sinan şahin kimdir / Sinan Şahin – Kimin İslamı – Aram Yayınevi

Sinan Şahin Kimdir

sinan şahin kimdir

Res. Asst. ERTAN SİNAN ŞAHİN

Institutional Information: Faculty Of Arts And Sciences, Department Of Physics

Biography

’de Konya’da doğdu. İlkokulu ve liseyi Aydın’da okudu. ODTÜ Fizik Bölümü’nden yılında mezun oldu. Yüksek lisansını aynı bölümde alternatif kütle çekim teorileri üzerine tamamladı. Şu anda doktoraya devam ettiği bu bölümde araştırma görevlisi olarak çalışıyor. ’te bir yıl boyunca Amerika’da Umass Lowell Fizik Bölümü’nde asistanlık yaptı. Üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere uzun yıllar özel dersler verdi. Daha sonra açtığı YouTube kanalında bu dersleri tüm Türkiye’ye ulaştırmaya başladı. Haziran itibariyle funduszeue.info üzerinden profesyonel olarak online eğitim içerikleri yayınlamaya başladı. Türkiye'nin her ilinden binlerce öğrenci bu dersleri takip ediyor.

Şu anda ODTÜ Fizik Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

ODTÜ'lü tutuklu öğrenci Sinan Şahin'den mektup var

ODTÜ Fizik Bölümü 4. sınıf öğrencisiyken "terör örgütü üyesi" olduğu iddiasıyla 16 Kasım günü tutuklanan Ertan Sinan Şahin, tutuklu bulunduğu Sİncan 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nden kamuoyuna bir mektup yazdı. Şahin mektubunda hakkındaki iddialar için "tam bir kara komedi" dedi.

Şahin'i mektubu şöyle:

"Herkese merhaba!

Ben, Ertan Sinan Şahin. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Bu mektubu, sayıları ’ü aşan tutuklu öğrencilerin bir yeni üyesi olarak, sizlere, Sincan 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nden gönderiyorum…

O gün “Astrofizik” sınavımdan çıkıp eve gitmiş ve bir sonraki gün tekrar okula gelmek ve “Termodinamik” sınavıma çalışmak için yatmıştım. Gün ışımadan evime yapılan baskınla gözaltına alındım ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklandım. Sahteliği birkaç günlük kriminal incelemeyle kolayca anlaşılabilecek bir komplo belgesi yüzünden aylarca tutuklu kalacağım. Hakkımda, internetten kolayca ulaşılabilecek birkaç basit bilgiyle hazırlanmış, bir “örgüt üyelik başvuru” metni ve bilgisayar çıktısı. Tam bir kara komedi…

Peki bunların arkasındaki gerçek nedir? Yaptığım telefon görüşmeleri, katıldığım miting ve basın açıklamaları, attığım mailler… dosyama eklenmiş.

Ben; parasız, bilimsel, ana dilinde eğitim hakkını; her zaman savundum. Arkadaşlarıma haklarını istedikleri için soruşturma açıldığında, arkadaşlarım haklarını istedikleri için tutuklandığında buna karşı çıktım; basın açıklamalarına katıldım. Roboski’de insanlar katledildiğinde, ODTÜ Öğrenci Toplulukları Mail Grubu’na mail atıp eylem çağrısında bulunan da bendim ve o eyleme katıldım. Dosyamda bu gibi birçok şey bulunuyor. İşte esas gerekçe buradadır!

Sizlerin “güvenliğini” tehlikeye atabileceğim gerekçesiyle bir hücrede, bir hesap makinesine bile sahip olamadan tutuluyorum. Bu koşullarda okulumu tamamlamaya çalışıyorum.

Tüm bunlar; sizlere gözdağı, bana ders olsun diye yapılıyor! Ama biliyorum ki hepsi nafile…

Hepinize selamlar!

Ertan

Mektup adresim:

Sincan 1 No’lu F Tipi Hapishanesi

A

Sincan-Ankara"

funduszeue.info

Açıklama

• Başlangıçta  evrenin bilinmezliğine, sonra insana hayatındaki bilinmezliğe  ve ardından varoluş  sorunlarına  çözüm arandı tarih boyunca. Hiyerarşik  devletin ortaya çıkmasına paralel  bulunan çözüm din funduszeue.info hayata  dair önerdikleri  kesin ve tartışmasızdır. Ancak din, sonraları inanç boyutundan  çıkarılıp  yönetme ve yönetilme sorunlarına verilen yanıtlarla ihtiyaç duyulan  kimi alanlara dair  yenilenen  dili ve  yorumu ile  devlet yönetiminin  önemli bir aracı haline getirilir.

Din, artık özenle biçimlenip  konumlanmış bir yönetme ideolojisi konumuna çıkarılmıştır. İslam inancı, devlet  katına çıkarılınca  özünden  uzaklaştırıldığı görülür.

Bu bakış açısı ile yola çıkan yazar Sinan Şahin, Ortadoğu’da Türkiye’de ve Kürdistan’da yaşanan sosyoekonomik ve siyasi krizlerin merkezinde, egemenler tarafından iktidar aracına dönüştürülen ve fazlası ile siyasallaştırılan din gerçekliğine odaklanır.

“Kimin İslamı?” kitabı, özellikle İslam dininin çıkışından sonra, iktidarcı güçlerin eline geçmesi  sürecinde  özünde çelişir bir biçime sokulmuş olmasına dikkat çekiyor.

Kitapta “Kimin İslamı?” sorusuna yanıt bulma arayışına giren yazar Sinan Şahin, iktidar aracı olarak kullanılan islamiyet’in siyasallaştırılması sorunsalını mercek altına alıyor. Oratdoğu  halklarının kutsal inancı  İslamiyet’in nasıl çarptırıldığına dair  önemli notlar düşüyor.

Kitap, batılı güçlerin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında uygulanan “Ilımlı İslam” stratejisi ile kendi çıkarlarına  hizmet edecek işbirlikçi iktidarlaşma süreçlerini  ifşa ediyor.

Bu çerçevede AKP  ve Fetullah Cemaatini kapsamlı bir şekilde inceleyip günümüz gerçekliğine ışık tutacak bir nitelik kazandırıyor.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası