filistinli şeyma / Filistin'in efsane lideri: Yasir Arafat - Son Dakika Haberleri

Filistinli Şeyma

filistinli şeyma

İHH İnsani Yardım Vakfı Gazze’de yardım çalışmalarına devam ediyor. İHH ekipleri Gazze’nin kuzey sınırında bulunan Beyt Lahiya bölgesinde, Şeyma İlköğretim okulundaki kız öğrenciye mont ve ayakkabı yardımı yaptı.

yılından bu yana İsrail’in ablukası altında bulunan Gazze'de hayat adeta durma noktasına geldi. İsrail’in Ramazan ayında Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırıların ardından yerle bir olan şehir yeniden ayağa kalkmaya çalışırken uluslar arası toplum tarafından verilen yardım sözlerinin tutulmaması nedeniyle insani kriz daha da büyüdü.

Abluka nedeniyle elektrik, su, ilaç, gıda ve yakıtın tükendiği şehirde çocuklar için giysi, çocuk bezleri ve çocuk mamaları; aileler için de barınacakları bir yer, battaniye, ısıtıcı soba ve temizlik malzemelerine ihtiyaç var.
Her zaman Gazze destek olan İHH İnsani Yardım Vakfı bu zor günlerde de Gazze halkının yanında olmaya devam ediyor. İHH tarafından başlatılan Gazze Kış Yardımı Kampanyası kapsamında kız öğrencilere kışlık kıyafet yardımı yapıldı.

İHH ekipleri Gazze’nin kuzey sınırında bulunan Beyt Lahiya bölgesindeki Şeyma İlköğretim okulundaki kız öğrenciye mont ve ayakkabı yardımı yaptı. Bu soğuk kış günlerinde yapılan yardımlar kız öğrencilerin yüzlerini güldürdü.

Kampanyaya destek olmak için;  İHH Genel Merkezine veya temsilciliklerimize gelerek, 0() 21 21nolu telefon numaramızı arayarak ya da online bağış yöntemi ile bağış yapabilirsiniz.

Aryrıca cep telefonlarından "GAZZE" yazıp 'ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

İHH ve Bosna Merhamet Derneği arasında işbirliği protokolü

İHH ve Bosna Merhamet Derneği arasında işbirliği protokolü

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Bosna Hersek’in köklü kurumlarından Merhamet Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Yapılan protokole göre, Bosna Hersek’te toplanan yardımlar İHH aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

İHH Bosna’da yaşanan selin ardından yardım çalışması başlattı

İHH Bosna’da yaşanan selin ardından yardım çalışması başlattı

Bosna-Hersek'te bir haftadır devam eden şiddetli yağışlar sebebiyle Bihaç bölgesinde sel felaketi yaşandı. Yaşanan selde birçok ev, işyeri ve tarım arazisi sular altında kaldı. İHH İnsani Yardım Vakfı, başlattığı acil yardım çalışmaları ile selden etkilenen aileye gıda ve hijyen paketi ulaştırdı.

İHH’dan Çad’a göç eden Sudanlılara insani yardım

İHH’dan Çad’a göç eden Sudanlılara insani yardım

Sudan'da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki çatışmalar 15 Nisan'dan bu yana devam ediyor. kişinin hayatını kaybettiği, 5 bine yakın kişinin ise yaralandığı iç savaş sürecinde binden fazla Sudanlı ise farklı noktalara göç etti. Ülkede sivillere yönelik acil yardım çalışmalarında bulunan İHH, bu kapsamda son olarak sınır ülkesi Çad’a göç eden Sudanlılara sıcak yemek ve gıda kumanyası dağıttı.

İsrail, Kudüs’te Filistinli bir aileye kendi evini elleriyle yıktırdı

ARRAffinity

(seafoodplus.info)

Oturum (Session) Çerezi

Azure tarafından kullanıcı isteklerinin aynı instance a erişebilmesi için tuttuğu çerezdir

Oturum boyunca

_gat_UA

(seafoodplus.info)

İşlevsel ve Analitik Çerez

Google Analytics'in analitik veriler tuttuğu çerezdir.

Oturum boyunca

_gid

(seafoodplus.info)

Google Analytics'in performans ölçümlerini yapmak için veri tuttuğu çerezdir

1 Gün

_ga

(seafoodplus.info)

Zorunlu Çerez

Google Analytics'in performans ölçümlerini yapmak için veri tuttuğu çerezdir

Gün__gads

Takip Çerezi

Google DoubleClick (DFP)'nin kullanıcıları takip etmek ve yeniden pazarlama yapmak gibi çalışmaları için kullanılan çerezdir

GünIDE (seafoodplus.info)

Takip Çerezi

Reklam amaçlı kullanıcı davranışlarını takip etmek için kullanılan 3. parti uygulama çerezidir.

Gün_ym_visorc_ (seafoodplus.info)

Yandex Metrica'nın kullanıcı oturumu ile ilgili tuttuğu çerez

Oturum boyuncasync_cookie_csrf (seafoodplus.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan Yandex Metrica çerezidir.

Oturum boyunca

sync_cookie_csrf (seafoodplus.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan Yandex Metrica çerezidir.

Oturum boyuncacX_S (seafoodplus.info)

Kullanıdığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Oturum boyunca_ym_isad (seafoodplus.info)

Yandex Metrica'nın kullanıcının reklam engelleyicileri kullanıp kullanmadığını belirlemek için kullandığı çerez

Oturum boyuncayabs-sid (seafoodplus.info)

Yandex metrica'nın analitik veriler için kullandığı oturum id si

Oturum boyuncacX_P (seafoodplus.info)

Kullandığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Güngckp (seafoodplus.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan cxense çerezidir.

GüncX_G  (seafoodplus.info)

Kullanıdığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Gün__auc (seafoodplus.info)

Takip Çerezi

Alexa Analytics'in kullanıcı hedefleme ve analytics verileri için kullanılmaktadır.

Günsync_cookie_ok (seafoodplus.info)

1 Gün

yandexuid

(seafoodplus.info)

Gün_ym_wasSynced (seafoodplus.info)

Yandex metrica'nın analitik veriler tuttuğu çerezdir

1 GünYandexuid (seafoodplus.info)

Yandex metrica'nın site kullanıcı sayısını belirlemek için kullandığı çerez

Gün_ym_d (seafoodplus.info)

Yandex metrica'nın kullanıcının ilk oturum açma tarihini tuttuğu çerez

Gün

_ym_uid

(seafoodplus.info)

Yandex metrica'nın kullanıcı oturum id si

Gün

Filistinli bebek Şeyma'dan k&#;t&#; haber geldi

Haberin Devamı

Şeyma isimli bebeğin 23 yaşındaki annesi Şeyma Kanan, İsrail'in Pazar günü Deyr el Belah kasabasına düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybetmişti. Sekiz aylık hamile kadının karnından sezaryenle alınarak yaşama tutunan bebeği Şeyma'nın doğumu ise mucize olarak adlandırılmıştı.

Ancak küçük Şeyma'dan üzücü haber gecikmedi ve Filistinli bebek önceki gün yaşamını yitirdi.

Gazze'de görevini fiilen sürdüren eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra, Şeyma'nın hastanede kurtarılmasının ardından yaptığı açıklamada, "Bebeğin durumu normal, hayati tehlikesi bulunmuyor. İsrail'in vahşi saldırılarında kadın, çocuk ve sivilleri hedef almasını kınıyoruz. Katliam nedeniyle çocuklar ölüyor ya da annesiz kalıyor. Bu bebeğin, suçu neydi de annesiz büyüyecek?" demişti.

Haberin Devamı

ÖLENLERDEN 'İ ÇOCUK
İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölü sayısının bin 'e, yaralananların ise 7 bin 'e yükseldiği açıklandı.

El Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in aralıksız devam eden saldırılarında son bir gün içinde kişinin hayatını kaybettiğini, kişinin yaralandığını söyledi. Kudra, İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarının 25'inci gününde ölü sayısının bin 'e, yaralı sayısının ise 7 bin 'e yükseldiğini belirtti. Saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan bu yana İsrail'in hava, kara ve denizden sürdürdüğü saldırılarında 'i çocuk, 'si kadın ve 58'i yaşlı hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, saldırıların başladığı günden bu yana 56 askerinin ve 3 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu. Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ise İsrail askerinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan üç Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da İsrailliler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye havadan, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

Filistinli küçük Şeyma'nın haykırışı

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ
SEYİTNİZAM KONAKLARI
ELİT YAPI
DÖNERCİ

- , Güncelleme: -

Pencereyi Kapat

Filistinli küçük Şeyma'nın haykırışı

İsrail, kadın, çocuk demeden Filistin'e bombalar yağdırırken küçük Şeyma, Filistinli çocukların duygularına tercüman oldu. Göz yaşlarının sel olduğ o şiir:

İki yıl önce İstanbul&#;da Filistin ve Lübnan yararına düzenlenen gecede okuduğu şiirle herkesi gözyaşlarına boğan Şeyma&#;nın o şiiri Kanal 7 Haber Saati&#;nde tekrar yayınlandı. İzleyenleri derinden etkileyen şiire tekrar ulaşmak, bir daha dinlemek isteyenler için şiiri yayınlıyoruz. &#;Ben Filistinli çocuğum, yoksul aç&#; Bir dilim ekmeğe, bir yudum suya muhtaç&#;&#; diyen Şeyma&#;nın &#;Ben Filistinli Çocuk&#; adlı şiiri:

Pencereyi Kapat

İsrail, kadın, çocuk demeden Filistin'e bombalar yağdırırken küçük Şeyma, Filistinli çocukların duygularına tercüman oldu. Göz yaşlarının sel olduğ o şiir:

İki yıl önce İstanbul&#;da Filistin ve Lübnan yararına düzenlenen gecede okuduğu şiirle herkesi gözyaşlarına boğan Şeyma&#;nın o şiiri Kanal 7 Haber Saati&#;nde tekrar yayınlandı. İzleyenleri derinden etkileyen şiire tekrar ulaşmak, bir daha dinlemek isteyenler için şiiri yayınlıyoruz. &#;Ben Filistinli çocuğum, yoksul aç&#; Bir dilim ekmeğe, bir yudum suya muhtaç&#;&#; diyen Şeyma&#;nın &#;Ben Filistinli Çocuk&#; adlı şiiri:

Habere ifade bırak !

Bu habere hiç ifade kullanılmamış ilk ifadeyi siz kullanın.

Habere ait etiket tanımlanmamış.

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Sonraki

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.

Detay Tamam

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ

Pro

Reklam engelleme uygulamanız açık.

Bizlere destek vermek için uygulamayı kapatabilir yada ayarlardan seafoodplus.info adresini beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir