prison break 5 sezon 3 bölüm fragman / Prison Break () Son Bölüm | Son eklenen bölüm videoları - Diziler

Prison Break 5 Sezon 3 Bölüm Fragman

prison break 5 sezon 3 bölüm fragman

Prison Break harikalar yaratmaya devam ediyor. Yine güzel, yine akıcı bir bölümdü. Dizi, her bölümde üzerine bir şeyler koyarak ilerliyor. Aman nazar değmesin! Peki, bu bölümde neler oldu, neler dikkat çekti? Değinmeye başlayalım…

Michael’ın kaçış planlarında dövmeler, olmazsa olmazları oluşturuyor. Kollarındaki Arapça dövmelerin ve çocukların yardımıyla Lincoln’a haber gönderen Michael’ın geçmişine dair bilgileri de edinme fırsatı yakaladık bu bölümde. Yemen’deki hapishaneye dört yıl önce girdiğini ve bundan başka hapishanelerde de yer aldığını öğreniyoruz. En önemlisi ise hiç şüphesiz Michael’ın CIA tarafından görevlendirildiğini öğrenmemizdi. Poseidon kod adlı kişi tarafından Abu Ramal’ı kaçırmakla görevlendirilen Michael, Poseidon’un ona kazık atması sonucu Abu Ramal’ı kaçırma görevini de kendi zihninde rafa kaldırmış. Abu Ramal’a hissettirmemek şartıyla tabi. Böylelikle geçen bölümdeki o sürpriz sarılmanın altında yatan gerçeği de öğrenmiş olduk.

Sara’nın başı ise Poseidon’un adamlarıyla dertte… Sara’nın telefonunu hackleyen bu kişilerin asıl amaçlarının ne olduğunu şimdilik bilmiyoruz. Fakat bildiğimiz bir şey var: Michael’ın bahsettiği o fırtına çok yakında. En önemli fırtına adayı ise Poseidon gibi görünüyor. Peki, kim bu Poseidon? Sara’nın telefonunun, Sara’nın kendi parmak iziyle hacklenmiş olması ve hemen ardından hatırlatılan Paul Kellerman, birinci aday. Fakat bu kadar bariz olacağını ben şahsen zannetmiyorum. Bunun seyirciyi yanıltmak için yapılmış bir aldatmaca olduğunu düşünüyorum. Ama Poseidon hakkında Kellerman bir şeyler bilebilir. Bu noktada da devreye T-Bag girecek. Benim ikinci Poseidon adayım ise Sara’nın kocası Jacob… Bu biraz uçuk bir teori gibi gelebilir. Jacob şu anda davranış olarak herhangi bir yanlış hareket yapmadı. Fakat Sara’nın evine baskın yapıldığı sırada Jacob öldürülmeyip bacağından vurulmuştu. Peki, neden? Dışarıdan profesyonel oldukları açıkça anlaşılan bu kişiler, neden Jacob’ı özellikle bacağından vurdu? Benim tahminim Poseidon konusunda şüphe uyandırmamak için olduğu yönünde. Elbette ki bu sadece bir teori. Posedion’un kim olduğu hususu gerçekten merak uyandırıcı. Kim olduğunu öğrenmemiz ise birkaç bölüm daha uzayabilir. Beklemekten başka çaremiz yok.

Gelelim Michael’ın kaçış teşebbüsüne… Teşebbüs dedim çünkü maalesef kaçış yine gerçekleşmedi. Michael’ın Abu Ramal’ı saf dışı etme planları tıkır tıkır işlese de devamındaki süreç hiç de iyi işlemedi. Çatıdan kaçmak için harcanan sürenin biraz fazla olması Michael ve arkadaşlarının yakalanmasına sebep oldu. Sonuç ise Michael açısından hiç de iyi olmadı. Abu Ramal’ın tehditlerinden de durum açı ve net anlaşılıyor zaten.

Bölüm genel itibariyle bu şekildeydi. Michael’ın geçmişi hususunda ihtiyacımız olan ipuçlarına ulaşmamızı sağlayan bir bölümdü. Bundan sonraki süreç Michael açısından daha da zorlu geçecek gibi görünüyor. Zira hâlihazırda yaklaşan bir IŞİD tehlikesi var. Michael bu tehlikeden nasıl kurtulacak, Lincoln nasıl devreye girecek? Bekleyip göreceğiz… Son olarak sizleri dördüncü bölüm fragmanıyla baş başa bırakıyorum. Gelecek bölümde görüşmek üzere…

Yine HiLeon yine Twitter ve yeni bir rekor!

Prison Break 5. Sezon 3. Bölüm İncelemesi

Zaman su gibi akıp geçiyor, Prison Break’in beşinci sezonunun üçüncü bölümüyle de buluştuk. Geçtiğimiz hafta aklımdaki soru işaretlerinden detaylıca bahsetmiştim. ‘’The Liar’’ ise bu soruları yanıtlamasa da dizinin hala ümit vadettiğini gösterdi. İlk iki bölüme kıyasla oldukça fazla gerçeği gün yüzüne çıkaran bölüm, aslında sezonun şimdi başladığının müjdesini verdi.

***Bu yazı Prison Break 5. Sezon 3. Bölüm hakkında keyif kaçırıcı detaylar (spoiler) içerir.***

prison-breaksezonbolum-incelemesifilmloverss

Michael’ın &#;Kaniel Outis&#; adlı bölümde başlattığı sakız etkisi tüm hızıyla sürüyor. Abisine mesaj ulaştırabilmek için Yemenli bir küçükten yardım alan Scofield’ın yeni dövmelerinin faydalarını bu bölümde görmeye başladık. Arapça harflerle şehrin haritasını tasvir ederek ekibinin belirli bir konuma gitmesini istedi. Burrows ve C-Note söylenen mekana gittiklerindeyse varış noktalarının kaçış için hazırlıkların yapıldığı bir yer olduğunun farkına vardılar.

Buradaki dikkat çeken nokta, başından  beri işin içinde Abu Ramal’ın da olduğuydu. Bölümün adı gereği, Michael’ı sorgulamak da C-Note’a düştü. Kurtarmaya geldikleri kişi Michael mıydı, yoksa azılı terorist Kaniel Outis mi? Gizemli mekanın detayları ise Michael’ın sadakatinden şüphe eden Whip’in konuşmalarıyla ortaya çıkmaya başladı. Bu mekan ikilinin Yemen’e ilk geldiklerinde kullandıkları plan merkezleriydi. Bölümün ilerleyen dakikalarındaysa buradaki amaçları netlik kazandı. Micheal onu ölü sandığımız bu dönemde Poseidon adlı biri için çalışmaya başlamış. Göreviyse en başarılı olduğu konu olan ‘’Kaçış’’. Öyle ki, Yemen de ikilinin ilk görevi değilmiş. Öncesinde Kolombiya ve Mısır’da Amerika’nın işine yarayacak suçluların serbest kalmasını sağlamışlar. Sıra Yemen’e geldiğindeyse ilk kaçış planında tökezleyen Scofield, 4 yıl boyunca bir hücrede yaşamak zorunda kalmış.

Prison Break 5. Sezon 3. Bölüm: Yalancı

Sara Tancredi cephesindeyse her şey oldukça heyecanlı ilerliyor. Kellerman’ın geçtiğimiz bölümde bardak konusunda neden bu kadar takıldığı anlaşıldı. Günümüzdeki çoğu telefonun sahip olduğu parmak okuma özelliği Sara’nın telefonunun hacklenmesine yol açmış. Fakat bu vahim durum sayesinde ailesini öldürmeye çalışan ajanların Kellerman’ın emrinde çalıştıkları ortaya çıkmış oldu. Bu sırada yolunun T-Bag tarafından kesilmesiyle de olaylar tamamen başka bir boyut kazandı. Korkunç geçmişleri sonrasında bu ikilinin nasıl birlikte yol alabilecekleri şüpheli ancak aradıkları cevaplara ulaşabilmek için birbirlerine ihtiyaçları olduğu bir gerçek. Son teknoloji protezine kavuşan T-Bag, söylediğine göre Sara’ya yardım etmek için her şartı kabul etmeye hazır. Kısa bir süre sonra da T-Bag’in ilk görevi belirlendi: Kellerman’ın neyin peşinde olduğunu öğrenmek.

prison-breaksezonbolum-incelemesifilmloverss

Lincoln Burrows ve yol arkadaşları kesinlikle beşinci sezonun en zayıf taraflarını oluşturuyor. Burrows ve Sheba arasında zoraki bir bağ oluşturma çabası diziden soğumama neden olacak. Hapishane sahnelerinde gerilmişken, bir anda Lincoln diyor ki &#;Sakın beni kalbimin olduğuyla itham etme&#;. Gerçekten mi? Bulundukları yer zaten yangın yeri. Bunun devamında ise diziye katkısının ne olduğunu bir türlü çözemediğim Sheba ve geçmişi, bölümü ele geçiriyor.  Düşünmenizi istiyorum, Lincoln ve Sheba bu sezonda yer almasaydı şu ana kadar bir değişiklik olur muydu? Yardımcı oldukları tek konu Işık Şeyhi&#;nin kurtulmasıydı ki onun da birazdan inceleyeceğimiz başarısız kaçış denemesinin ardından hiçbir önemi kalmadı. Bu arada hemen ekleyeyim. Elektrik santralinde bir kişinin bile bulunmaması seyircinin zekasıyla dalga geçmektir. Aynı zamanda herkesin ‘’advanced’’ İngilizce konuştuğunu tartışmak bile istemiyorum.

Her şeye rağmen bölümün en başarılı dakikalarına gelelim: Kaçış Denemesi C-Note sayesindeki santraldeki aşırı yüklenmeyle hapishane dahil şehrin tüm elektrikleri kesildi ve kaçış planı devreye girdi. Gardiyandan çaldığı ‘’Rolex’’ sayesinde Ramal’ı plandan çıkarmaya çalışan Scofield aynı zamanda dikkatleri koğuşlarından uzak tutmak istedi. Fakat unuttuğu bir konu vardı ki, ünü tüm hapishanede oldukça hızlı yayılmıştı. Böyle bir durumda bakılacak ilk yer de tabii ki onun hücresiydi. Buraya kadar dizi seyirciyi ekran başına kilitlemeyi başardı. Sıkıntı ise Scofield’ın çatıdaki gardiyanları nasıl atlatacağını düşünmemiş olmasıydı. Tek kelimeyle şaşırtıcı. En küçük detayları bile gözünden kaçırmayan biri nasıl oldu da böyle bir konuyu şansa bırakmıştı?

Prison Break 5. Sezon 3. Bölüm: Kaçış Denemesi

Bölümün en vurucu sahnesindeyse hepimizin hemfikir olduğuna eminim. Şarjının bitmesine saniyeler kala Michael, Sara için duygu yüklü bir video kaydetmeye başladı. Hiç alışık olmadığımız bir şekilde ağlamaya başlayan Michael adeta pes etmiş görünüyordu. Lakin emin olduğumuz bir konu var ki, Michael’ın bir yalancı olmadığı. Bölümün adına yakışır bir şekilde sıkça duyduğumuz bu yargı göz yaşlarıyla temizlendi. Ancak ne yazık ki, mesaj Sara’ya ulaşamadı. Zaten batarya %2 iken bu kadar uzun tutmak akla mantığa sığmıyor. İşin şakası bir yana aslında bunun da planın bir parçası olabileceğini düşünüyorum.

İncelemeyi tamamlamadan merak uyandıran bir teoriyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kim bu Poseidon? Sezon yalnızca dokuz bölümden oluştuğu için artık yepyeni bir karakter çıkacağını sanmıyorum. Çünkü seyirci hiç tanımadığı bir karakteri yadırgayacaktır. Bu yüzden de diyorum ki, acaba bu gizemli kişi Sara’nın kocası Jacob olabilir mi? Dizinin genel ilerleyişi de bunu bariz bir şekilde gösteriyor. Şimdi de teori içinde teori geliyor. Dizinin yazarları, dediğim gibi çok bariz bir şekilde dikkatleri Jacob’a yöneltse de Posedion&#;ın Mahone olduğu ortaya çıkabilir mi? Scofield’ın ardından serinin en zeki karakteri olan Mahone geçtiğimiz incelemede de yazdığım gibi beşinci sezonu kurtaracak ters köşe olabilir mi? Koskoca yedi yılın ardından neden olmasın?

Yedi yıllık arayı kapatan ilk iki bölümün ardından izleyicilere gerilim dolu dakikalar sunan The Liar, aklımızdaki pek çok muammaya netlik kazandırdı. Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. Gelecek bölümün fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere, iyi seyirler.

Prison Break 5. Sezon 4. Bölüm Fragmanı: The Prisoner&#;s Dilemma

Prison Break 5. Sezon 3. Bölüm İzle &#; Türkçe Dublaj İzle

Michael Scofield dahi bir mühendistir. Kendisine ait bir şirketi ve normal bir hayatı vardır. Ama işler uzun süredir görüşmediği abisinin hapse girmesi ve idamla suçlanmasıyla değişir. Abisi Lincoln, Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanmaktadır, ama Lincoln masum olduğunu iddia funduszeue.infoin bu suçu işlemediğine kanaat getiren Michael onu hapishaneden çıkartmaktan başka çaresi yoktur. Bütün hukuki yolların tükendiğini anlayan Michaelın abisini yüksek güvenlikli Fox River hapishanesinden kurtarması gerekmektedir. Ama, nasıl? Onu hapishaneden kaçırmak için çeşitli yöntemler düşünen Michael, hiçbiriyle başarıya ulaşamayacağını görür. Sadece tek bir yol vardır. İlk önce kendisinin hapse girmesi gerekmektedir. Detaylı bir plan yapar ve bu planı vücuduna dövme olarak çizdirir. Hayatını sonsuza kadar değiştirmek için planın ilk kısmını gerçekleştirmesi gerekecektir: bir bankayı silahla soymak yılında yayınlanmaya başlayan Prison Break tam bir fenomen haline gelmişfunduszeue.info Break yılında Peoples Choice Award ödüllerinde "En İyi Drama Dizisi" ödülü almış, ayrıca yılında Avustralya Film Enstitüsü Dominic Purcelli en iyi aktör ödülüne layık görmüştür

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası