izmir karabağlar devlet kreşleri / İlk Kurşun İlkokulu Anaokulu - izmir / Karabağlar

Izmir Karabağlar Devlet Kreşleri

izmir karabağlar devlet kreşleri

Anaokullarımız Sayfası

Sayfa İ&#;eriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ilk anaokulu yılında Fuar ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı 40 kişi kapasiteli  faaliyete başladı.

Kısa süre sonra sayısı 5'e ulaşan okullar,  yılında kurulan İBB Anaokulları Şube Müdürlüğü’ne bağlandı. Anaokulu  hizmetimiz İZELMAN A.Ş. bünyesinde bulunan toplam 13 Anaokulu ve Kreş Eğitim Merkezi ile devam ediyor.

İzelman kreşlerine eylül ayı sonunda ayını doldurmuş, ayını doldurmayan; anaokullarına ise yine eylül ayı sonunda kadar ayını dolduran ve ayını doldurmayan çocuklarımız kaydediliyor.

İ.B.B İZELMAN A.Ş. Anaokulları; kamu yararını esas alan bir yerel yönetim anlayışının sosyal hizmetler alanındaki sorumluluk alanını genişletmek; okul öncesi eğitimi İzmir’in tüm semtlerinde yaygınlaştırmak; dar gelirli ailelere çocuk bakımı konusunda yardımcı olabilmek, çocukların daha gelişmiş bir sosyal ortamda yetişmelerini sağlamak ve eğitim alanında öncü, bireysel farklılıkları dikkate alan, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

`Eğlenerek öğrenme` ilkesinden yola çıkarak hazırlanan milli eğitim müfredatına uygun eğitim programı ile öğrencilerimiz temel okul öncesi becerileri kazandırmanın yanı sıra;
sınır tanımayan düşünce güçlerini ifade edebilecekleri, merak duygusu gelişmiş, soru sorabilen, yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye duyarlı,gelecek nesilleri düşünen, farklılıklara saygı gösteren, insani değerlere önem veren, silimsel düşüncelere sahip, teknolojik gelişimleri takip eden, geniş bir bakış açısıyla kendi rotasını çizebilen bireyler yetiştirmek hedefleniyor.

Ayrıca,  çocukların güçlü hissettikleri alanlar gözlemlenerek yatkın oldukları branşlarda başarılı olabilmeleri için  çoklu zeka kuramı doğrultusunda hazırlanan ve uzman öğretmenlerin  rehberliğinde uygulanan branş dersleri de bulunuyor.

(Mantıksal – Matematiksel  -  Robotik Kodlama, Satranç)                      
(Sözel – Dilsel /  İngilizce)                                                                
(Görsel – Mekansal / Görsel Sanatlar)                                                              
(İçsel,Kişiye Dönük,Sosyal, Kişiler Arası / Yaratıcı Drama)                          
(Müziksel – Ritmik  / Halk Oyunları, Dans)                                              
(Bedensel – Kinestetik  / Cimnastik, Beden Eğitimi ve Spor)    

Anaokulları liste ve iletişim bilgileri için tıklayınız(pdf)  

BİNAMIZ

Kurumumuz m kapalı, 80m bahçe ve oyun alanlı, 3 katlı müstakil binada faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Binamız 4 sınıf, 1 uyku odası, 1 kapalı oyun alanı, 1 jimnastik salonu, 1 yemekhane ve 3 tuvaletten oluşmaktadır. Tüm okulumuz tabanı yangına karşı galvaniz saçla kaplanmış ve her oda yangın kontrol sistemi ile kontrol altına alınmıştır. Sınıflarımızın tamamı güneş ışığı almakta ve sınıf tavan yüksekliği 3,75cm.’funduszeue.info çok önemli bir funduszeue.infoık,alçak tavanlı sınıflar havasız kalabildiği için bir çok hastalığa davetiye çıkarabilmektedir.

SAĞLIK

Öncelikle kayıt koşullarımız da yerine getirilmesi gereken sağlık taramalarından tüm çocuklarımız geçirilir ve kaydı yapılır. Çocuklarımızın hastalık süreçlerinde ilaç takip formu tutulur, veliye öğretmeni tarafından bilgi verilir. Kurumumuzda çocuklarımızın değerlendirmeleri kurum psikoloğumuz tarafından yapılmaktadır.

BESLENME GIDA

Kurumumuz da sabah kahvaltısı, öğlen ve ikindi yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi vardır .Aylık yemek listemiz velilerimizle her ay başında paylaşılmaktadıfunduszeue.infouz da hazır ve katkı maddeleri içeren gıdalar kullanılmamaktadır. Kurumumuz KONAK KAYMAKAMLIĞI İLÇE GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından denetlenmektedir. Denetimlerde standartların üzerinde olduğuna dair kaymakamlık tarafından takdir belgesi verilmiştir. Yeme problemli çocuklarımızın aile ve psikolog yardımı ile beslenme bozuklukları giderilmektedir.

EĞİTİM KADROMUZ

Okulumuzdaki öğretmenlerimiz en kıymetli gücümüzdür.Öncelikle her birinin anne olması ilk şartımızdır. Deneyimleri ve eğitim yeterlilikleri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmamız sebebiyle Milli Eğitim Müfettişleri tarafından denetlenip yüksek puanlarla ödüllendirilmekteyiz.

ÜCRET

Eğitim oranının yükselmesinde katkı sağlamak amacı ile kira avantajımızı ve maliyeti etkileyen unsurları veliye yansıtarak aidat bedellerini makul rakamlarda funduszeue.info anlayışımız tüm branş derslerini ve eğitim faaliyetlerini kapsamaktadır.

SERVİS

Servis aracımız okulumuza aittir. Velileri ve kurumu zor durumda bırakan kaçak servis araçları kullanmamaktayız. Aracımız sarı şeritli, okul taşıtı ruhsatlı,güzargah funduszeue.info boyunca kamera ile kayıt yapılmaktadıfunduszeue.infoşımda (sabah - akşam ) ve zamanda hayatı kolaylaştırmaktayıfunduszeue.info güzergahlarımız hatay,güzelyalı,yeşilyurt,bozyaka,eşrefpaşa,karabağlar.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası