lazerle köpek kulak kesimi / Köpeklerin Kuyruk ve Kulak Kesimi - funduszeue.info SAYAR

Lazerle Köpek Kulak Kesimi

lazerle köpek kulak kesimi

AVRASYA KOPEK IRKLARI FEDERASYONU - ALIANZ TURKEY (funduszeue.info)

Buna göre bullterrier ne bu ırklardan, ne de bu ırkların funduszeue.infor ve bulldog funduszeue.info durumda yasal olması gerekiyor?
Bel çıkığı, kalça çıkığı gibi sorunları da genellikle yavruyken yaşıyorlarmış.Alacak olursam röntgen çektirip, inceledikten sonra alırıfunduszeue.info zaman ilgilenirim ama, bir yaşına kadar özellikle peşinde koşturmam funduszeue.infoıp zıplamaları, bir şeye asılarak çekmeleri iskelet ve çene gelişimlerini olumsuz etkiliyormuş.Ayrıca bir arkadaşımla görüştüm, babası veteriner kendisi de 1. sınıfta, baytar adayı.Arjinin, glukozamin kullanarak iskelet sistemini güçlendirebileceğimi söfunduszeue.info ırkta korkmam gereken tek şey kalp sorunuymuş.

Yiğit G.

,

Yapabilirim diyorsan ne mutlu sana.. Yapamassın demedim zaten hiçbirzaman , sadece zor.. bazen çok zor.. Bullterier tehlikeli bir ırktıfunduszeue.infodur evet ama yabancılara karşı sevecen değfunduszeue.info sana seveceni denk gelmiş yada çok iyi eğitmiş.Isırdımı adamın etini kemiğinden ayırıfunduszeue.infoçok ülkede de yasaklıdıfunduszeue.info oldumu da köpegine güle güle dersin çünkü dediğim gibi elinden alırlar. u okuduysan orda ne diyor " xx ırkları gibi gibi tehlike arz eden " bu ne demek bu şu demek bir olay oldu veya şikayet edildin köpegin alındı elinden , veya görevliler geldi yanlarında devlet veterineri o anki sorumlu kimse veteriner vs ona sorulur bu köpek ne cinstir , tehlike arz eder mi ? Eder derse bitti gitti.(ayrıca ne diyor pitbull terrier ve bu ırkların melezleri de ilave edilmiştir )O yüzden o kanuna güvenme çok ortada.. Ben bile köpegimi gezdirirken (rottweiler) polis gelip yasaklı bu besleyemessin dediğini funduszeue.info tartışma vs.. Elinden bi alırlarsa geri alması imkansız derecede zor biz yardıma gittiğimizde barınaklara ne sahipler gördük köpekleri alınmış elinden kapıda yatıp ağlayan köpegimi verin diye.O yüzden turkiyedesin o tarz seylere pek güvenme.

Köpeğin korkutucu bir tipi oldugu içinde insanlar sürekli çekinecektir yaşadıgın böfunduszeue.infoça çıkıgı erken yaş dönemlerde kendini çok belli funduszeue.info çok iyi veterinerler farkına varabiliyor ama genelde hayvanın büyümesi funduszeue.info ana babadan alırsan sorun funduszeue.info çok yakın arkadaşımda vardı onda öyle şeyler yoktu ama güneşe alerjisi vardı yazın güneş gördümü derisi pul pul oluyordu bi kremi vardı onu kullanıyorlardı süfunduszeue.info dışında oyuncudur ama arkadaşımınki hayatımda gördüğüm en soguk en donuk köpek idi baya korkunç idi :D :D Benim ömrüm köpeklerle geçti yinede evde otururken kıllanırdım hep bakışlarından :) Benim gözümde bütün köpekler değerlidir/eşittir ama bullterier e hiç ısınamadım.

Bullterierler ile yapı bakımından 1 köpek tanıdıgım için çok bilgili değfunduszeue.info süre beslemiş insanlar varsa burda yardımcı olacaklardır tam anlamıyla karakteri açısından köpeğin.

Seyfettin

,

Evet abi kanunda açık kapı da bırakmışlar malesef, ters bir durumda köpeği alabilirler.

Ama köpeği bu durumlarla da karşılaştırmam abi, yani büyük konuşmak gibi olmasın ama hayvanları çevresiyle fazla yüz göz etmemek gerektiğini düşünüyorum, sonuçta insan değil işkillenir saldırır bazı guard köpekleri komut beklemeden harekete geçebiliyor gerekli görürse mesela, hiçbir uyarı da vermiyor.O yüzden ne kadar eğitimli olursa olsun hayvanlara güvenmemek lazım funduszeue.infot eğitimi, itaat eğitimleri falan kolay sayılır abi dayımın köpeğine çoğu eğitimi ben vermiştim, insanlardan daha kolay iletişim kurmak ve bence daha hızlı kavrıyorlar. Gerçi hiç bullterrier eğitmedim, anladığım, araştırdığım kadarıyla da biraz salaklar.:D Yavruyken kuyruğunu kovalayarak, kusana kadar kendi çevresinde dönenler var, obsesif kişilik bozukluğu mu neydi bu köpeklerde sık görülüyormuş.

Neyse ki dediğin gibi, iyi bir veterinerimiz funduszeue.infoşımın babası gayet tecrüfunduszeue.info alacak olursam bir şekilde onla iletişime geçerim artıfunduszeue.infok bir sıkıntısı, hastalığı olmasın diye de şecereli almak istiyorum, nitelikli yetiştiriciler özellikle sorunsuz genleri seçerek eşleşfunduszeue.infolar da insanlar gibi farklı farklı karakterlere funduszeue.info gördüğüm bullterrier de gayet korkutucuydu.:D Zaten o çene yapısıyla değişik funduszeue.info yanına gidip sevince birden değişmişti köfunduszeue.info bana gelen öyledir, bilemiyorum abi ama düzgün eğittikten sonra sorunlu bir canlı olacağına inanmıfunduszeue.infoçta her köpek, sahibini yansıtıyor, düzgün eğittikten sonra çıkıntılık yapmaz bence.

Bakalım bekliyorum varsa besleyen, bilen, okumak isterim yorumlarını.:)

Ben en iyisi müstakil bir ev bakim köyden de kangal yavrusu istiyim. O kendi kendine büyüyor zaten :)

Burak SARIKAYA

,

proplan kuzu etli kullanıyorum 5 yaşındaki 30 kg chow chowumda tüy parlaklığı olarak kalori olarak gayet yeterli

kulak kuyruk işleri yanlış işler

Ahmet Saraçoğlu

,

aslında konu açmaya değmeyecek ama merak ettiğim bi mevzu funduszeue.infoır köpeklerle ilgili bi konu varken aydınlatırsanız funduszeue.info tür funduszeue.info aynı sokak köpeği , ama süs köpeği boyunda.Tüyler uzun değil , normal.Tıpkı yavru sokak köpeği gibi ama yavru değfunduszeue.info keresinde beylikdüzünde görmüştüm , sahibinin önünden gidiyor , kaldırımdan yola geçecekken sağa sola bakıp karşıya geçiyo falan çok akıllı :D , sonra aradan bi sene geçti , yine aynı adamla gördümBaşka bi zamanda da aynı türü bozcaadada dolmuş durağında görüdüm ama o yavruydu hakkaten.Öyle bi tür var mı?Yoksa ben mi benzetiyorum sokak köpeğine?

juck russel olabilir

Akıl konusunda namussuz juck russel sa herşeyi beklerim :D benim arkadaşınki kahve içmeye evin kabaca metre uzagındaki kahve dünyasına gittimizde sen evin kapısınıda aç yanımıza gel naber pampalar bende geldim der gibi bak bide :hehe:

İngiliz Bull Terrier 11 yıldır bakıyorum. Birincisi saldırgan bir ırk değildir, iyi eğitirseniz çok beyefendi bir karaktere sahip olur, adamdır yani. 2. Bir tek ülkede bile yasaklı olduğunu duymadım pitbull terrierlere de bull terrier diyorlar bull kanından geldiği için, oradan dolayı bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. 3. Asla aptal bir köpek değildir ama itaat köpeği değildir, eğitimi zordur. 2 kere otur kalk yaptırırsın üçüncüsünde hadi len der arkasını dönüp gider :D Bir aptalı sahibi olarak kabul etmeyen tek köpek diye geçer. 4. İngilteredeki lakabı bebek bakıcısıdır, ne kadar vahşi olduğunu siz anlayın :D

Ufak bir arka bahçe bile bu hayvanlara yeter, yavruyken tam bir tazmanya canavarıdır, milet ay der ama aydan önce karakteri oturmaz, adam olmaz. Çelik gibi sinirlere sahip değilseniz hiç o işlere girmeyin. Sokakta gezdirmesi de ayrı bir sinir harbidir alışana kadar, kişiden 95'i abi domuz mu bu demeden geçmez,onun haricinde bir sürü aşağılamaya maruz kalırsınız.

Kolay kolay canı yanmadığı için çocuklarla arası çok iyidir, onun dışında koruma içgüdüsü kuvvetlidir.

Albinolarda deri hastalıklarına sık rastlanır, bir de sağırlık problemi gene albinolarda vardır. Alırken yere bir anahtarlık falan atıp yavru tepki veriyor mu yani kulakları sağlam mı bakmak lazım.

Gücünün farkında olan "snob" bir hayvandır, yanında bir köpek havlayarak kıçını yırtsa dönüp bakmaz bile, canı yanmadan da saldırmaz yani bir köpeğin onu ısırması lazım cevap vermesi için.

Kılları çok serttir, koltuğa falan yapıştımı saplanır kalır kolay kolay çıkmaz, alırsan aklında olsun İngiliz kadınları ıslatıp baştan yumuşatıyormuş kılları :)

Son olarak köpek sahibinin aynasıdır, sen ne verirsen onu alır, saldırmaya cesaretlendirirsen bir canavar yaratırsın başına bela olur. Kesinlikle o konuda teşvik etmemen lazım yoksa sokakata tasması İtlerin elinde olan pitbullardan farkı kalmaz.

Seyfettin

,

Işık
Bilgiler için teşekkür ederim funduszeue.infoerini az çok öğrenmiştim, kullanıcıdan duymam daha iyi funduszeue.info de internette videolarını izlediğimde, özellikle çocuklara karşı çok nazik olduğunu fark ettim, çocuğun elinden yemek yerken dişlerini geriye çeke çeke yiyor.:D

funduszeue.info
Yani beyefendi olduğu konusunda haklısıfunduszeue.info köpeği aileye, eve yeni bir birey olarak görüfunduszeue.infoın ucundaki çene ve dişlerden ibaret olmayacak bizim için.O yüzden saldırmak için cesaretlendirmeye veya negatif eğitimle eğitmeye karşıyıfunduszeue.info konusunda da iyi bir ırk, arkamda güvenebileceğim biri gibi olacak.:)
Albinoların genetik bozukluk oranı daha yüksekmiş abi safkan beyaz doğması ırkın kusuruymuş sanırıfunduszeue.infoında falan siyah benekler olmalıymış funduszeue.info zaten şu korsan dediklerinden almak istiyorum, bakalıfunduszeue.infoette öyle bakınıyorum bull terrier diye satılan yavrulara, çelimsiz, kafa yapısı tamamen farklı bu ıfunduszeue.info hangi hayvanla çaprazlamışlar bilmiyorum ama artık bull terrier olmadığı funduszeue.infoı genetik sorunları da var, bu yüzden şecereli bir yavru edinmek istiyorum.
Nereden bulabilirim, haliyle fiyat yüksek ama hangi aralıkta? Bu konularda bilgin varsa yorumlarını bekliyorum abi, teşekkür ederim ilgilenip yazdığn için.:)

Fiyat vs. bilmiyorum ben alalı 11 sene oldu ozaman funduszeue.info üzerinden bile satılıyordu, oradan bulup almıştım.

BURSA BULL TERR&#;ER YAVRULARIMIZ - Bursa &#;ntoko Turkiye (funduszeue.info,bursa-bull-terrier-yavrularimiz) bu linkteki çiftlikle görüşebilirsin.

Yavrusunun burnu zaten yetişkin gibi olmuyor, patates gibi bir burnu oluyor bebekken, görüntü seni aldatmasın. O burundaki kamburlukta büyüdükçe oluşuyor.

Arkanda seni kollayacak diye köpeğe güveneceksen alma, sen her zaman köpeğini koruyacaksın hep aklında olsun.

"Alfa" lider olacak durumda değilsen alma. Unutma köpekler seni kendileri gibi köpek olarak algılarlar. Alfa pozisyonda olman lazım her zaman. Köpekler sürü psikolojisine sahip hayvanlardır, baskın olan yönetir. Alfa sürünün lideridir, bull terriere bunu kabul ettiremezsen bir de yüz göz oldun mu paçayı kaptırırsın, hiçbir şekilde itaat etmez. Çok pis bi inadı vardır insanı canından bezdirir.
Hababam sınıfındaki Mahmut hoca gibi olacaksın, otoriter, dediği dedik, gerektiğinde cezalandıran ama gene de seni sevecek, saygı duyacak. Koşulsuz itaat şart.

Bahçeli evin yoksa alma, evde bakması çok zordur, özellikle 1 yaşına gelene kadar evde eşya namına hiçbir şey sağlam kalmaz, ilgi bulamayınca, sıkılınca eşyalara sarar. Ben 2 sene pimapenle kapatılmış balkonda baktım, sabah akşam gezdirip sporunu yaptırdım, gene de o süre zarfında 2 tane kulube yedi bir de pimapenlerin köşeleri artık yok :D

Yarın öbür gün askere, üniversiteye vs gideceksen alma. Herkes senin gibi bakamaz, çok sevgi ve özveri ister. Köpek zihinsel özürlü çocuk gibidir, her zaman senin bakımına muhtaçtır. Bırakıp bir yere gidemezsin, bıraksan gözün arkada kalır, yemi, suyu, gezdirmesi vs. başkasının köpeğine 3 gün bakmaya benzemez. yıl arası bir süre ayakbağı olur sana çoğu yerde, çok büyük özveridir köpek bakmak.

Deri hastalıkları çok görülür sürekli markalı sensitive skin mamalar almak seni maddi olarak üzecekse alma (aylık TL civarı), sadece mama da değil tedavileri de ciddi para tutuyor deri hastalıklarının.

Oyunları serttir, oynaşırken farkında olmadan sağını solunu morartır heyecandan :)

Yaşın çok genç, daha önce kavga eden köpek ayırmadıysan alma, sen köpeğini salmazsın salağın teki salar gelir seninkine bulaşır sen suçlu olursun. Ha bir de ayıramazsın uğraşırken elini melini kaptırırsın :) Daha önce hiçbir köpekte rastlamadığın bir saldırı ve ısırma şekli vardır, makas çeneli olduğu için timsah gibi ısırır ama seri ve üstüste şekilde yapar bunu gözünle görmeden anlayamazsın çene hareketlerini. Bir de kavga olayı olursa kimse karşı taraftaki salağa "sen köpeklerin tasmasız gezdirilmeyeceğini bilmiyor musun? Neden saldın köpeğini" demez, seninki pitbull türevi olduğu için elinden alınır uyutulur.

Bi laf vardır, köpekten korkma sahibinden kork diye, yağmur eken fırtına biçer unutma.

Bunları okudun hala almak istiyorsan al. Çok neşeli hayvandır, olduğu yerde zıp zıp zıplar. Eti taş gibidir, seven bi salaklaşır bu nasıl hayvan diye :)

Alıştın mı başka cins bakamazsın kolayla, bağımlılık yapar. Vücut dilinden anlarsan sana her derdini anlatır.

Neyse aklıma gelenler bunlar, merak ettiğin olursa sor söylerim :)

Seyfettin

,

Arkamda olmasından kastım abi, kız arkadaşımı bir yerlere tek yollarken tedirgin olmaya başladım şu son funduszeue.infoları çok seviyor, yani ben de seviyorum ama onun farklı bir düşkünlüğü funduszeue.info köpeğe göz kulak olurum, o da yanında koruması gibi gezer benim olmadığım zamanlarda diye düşündüm.:D

Zaten korkutucu şekil itibariyle.Güdüsel olarak da sahip koruma yetisine, evde tek kaldıklarında, veya bazen bir arkadaşıyla görüşmeye gittiğinde yanına yoldaş olur, ben her zaman kendisiyle olamıyorum okul var, iş var gün içinde uyuşamıyoruz bazen ama köpeği çantası gibi gezdirebilir funduszeue.info köpek de evde tıkılmamış olur, zaten yaşam alanı genelde ev olacak olsa almazdım.

Ev bahçeli olur mu bilmiyorum seneye okulumu Avrupa yakasına almayı düşünüyorum, ikinci dönem de notum el verirse geçerim büyük funduszeue.info kat 1+1 bahçeli bir şey bakarım o zaman geldiğinde öfunduszeue.info dairede de bakılabilir diye yorumlar okudum abi, uygun değil mi hiç?
İnadını, makas dişlerini duydum, okudum ama çok obur olduğunu da söylüfunduszeue.info ufak tefek değil ama iri bir ırk da değil, gerçekten obur mu bunu merak ediyorum.:D

Oyuncakları kemirip bitirdiğini benim Adana'da gördüğüm bull terrier sahibi de söylemişfunduszeue.info oyuncak en fazla 3 ay gidiyormuş, mecbur bazı eşyalarımızdan vazgeçeceğiz sanırıfunduszeue.infoçi okuduğum kadarıyla, yalnız kalması, ilgisizlik, kıskançlık nedeniyle kemirirlermiş sağı funduszeue.info eve geldikten sonra böyle şeyler yaşayacağını sanmıyorum.:D
Hem ben hem de kız arkadaşım ilgilenir funduszeue.info sonuçta sadece koruma yapsın diye de almıyorum, ailenin içine bir canlı sokuyoruz, ailedeki diğer canlılar gibi onun da değeri, bir yeri funduszeue.info köpek bunu hissettiğinde bu tarz davranışları olmaz ama bakalım, olursa da sorun değil dediğim gibi
Köpek cinsleri içerisinde de kas oranı vücut endeksine göre en yüksek canlıymış bull terrier ırkı.Sanırım o yüzden eti sert.:) Kavga eden köpek ayırmadım ama kavgaya girmeden çekip çıkardığım çok oldu.Yıldız Parkı'nda elimdeki Husky ile sokak köpeklerinden kaçıp karakola sığınmıştım, Çırağan Caddesi üstünde.:D

Neyse abi sonuç olarak merak ettiğim şey, gerçekten obur mu? :D
Aylık ₺ mama gideri sorun değil öyle acil bir durum çıkarsa da bizimkilerden toplar karşılar, sonra aldığım yere öfunduszeue.infoığın yeri de eve geçince arayayım bakalım ne kadar diyorlar.:)

1 haftadır kuzenimin Huskysine bakıyorum. Sabah ve akşamları yürüyüşe çıkartıyorum ama hayvan gezerken resmen benim belimi pert ediyor. Sürekli çekiyor beni bunu yapmamasının bir yolu yordamı varmıdır beyler ? Şu an mesela bel ağrımdan duramıyorum halen ve 1 hafta daha ben bakıcam bu ufaklığa.

Seyfettin

,

kesici
Abi seni çekmeye başladığında biraz sertçe hayır diyerek tasmadan hafifçe çek yanına çağır, tabi bu esnada yürümeye de son ver, dur.
Yanına geldikten sonra ödül maması var veya sev, aferin falan funduszeue.infoı germeden yanında yürüyene kadar funduszeue.info çabuk öğreniyor, suyuna gidip ödüllendirirsen çabucak alışır, denemede pati vermeyi öğrenmişti.:D

2 ay önceye kadar bullterrier sahibiydim, daha öncede cane corso baktık. Bull terrier beklediğimden fazla fazla hareketli bir köpek heleki cane corsodan sonra çok hareketli.. Bahçeli evimizden her gün kaçmayı başarırdı ama bulunduğumuz bölgedeki bütün çocuklarla oynar peşlerinde koşturur yorunluncada geri gelirdi.. genel olarak bir yere takılı, bağlı kalmayı sevmeyen bir cins olduklarını okumuştum internette canlı şahit oldum. Korumaya yönelik şüphen olmasın iyi zaman geçirirsen sonuna kadar yanında durur. Ama evde bakılıcak bir köpek olduğunu sanmıyorum ben apatman, müstakil (bahçesiz) farketmez evin içinde yavruykende büyüdüğündede durucagını düşünmüyorum aşırı hareket istiyordu sürekli bir oyun peşinde sürekli koşuşturma bişeylerle oynama peşinde.. bahçemizdeki ağaca en kalın halat tarzı şeylerlede bağladığım zamanlar oldu yine koparmayı başarıp serbest bıraktı kendini.. zararlı mı değil.. sağa sola saldırganlığı yoktu. tabi bunlar benim yetiştirdiğim bir bull terrier belki sakin evde bakan kişilerde vardır ben rastlamadım daha.
+ olarak dışardaki insanların bakış açısı tamamen pitbull.. bunun çok acısını çektim. sürekli bir şikayet sürekli bir kötülemeyle karşılaştık.. 2 ay önce kayboldu, çalındı mı, şikayet mi edildi bilmiyorum aramadığımız yer kalmadı bulamadık, barınaklara gittiğimizde onlarda olsa bile vermiceklerini belirttiler.. yasaklı ırk olduklarınıda öğrendik.. yine bulabilsem yine beslerim yine bakarım. ama bu tarz köpeklerin zorlukları farklı oluyor..

Seyfettin

,

Abi yorumun ve tespitlerin için teşekkür funduszeue.info tamamen sahibine göre bir karaktere büründüğüne inanıyorum.Türkçe değil ama vaktiniz varsa şu belgeseli izleyin, demek istediğimi anlayacaksınız.:D

funduszeue.info

Ev konusunda hepiniz bahçe lazım diyorsunuz, mecbur ya teras ya zemin tutacağız öyleyse, bakalım
Oyun konusunda da bol bol vaktimiz var, hem yürüyüşünü yaptırır hem de oyununu oynarız, bir şekilde eritiriz funduszeue.infoçi km yürüyüşten sonra bile oyun oynamak istiyorlarmış ama, tamamen yormak da imkansız sanırım.:D
Diğer dediklerini az çok tahmin ediyorum abi, artık bazı zorlukları bilerek hareket etmek gerek bu durumda

Merhaba,

2 senelik cane corso sahibiyim. Bursa dan aldım, çok fazla yer gezdim ve 20 günlük hayvanı aldım. Yanlış yaptım çünkü 20 günlük hayvan sütünü annesinden almasını bitirmemiş olurmuş 30 güne kadar devam edermiş.Bilmiyordum. Zar zor büyüttüm. Şuan 75 kg. Tecrübelerimi aktarayıfunduszeue.infole okuyun lütfen,

1-Hayvanı zorda kalmadıkça "asla" mama ile beslemeyin. Hazır mamalar kanser yapıyor, köpek 10 sene yaşayacaksa sene yaşayıp ölüyor. İnsan gibi düşünüfunduszeue.infoı YOK.
2-Hayvanınızı tanıyın, alerji olduğu şeyler mutlaka olacaktıfunduszeue.infoi tavuk etine alerjiydi, çok kötü oluyordu, alternatif yiyecekler verdik, hiç mama vermedik.
3-Cane corso cinsi evde OLMAZ. Eğer evde beslemek istiyorsanız bunun çok büyük bir hata olacağını büyüyünce anlayacaksınız.
4-Hayvanınızı hiçbir şekilde kısırlaştırmayın, kendiniz gibi düşünün. Asla içindeki enerjiyi atamayacak ve hormonal durumları farklılaşacaktır, doğallığını bozmayın.
5-Vitaminlerini alacağı gıdalar tercih edin. Köpekler de insanlar gibi havuç,elma vs gibi yiyecekler tüketmelidir. Ben mesela pilav yapılmışsa içine zeytinyağı ekliyorum, simsiyah olan köpeğimin rengini daha parlak yapıyor.
6-Köpeğinizin insan gibi çocuk olma dönemi, ergen dönemi ve olgun dönemi olacaktır. Davranışlarında bozulma görünce hemen köpeğinizi suçlamayıfunduszeue.info gayet doğal birşeydir.
7-Eğitimini kendiniz verin bu size olan saygısını ve sevgisini arttıracaktır.
8-Boş vakit bulamıyorsanız köpek eğitmeni ile anlaşın ve dışarda gezdirin , bu olmazsa olmazdır cane corso cinsinde.

Daha fazla bilgi almak istiyorsan bana pm atabilirsin,köpeğimin resmini buraya koyacağım.

Yiğit G.

,

2. Bir tek ülkede bile yasaklı olduğunu duymadım pitbull terrierlere de bull terrier diyorlar bull kanından geldiği için, oradan dolayı bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. .

Aklımda kalmış yasaklı diye şimdi baktım, Almanyada yasak , İspanyada yasak , İrlanda da yasak , İsviçre de yasak , Ukranyada yasak , gördüğüm bunlar ilk bakışta

List of Banned Dogs by Countries (funduszeue.info)

Ben yinede kimseye ilk köpek olarak önermiyorum bullterrier'funduszeue.infoşın kişiliğini bilmiyorum tanımıyorum belki tanısam söylerim , lakabı bebek bakıcısıda olsa cocuklarla iyi geçinsede yanlış ellerde ölümcül bir silah olabileceği gerçeğini değiştirmiyor.O yüzden sahibi deneyimli , sorumluluğunu bilen dediğim dedik iyi bir sahip olmalı.

Yiğit G.

,

Merhaba,

2 senelik cane corso sahibiyim. Bursa dan aldım, çok fazla yer gezdim ve 20 günlük hayvanı aldım. Yanlış yaptım çünkü 20 günlük hayvan sütünü annesinden almasını bitirmemiş olurmuş 30 güne kadar devam edermiş.Bilmiyordum. Zar zor büyüttüm. Şuan 75 kg. Tecrübelerimi aktarayıfunduszeue.infole okuyun lütfen,

1-Hayvanı zorda kalmadıkça "asla" mama ile beslemeyin. Hazır mamalar kanser yapıyor, köpek 10 sene yaşayacaksa sene yaşayıp ölüyor. İnsan gibi düşünüfunduszeue.infoı YOK.
2-Hayvanınızı tanıyın, alerji olduğu şeyler mutlaka olacaktıfunduszeue.infoi tavuk etine alerjiydi, çok kötü oluyordu, alternatif yiyecekler verdik, hiç mama vermedik.
3-Cane corso cinsi evde OLMAZ. Eğer evde beslemek istiyorsanız bunun çok büyük bir hata olacağını büyüyünce anlayacaksınız.
4-Hayvanınızı hiçbir şekilde kısırlaştırmayın, kendiniz gibi düşünün. Asla içindeki enerjiyi atamayacak ve hormonal durumları farklılaşacaktır, doğallığını bozmayın.
5-Vitaminlerini alacağı gıdalar tercih edin. Köpekler de insanlar gibi havuç,elma vs gibi yiyecekler tüketmelidir. Ben mesela pilav yapılmışsa içine zeytinyağı ekliyorum, simsiyah olan köpeğimin rengini daha parlak yapıyor.
6-Köpeğinizin insan gibi çocuk olma dönemi, ergen dönemi ve olgun dönemi olacaktır. Davranışlarında bozulma görünce hemen köpeğinizi suçlamayıfunduszeue.info gayet doğal birşeydir.
7-Eğitimini kendiniz verin bu size olan saygısını ve sevgisini arttıracaktır.
8-Boş vakit bulamıyorsanız köpek eğitmeni ile anlaşın ve dışarda gezdirin , bu olmazsa olmazdır cane corso cinsinde.

Daha fazla bilgi almak istiyorsan bana pm atabilirsin,köpeğimin resmini buraya koyacağım.

Selam ekleme yapmak isterim.

Asla mama ile beslemeyin değil asla dandik mama ile beslemeyin olacak.Köpek sahiplerinin deyimiyle market maması funduszeue.infoa royal canin , pro plan , hills , eukanuba gibi iyi bilinen ama dandik olan mamalar dahil İyi mamalar Taste of wild , Wildfield , BritCare , Orijen , Acana gibi funduszeue.info pahalı ama daha funduszeue.info köpeklerin bu mamalardan kanser oldugu bilimsel olarak kanıtlanmış birşey değil hatta son yıllarda artık kanserin genetik oldugu anadan babadan geçtiği canlılara zaten kanıtlandı gibi birşfunduszeue.info katılıyorum ucuz mamalar kötüdür ben yaklaştırmam köpeğfunduszeue.infoğim mamalarla besledim 7 yasında yaklaştı maşallahı var.

Diğer katılmadıgım nokta kısırlaştırma.Kısırlaştırmanın hiçbir zararı yoktur olmadıgı gibi yararı çoktur.Köpeği ilerde birçok hastalıktan kurtarır.Çevremde onlarca kedi köpek sahibi var kısırlaştıma yaptıran daha bir zarar duymadıfunduszeue.info veterinerimin bir lafı vardır çok yaşlı bir kedi/köpek görürsen bilki kısırlaştırılmıştır :) Kendimiz gibi düşünemeyiz çünkü o bir köfunduszeue.infoğallıgını bozmayın diye de birşey yok çünkü tasma takıp evinde bahçende kapattıgımız hayvana ev yemeği ile havuç elma zeytinyağı beslediğin bir köpegin zaten doğallığı kalmamıştır :) Onun doğallıgı avını kovalayıp yakalayıp canlı canlı etini kemiklerini parçalayıp kanını içtiği zamanda kaldı bin yıl önce :) Her canlı gibi onlarda insanla yaşamaya ayak uydurup funduszeue.infoç elma vs katılıyorum çok yararlı olur sadece doğallıgını bozmayın a örnek olarak söyledim yoksa yesin bu tarz meyve sebzelerin yararı çfunduszeue.infoız benim köpek havuç yedimi turuncu işiyor :D :D

Geri kalan herşeye katılıyorum :)

Yiğit G.

,

şunuda şuraya atım benim dana da bu

Dışarda tam bir korkunçluk abidesiyken

funduszeue.info

Evde babasının kuzusu

funduszeue.info

Bu arada ben 7 yıldır ağızlıksız 1 gün bile dışarı çıkarmadım.Güçlü köpeginiz varsa herzaman ağızlık takın birşey yapmıcak bile olsa sokaktakilere saygıdır.

Proplan hills royal canin vs gibi mamalar kanser falan yapmaz. 9 yaşını doduruyoruz biz hala dağ keçisi gibiyiz 55 günlükten beri royal caninle besleniyor.

canozgur

,

şunuda şuraya atım benim dana da bu

Dışarda tam bir korkunçluk abidesiyken

funduszeue.info

Evde babasının kuzusu

funduszeue.info

Bu arada ben 7 yıldır ağızlıksız 1 gün bile dışarı çıkarmadım.Güçlü köpeginiz varsa herzaman ağızlık takın birşey yapmıcak bile olsa sokaktakilere saygıdır.

Abi maşAllah tüyü kadar ömrü olsun :)

canozgur

,

Elit yavruları görebileceğimiz forum portal vs var mıdır incelemek isterim..

Yiğit G.

,

Proplan hills royal canin vs gibi mamalar kanser falan yapmaz. 9 yaşını doduruyoruz biz hala dağ keçisi gibiyiz 55 günlükten beri royal caninle besleniyor.

Kesin yapar yapmaz demek çok zor ama bilinen birşey varki royal canin kötü bir mamadıfunduszeue.info canin , hills , proplan vs zorda kalmadıkça evime sokmam bunları.Zaten testlere bakarsanız kötünün altındadır bu funduszeue.info mamalar avrupada ve amerikada en dandik mamalardır sokak köpeklerini falan beslerler.

Attention Required! Dog Training (funduszeue.info)

Mama olarak önce tabi ki pro plan ben benim sıpa da 5 ay yakın onu kullandım,sonra Purina ya geçtim hala onu kullanıyorum(kuzu etli tercih), aylık falan gayet iyi fiyat olarak da daha uygun Purina ile yola devam edicem,Kullanım olarak da bir yaşına kadar yavru mama yla besleyin derim.

Kulak kesimine bende son derece karşıyım,Ve Cane zaten yakışılı kulaklı daha da yakışıklı =)

dachosen

,

ne antremanı yapıcak anlamadım ?, günlük enerjisini atmasından bahsediyorsunuz sanırım ?

Günlük enerjisini atması haricinde kas ve kemik gelişimi için söylüyorum.

kıkırdaklar geliştikten sonra zaten kestıremessın ıfunduszeue.info tırnaktan ayrılırmı..

kulak kesimi kucuk yasta yapılır(aylarda yani) max 3ay diye funduszeue.info yazdığın bilgiler daha dogrusu cevaplardan bıraz uzak veya bilgisiz gördüm funduszeue.infoe bi hevestir,vs gibi algılıyorum okudugum zaman kusura bakmassan benim cevabım bu.

ben bir veterinerden yardım alman taraftarıyıfunduszeue.info ne sekılde beslıceksınvs bılmedıgın herkonu hakkında benden/bizden daha iyi bilgiler funduszeue.info ıntertnette forumlara vs uye olursan ordaki insanlar neler yapıyor bılgı alısverısı vs yaparsıfunduszeue.infoırlı olsun ne dyim..

+ büyük olması seninle yaptırdıgın antremanlarla vsden cok kökeni ile alakalı.

Tabirin ile belgeli heralde ki Şampiyon'a çektiyse,sen bişey yapmasanda mevcut şekli şemali yerinde olur zaten..

Veterinerle konuştum 4 aylıkken aşılarının bittiğini ve o zaman yapılması gerektiğini söyledi. Öncesinde hastalık kapma riski varmış.

Tabiki hevesliyimde çocuk değilim köpeğim olsun seviyim demiyorum. Ben 14 senedir sporcuyum dolayısıyla onunda o şekilde olmasını istiyorum. Çok normal bişey bu. Ayrıca yarışmalara katılması içinde böyle şeyler gerekli. Düzgün bi şekilde büyürse neden olmasın?

Evet bi veteriner bilgim yok.

ufak bi google' search sonucu..

How to Train a Cane Corso

Kuyrukları kesilen süs köpekleri, kulakları kalkık Dobermanlar… Yeni bir araştırma, köpeklere yapılan bu tip cerrahi müdahalelerin köpeklerin algısına ve kişiliğine de etki ettiği yönünde bizi uyarıyor.

Aşağıdaki iki fotoğraf, cerrahi müdahale ile kulağı ve kuyruğu kesilmiş bir Doberman ile doğal bırakılmış Doberman arasındaki farkı net bir şekilde gözler önüne seriyor. Eğer Dobermanlar doğdukları gibi bırakılsa ikinci fotoğrafa benzer bir hayvan ortaya çıkar. Bugün Dobermanlar doğum sonrasında iki cerrahi operasyon geçiriyor; kuyrukları kesilip kısaltılıyor, kulaklarının sallanan parçaları alınıyor ve dik durmaları için sert tabakalara bağlanıyor.

Bazı ülkelerde cerrahi operasyonlar yasak

Bazı ülkelerde kozmetik amaçlı cerrahi operasyonlar kısıtlanıp yasaklansa da diğer ülkelerde bolca örneklerini görmekteyiz. Örneğin kozmetik kuyruk kısaltmak Avustralya’da ve Avrupa’nın çoğu yerinde yasak, ancak Kuzey Amerika’da işler biraz farklı. Amerikan Veteriner Hekimleri Birliği ve Kanada Veteriner Hekimleri Birliği bu uygulamalara karşı olduklarını şöyle gerekçelendiriyorlar: “Bu uygulamaların tıbbi gerekçesi yoktur, hayvanın yararına değildir. Bunlar, ağrı ve sıkıntıya neden olur ve ayrıca her cerrahi uygulamada olduğu gibi bunlarda da anestezi, kan kaybı ve enfeksiyon riski mevcuttur.” Buna karşın kısıtlamalar yok denecek kadar az. yılı itibariyle sadece 2 eyalette, Maryland ve Pensilvanya, hayvanın yaşı ve anestezi tipine bağlı olarak kuyruk kısaltmaya karşı kısıtlamaya gidildi.

Sosyal yaşantısı etkileniyor

Kulak kesme ve kuyruk kısaltmanın sağlık sorunlarına ek olarak köpeğin sosyal yaşantısını da olumsuz etkilediği biliniyor. Köpek-köpek iletişiminde kuyrukların çok önemli olduğunu bildiren çok sayıda araştırma mevcut. Charles Darwin de yukarı doğru olan bir kuyruğun aşağı doğru olandan başka bir anlam ifade ettiğini dile getirmişti. Köpeğin uzun kuyruklusu da itaat etmeye daha meyilli. Ya da kuyruğunu sağa doğru sallayan bir köpeğin sola doğru sallayan köpekten daha pozitif bir yaklaşıma sahip olduğu söylenebilir. Kısa bir kuyruk ise pek fazla bilgi vermiyor.

Kuyrukların iletişimdeki rolleriyle ilgili daha çok şey söylenebilir. Ancak bundan daha önemli olan, bu cerrahi uygulamaların köpeğin karakter ve davranışlarından bağımsız olarak onları algılayışımızı da değiştirmesi.

Amazon’un yapay zeka uygulaması MTurk - asıl adı “mechanical Turk” olan robot ismini yy'da yapılan aldatmacalı bir satranç mekanizmasından alıyor - yardımıyla yapılan bir deneyde kullanıcılara köpek fotoğrafları gösterilip sorular soruldu. Fotoğraflarda Doberman, Minyatür Schnauzer, Boxer ve Brüksel Griffonu köpek cinslerinin doğal halleri ve kulakları kesilip kuyrukları kısaltılmış hallerini içeren 2 farklı fotoğrafı gösterildi. Akraba oldukları söylendi ve niçin birbirlerinden farklı göründükleri soruldu.

Katılımcıların %58’i “Bazı köpeklerin kulaklarına ve kuyruklarına doğduktan sonra cerrahi olarak müdahale edilmiş” diyerek doğru cevabı verdiler. Köpek sahipleri tabii ki doğru cevabı verenlerin çoğunu oluşturuyordu. Diğer taraftan %40’ı bu köpeklerin kulakları ve kuyruklarının doğal olduklarını bilmiyordu bile; köpeklerin genetik olarak kulakları kesik ve kuyrukları kısa olarak doğmuş olduklarını sanıyorlardı.

Doğallık tercih edilmeli mi?

Aslında bu uygulamalar sadece köpeğe etki etmekle kalmıyor, bizim köpeğin özelliklerini algılamamızı da değiştiriyor. Örneğin kozmetik operasyon geçirmiş köpekler daha saldırgan görünürken, doğal haline bırakılmış köpekler çok daha dost canlısı görünüyor.

Ancak araştırmada kullanılan 4 köpek cinsine bakacak olursak, operasyon geçirip geçirmemeleri çekici olmalarını etkilemiyor. Boxer, Doberman ve Minyatür Schnauzer çekicilik bakımından operasyon geçirseler de geçirmeseler de aynılar. Aynısını Brüksel Griffon’u için söylemek zor çünkü operasyon geçirmiş hali daha çekici geliyor insanlara.

Sonuç olarak, eğer insanların çoğu köpeklerin cerrahi operasyon geçirdiğini bilmiyor ve bu köpekleri doğal hallerinden daha çekici bulmuyorsa, neden hala ameliyatlar devam ediyor? yılında Amerikan Veteriner Hekimler Birliği ırkları tanımlayan standartlardan kozmetik müdahalenin çıkartılmasını önermişti. Ancak bu öneriye çok az sayıda insanın kulak verdiği görülüyor.

Kaynak: funduszeue.info

Bu yazının etiketleri: dobermandoğaldostdüşmanköpekkozmetik cerrahikulakkulak kesmekkuyrukkuyruk kesmeksosyalleşmek

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası