kraliçeyi kurtarmak yazarı / Kraliçeyi Kurtarmak Özet - Vladimir Tumanov

Kraliçeyi Kurtarmak Yazarı

kraliçeyi kurtarmak yazarı

Kraliçeyi Kurtarmak

Kraliçeyi Kurtarmak - Vladimir Tumanov

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Öykü/Hikaye, Çocuk KitaplarıOrjinal Adı:Jayden's RescueÇeviren:Mine Kazmaoğlu

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kraliçeyi Kurtarmak Özet

Aleks Isaac Fog, çok zeki bir çocuktur. Okulda matematik harici tüm dersleri pekiyidir. Bir gün okul servisini beklerken yerde etrafında rakamların yazılı olduğu bir kalem bulur. Ve kalemi görmesiyle beraber işittiği ayak sesleriyle beraber tedirgin olan Aleks hızlıca okul servisine binerek oradan ayrılır.

Kalemi ilk olarak en yakın arkadaşı olan Sam’e gösterir. Sam, Aleks’e kalemlerini takas etmeyi teklif etse de Aleks, Sam’i reddedip ona her pazartesi günü olan matematik sınavına yeni kalemiyle gireceğini söyler.

Ve vakit gelip sınava girdiğinde ise Aleks şok olur. Çünkü kalem kendiliğinden Aleks’in elini harekete geçirerek tüm problemleri çözmeye başlar. Aleks bu şaşkınlığını ve büyülü kalemini hemen Sam anlatıp kanıtlarını da sunmuştur. İkisi aralarında konuşurken kulak misafiri olan Vanessa’da bu büyük sırrı öğrenir ve bir üçlü grup oluşturmaya karar verirler.

Öğle teneffüslerinde buluşup kütüphane de dünyanın en zor matematik sorularını çözmeye başlarlar. Bir gün Aleks gerçeğin farkına varır ve arkadaşlarının eğlencesi yüzünden kaleminin boyutunun gittikçe küçüldüğünü fark eder. Aleks’in o kaleme ihtiyacı vardı ve arkadaşlarına da bu konuyu anlatmak ister lakin bir anda ağzından doğrular yerine kalemi kaybettiği yalanı çıkınca, Aleks’in içi suçluluk duygusuyla dolsa da yalanını devam ettirdi.

Bir zaman sonra okul dolabının gizli bölmesine baktığında ise kalem gerçekten kaybolmuştu ve Aleks hayretler içinde kalmıştı. Eve gittiğinde her zaman kafasını dağıtmak için yaptığı şeyi yaparak kitap okumaya yeltenmişti ama kütüphanesinde daha önce hiç görmediği ve yazarı belli olmayan bir kitapla karşılaşır. Kitabın adı Kraliçeyi kurtarmaktır. Ve Aleks kitabı alıp okumaya başladığında gerçekten ilgisini çekmiştir.

Kraliçeyi Kurtarmak kitabında İdilya Krallığının iyi kalpli kraliçesi olan Jayden’den bahseder. Zümrüt gözleriyle merhametini yansıtan Kraliçe o kadar yüce gönüllüymüş ki ülkeyi başarı ve dürüstlüyle neredeyse yeniden inşa etmiştir. Öyle ki yılın belirli zamanlarında bir parti düzenler ve rakip olan diğer ülkelerin krallarını davet edermiş. O düşman olan krallar öyle bir samimiyet ve dürüstlük karşısında hiç savaş açmayı bile akıllarından geçirmezmişler. Öyle ki aralarından Lugubriya Krallığının Kralı olan Recher haricinde…

Recher balonun ortasında Kraliçe Jayden’e evlenme teklifi etmiştir. Ama Kraliçe Jayden nazik bir dille kendisini tanımadığından dolayı ilk olarak sadece arkadaş olabileceklerini belirtmiştir. Kibir ve öfkenden gözü dönen Recher kendi sarayına dönerek Jayden’ı elde etme planları kurmaya başlamıştır.

Ve bir sabah saray görevleri Kraliçenin odasına girip baktıklarında, Kraliçeden yeller esmekteydi. Recher, Jayden’i kaçırmıştı ve onu zindanların en derinine hapis etmiştir. Zindanın içinde iki kapı vardır. Birinden geçerse Recher ile evlenmek zorundadır. Diğerinden geçer ise korkutucu canavarların olduğu mahzen kapılarından bilmeceleri bulup çıkışa ulaşmasını sağlayacaktır. Kraliçe Jayden tabii ki kendisini çıkışa ulaştıracak kapıdan geçmeyi seçmiştir.

Ve işte burada da hikâye Aleks sayesinde devam etmeye başlayacaktır. Sorulan bilmecelerin hepsi matematikle ilgilidir. Ve ne yazık ki Aleks o sihirli kalemi kaybetmiştir. Kendi kendine birkaç bilemece çözse de arkadaşlarının yardımına ihtiyacı olduğunu düşünür ve kitabı bilmeceleriyle beraber Vanessa’ya anlatır. Sam ‘la araları bozuktu çünkü.

Vanessa ile birlikte bilmeceleri her gün kendi evinde buluşup çözmeye başlamıştırlar ve bir süre sonra Sam’e de ihtiyaç duyduklarını ve onu özlediklerini anlarlar. Bir yandan da pazartesi günleri devam eden matematik sınavları Aleks’in gözünü korkutsa da kendi kendine iyi durumuna gelmiştir.

Sam de ekibe dahil olduklarında çözmeleri gereken tane bilmecileri çoktan yarılamışlardı bile. Lakin başka bir pazartesi sınavında Aleks’in karşılaştığı soru onu çok şaşırtmıştır. Çünkü soru Jayden ile ilgiliydi ve bilmecelerinin çözülüp mahzenlerden çıkmasının belirli bir süresi olduğunu hesaplamakla alakalıydı ve Aleks’in hesaplarına göre dört haftaları kalmıştı. Monoculus adlı gizli dostları sayesinde öğrenmişti bunları.

Monoculus, ilk bilmecesinde ki tek gözlü yaratıktı v görünüşe bakılırsa Alekslerin tarafındaydı. Yaz tatili gelip çatmıştı. Sorularda çözülmüştü ve kraliçe Jayden kurtarılmıştı. Ama hala büyük bir sorun vardı. Kraliçe Jayden mahzenlerin sonuna ulaşmıştı ama son kapıda ne bekçi vardı ne de bilmece?

İşte bundan sonra asıl macera başlıyordu. Aleks, Sam ve Vanessa Waconda Kampı’na gitmişlerdi hep beraber. Ve asıl bulmacaları yeni yeni çözmeye başlıyorlardı. Tabi ilk bilmecenin bekçisi olan Monoculus’un yardımıyla beraber. Ve bilmeceleri bilip Kraliçe Jayden’i kurtarmışlardı. Ama bu sefer de kraliçenin kendi ülkesine dönmeyip kayıplara karışması ve bunun yanı sıra Recher’ın Aleks ve arkadaşlarına görünüp onları tehdit etmesiyle işler çığırından çıkmaya başlamıştır. Yeni bulmacaların peşi sıra Recher’ı sonsuza kadar hapsedebileceklerini öğrenen küçük dostlarımız arayışa düşmeye başlamıştırlar. Ve ellerine geçen rakamıyla eş değer bir anlam taşıyan kelime bulup sihirli sözcükleri söyleyerek Recher’ı hapsetmek sorundadırlar. Peki ya bu sihirli sözcük ne?..

Merakımın bir an eksik olmadan okuduğum bir kitaptı. Aleks’in heyecanlarını hissedebilmiştim. Ve Vladimir Tumanov’un oğluna matematiği sevdirmek amaçlı yazdırdığı Kraliçeyi Kurtarmak kitabı kesinlikle işe yarar bir çözümdü. Adeta kitapta ki bilmeceleri çözerken Aleks ve arkadaşlarıyla yarışıyordum. Bu kitabı okuduktan sonra matematiği ben sevmiyorum diyen insan olmayacağını düşünüyorum.

Yazan: Selin Gürcüoğlu

Kraliçeyi Kurtarmak Soruları ve Cevapları

Kraliçeyi Kurtarmak kimin eseri?

Vladimir Tumanov

Kraliçeyi Kurtarmak türü nedir?

Yabancı Romanlar, Öykü/Hikaye, Çocuk Kitapları

Kraliçeyi Kurtarmak kaç sayfa?

Kraliçeyi Kurtarmak Yorumları

bir kerede okudum mükemmel bir kitaptı çocuklu tüm annelere tavsiye ederim

abi kısa bi özet yazsaydınız

acabaga gizli sözcükkk neee merak etim

allah senden razı olsun beni büyük bir yükten kurtardın

mükkemel bir kitap sınavım var 2 kere okudum kerede okurum kerede okurum :d

harika bu yazara teşekkürler gönderiyorum

sizce bilmecelerden çıkar mı

eh işte güzel ama çok uzun kısa anlatlsaydı iyidi

çooooook güzel her keze tavsiye ederim

aslında olaylar biraz hızlı gelişiyor yinede mükkemel bir kitap

sihirli sözcük"aifog"

helal olsun çok güzel bir kitap iyiki yazmışsınız kitabı ellerinize sağlık

benien büyük yükten kurtardı ıs bu yazara çok teşekkür ederim herkese tavsiye ederim

ya çok güzel bir kitap ama ben zaten matemetiği iyi yapıyorum ama yinede güzel

çok güzel bir funduszeue.info iki kere okudum bitirdim.çünkü hem bu kitaptan yazılı olacağımız için,çok güzel bir kitap olduğu için.

kitap mükemmel özet de çok güzel olmuş

kitap güzel zaten özetini çıkarta teşekkürler 😙o kadar kalın bir kitabın özeti bu kadar olur zaten 😊

öğretmenim önerdi çoooooook güzel kitap

sihirli sözcük aifog (aleks issac fog ) aleks in adı ve söyadı sihirli sözcük aifog sis ve pus demek

güzel kitap ama özeti çok uzun 😀😀😀

kitabı daha öncede okumuştum harika bir kitap herkese tavsiye ederim

dah çok okumadım ama güzel macerlı adventure book
güzel tavsiye ederim yanlız özet biraz kısa olmalıymış

bizim bu kitaptan sınav var

alah senden razı olsun bu arada kısa bir özet yazsaydın

herkeze kitabi tafsiye ederim okudukca tekrar okuyasiniz gelir fakat özet çok uzun daha kisacik bir özet olabilirdi

ben bu kitabı satın aldım ve harika çok güzel bir kitap

yarın sınavın var ve ben bu kitabı hiç okumamisyim büyük bir yükten kurtuldum yazanin ellerine sağlık ..
özetini okurken bile heyecanlandım. sınav da sonra belki bende okurum bu kitabı.

kitap harika insanın kıtabı okuduça okuyası geliyor kitabı herkese tavsiye ederim:)
kitap muhteşem insanı rahatlatıyor zaten her kıtap öyledir insanın içine bir huzur verir kraliçeyi kurtarmak kitabı da öyle herkese tavsiye ederim

öncelikle bence hiç uzun değildi ozetode zaten kitabı okumus gibi oldu tebrik ediyorum 👏👏👏
ve pdevimdi allah sizden razı olsun

harika mükemmel olağan üstü güzel bir kitap

bayıldım macera üst üste

güzel kitap çok güzel

size çok teşekkür ederim yarın türkçe sınavında kitabın özetini soracaklar bende aralardan alıp yazarım

bence de güzel bir kitap okuyun arkadaşlar yarın türkçe sınavım var
bence de güzel bir kitap okuyun arkadaşlar yarın türkçe sınavım var

bence çok
bence çok ama çok güzel bir kitap zaten kitap kalın olduğu için özetde uzun olmak zorundaydı bence her yönüyle harika bir özet olmuş yazanın eline koluna sağlık

bence çok
bence çok ama çok güzel bir kitap
harika

çok kötü bir kitap kitap sınavı var diye okuyorum

galiba 15 paragraf ben paragraf olmasını isterdim ozetin !

ben bu kitaptan almak
istiyorum

tek kelime bayıldım🖒🖒🖒👏👏

iyi ki uzun yapmışsın öğretmen sınav yapacak kitaptan sıkıldım en iyi özet

bazı bölümleri bizim türklere uygun yazılmamış, ben beğenmedim

çok güzel bir kitap sihirli sözcük aifog

kitap gayet güzel ve eğlenceli herkese tavsiye ederim özeti yazan her kimse çok güzel yazmış

kötü hemde çok

özet fazla uzun değilmi (:

bende okudum kitap çok güzel herkese tavsiye ederim

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

efsane herkese tavsiye ediyorum

çok güzel bir özet ben💯aldım

cok guzel kitap kizim okudu tum serisini aldi siz ne diyosunuz????'-()
berbar bir kitap

ben okumadım ama yazılım varr cok korkuyorumm
resmen sayfa bunu 2 den fazla okuyan varsa helal olsun
alanları tebrık edıyorummmmm

çok güzel bir kitap :d

kralsınız bu ozet super

çok guzel bir kitap tavsiye ederim

çok güzel olmuş abi yenilerinde beliyoruz çocuk kalbi ve bunun adı findel ide yazarmisin arkadaşlar bilmeyenler için söylüyorum shirli sözcük aifog

çok güzel özet ve kitap yapanların ellerine sağlık

kitap çok güzel ama òzeti çok uzun

kitap çok güzel ama òzeti çok uzun

cok güzel ama cok kısa o kalınlıkta olan kitaptan bu kasarmı cıkar özet

daha okumadım amma yorumlara göre çooooķkkkk güzel ikna oldum vallaha

ben hala matematiği sevmiyorum

hicte güzel bir kitap değil kusura bakmayın

kitap ilk önce çocuk kitabı gibi geldi ama elimden bırakamadım çok güzeldi her yaştan insan okuyabilir

bence harika keşke sihir kalem gerçek olsada bizide sınavlardan kurtarrır, herkese tavsiye ederim

müthişti. acayip beğendim.

kitap güzel ve etkileyici ama özeti çok uzun yaptınıfunduszeue.info sayfayı açan bir insan eğer acelesi varsa hazır özeti alır.özeti kısaltırsanız sevinirim..

yarın yazılımmmm ve ben 90 dayımm arkadaslar duaa edın lutfennn

özeti daha da kısaltırsanız sevinirim
bir de çok ayrıntıya girdiniz
lutfen kısaltın da diğer arkadaşlarımda burdan baksın

kitap bölüm bölüm ama burda tek bir bölümün özeti var

çok güzel bir kitap tavsiye edrim(:

yarin bu kitaptan sinavim vae

biliyor musunuz ben bu kitabı okumadım çünkü almadım buradan okudum 90 aldım

harika bayıldım yarın sınavım var sf kalmıştı allah razı olsun

bence harika olmuş ben zaten vladimir tumanov un kitaplarına bayılıyorum

cidden çok kısa olmuş

çok güzel yazmışsın senin sayende esin alıcam

kitap harika bunu okuduktan sonra bende artık matematiği sevmeye başladım tavsiye ederim

kitaptaki bir soruyu yazar mısınız lütfen

mükkemmel ama özet kısa olmalıydı

tek kelimeyle müthiş

çooooook güzel bir kitap tavsiye ederim

arkadaşlar, sihirli sözcük "aifog"diyorsunuz (aleks ısaac fog) fakat ile bir alakası varmı🤔🤔

vallaha hiç okuyasım yoktu sınavımız var bu kitaptan allah razı olsun

valla biz sinav olcaz oku oku biktim ama güzel ya

çok kısa ama çok iyi

a=1 ı=6 f=7 o=0 g=9 aıfog anladın mı
birde kitabla ilgili sorular hazırlayın
benim sınavım yarın

çok güzel bir kitap ama sınavımız var

biden bunu klask müzikle dinleyin tadından yenmiyo

klask müzikle okuyunaca tadından yenmiyo vallahi

Bedoq23 •

çooooooooook güzel bir hikaye

çok güzel ama bazı şeyler eksk

kitap baya sürükleyici ama daha uzun yazamadınız mı

matematiği sevdiren kitap cok macerali tavsiye ederim😊

müthiş bir kitaptır.

adı yanlış yazmışsın "recher" değil "rechner" olacak. bir de lütfen "-de" ve "de"lerin yazımına dikkat edin. hal eki bitişik yazılır, bağlaç olan ayrı yazılır.

güzel bir özet fakat çok uzun ama yinede emeğinize sağlık

çok guzel elllerinize sağlık

helal olsun bu kitapları yazanlara

inanmıyorum nasıl yazdınız bu kadar şeyi helal olsun valla

özet harika olmuş sınavımız var tam aradığım gibi uzun çok teşekkür ederim yazanın ellerine sağlık

çok güzel teşekkürler hocam matematik projemi yaptım

cok güzel ama uzun bir özet 😁😁😁😁

kitap çok güzel ama özetini biraz daha kısa yazsanız güzel olurdu

harika bir kitap herkese tavsiye ederim bu kitaptan özetim vardı ellerinize sağlık:)))

bu kitap insanlara matematigi sevdiriyo bu da iyi bisey ve heyecanlı birkitap

güzel ama mantıksız
güzel ama mantıksız

kitaptan önce matematiği % 50 seviyordum kitaptan sonra %80 e çıktı

sihirli sözcük ''aifog'' alex isacc fog 'un kısaltılmışı
sihirli sözcük ''aifog'' alex isacc fog 'un kısaltılmışı

çokkk güzel harika

kitaptan daha çok özet yazmışsınıfunduszeue.info özet sayfa valla

kitabı okuduktan sonra matematik sınavından 95 aldım :d

swtro çete başkanlığı bu kitabı okumustur

gizli sözcük

çok güzel herkesin okumasını tavsiye ederim

okudm ve matematiği sevdim

bence çok güzel bir özet. bu kitaptan yazılım vardı. birde uçan sınıfın yapın lütfen !!

harika yazılmış herkese tavsiye ediyorum ve bende baskısı vardır.

gizli sözcük

ben bu kitabi okumuş gibi oldum nedense

çok güzel insanın okudukça okuması gelir ben herkese tavsiye ediyorum .bütün çocukların hoşuna gidecek bir kitap bence😊

güzel bir kitaptır. biraz çocuksudur. yani ortaokul seviyesi bireylere hitap etmektedir. akıcı ve kurgusu güzeldir. yani bir günde bitecek bir eser arıyorsanız bunu okuyabilirsiniz. ben puanımı 6/10 olarak belirledim.💎 siz de okuyup kendi puanınızı verebilirsiniz.😄iyi okumalar.🦄

maNga •

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

vay be kitabı beğendim bu kitabı aldığım iyi oldu bunu her gün okuyacam çok güzel bu kitap

kitap mükemmel bence kitaba göre özet de gayet kısa öyle bir kitaba böyle bir
özet yakışır zaten

bence özet kötü çünkü önemli olan bir sürü olayı anlatmamış

gerçekten çok yararlı

çooooooook güzel olmuş teşekkürler

herkese tavsiye ederim yorumlara bakipta özeti okumadiysan hemen oku :)

bende kitabi çok sevdim mükemmel bir kitap ;)

çok güzel bir kitap kitap okumaya yeni başladığım zamanlarda ışık hızında bitirmiştim.

5parasızkitapsever •

cok guzel b'r hayalimdeki kitaoti bu ve okudum insana cok heyecan verici

süper bi kitap okumanızı tavsiye ederim 👌👍👍👍👍

çook güzel bir kitap beyendim aynısı bende var

çok sağol ellerinise sağlık çok güzel ve saat 10 yarın özetler okunacak ve daha yapacak sayfa vardı siz olmasanız napacaktım bilmiyorum çok sağol

çok güzel herkese tavsiye ederim

çok güzel bi kitap enaz 10 defa üst üste okudum

bence bukitap kadar güzel bir şey yok
😙😎😄😉

eyvallah çok iyi bir özetbolmuş çok sağ olun

eyvallah valla çok iyi bir özet olmuş sağolun varolun

kitaptaki bilmeceleri çocuklar kendileri çözmeye çalışa çalışa kitapta ilerleseler daha eğlenceli olabilir aslında. çözümlere bakmadan. böylece hikayeyi kendileri de yaşamış olurlar. matematiğe ilişkin güzel tanımlamalar yapılmış. özellikle sayının karesi ve denklem çözümlemelerine giriş için gayet güzel bir giriş yapmış. ben de yeğenime okutacağım.

çok güzel tavsiye ederim kitabı uzun uzun okumamak için buraya gelmiştim ama şimdi okuyacağım .

bu kitap tek kelime ile muhteşem. neden mi? öncelik ile kitap cocuklari ya da her yaştan insana matematiği sevdirmek amaci ile yazilmiş olup matematiği sevmeyen bir çocuk olan alex'in bir kalem bulmasi ile başliyor. bence kitabi okumadiysaniz özetini değilde kitabin kendisini funduszeue.info bana kitabin kendisi özetinden çok daha güzel

Ümmügülsüm Acar •

kitaptaki soruları okumazsanız bu kadar :d

çok güzel bir kitap. tavsiye ederim

oha ama abi sen bunlari yazmaya üşenmedin mi ben okumaya üşendim amaa kitap müq not eğer hoca özet isterse bence bu sayfadan yazma 😒😀

kitap çok güzel kitabın içinde şifreleri çöze biliyorsunuz kitab büleyici

Yazar •

bence çok eğlenceli bi kitap okudukça okuyasınız geliyo

keşke daha az kısa olsaydı bu biraz uzun olmuş ama ben kısaltım =^=

çok güzel bir kitap tavsiye ederim

kitaba ve konunun akiciliğin abayildim kitapta öyle takili kaldim ki 1 güne okudum ve bitirdim ayrica bunu beyenenler için bu kitapla ayni yazara sahip haritada kaybolmak kitabi da var

keşke bu siteyi daha önce bulsaymisim bulsaydim bütün kitap sinavlarim olurdu diyeceğim ama zaten :d

bu kitaba bayıldım. tek kelimeyle muhteşem

abi çok uzun yapmışsın 9günümü aldı ama yinede sana helalolsun

hikaye çok güzel matematik güzelse hikaye güzel olmaz mı

kitap harikaydı bütün çocuklara tercih ederim kitap matematik ile alakalı ve ben matematiği hiç sevmeyen biri olarak çok eğlendim. okullarda sınav yapan öğretmenler bence bu kitaptandanda sınav yapmalılar

ben daha 1 saat önce bitirdim.çok güzel!!,!

sihirli sözcük "aifog" kitaptan çözdüm

bayıldım mükemmel bir kitap gerçekten tavsiye ediyorum

çok güzel olmuş emeğinize sağlık

kraliçeyi kurtarmak fantastik eser sevenler için güzel ve sürükleyici bir kitap diyebilirim. aleks bir gün yolda bir kalem bulur. bu sihirli bir kalemdir. en zor matematik problemlerini bu kalem çözmektedir. aleks bu sırrı çok uzun taşıyamaz ve sırrını sam ile paylaşır o da bu sırrı vanessaa alatır ve artık 3 kişi bilmektedir. arkadaşları matematik sınavlarında bu kalemi kullanmak ister ancak bir sorun vardır kalem giderek kısalmaktadır. ve bir gün kalem ortadan kaybolur. aleks bu duruma çok üzülür . hikayenin devamında ise kraliçeyi kurtarmak adlı bir kitaptan yola çıkarak kraliçe jaydenin hayatını kurtarmak için çeşitli problemleri çözmek zorundadırlar işte bu sihirli kalem tamda bu iş için lazımdır. okumanızı tavsiye ederim sürükleyici bir kitap ve matematik belkide bundan sonra daha çok seveceksiniz bu kitap sayesinde

buyakamoz •

özetini okurken bu kadar eğlendim. acaba kitabı okurken nası eğlenirim

hoca kitabın kahramanlarını istiyor kahraman analizi diye bir şey lütfen yardım edin

mükemmel abi sizin gibi herkese allah hayır versin inş size çok çok teşşekkürr lerimi sunuyorum

ben şuan yediye gidiyorum ama nedense kitabı çok itici buldum

herşey mükemme kusursuz

abi çok sağol çok işime yaradı.😊

kraliçeyi kurtarmak kitabından çıkarılan sonuç nedir?

Böcek ÇocukHaritada KaybolmakKraliçeyi Kurtarmaken iyi kitaplaryeni çıkan kitaplaren çok satan kitaplarokunması gereken kitaplaren çok okunan kitaplar temel eserbedava kitapeditör olkitap bağışıGün Olur Asra BedelTutunamayanlarAcımakCamdaki KızHayvan ÇiftliğiSokrates'in SavunmasıUzun HikayeAlice Harikalar DiyarındaHaritada KaybolmakKraliçeyi Kurtarmakİçimdeki MüzikÇalıkuşuÇocuk KalbiKüçük Kara BalıkİntibahBülbülü ÖldürmekBeyaz Zambaklar ÜlkesindeDon KişotSineklerin TanrısıToprak Anaİnce MemedSatrançİki Şehrin HikayesiVadideki Zambakİçimizdeki ŞeytanSergüzeştBeyaz GemiAraba SevdasıYabanİnsan Ne İle YaşarKüçük PrensDönüşümBeyaz DişSaatleri Ayarlama EnstitüsüFareler ve İnsanlarSol AyağımSuç ve CezaSefillerSimyacıŞeker PortakalıKürk Mantolu MadonnaMadalyonun İçiEsir Şehrin İnsanlarıÜç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, AlageyikYeraltından NotlarSait Faik Seçme HikayelerRüzgarı Dizginleyen ÇocukSabahattin Ali Bütün ÖyküleriSadako ve Kağıttan Bin Turna KuşuAhmet ÜmitAhmet BatmanAyşe Kulinİskender PalaCanan TanDostoyevskiElif ŞafakJojo MoyesKahraman TazeoğluMemduh Şevket EsendalOrhan KemalPeyami SafaSabahattin AliSarah JioTarık BuğraVictor HugoZülfü LivaneliÇocuk KitaplarıYabancı RomanlarTarihi KitaplarErotik KitaplarÖykü Hikaye KitaplarıYerli RomanlarRomantik Aşk KitaplarıKomik KitaplarMacera KitaplarıKişisel Gelişim KitaplarıPolisiye KitaplarKorku KitaplarıGizem KitaplarıPsikoloji KitaplarıFantastik KitaplarBilim Kurgu KitaplarıKadın Erkek İlişkisiDin / Tasavvuf KitaplarıŞiir KitaplarıFelsefe KitaplarıTiyatro & Oyun KitaplarıBiyografi KitaplarıGerilim KitaplarıPolitik KitaplarBeslenme Diyet KitaplarıDeneme KitaplarıGünlük Anı Kitapları

Kraliçeyi Kurtarmak'ın yazarı Vladimir Tumanov çocuklar için yazdı: Ateşten Kaçmak

Kraliçeyi Kurtarmak'ın yazarı Vladimir Tumanov çocuklar için yazdı: Ateşten Kaçmak

funduszeue.info

Matematiği ve coğrafyayı sevdiren fantastik romanlarıyla ünlü Vladimir Tumanov, Gizemli Haritalar dizisinin üçüncü kitabında okurlarını yine soluksuz bir maceraya davet ediyor.

Alt Kardeşler ve Mariana bu kez, dünyaya yaklaşan göktaşından kaçmak için okyanusları aşmak, bir yandan da onu durdurmak için yeni bilmeceleri çözmek zorundadır.

Uzay, tüketim ve sığınmacılık gibi dünyanın geleceğini belirleyecek konular üzerine düşündürürken, bilimsel düşünceyi ve araştırma yapmayı yücelten roman, iyi ile kötünün ezeli mücadelesini de tehlikeli keşiflerle harmanlıyor.

Sayfa:

Kitap ne anlatıyor

"Alt Kardeşler'le birlikte, Bay Chagrin'in dükkânına giden Mariana, Güneş Sistemi haritasının bulunduğu ruloyu yanlışlıkla açar. Harekete geçen göktaşı Brimstone 13, yeni bilmeceler çözülmezse Kuzey Amerika'ya düşecektir. Milyonlarca insan, gemilerle tahliye edilmeye başlanır. Aksilikler sonucu ailelerinden ayrılıp yalnız kalan çocuklar, Avustralya'ya giden koca bir gemide cevapları bulmaya çalışırlar. Mahsur kaldıkları adadan onları kurtaran Ava sayesinde de doğal yaşamla tanışırlar"

çocukyazarroman

Google News ile Takip Et

Krali&#;eyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır? Krali&#;eyi Kurtarmak kitabı &#;zeti, konusu ve karakterleri

Haberin Devamı

Kraliçeyi Kurtarmak kitabı bir Rus eserlerindendir. Rus yazarın kaleme almış olduğu bu eser toplam sayfadan oluşmaktadır. Kraliçeyi Kurtarmak kitabı yılında yayınlanmış ve çok beğenilmiştir. Türkçe diline ise ilk kez Mine Kazmaoğlu tarafından çevrilmiştir. Fantastik roman türünde kaleme alınmış bir eserdir.

Kraliçeyi Kurtarmak Kitabı Konusu ve Ana Fikri

Kraliçeyi Kurtarmak kitabı matematik bilimini sevdirmeyi amaçlayan bir kitaptır. Aleks kitapta bir kaç tane bilmeceyi çözmek üzeredir. Kitapta ise bir kraliçenin esir olduğu anlatılmaktadır. Bu kraliçeyi kurtarmak amaçlanmıştır. Kraliçeyi Kurtarmak kitabının ana düşüncesi ise matematik dersi tüm derslerden üstün bir derstir. Son derecede eğlenceli bir derstir. Mutlaka öğrenilmesi gereken bir bilim dalıdır.

Haberin Devamı

Kraliçeyi Kurtarmak Kitabını Kim Yazmıştır?

Kraliçeyi Kurtarmak kitabının yazarı ise Rus asıllı olan Kanadalı yazar Vladimir Tumanov'dur.

Kraliçeyi Kurtarmak Özet

Aleks çevresindeki çocuklara göre çok zeki bir çocuktur. Matematik dersinden nefret etmektedir. Matematik hariç diğer dersleri ise fevkaladedir. Bundan dolayı ailesi ona matematik dersini sevdirmek ister. Aleks her zaman ki gibi okula gitmek için servisi bekler. Servisi beklerken orada bir tane rakamlarla yazılı olmuş kalem bulmaktadır. Kalemi gördükten sonra oradan da aynı zamanda bir ses duyar. Bundan dolayı oldukça korkan Aleks hızlı bir şekilde okul servisine binerek oradan uzaklaşmak ister. Aleks almış olduğu kalemi okuldaki en yakın arkadaşı olan Sam'e gösterir.

Sam ise bu kalemi oldukça fazla beğenmiştir. Kendi kalemini bu kalem ile takas yapma teklifinde bulunur. Aleks bunu biraz düşünsede reddetmiştir. Ardından pazartesi günü matematik dersine yeni bulmuş olduğu bu kalem ile birlikte geleceğini söylemiştir. Pazartesi günü olur ve matematik sınavı olacağını o gün öğrenmiştir. Matematik sınavına yeni bulmuş olduğu bu kalem ile giren Aleks gördükleri karşısında şaşkınlık geçirmiştir. Çünkü bu kalem aslında bir sihirli kalemdir ve Aleks hiçbir şekilde bir şey yapmadan kalem kendiliğinden hareket eder. Kalem bütün soruları çözer.

Haberin Devamı

Aleks sınav bitene kadar şaşkınlıktan küçük dilini yutmak üzeredir. Bundan dolayı da yaşananları Sam'e anlatmak ister. Sınav biter ve olan biten her şeyi en yakın arkadaşı olan Sam'e anlatır. Sam'e aynı zamanda ilk başlarda inanmayacağını bildiği için kanıtta sunmuştur. Aralarında hararetli bir konuşma geçtikten sonra iki kişi arasında bir sır olarak bilinse de Vanessa da olaya dahil olmuştur. Vanessa gizliden gizliye Aleks ve Sam'in bu konuşmasını dinlemiştir. Artık bu sır üç kişi tarafından bilinen bir sır olmuştur.

Teneffüs olmuştur. Hiçbir zaman matematik sorusu görmek istemeyen Aleks artık bütün matematik sorularını çözmek ister. Öğle arasında yemek dahi yemezken o sadece matematik soruları çözüyordur. Aleks bütün soruları tek tek çözüyor ve gördükleri karşısında şaşkınlık yaşıyordur. Aleks bir gün farkeder ki bu kalem çözdükçe küçülen bir kalemdir. Bundan sonra bu kalemi gereksiz yere kullanmamak için kendine söz verir. Bir gün ise bu kalemi kaybeder ve Aleks çok üzgündür.

Haberin Devamı

Kraliçeyi Kurtarmak Karakterleri

- Aleks

- Sam

- Vanessa

- Recher

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası