danilo zanna kitap d&r / Taurus Alışveriş Merkezi | Ankara

Danilo Zanna Kitap D&r

danilo zanna kitap d&r

Tokat’ta b&#;y&#;y&#;p ne kadar ‘bad girl’ olunabilir ki

Haberin Devamı

* Sen de Allah’tan kitap yazmak istemiyormuşsun he

- İstememek değil, hayalim değildi dedim sana. Ama şu evrede artık zevkli de gelmeye başladı. Hani kitap yazmak isteyenler, “bayıldığım yazarlar vardır” derler ya. Benim ise hayran olduğum bir sürü yönetmen var.

* Çaktırmadan yapımcılara da mesajı gönderirim diyorsun

- Yok o anlamda söylemedim ama bir senaryoma bir yapımcıdan teklif geldi. Hem de başrolü benim oynamam şartıyla! Çok heyecanlandım. Ancak bunlar için henüz bir karar vermiş değilim. Neyi isteyip neyi istemediğimi iyi değerlendirmem gereken bir süreçteyim. Bu arada yazdığım Ölüme Fısıldayan Adam diye psikodram türünde bir kitap var

* Sende biraz da psikopatlık da var galiba

- Böyle 4N1K gibi pembe kapaklı bir kitaptan sonra çıkacak kitabı WattPad’de okuyanlar “Bunu nasıl yazdın?” diye soruyorlar. O psikopatça yanımı yansıttığım kitaplar bana daha yakın geliyor. Kafamda daha önce öldürdüğüm karakterleri yazarak canlandırmayı seviyorum.

* Çok satarım ama aynı zamanda bad girl’üm diyorsun

- Onu dalga geçmek için söylüyorum! Tokat’ta doğup büyünce istediğin kadar çılgın ol, yine de bad girl olunmuyor! Üstümde de eğreti duruyor zaten ama çok ti’ye alıyorum o halimi “Bugün de çok bedgörldüm, otobüste yakışıklı bir çocuğu daha kestim” yazıyorum, millet kopuyor (kahkahalar).

* Senin için “Dostoyevski bile okumamış” diyorlar

- Nereden biliyorlarmış okumadığımı? Ekşi’de o yorumu görünce üzüldüm. Ekşisözlük takip ettiğim bir siteydi ama artık eskisi kadar girmek gelmiyor içimden.

* Niye, bizi eleştirince iyi de seni eleştirince mi kötü oldular?

- Eskiden de sevdiğim kişiler hakkında kötü bir şey yazdıklarında kızardım ama şimdi kat daha sinirleniyorum. Bir varoşluk yaftasıdır gidiyor. Benim ne varoşluğumu görmüşler? 15 yaşında bir kız beni seviyorsa bu varoş olduğumu mu gösteriyor?

* Bu aydınların da kendinden başka kimseye tahammülü yok galiba

- Ben onları eleştirebilecek bir konumda olmadığımı düşünüyorum. Ama beni tanımadan eleştirmeleri de saçma geliyor. İmza gününe 7 bin kişinin gelmesi onlar için varoşluk. Haberlerde gördüğün o üç saniyede bu kanıya nasıl vardın? Tutturmuşlar ergen ergen diye Ergenlerin kitap okumaya hakkı yok mu? Herkes 12 yaşında Suç ve Ceza okumak zorunda mı? Ya da sen hiç ergen olmadan 21 yaşında mı doğdun?

25 YAYINEVİNDEN TEKLİF GELDİ, FIRSATI TEPMEK APTALLIK OLURDU

* Kitabında ne anlattın da bu kadar kısa zamanda en çok satanlar listesine girdi?

- Dört erkek ve bir kızın hikayesini.

* Kız dediğin bildiğin erkek Fatma değil mi?

- Ya deme işte, öyle dediklerinde gıcık oluyorum. Bazı şeylerin erkeklere atfedilmesine acayip karşıyım. Ne yani ben de futbolu sevemez miyim kardeşim. Yaprak da aslında kadın hassasiyetlerine sahip ama futbol gibi hobileri olan bir kız.

* Yaprak sen misin yoksa?

- Yok ya! Bir şablon dolduracak olursan benden içinde çok parça bulursun ama çizgileri ben değilim.Tokat’ta büyüyüp ne kadar ‘bad girl’ olunabilir ki

* Twitter da en büyük bağımlılıklarından biri karakter beni kesmedi diye mi kitap yazıp yayınevi yayınevi dolaştın?

- Kitabım olsun gibi hayaller kurmadığım için yayınevleriyle görüşmedim. Hatta başlangıçta gelen teklifleri reddettim. Ama iki hafta içinde 25 büyük yayınevinden teklif gelince bu fırsatı tepmek de aptallık olurdu. Yoksa ben aklıma gelenleri WattPad’de, Facebook’ta, Twitter’da yazıyordum o kadar

* Bu WattPad dediğin şey nedir Allah aşkına?

- YouTube’un kitap versiyonu gibi. Nasıl orada bir video patlıyorsa, buraya koyduğun kitap da bir anda popüler olabiliyor. Mesela 4N1K, 25 milyon tık aldı!

* Oy maşallah! Kitap bin sattığına göre artık zenginsindir Ne yapacaksın o parayla?

- Annem çalışmadığı için geleceğimle ilgili korkuları vardı. O yüzden tüm para gidecek olsa da, önce ona bir ev almak istiyorum.

KİŞİ GELİR SANIYORDUM BAKTIM KİŞİ GELMİŞ

* Gelelim TÜYAP’ta kitapların Justin Bieber’ı gibi karşılandığın o meşhur imza gününe

- Biz maksimum kişi gelir diye düşünüyorduk. Hatta ona göre hazırlanıp, gelenler için küçük sürprizler bile hazırlamıştık. TÜYAP’ın bize verdiği rakam ise kişi! Tahminimin 10 katından bile fazla! Geçen hafta ikinci imza gününü yaptım, baktım hepsi tekrar gelmişler.

* Peki kitlenin büyük bir kısmı olan yaşındakiler ne buldu da bu kadar sevdi seni?

- Ben teenage yazarı değildim, bir gruba da hitap etmiyordum. Kendi yağımda kavruluyordum. Psikodram olarak yazdıklarım taş çatlasa bin tık falan alıyordu. Bir ara kafam dağılsın diye bu tarza geçtim ve fark ettim ki hepsi bir idol arayışında Bir “rol model”leri olsun, onun izinden gidip bağlansınlar istiyorlar. Çoğunun da aile bağları zayıf ve arkadaşlarıyla problemleri var. Ben de onlara hayalini kurdukları, hiç abartısı olmayan bir arkadaş grubu sundum.

* Gerçekleri yazdığın için mi sevildin yani, bu kadar basit mi?

- Bence evet! Mesela her lisede arka sırada oturup sadece kitap okuyan biri ve ona sataşanlar vardır. Sadece bu karakter bile onların hoşuna gidiyor, ben de bunu yaşadım diyor. 4N1K’da herkesin kendiyle özdeşleştirebileceği karakterler var.

* Hem idolleri olan karakterler yarattın hem de onların idolü oldun!

- Ben genelde evde pijamalarıyla takılan, sıradan bir tipim. Ama samimi bir dünya kurdum onlarla kendi aramda. Saçma sapan bir şey yapınca bile acayip hoşlarına gidiyor. Pandalı pijamam ikon oldu. Galiba tarzımı seviyorlar. Bir de değişik topuzum var, bir baktım TÜYAP’a gelenlerin hepsi ondan yapmış.

* Peki senin idolün kim?

- Birçok alana zıpladığım için net bir idolüm yok ama eskiden ünlü kriminolojist Sevil Atasoy’u örnek alırdım. Ama illa bir isim ver dersen, Gülse Birsel’i tek geçerim. Bir de Agatha Christie

ŞU ANA KADAR KARŞIMA “İŞTE BU” DİYECEĞİM BİRİ ÇIKMADI

* Sevgilin var mı?

- Yok ya (gülüyor).

* Neden, bunları yazmak için aşktan uzak mı kalıyorsun?
- Sanırım o benden uzak kalıyor (kahkahalar). Şaka bir yana o konular benim için çok zor, biraz da tutucuyum galiba. Görsel anlamda değil ama kafa yapısı olarak “aa evet bu kişi o” diyebileceğim kimse çıkmadı karşıma.

* Peki biri çıkıp “Ben senden hoşlanıyorum” dese

- Ne diyeceğim, Allah senden razı olsun derim (kahkahalar).

#4N1K#B&#;şra Yılmaz#Kitap

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

Danilo Zanna İle Mutlu Tarifler

Danilo Zanna İle Mutlu Tarifler Kitap Açıklaması

“Yemeklerle oynamayı, farklı lezzetleri birleştirmeyi çok seviyorum. Çünkü birbirinden farklı lezzetlerin bir araya gelince oluşturduğu yepyeni tatlar bana inanılmaz güzel geliyor.

Peki, bu kitap ne mi anlatıyor?

Adı üstünde Mutlu Tarifler!

Bana hep soruyorlar. “Sen nasıl bu kadar mutlusun?” diye. Cevabı nedir diye düşündüm. Ben mutfakta ne zaman, en çok ne yaparken mutlu oluyorum diye. Ve beni en mutlu eden tarifleri hatırladım. İşte bu kitapta benim ruhuma dokunan tarifler var; bir de o tariflere eşlik eden, hayat hikâyemden anekdotlar.

Hani Türkçe'de çok güzel bir laf vardır ya. “Kalbe giden yol mideden geçer” diye. Aslında bence kalbe giden yol biraz da mutfaktan geçiyor. Mutluluk biraz da mutfakta başlıyor. Kitabın başlangıç noktası da bu işte”.

(Tanıtım Bülteninden)

• Kitap Adı Danilo Zanna İle Mutlu Tarifler
  • Yazar Danilo Zanna
  • Yayınevi Doğan Kitap
  • Sayfa Sayısı
  • Ebat 21 x 25
  • İlk Baskı Yılı
  • Baskı Sayısı 1. Basım
  • Dil T&#;rk&#;e
  • Barkod

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası