARA ÜNİVERSİTESİ  (İstanbul)(Devlet)
    Teknoloji FakültesiBilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.)
    (M.T.O.K.) (4 Yıllık)SAY14+1
    12+1
    12+1
    12+115
    13
    13
    13

,
    ,
    ,
    ,SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY25+1
    &#;
    &#;
    &#;26
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Bilgisayar ve Bilişim FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    &#;
    &#;
    &#;72
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY15+0
    &#;
    &#;
    &#;15
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    70+2
    70+282
    82
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Kayseri)(Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY85+3
    85+3
    85+3
    85+388
    88
    88
    88

,
    ,
    ,
    ,ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)
    30+1
    30+1
    30+182
    31
    31
    31

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY61+0
    59+0
    59+0
    45+061
    59
    59
    45

,
    ,
    ,
    ,BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Balıkesir)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    30+162
    62
    62
    31

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY72+0
    64+0
    55+0
    &#;72
    64
    55
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    (4 Yıllık)SAY90+3
    80+2
    80+2
    70+293
    82
    82
    72

,
    ,
    ,
    ,IŞIK ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    25+0
    &#;
    &#;20
    25
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Trabzon)(Vakıf)
    (Burslu) (4 Yıllık)SAY3+0
    3+0
    4+0
    4+03
    3
    4
    4

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY3+0
    &#;
    &#;
    &#;3
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY64+2
    64+2
    64+2
    56+266
    66
    66
    58

,
    ,
    ,
    ,TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Çorlu Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Isparta)(Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    &#;
    &#;72
    72
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (KKTC Uyruklu) (4 Yıllık)SAY1+0
    2+0
    &#;
    &#;1
    &#;
    &#;
    &#;
    Dolmadı
    &#;
    &#;,
    Dolmadı
    &#;
    &#;NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY75+2
    70+2
    &#;
    &#;77
    72
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ÜNİVERSİTESİ (Antalya)(Vakıf)
    15+0
    3+0
    3+010
    15
    3
    3

,
    ,
    ,
    ,KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    80+282
    82
    82
    82

,
    ,
    ,
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY45+0
    46+0
    51+0
    49+045
    46
    51
    49

,
    ,
    ,
    (%25 İndirimli) (4 Yıllık)SAY58+0
    54+0
    54+0
    32+058
    54
    54
    32

,
    ,
    ,
    ,ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
    10+0
    10+0
    10+010
    10
    10
    10

,
    ,
    ,
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    60+272
    72
    72
    62

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY47+0
    38+0
    38+0
    5+047
    38
    38
    5

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY13+0
    &#;
    &#;
    &#;13
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY48+2
    48+2
    32+1
    &#;50
    50
    33
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (Gaziantep)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY15+0
    15+0
    15+0
    15+015
    15
    15
    10

Dolmadı,
    ,
    ,
    DolmadıBİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İngilizce) (4 Yıllık)SAY40+1
    40+1
    &#;
    &#;41
    41
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    51+0
    51+0
    &#;59
    51
    51
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY42+0
    34+0
    34+0
    10+042
    34
    34
    10

,
    ,
    ,
    ,DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY90+3
    80+2
    70+2
    70+293
    82
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (İzmir)(Vakıf)
    11+0
    10+0
    7+014
    11
    10
    7

,
    ,
    ,
    ,KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    &#;
    &#;62
    62
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY50+0
    &#;
    &#;
    &#;50
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Çorlu Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    60+262
    62
    62
    62

,
    ,
    ,
    ,FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY46+0
    42+0
    47+0
    29+046
    42
    47
    29

,
    ,
    ,
    (Ücretli) (4 Yıllık)SAY14+0
    10+0
    10+0
    7+014
    10
    10
    7

,
    ,
    ,
    ,İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (Malatya)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    80+282
    82
    82
    82

,
    ,
    ,
    ,GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Devlet)
    (M.T.O.K.) (4 Yıllık)SAY20+1
    20+1
    16+1
    14+121
    21
    17
    15

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (UOLP-Azerbaycan Teknik Üniversitesi) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY5+0
    &#;
    &#;
    &#;5
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY65+2
    65+2
    65+2
    60+267
    67
    67
    62

,
    ,
    ,
    ,AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY65+2
    60+2
    &#;
    &#;67
    62
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Antalya)(Vakıf)
    &#;
    &#;
    &#;59
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Devlet)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY80+0
    75+0
    68+0
    55+080
    75
    68
    55

,
    ,
    ,
    ,ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY62+0
    77+0
    68+0
    10+062
    77
    68
    10

,
    ,
    ,
    ,KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY30+0
    &#;
    &#;
    &#;30
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    &#;
    &#;62
    62
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Elazığ)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY90+3
    85+3
    85+3
    85+393
    88
    88
    88

,
    ,
    ,
    ,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    60+2
    60+272
    72
    62
    62

,
    ,
    ,
    ,ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY10+0
    10+0
    &#;
    &#;10
    10
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY40+1
    40+1
    &#;
    &#;41
    41
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ATILIM ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (%25 İndirimli) (4 Yıllık)SAY76+0
    76+0
    68+0
    15+076
    76
    68
    15

,
    ,
    ,
    ,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%25 İndirimli) (4 Yıllık)SAY18+0
    &#;
    &#;
    &#;18
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    65+272
    72
    72
    67

,
    ,
    ,
    ,ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    60+262
    62
    62
    62

,
    ,
    ,
    ,TARSUS ÜNİVERSİTESİ (Mersin)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    &#;
    &#;62
    62
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY65+2
    65+2
    65+2
    60+267
    67
    67
    62

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY79+0
    71+0
    62+0
    52+079
    71
    62
    52

,
    ,
    ,
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    60+262
    62
    62
    62

,
    ,
    ,
    (Ücretli) (4 Yıllık)SAY10+0
    &#;
    &#;
    &#;10
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;IŞIK ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY20+0
    15+0
    &#;
    &#;20
    15
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Devlet)
    Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Hatay)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    80+2
    80+282
    82
    82
    82

,
    ,
    ,
    ,TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY71+0
    71+0
    80+0
    76+071
    71
    80
    76

,
    ,
    ,
    ,BARTIN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım FakültesiBilgisayar Mühendisliği
    (4 Yıllık)SAY80+2
    70+2
    70+2
    70+282
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (M.T.O.K.) (4 Yıllık)SAY12+1
    12+1
    8+1
    &#;13
    13
    9
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY50+2
    40+1
    40+1
    &#;52
    41
    41
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    37+0
    &#;
    &#;42
    37
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY42+0
    34+0
    &#;
    &#;42
    34
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY65+2
    65+2
    65+2
    60+267
    67
    67
    62

,
    ,
    ,
    ,ANKARA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY43+0
    &#;
    &#;
    &#;43
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY51+0
    42+0
    &#;
    &#;51
    42
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    60+262
    62
    62
    62

,
    ,
    ,
    ,AMASYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    &#;
    &#;
    &#;62
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (Malatya)(Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    70+2
    70+272
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY60+0
    &#;
    &#;
    &#;60
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Elazığ)(Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY85+3
    85+3
    65+2
    65+288
    88
    67
    67

,
    ,
    ,
    ,RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (Rize)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    &#;62
    62
    62
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY50+2
    50+2
    50+2
    &#;52
    52
    52
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY30+0
    20+0
    20+0
    &#;30
    20
    11
    &#;

Dolmadı
    &#;,
    ,
    Dolmadı
    &#;MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    &#;62
    62
    62
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;ULUSLARARASI FİNAL ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY5+0
    3+0
    3+0
    3+05
    3
    &#;
    2

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıKTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Vakıf)
    38+0
    &#;
    &#;42
    38
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY75+2
    70+2
    70+2
    70+277
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA )
    5+0
    5+0
    &#;10
    5
    1
    &#;

Dolmadı
    &#;,
    ,
    Dolmadı
    &#;İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY46+0
    38+0
    &#;
    &#;46
    38
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    &#;
    &#;62
    62
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    65+2
    65+262
    62
    67
    67

,
    ,
    ,
    ,ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY65+2
    60+2
    60+2
    60+267
    62
    62
    62

,
    ,
    ,
    ,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Devlet)
    (M.T.O.K.) (4 Yıllık)SAY16+1
    16+1
    16+1
    14+117
    17
    17
    15

,
    ,
    ,
    10+0
    10+0
    20+010
    10
    10
    5

Dolmadı,
    ,
    ,
    DolmadıNİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY50+0
    41+0
    44+0
    &#;50
    41
    20
    &#;

Dolmadı
    &#;,
    ,
    Dolmadı
    &#;VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY50+2
    30+1
    &#;
    &#;52
    31
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;ANKARA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY8+0
    31+0
    34+0
    &#;8
    12
    34
    &#;
    Dolmadı

&#;,
    Dolmadı
    ,
    &#;NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (Ücretli) (4 Yıllık)SAY1+0
    1+0
    1+0
    &#;1
    1
    &#;
    &#;

Dolmadı
    &#;,
    ,
    Dolmadı
    &#;KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (Karaman)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    60+262
    62
    62
    62

,
    ,
    ,
    ,BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    42+0
    38+0
    5+042
    42
    38
    5

,
    ,
    ,
    ,GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    60+2
    &#;62
    62
    62
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Hatay)(Devlet)
    (İÖ) (4 Yıllık)SAY80+2
    70+2
    70+2
    70+282
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    ,HİTİT ÜNİVERSİTESİ (Çorum)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY60+2
    60+2
    40+1
    &#;62
    62
    41
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;İSTANBUL TOPKAPI ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY34+0
    &#;
    &#;
    &#;34
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY75+2
    70+2
    70+2
    70+277
    72
    72
    72

,
    ,
    ,
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY41+0
    34+0
    34+0
    13+041
    34
    34
    6

Dolmadı,
    ,
    ,
    DolmadıDOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY85+0
    &#;
    &#;
    &#;85
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY51+0
    42+0
    38+0
    32+051
    42
    37
    17

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıTÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ (Ankara)(Vakıf)
    5+0
    5+0
    5+014
    5
    3
    2

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıOSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY65+2
    60+2
    60+2
    &#;67
    62
    56
    &#;

Dolmadı
    &#;,
    ,
    Dolmadı
    &#;İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY34+0
    &#;
    &#;
    &#;34
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY70+2
    70+2
    &#;
    &#;72
    72
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
    5+0
    24+0
    14+010
    5
    3
    11

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıMALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (İngilizce) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY29+0
    3+0
    2+0
    &#;29
    3
    2
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Vakıf)
    (Ücretli) (4 Yıllık)SAY4+0
    &#;
    &#;
    &#;4
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKE )
    10+0
    10+0
    3+015
    10
    10
    3

,
    ,
    ,
    ,İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY60+0
    &#;
    &#;
    &#;60
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY20+0
    15+0
    14+0
    12+020
    15
    8
    3

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıİSTANBUL TOPKAPI ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY34+0
    25+0
    25+0
    &#;34
    25
    13
    &#;

Dolmadı
    &#;,
    ,
    Dolmadı
    &#;HARRAN ÜNİVERSİTESİ (Şanlıurfa)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY80+2
    80+2
    70+2
    60+282
    82
    49
    39

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)
    5+0
    3+0
    3+010
    5
    2
    2

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY25+1
    &#;
    &#;
    &#;26
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (M.T.O.K.) (4 Yıllık)SAY12+1
    12+1
    8+1
    &#;13
    13
    9
    &#;

&#;,
    ,
    ,
    &#;ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY40+1
    &#;
    &#;
    &#;41
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    34+0
    &#;
    &#;42
    34
    &#;
    &#;

&#;
    &#;,
    ,
    &#;
    &#;SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (Konya)(Devlet)
    (M.T.O.K.) (İÖ) (4 Yıllık)SAY16+1
    16+1
    16+1
    14+117
    17
    17
    15

,
    ,
    ,
    ,ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ÜNİVERSİTESİ (Antalya)(Vakıf)
    5+0
    17+0
    10+015
    5
    4
    2

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıİSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    34+0
    34+0
    &#;42
    34
    14
    &#;

Dolmadı
    &#;,
    ,
    Dolmadı
    &#;GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE )
    3+0
    3+0
    3+010
    3
    &#;
    1

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıİSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY39+0
    30+0
    28+0
    5+039
    30
    17
    2

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıİSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY15+0
    &#;
    &#;
    &#;15
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (Gaziantep)(Vakıf)
    &#;
    &#;
    &#;10
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY30+1
    20+1
    20+1
    60+231
    21
    3
    7

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıMUNZUR ÜNİVERSİTESİ (Tunceli)(Devlet)
    (4 Yıllık)SAY40+1
    20+1
    20+1
    20+141
    21
    7
    5

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıİSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY37+0
    30+0
    25+0
    13+037
    30
    15
    5

Dolmadı
    Dolmadı,
    ,
    Dolmadı
    DolmadıÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    &#;
    &#;
    &#;14
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    &#;BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY68+0
    &#;
    &#;
    &#;68
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;
    &#;,
    &#;
    &#;
    (Ücretli) (4 Yıllık)SAY15+0
    10+0
    19+0
    &#;15
    4
    &#;
    &#;
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;,
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;KIBRIS BATI ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA )
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY2+0
    3+0
    10+0
    &#;2
    &#;
    2
    &#;
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;,
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;BATMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY50+2
    40+1
    30+1
    30+152
    38
    7
    14
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı,
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıBOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (KKTC Uyruklu) (4 Yıllık)SAY1+0
    2+0
    &#;
    &#;1
    &#;
    &#;
    &#;
    Dolmadı
    &#;
    &#;,
    Dolmadı
    &#;
    &#;LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKE)
    &#;
    &#;
    &#;4
    &#;
    &#;
    &#;Dolmadı
    &#;
    &#;
    &#;Dolmadı
    &#;
    &#;
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY5+0
    5+0
    5+0
    &#;5
    &#;
    &#;
    &#;
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;,
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY30+1
    30+1
    20+1
    30+131
    27
    10
    5
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı,
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıSİİRT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY30+1
    20+1
    30+1
    30+131
    12
    4
    11
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı,
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıİSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (İstanbul)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY25+0
    13+0
    24+0
    &#;25
    7
    7
    &#;
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;,
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)
    5+0
    &#;
    &#;6
    1
    &#;
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    &#;
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    &#;
    &#;ULUSLARARASI FİNAL ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY5+0
    &#;
    &#;
    &#;2
    &#;
    &#;
    &#;Dolmadı
    &#;
    &#;
    &#;Dolmadı
    &#;
    &#;
    &#;KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
    (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)SAY3+0
    3+0
    3+0
    3+01
    2
    &#;
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıDolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıKIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN)
    (4 Yıllık)SAY5+0
    5+0
    5+0
    2+03
    2
    3
    2Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    ,YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)
    5+0
    6+0
    &#;9
    2
    &#;
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Trabzon)(Vakıf)
    (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY17+0
    17+0
    24+0
    &#;12
    11
    2
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
    3+0
    &#;
    &#;5
    3
    &#;
    &#;Dolmadı

&#;
    &#;Dolmadı
    ,
    &#;
    &#;KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (%25 İndirimli) (4 Yıllık)SAY25+0
    34+0
    &#;
    &#;25
    5
    &#;
    &#;
    Dolmadı
    &#;
    &#;,
    Dolmadı
    &#;
    &#;ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY20+1
    15+1
    20+1
    40+112
    4
    1
    4Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıDolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıGİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
    2+0
    &#;
    &#;2
    &#;
    &#;
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    &#;
    &#;Dolmadı
    Dolmadı
    &#;
    &#;IĞDIR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY30+1
    20+1
    20+1
    40+131
    14
    3
    5
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı,
    Dolmadı
    Dolmadı
    DolmadıHOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ (TÜRKİSTAN-KAZAKİSTAN)
    (Uzaktan Öğretim) (Ücretli) (4 Yıllık)SAY+0
    +0
    +0
    +0

Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    Dolmadı
    ,ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
    (4 Yıllık)SAY40+1
    &#;
    &#;
    &#;31
    &#;
    &#;
    &#;Dolmadı
    &#;
    &#;
    &#;Dolmadı
    &#;
    &#;
    (KKTC Uyruklu) (4 Yıllık)SAY1+0
    2+0
    1+0
    1+0&#;
    &#;
    1
    &#;&#;
    Dolmadı

Dolmadı&#;
    Dolmadı
    ,
    DolmadıKIBRIS BATI ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
    (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)SAY2+0
    7+0
    10+0
    &#;&#;
    &#;
    &#;
    &#;&#;
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;&#;
    Dolmadı
    Dolmadı
    &#;

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir