ıspanaklı bulgur çorbası / Terbiyeli Bulgurlu Ispanak Çorbası - Nefis Yemek Tarifleri

Ispanaklı Bulgur Çorbası

ıspanaklı bulgur çorbası

Merhabalar Sevgili Dostlar,

Uzun bir tatilin ardından sonunda döndük :) Benim için inanılmaz keyifli ve aksiyonlu geçti. Çocukluğumdan bu yana yapmak istediğim bir çok şeyi yaptım ve görmek istediğim yerleri gördüm. Kendime yemek kitapları bile aldım :) İstanbul’a dönünce hava sıcaklığı bizim için neredeyse 26 derece birden düştü. Bu abartı hava değişimi nedeniyle biraz hastayız. Eşime çok sevdiği Tavuk Suyuna Domatesli Arpa Şehriye Çorbası hazırladım.

Yoğurtlu Ispanak Çorbası

Benim tercihim kimyonlu mercimek çorbası oldu.  Önümüzdeki gün böyle çorbalarla geçecek gibi :) Terbiyeli Ispanak Çorbası tarifini Tayland’a gitmeden önce hazırlamış ve fotoğraflamıştım. Gezimizin son günü o kadar yoğun geçti ki paylaşma fırsatı bulamadım.

Ne demişler geç olsun güç olmasın :) Ben çorbamı hazırlarken bulgur kullandım ama siz isterseniz pirinç de ilave edebilirsiniz. Çorbayı hazırlarken terbiyeyi ılıştırmayı unutmayın yoksa çorba kesik kesik olur. 5 su bardağı su ile başlayın damak tadınıza göre kıvamını açmak için su bardağı daha ilave edebilirsiniz.

Sevgiler…

Terbiyeli Ispanak Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

• gr ayıklanmış yıkanmış ıspanak
  • 1 adet orta boy soğan
  • 1 diş sarımsak
  • 2 yemek kaşığı bulgur
  • su bardağı su
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • tuz

Terbiyesi için:

• 4 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 2 yemek kaşığı tepeleme un

Servisi için:

• tereyağı
  • kırmızı kuru ya da kırmızı pul biber

Terbiyeli Ispanak Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

1. Soğanı yemeklik doğrayın, sarımsağı ince ince kıyın. Yıkanıp ayıklanmış ıspanakları doğrayın.
  2. Zeytinyağını tencereye alın, soğanı ve sarımsağı hafifçe pembeleşinceye kadar kavurun. Ispanakları ilave ederek 1 dakika daha kavurun.
  3. 6 su bardağı su ve bulguru tencereye ilave edin. Bulgurlar pişinceye kadar orta ateşte kaynatın.
  4. Terbiyesi için yoğurt, yumurta ve unu geniş bir kase içinde çırpın.
  5. Kaynayan çorbadan  kepçe alıp terbiyeye ilave edin ve çırpmaya devam edin.
  6. Ilınan terbiyeyi çorbaya ekleyin ve karıştırın.
  7. Tuzunu eklediğiniz çorbayı 1 taşım daha kaynatın.
  8. İsteğe göre kırmızı biber ve tereyağı kızdırıp çorbanın üstüne dökerek servis yapın.

Ispanaklı Sebze Çorbası

Sevilen ve mutlaka her evde tüketilmesi gereken ıspanağı sebzelerle birleştirerek hem lezzetli hemde çok besleyici bir çorba haline getirdik. Ispanaklı sebze çorbasında aradığınız her şey mevcut. Vitamin, mineral, kalsiyum ve magnezyum içeren bu çorba bebeklerin büyümesine yardımcı olur ve kemik gelişiminde önemli rol oynar. Sağlık için bu zengin içerikli çorbayı mutlaka öneriyoruz.

ADIMLAR

Ispanaklı Sebze Çorbası Tarifi

1 / 3

Yağ ve biberleri tencereye alıp 2 dakika soteleyin. Üzerini örtecek kadar sıcak su ilave edin. Varsa kemik suyu ya da tavuk suyu ekleyin.

2 / 3

Unu sulandırıp ekleyin ve karıştırın. Bulgurları da ekleyin ve yumuşayıncaya kadar pişirin.

1. 1çorba kaş&#x;ğ&#x; un
  2. 2çorba kaş&#x;ğ&#x; siyez bulguru

3 / 3

En son ıspanakları da ekleyin ve 2 dakika daha pişirdikten sonra tuzunu kontrol edip altını kapatın.

BESİN DEĞERLERİ

gr İçin

Daha Fazla

* Besin değerleri ortalama olarak fikir vermesi için oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için diyetisyeninize başvurunuz.

MALZEMELER

Kişilik*

• 30 gram tereyağ&#x;
    • 50 gram k&#x;y&#x;lm&#x;ş sar&#x;biber
    • 50 gram k&#x;y&#x;lm&#x;şk&#x;rm&#x;z&#x; biber
    • 15 gram un
    • 30 gram siyez bulguru
    • gram k&#x;y&#x;lm&#x;ş&#x;spanak
    • 2 çorba kaş&#x;ğ&#x; tereyağ&#x;
    • 1/2 (yar&#x;m) su bardağ&#x; k&#x;y&#x;lm&#x;ş sar&#x;biber
    • 1/2 (yar&#x;m) su bardağ&#x; k&#x;y&#x;lm&#x;şk&#x;rm&#x;z&#x; biber
    • 1 çorba kaş&#x;ğ&#x; un
    • 2 çorba kaş&#x;ğ&#x; siyez bulguru
    • 1/2 (yar&#x;m) demet k&#x;y&#x;lm&#x;ş&#x;spanak
    Lokma IOS Uygulama
    Lokma Android Uygulama

sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Geri bildirimde bulun

BULGURLU ISPANAK &#;ORBASI

&#;orbalar

✔3 dal ıspanak

✔1/2 havuç

✔1/2 kuru soğan

✔1 tatlı kaşığı tel şehriye

✔1 tatlı kaşığı bulgur

✔3 küp kemik suyu tableti

✔1 yemek kaşığı zeytinyağı

✔ su bardağı su

Ispanaklari ince ince kıyalım.  Havucu ve kuru soğanı rendeleyelim. Tencereye zeytinyagi ni koyup kuru soğanı hafif kavuralim.  Bulguru ve sehriyeyi ekleyip biraz daha döndürelim.  Diğer malzemeleri de ekleyip pişmeye bırakalım.  Bebeginizin yutma durumuna göre blendirdan gecirebilirsiniz.

.

Afiyet olsun 😘

Sayın ziyaretçimiz, yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Eğer üye iseniz hemen giriş yapabilirsiniz.

Hemen Üye OlHemen Giriş Yap

En Çok Okunan Tarifler

İlk Patates P&#;rem
    Bu konu kez okundu.

Sebzeli Kavanoz Mama
    Bu konu kez okundu.

KİLO ALDIRAN &#;ORBA
    Bu konu kez okundu.

Gece Muhallebisi
    Bu konu kez okundu.

Elmalı Gece Muhallebisi
    Bu konu kez okundu.

Şifa &#;orbası
    Bu konu kez okundu.

Muzlu Kahvaltı
    Bu konu kez okundu.

İshal Bebek Maması
    Bu konu kez okundu.

Sabah Kahvaltısı
    Bu konu kez okundu.

Nişastalı muhallebi
    Bu konu kez okundu.

Kaç Öğünlük
    1 &#;ğ&#;nl&#;k

Hazırlama
    5 dk

Pişirme
    20 dk

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası