levent kuruoğlu kimdir / Levent Kuruoğlu (@leventkuruoglu) • Instagram photos and videos

Levent Kuruoğlu Kimdir

levent kuruoğlu kimdir

Samsun'da istifa etmeyen sendika başkanı saldırıya uğradı

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, kongrenin yapılacağı 14 Kasım tarihinde 23 Nisan Ortaokulu'nun bahçesinde kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

MHP'nin ilk yönetimi ile politik ayrılık yaşadığı için istifa etmesi yönünde baskı yapıldığı ileri sürülen Kuruoğlu, darp edilerek yaralandı. Olay sonrası kongre, bir hafta sonraya ertelendi.

Kuruoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

" yılında işyeri temsilcisi olarak başladığım, İlçe Başkanı, Şube Başkan Yardımcısı, Şube Başkanı, Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olarak birçok kademesinde görev yaptığım Türk Eğitim Sen'in son dönemde hâkim politik tavrın etkisiyle alın teri davasından uzaklaştığı görüntüsü, üyelerimizin birçoğunda tepkiye sebep olmuştur. Zaman içinde ise politik iklimin tesiriyle şubeleri dizayn etmek üzere çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

DİZAYN ETME ÇABASI

Bu süreç, hayatları boyunca kendi kabiliyetleri ve üye takdiri ile seçim kazanamayacak grupların, fitneyle başka yapılardan destek alarak sendika yöneticisi olma heveslerini kabartmıştır. Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu şubenin 7. Olağan kongresi öncesinde seçilecek şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin dizayn edilme çabaları, şubemizin üyeleri arasında gerginliğe sebep olmuştur. Baskıların artması üzerine 13 Kasım tarihinde, Samsun 1 Nolu Şubenin şube delegesinin 'ü kongreye gelmeme kararını yönetime bildirmiş ve kongrenin bir hafta sonraya bırakılması düşünülmüştür.

LİNÇ ETMEYE YÖNELİK SALDIRI

Ancak 14 Kasım günü kanunen seçimlerin yapılması ya da ertelenmesi için yeterli delege sayısının olup olmadığının seçim kurulu ve yöneticilerle tespiti gerekmektedir. Bu nedenle kongrenin yapılacağı İlkadım 23 Nisan Ortaokulu'na Şube Sekreterimiz İrfan AY ile gittiğimizde çok büyük kısmı üyemiz olmayan çok sayıda kişinin linç etmeye yönelik saldırısına uğradım.

Şiddet olaylarına rağmen kongre salonuna girerek, resmi işlemleri başlattık. Seçim Kurulu bizim dışımızda salona hiçbir delegenin gelmediğinin tespitini yaparak kongreyi 21 Kasım tarihine ertelemiştir.

BAŞKANLIKTAN VE ÜYELİKTEN İSTİFA EDİYORUM

Sadece kendi belirledikleri kişilerin yönetici olmasını isteyenler ve böyle bir yönetim anlayışını kabul ederek sendika yöneticisi olmaya çalışanlar hayatları boyunca yaptıklarının kara lekesini taşıyacaklardır. Şube yönetimlerini dizayn ettiklerinde üyeyi de kontrol altına alacaklarını düşünenler yanıldıklarını er veya geç anlayacaklardır. Anlaşılan yeni bir tarih yazmak isteyenler, eskinin şahitlerini yok ederek işe başlamışlar. Çalışanların sosyal ve ekonomik sorunları hakkında eleştiri yapıyormuş gibi davranıp sadece, kafiyeli hamaset cümleleriyle yetinmek, Türk Eğitim Sen'i, başta üyeleri olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına onurlu ve saygın bir yaşam düzeyi sağlamak amacından uzaklaştırmaktadır. Sendikal anlayışımızda ortaya çıkan kırılmalar, demokratik yollarla seçimlerin birçok şubede yapılamaması ve yaşananlar karşısında sendika genel merkezimizin sessizliği sebebiyle Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanlığından ve Türk Eğitim Sen üyeliğinden istifa ediyorum."

"Şaibe ortada" deyip kamera kaydı istediler

Samsun’da müdür atamaları için sözlü mülakata giren müdür adaylarına “ yılında yapılan Cannes Film Festivalinde 1’nci olan filmin senaristi kimdir?”sorusunu sordular.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Milli Eğitim Temel Kanunu’ndaki değişikliğin ardından ‘yeniden yapılanma’ gerekçesiyle aynı okulda 4 yılını dolduran okul müdürlerine yönelik başarı değerlendirme sonucu tartışmalara neden olmuş, eğitim sendikaları tarafından hükümete yakın sendikanın kayırıldığı gerekçesiyle ‘müdür kıyımı’ olarak yorumlanmıştı.

MEB’de yer alan 40 bin okul yöneticisinden 7 bini 75 puan altında aldığı için görevden alındı. Samsun’da ise puan üzerinden değerlendirilen okul müdüründen ’i müdür olarak görevlerine devam ederken okul müdürü değerlendirme sonucunda yetersiz oldukları gerekçesiyle görevinden alınmıştı.

Bu yıl ilk kez uygulanan 4 yılını dolduran okul müdürleri değerlendirme süreci sonrası yeterli puan alamayarak görevden alınan müdürlerin yerine yeni müdür atamaları için sözlü mülakat süreci bugün başladı.

MÜDÜRLERE GENEL KÜLTÜR SORULARI

Samsun’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği mülakatta adaylara sorulan sorular bu kadar da olmaz dedirtti. Adaylara, “Dünyada ilk defa plastik parayı kullanan devlet hangisidir? yılında yapılan Cannes Film Festivalinde 1’nci olan filmin senaristi kimdir?” soruları soruldu.

MÜLAKATTA ŞAİBE VAR

Türk Eğitim Sen 1 Nolu Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, mülakatların 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi. Mülakatlar sırasında şaibe olabileceği endişesi ile komisyondan, “Mülakatlar kameraya kaydedilsin” önerisi götürdüklerini belirten Kuruoğlu, “Şaibe olduğu ortada. Mülakatların kayıt altına alınmasını istedik, reddettiler. Neden 3 soru soruluyor? Bu da çok önemli. Komisyonun verilen cevapları daha sonra değiştirmeyeceğini nereden bileceğiz? Çünkü cevaplar onların elinde. Savunulacak bir hak bırakmıyorlar” dedi.

ATAMALAR HEP AYNI SENDİKADAN

Mülakatların, hükümete yakın olmayan eğitim sendikaları için kurulmuş bir tuzak olduğunu öne süren Kuruoğlu, şunları söyledi: “Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde tam puan alarak okul müdürü olan isimlerin hükümete yakınlığı ile bilinenMemur Sen’e bağlı Eğitim- Bir- Sen’e üye. Öte yandan değerlendirmeye tabi tutulan ve atanan müdürlerin yüzde 70’i de aynı sendikaya üye.Eğitim- Bir- Sen müdür adayları mülakatlar bitmeden tebrikleri kabul ediyor. Eldeki bu kadar veriden sonra güvenebilmemiz imkânsız.”

Bülent Karslıoğlu

funduszeue.info

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası