audi a4 en dolu paket hangisi / A4 DONANIM PAKETLERİ, LÜTFEN YARDIM | DonanımHaber Forum

Audi A4 En Dolu Paket Hangisi

audi a4 en dolu paket hangisi

TechTurkey > Diğer > Karşılaştırmalar > Honda Accord, Mercedes c ve Audi A4'den hangisi

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Accord, Mercedes c ve Audi A4'den hangisi

lord_ask

,

Model arası Honda Accord, Mercedes c ve Audi A4'den ( hepsi benzinli ) hangisini almalıyım ? konfor, performans, Donanım,Yakıt ve karizma açısından hangisi daha iyi artı ve eksileriyle hangisini almalıyım sebebiyle birlikte söylerseniz veya kıyaslarsanız sevinirim. 60 bin ile 80 bin TL fiyat aralığında bütçem var.. lütfen bilinçli ve bilgili insanlar yorum yapsın yolda gördüğünüz araba hakkında iyi deyip geçmezseniz sevinirim Bu 3 markaya da daha önce binmedim 2 Toyota 1 adet BMW 1 adet de opel kullandım şuan bu 3ünden birini seçmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim..

Firat.M3

,

A4 TFSI diğerlerine göre daha mantıklı olur diye düşünüyorum..

Hepsinden bağımsız olarak kendi fikrim, o paralara bir e90 d alıp binmenizdir. her yönüyle daha karlı ve keyifli olacaktır.

derin

,

Katılıyorum o paraya e90 d rahatlıka alınır ve keyifle binilir.

E90 d veya o aralikta alinabiliyorsa f30 i 3 undende daha alınası araçlar. Accordu zaten eleyin, illa 3 unden biriyse a4 un quattro modelleri, quattro alinmayacaksa c

cc diyorum açıocası

timucintt

,

içlerinde işcilik ve kalite olarak accord daha iyi ama accordun üstündeki o salak motorla o güzellik mallesef yalan oluyor c alacağımada audi alırım

darkmoon

,

diğer kriterlerinni bilmem ama karizma dediğin şey bana göre bir aracın parası ile değil biraz şekilli ama daha çok yollarda az görülmesi ile orantılıdır yollarda az olan araçlar her zaman her ortamda insanların dikkatini ilgisini diğer araçlara oranla daha çok çeker haliyle acaba kim sürüyor sorusunu akla getirir sürücüyede ilgiyi artırır..

yeni kasa accord dışında bence o araçların hiç biri ile karizma falan yapamassın.. c kasa e90 kasa a4 olmuş doğan şahin yollarda.. heleki c kasa taksisini bile gördümya artık ölsemde gam yemem.. accord arkadaşlar yazmış üstündeki o yakıt tüketim canavarı motor ile külfet olur..

en güzel tercih şahsen bencede passat c.c tarzı sedan coupe tarzı bir araç olabilir..

lord_ask

,

diğer kriterlerinni bilmem ama karizma dediğin şey bana göre bir aracın parası ile değil biraz şekilli ama daha çok yollarda az görülmesi ile orantılıdır yollarda az olan araçlar her zaman her ortamda insanların dikkatini ilgisini diğer araçlara oranla daha çok çeker haliyle acaba kim sürüyor sorusunu akla getirir sürücüyede ilgiyi artırır..

yeni kasa accord dışında bence o araçların hiç biri ile karizma falan yapamassın.. c kasa e90 kasa a4 olmuş doğan şahin yollarda.. heleki c kasa taksisini bile gördümya artık ölsemde gam yemem.. accord arkadaşlar yazmış üstündeki o yakıt tüketim canavarı motor ile külfet olur..

en güzel tercih şahsen bencede passat c.c tarzı sedan coupe tarzı bir araç olabilir..

Evet herkez motordan şikâyetçi o kadar kötümü? gitmiyomu çokmu yakıyoo ?

içlerinde işçilik ve kalite olarak accord daha iyi ama accord'un üstündeki o salak motorla o güzellik maalesef yalan oluyor.
honda işçilik ve malzemede audi ile mercedes'ten üstün oldu ya, daha neler duyacaz bu forumda durun bakalım. :)

her üç araçla da şekil yapılmaz. ha marka prestiji dersen seçenek belli abi.
konforda mercedes'in üstüne var mıdır ki dünyada, karşısına audi ya da honda koyalım?
performansta turbo ya da a4 her ikisini de yalan eder.
donanım derseniz alacağınız araca bağlı. hepsinin de boşu var, dolusu var

şahsen quattro a4 alır, ortalığın

Skoda superb de alınabilir hatta sıfırı alınır o paralara

darkmoon

,

honda işçilik ve malzemede audi ile mercedes'ten üstün oldu ya, daha neler duyacaz bu forumda durun bakalım. :)

her üç araçla da şekil yapılmaz. ha marka prestiji dersen seçenek belli abi.
konforda mercedes'in üstüne var mıdır ki dünyada, karşısına audi ya da honda koyalım?
performansta turbo ya da a4 her ikisini de yalan eder.
donanım derseniz alacağınız araca bağlı. hepsinin de boşu var, dolusu var

şahsen quattro a4 alır, ortalığın

orda pek katılmıycam :) bahsedilen audi a4 yada mercedes c kasa a6 yada e kasa değil a4 quatro tarzı avant tarzı kupon üst sınıf modellerinide kast ettiğini sanmıyorum arkadaşın zira quatro ya parası yetiyorsa mercedesde e kasayada parası yeter bmw de 5 kasayada parası yeter o zaman..

burda bahsedilen accord yeni kasa accord.. yeni kasa accordun işçiliği donanımı malzeme kalitesi c kasayıda a4 de katlar çok başarılı bir araç binmediğim bir araç için bu kadar iddalı konuşmam ama arkadaşımda vardı yeni kasası.. tek kusuru motorudur o aracın arkadaşımda yakıtından şikayet ettiği için bir kaç ay sonra sattı..

burda bahsedilen c kasa marka prestiji dersen seçenek bell deyip mercedes c kasayı örnek gösteriyorsan kusura bakmada c kasadan prestij falan yapılmaz istanbulda doğan şahin gibi c kasa kaynıyor her yer c kasadan geçilmiyor..
taksisini bile gördüm bana c kasada lütfen prestijden bahsetme..
benim için ha bir linea ha bir c kasa hiç bir farkı yok bu şahsi görüşümdür çevremdeki arkadaş eş dost sohbetlerindede aynı görüşe sahip yüzlerce insan çıkartabilirim..

dünyada e kasa s kasa cls de mercedesin üstüne yokdur o konuda laf etmem ama bir cla bir c kasada klassmanında ondan daha kaliteli ve prestijli bolcana alternatif markalar ve modeller var.. :)

1- accord'a kalite babında almanları katlar matlar demek çok ağır olmuş. :) a4'ün malzeme ve işçilik kalitesi, accord'dan üstündür. ( a4'ü söylemiyorum bile.) accord'un malzemesi c kasadan üstün ya da onunla aynı olabilir ama işçiliği üstün değildir.

2- marka prestiji diyorum, evet mercedes'ten bahsediyorum. bakın model prestiji demedim, "marka prestiji" dedim. hem audi hem de honda marka prestiji olarak mercedes'ten üstün olamaz.

3- accord'u da orta sınıfın kralı yapmayın başımıza. :) çok güzel araç ona lafımız yok ama yol tutuş, güvenlik, kalite, prestij, şanzıman, konfor, sürüş gibi konularda almanların eline su dökemez

lord_ask

,

Kardeşilerim Elinize emeğinize sağlık ne alacam ne yapacam haala bilmiyorum hiç bu kadar kararsız kalmadıseafoodplus.info s80 BMW x5 opel çorsa 2 adet Toyota kullandım daha önce şuan farklı olsun istiyorum ve bu 3 arabayada hiç binmedim yaşın 24 konyada yaşıyorum dolayıısıyla arabanın dikkat çekmesi karizmalı olması az yakması iyi gitmesi lazım konfor şart tabi bişey diyin lütfen :(

darkmoon

,

1- accord'a kalite babında almanları katlar matlar demek çok ağır olmuş. :) a4'ün malzeme ve işçilik kalitesi, accord'dan üstündür. ( a4'ü söylemiyorum bile.) accord'un malzemesi c kasadan üstün ya da onunla aynı olabilir ama işçiliği üstün değildir.

2- marka prestiji diyorum, evet mercedes'ten bahsediyorum. bakın model prestiji demedim, "marka prestiji" dedim. hem audi hem de honda marka prestiji olarak mercedes'ten üstün olamaz.

3- accord'u da orta sınıfın kralı yapmayın başımıza. :) çok güzel araç ona lafımız yok ama yol tutuş, güvenlik, kalite, prestij, şanzıman, konfor, sürüş gibi konularda almanların eline su dökemez

ben şu forumda hondayı savunucak son adamlardan biriyim :) ama sen yanlış anlamışsın konuyu dediklerin doğru mantığın doğru o konudada hem fikiriz ama konuya tezat.. :)

burda konuşulan marka değil modeller..

ben mercedes dedim mi bu konuda bahsettiğimiz c kasa diyorum audi dedim mi arkadaşın alacağı sıfır a4 olucağını sanmıyorum o yüzden eski bir önceki kasadan düşündüm çünkü accordda düşünüyorsa accord fiyatında ancak bir önceki kasa a4 alır.. :)

marka prestiji modele bağlıdır bu önemli burda markalar savaşı yapmaya gerek yok anlamı yok honda ile mercedesi kıyaslıycak değiliz.. :)

c kasa ile accord kıyaslıyoruz a4 ile c kasayı kıyaslıyorsak hani bu noktada bu modellerden prestij düşünülüyorsa şahsen ben mercedesi elerim direk..

konumuz bu yoksa mercedes honda alman japon falan değil :) hiç oralara kaymayada bence gerek yok :)

bende a5 coupe de vardı a4 de çok sürmüş birisiyim yeni kasa accordda sürdüm ve idda ediyorum yeni kasa accordun malzeme kalitesi donanımı sıfır a4 demiyorum dolu bir a4 de demiyorum standart donanımlı bir a4 den iyidir..

işçiliğide ufak tefek pürüzlere kronik japon takıntılarına rağmen şu anda konuda geçen c kasa yada a4 den iyidir bana göre..

yeni kasa accordların fiyatları 60 dan başlıyor sinide 75 li rakamlara bulmak mümkün şimdi bu fiyat denkleminde hangi a4 ü alırsın sen hesap et işde :) ya , dop dolu bir a4 alırsın tdi falan yada bomboş bez koltuklu tfsi falan alırsın.. :)

timucintt

,

fatih arkadaşım anlamamışki ne demek istediğimizi biz accord audidende bmwdende mercedestende tamamen üstündür demedikki model olarak ele alınınca accord a4 ün orta donanımlısıyla c serisinin orta donanımlısından çok daha dolu kaliteli ve uygun bir model dedik ama sen rs4 ile accordu karşılaştırısan oda komik olur hemen yok efendim marka prestiji. kimse honda mercedesten kral demediki yok kalite işcilik güvenlik o dediğin e serisinde s serisinde üstündür valla açık ve net gidip incele abi accordu bir bin ve gez accordun kalitesini gör derim accord ile alakası yok ama gel gelelim motorları turbo olmayışından ve ağır kasaya sahip olmasından çok negativ bir izlenim uyandırıyor son olarak güvenlik denmiş gayet kral gibi yol tutar güvenliğide senin mercedeslerinden iyi aha buda kanıtı beğenmedinya hani avrupalılar test etmiş hani japon testi yapsa kesin hile hurda olurdu dediğinizden neyse isteyen istediği modeli alsın benim yazacaklarım bu kadar

seafoodplus.info

darkmoon

,

yeni kasa accordlar ayrıca yolda çokda heybetli büyük duruyor eski kasalarına oranla..

bu arada yeni kasa derken ben kasa ve sonrasından bahsediyorum eski kasa derken öncesi kasadan..

Benim accord'da tek favori kasam seafoodplus.infosyon yılları arasında gelen halis mulis japon üretimi Amerikan kasa denilen seridir.. :) Amerika ithalatı seriden o yıllarda türkiyeyede yollandı..
sonrası gene euro accord lara geçdiler..

timucintt

,

Benimde favorim CB kasalar :)

seafoodplus.info

bide en en sevdiğim saygı duyduğum CA 3geez serisinden AERODECK

seafoodplus.info

Accordtaki donanim beni hep sasirtmistir yillar once adamlar dusunmus ve yapmislar

turbo&quattro

,

Accord coupe varmi Tr de ? Varsa coupe accord yokss avant a4 alin :)

darkmoon

,

90 lı yıllarda genelde d segmenti e segmenti ve üstü araçlar tek donanım full donanım yollanıyordu.. şimdiki gibi 10 tane farklı paket seçeneği ile gelmiyordu..
o yüzden o zamanki D segmenti araçların çoğu doludur..

darkmoon

,

Accord coupe varmi Tr de ? Varsa coupe accord yokss avant a4 alin :)

Bronx mu sandın burayı coupe ne arar pazarda :D

turbo&quattro

,

Bronx mu sandın burayı coupe ne arar pazarda :D

Sagda solda Belki vardir diye sordum yaw :D o zaman a4 avant olsun ;)

içlerinde işçilik ve kalite olarak accord daha iyi
burada ne yazıyor? :) hiç yanlış anlamadım, buna atfen söyledim birçok şeyi.

güvenliğe gelirsek, ncap yol tutuşu ya da frenleri ölçmez. çarpışma testlerinde a4 93, accord 86 ve c klasse da 82 puan almış. bu durum zaten a4'ün çok daha güvenli olduğunu gösteriyor accord'dan. ancak güvenlik yardımcı sistemlerinde accord'un puanı a4'ten iyi. ayrıca accord hiçbir neslinde yol tutuşu veya sağlam frenajıyla öne çıkmadı. honda'da herşeyden biraz var. belki japon dayanıklılığı ve sorunsuzluğuyla anılır, onu da herkes bilir zaten. honda'lar sağlamdır. ;)

bir de motor olsun, güvenlik olsun ya da teknik konular olsun beni beşe katlayacak arkadaşlar var bu forumda bilgi olarak. onlara birşey diyemem ancak konu kalite olduğunda rakip tanımam. :) neredeyse 6 yılımı verdim hemen her üretimin kalite/kontrolerine. göster iki materyal (aklınıza ne geliyorsa kumaş, deri, metal, ahşap vs) söyleyim sana hangisi ne kadar dayanır, hangisi kaliteli? göster üretilmil birşey (koltuk, lastik vs) en detaylı işçilik kontrollerinden tutun da üretim niteliklerine kadar hastalık bende kalite. oyuncak araba versen elime, hemen bakarım sağlam yapılmış mı, plastiği nasıl, baskı hatası var mı kıyısında köşesinde diye (yanlış anlamayın kalite giyiniyorum, marka kullanıyorum diye gösteriş değil benimki.) tuhaf bi hastalık.

accord'u da, a4'ü de, son kasa c klasse'yi de paspaslarına kadar incelemişliğim vardır. mercedes son zamanlar cozuttu (lafım a, c ve cla'ya) ama audi harbiden en ince detayına kadar kaliteye özen gösteriyor kim ne derse desin. bende a3 var, yahu bi firma aracın koltuklarının altını da mı simetrik işçilikle kaplar birader?

darkmoon

,

Allahdan rolls royce un falan yok fatih mahvolmuşduk :D :D

TR'deki coupe dede coupe'u. :D

timucintt

,

Valla FAtih belli baya takıntılı malzeme konusunda :D Ama bizde deli müşkülpesentiz malzeme konusunda :) beni yakından tanıyanlar iyi bilir :D :D

jaguar, citroen, bmw ve mercedes kullanırken de audi'nin malzeme ve işçilik kalitesine laf ettirmezdim. bunu mesajlarıma az çok rast gelenler bilir. :) yani şu an kullandığım araçla alakası yok audi'ye bakış açımın.

overblack

,

mercedes ve diğer arabalar diye ayrılır ;)

darkmoon

,

audinin iç kaplaması ceylan derisi,ahşap,ceviz ağacı ,kiraz ağacı krom alan kaplamaları v.b değil neticede abartmamak lazım hatta gerçek deri bile değil vinlex :) hani az çok trim alan kalitesinden bende anlarım :)
bu dediğim a3 a4 için a6,a8 ler gene iyidir. :)

burda kaliteli malzeme dediğimiz şey plastik kalitesi ise bana göre en kaliteli plastiğin bile kalitesi netcede plastik'dir.

işçiliği katmıyorum bahsettiğim şey iç tirimdeki alan kullanılan malzemenin kalitesidir..

audi'deki, mercedes'teki ahşabı, cevizi, trimleri, kaplamaları uzun uzadıya yazarım da konusu değil. cılkı çıktı bu konuda bir gün kalite konusu açılır bi şekilde, o zaman ben de bildiklerimi paylaşırım.

burada ne yazıyor? :) hiç yanlış anlamadım, buna atfen söyledim birçok şeyi.

güvenliğe gelirsek, ncap yol tutuşu ya da frenleri ölçmez. çarpışma testlerinde a4 93, accord 86 ve c klasse da 82 puan almış. bu durum zaten a4'ün çok daha güvenli olduğunu gösteriyor accord'dan. ancak güvenlik yardımcı sistemlerinde accord'un puanı a4'ten iyi. ayrıca accord hiçbir neslinde yol tutuşu veya sağlam frenajıyla öne çıkmadı. honda'da herşeyden biraz var. belki japon dayanıklılığı ve sorunsuzluğuyla anılır, onu da herkes bilir zaten. honda'lar sağlamdır. ;)

bir de motor olsun, güvenlik olsun ya da teknik konular olsun beni beşe katlayacak arkadaşlar var bu forumda bilgi olarak. onlara birşey diyemem ancak konu kalite olduğunda rakip tanımam. :) neredeyse 6 yılımı verdim hemen her üretimin kalite/kontrolerine. göster iki materyal (aklınıza ne geliyorsa kumaş, deri, metal, ahşap vs) söyleyim sana hangisi ne kadar dayanır, hangisi kaliteli? göster üretilmil birşey (koltuk, lastik vs) en detaylı işçilik kontrollerinden tutun da üretim niteliklerine kadar hastalık bende kalite. oyuncak araba versen elime, hemen bakarım sağlam yapılmış mı, plastiği nasıl, baskı hatası var mı kıyısında köşesinde diye (yanlış anlamayın kalite giyiniyorum, marka kullanıyorum diye gösteriş değil benimki.) tuhaf bi hastalık.

accord'u da, a4'ü de, son kasa c klasse'yi de paspaslarına kadar incelemişliğim vardır. mercedes son zamanlar cozuttu (lafım a, c ve cla'ya) ama audi harbiden en ince detayına kadar kaliteye özen gösteriyor kim ne derse desin. bende a3 var, yahu bi firma aracın koltuklarının altını da mı simetrik işçilikle kaplar birader?

yılında kendi sınıfında en iyi fren mesafesine sahip araç Accord dur ;)

Accord 36m
Mercedes 38m
Audi 39m

Bu arada ben bu alman grubu araçların cam açma düğmelerinde kapı kollarında olan yıpranmaları başka hiçbir arabada görmüyorum özelikle accordda göremezsiniz çünkü gerçekten kaliteli bana göre her ne kadar almanlar kalite deselerde accordun kalitesinde değiller motor olarak belki honda tr pazarında geride kaldı ama yinede yeni accord hepsinden daha kaliteli işçiliğe sahip

Cam acma dugmelerindekk soyulmalar alman arabalarindan azmi git bi passata bak bide accorda bak seafoodplus.info
Dostum bana gorede arkadaslarin dedigi gibi arabalar mercedes ve seafoodplus.info c serisi peynir ekmek gibi satildi kalitesini bilmiyorum ama mercedes seafoodplus.infoa dedigin icin c serisini elemen lazim. Cla olabilir aslinda daha sportif duruyor. A4 te guzel duruyor c serisi kadar yok piyasada tdi bg lik guzel seafoodplus.info tsi bg passat cc seafoodplus.info kalirsa hem sexi hemde bg oldugu icin cc ön planda. Ben kiz olsam mesela passat cc deki adama verirdim :D

@jdmbg; herhangi bir karşılaştırmalı testin fren ölçümü verisiyle kati bir yere varılamaz. dizel accord'la, benzinli accord'un fren mesafeleri arasında 3 metre dahi oynayabilir. birçok testte zamanla bunu görebiliyorum ki dergileri detaylı takip edenler görmüştür. testleri incelesek aynı yıla ait 35 metrede durabilen mercedes veya audi de bulabiliriz. şu da var ki güncel accord 40 metre civarında geziniyo, bazı testlerde 40'ı hayli geçiyo. eee? :) "honda yatmış o zaman son 10 yılda frenajda", böyle mi diyelim?

kaliteye gelirsek beyaz zemin üzerindeki kırmızı daireden baktığın için alman'lara giydirmişsin. aslında o bakış açısına cevap verrmeye bile gerek yok da, neyse verelim vw grubunda şu anki kasaların bir önceki nesillerinde ( aralığı) kapı kolları ve cam açma butonlarında soyulmalar meydana gelirdi. sebebi de sert plastik olan kapı kolları ve cam açma butonlarının, kullanıcıya yumuşaklık hissi vermesi için hamurumsu bir alaşımla kaplanmasıydı. tırnaklarınızla rahatça çizebilirdiniz o kaplamayı. yani vw'deki bu olay, yanlış malzeme seçiminden kaynaklıydı. bmw, mercedes ya da audi'de böyle bi yanlış malzeme seçimi yok. (o dönemdeki audi'lerde zamanla tuşlardaki işaretler de silinebiliyor.) kalitede honda mercedes'ten üstündür diyorsun, ben de daha fazla uzatmadan hayırlı forumlar diliyorum

@jdmbg; herhangi bir karşılaştırmalı testin fren ölçümü verisiyle kati bir yere varılamaz. dizel accord'la, benzinli accord'un fren mesafeleri arasında 3 metre dahi oynayabilir. birçok testte zamanla bunu görebiliyorum ki dergileri detaylı takip edenler görmüştür. testleri incelesek aynı yıla ait 35 metrede durabilen mercedes veya audi de bulabiliriz. şu da var ki güncel accord 40 metre civarında geziniyo, bazı testlerde 40'ı hayli geçiyo. eee? :) "honda yatmış o zaman son 10 yılda frenajda", böyle mi diyelim?

kaliteye gelirsek beyaz zemin üzerindeki kırmızı daireden baktığın için alman'lara giydirmişsin. aslında o bakış açısına cevap verrmeye bile gerek yok da, neyse verelim vw grubunda şu anki kasaların bir önceki nesillerinde ( aralığı) kapı kolları ve cam açma butonlarında soyulmalar meydana gelirdi. sebebi de sert plastik olan kapı kolları ve cam açma butonlarının, kullanıcıya yumuşaklık hissi vermesi için hamurumsu bir alaşımla kaplanmasıydı. tırnaklarınızla rahatça çizebilirdiniz o kaplamayı. yani vw'deki bu olay, yanlış malzeme seçiminden kaynaklıydı. bmw, mercedes ya da audi'de böyle bi yanlış malzeme seçimi yok. (o dönemdeki audi'lerde zamanla tuşlardaki işaretler de silinebiliyor.) kalitede honda mercedes'ten üstündür diyorsun, ben de daha fazla uzatmadan hayırlı forumlar diliyorum

sağol bende teşekkür ediyorum ;)

Geçen gün galeri'de Rolls Royce Phantom'a bindim ama Honda Accord'daki kaliteyi göremedim.
Millet boşu boşuna euro para veriyor o arabalara hiç kafaları çalışmıyor.

bymurat___61

,

BEnce bu 3 aracta alınmaz benzin 5 lira :)

Faruk_Vtec

,

yılında kendi sınıfında en iyi fren mesafesine sahip araç Accord dur ;)

Accord 36m
Mercedes 38m
Audi 39m

Bu arada ben bu alman grubu araçların cam açma düğmelerinde kapı kollarında olan yıpranmaları başka hiçbir arabada görmüyorum özelikle accordda göremezsiniz çünkü gerçekten kaliteli bana göre her ne kadar almanlar kalite deselerde accordun kalitesinde değiller motor olarak belki honda tr pazarında geride kaldı ama yinede yeni accord hepsinden daha kaliteli işçiliğe sahip

+ olarak yılında accord segmentınde en ıyı aerodınamık odulunu almştır ve 10 yıl boyunca bunu mercedes bıle bozamamıştır :) şuan ıçın yenı E kasa bu odulu almıştır, 10 yıl boyunca mercedes aerodınamıkten gerı kalmış, honda frenajdan gerı kalmış çok mu.. :D

bı hondacı ve eskı accord kullanıcısı olarak duşunmeden accord alrdm.. :)

aslında 3 araba ıçınde fıyat olayına bakılırsa accord gene bı tık onde oluo..

3 arabadan bırı alıncak benzın sorunu yok hepsı agzına kadar dolu olcak denırse mercedes alınıp yıllarca bınılebılınır..

ama elınızdekı mıktara gore dızel bı audı alırsanız daha mantklı gbı geldı bana, hem mercedes kadar pahallı olmaz hemde (bı nebzede olsa) hondadan dolu olur, audının ıç ışçılığı bence hondadan ve mercedesten ıyı..

anket de eklenseydi daha fazla katılımcı olurdu,
ben a4 tercih ederdim..

kalite: mercedes
duruş: audi
duruş+kalite+performans: accord :D