atauzem bilgisayar programcılığı / Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Kitap Satış

Atauzem Bilgisayar Programcılığı

atauzem bilgisayar programcılığı

Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı Çıkmış Sorular

Bilindiği üzere Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi, artık öğrencilerine ders çalışmaları için basılı bir kaynak göndermiyor. Kağıt israfının önlenmesi için yapılan bu uygulama Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı gibi diğer bölümleri de kapsamaktadır. Yıllar önce yapılması gereken bu uygulamanın devamlı nitelikte olması gerektiğini düşünen öğrenciler olduğu gibi, üniversitenin basılı kaynak göndermesini isteyen öğrenciler de var. Ama şu an alınmış bir karar var ve bu karara göre öğrenciler kazandıkları bölüm ile ilgili kaynakları kendileri temin etmek zorundalar.

Açıköğretim Fakültesinde okuyan öğrencilerin büyük çoğunluğunun yaptığı uygulamadır, çıkmış sorulara bakmak. Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış sorularıda, bu bölümü okuyanların büyük çoğunluğunun baktığı bir gerçek. Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış sorulara bakmak bize, soru tarzları ile ilgili bilgi vermesinin yanı sıra öğreticidir de. Ve geçmişe baktığımızda, sorulan soruların tekrar tekrar sorulduğunu ya da çok benzer soruların sorulduğunu görüyoruz.

Ama bu ders çalışmak için yeterli midir? Bu tartışmaya açık bir konudur.  Açıköğretim fakültelerini kazanıp okuyan öğrencilerin büyük bir kısmı herhangi bir işte çalışan ya da ev hanımı olan insanlardır. Ya da ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olan ikinci üniversite kapsamında okuyan öğrencilerdir. Ders çalışmak için yeterli zamanı bulamayan bu kesim, ders kitabı ya da ders özetlerinden çalışmak yerine çıkmış soruları çözerek çalışmayı tercih ederler.

Çıkmış sorulardan çalışıyorsak eğer şunu unutmayalım. Yanlış cevabı verdiğimiz sorunun doğrusuna bakalım ve neden doğru olduğunu araştıralım. Çünkü araştırma yapmaz isek tam bir öğrenme gerçekleşmez ve o soruyu tekrar çözdüğümüzde tekrar yanlış yaparız. Buda sınavda başarılı olmamızı engeller.

Etkin ve verimli bir çalışma istiyorsak, okuduğumuz bölümü gerçekten anlayarak, teorik olarak tüm bilgileri öğrenerek bitirmek istiyorsak yapacağımız uygulama şu olmalıdır. Ders çalışmak için zamanımız var ise, önce ders kitabından konuları çalışmalı, ardından kendimizi test etmek ve öğrenilen bilgileri pekiştirmek adına Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış soruları çözmeliyiz. Ders çalışmak için yeterli zamanımız yok ise, konuları özetlenmiş şekilde hazırlanan ders özetlerinden çalışmalı, ardından öğrenilen bilgileri pekiştirmek ve ne kadar doğru öğrenme gerçekleşmiş bunu test etmek için Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış soruları çözmeliyiz.

Bu sebeple Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış soruları, ders kitaplarından ya da ders özetlerinden sonra bakmanızı tavsiye ediyorum. Ders kitapları ya da ders özetlerini okuyup anladıktan sonra çıkmış soruları çözmek, öğrenmeyi destekleyecek ve unutmamamızı sağlayacaktır. Konuyu anlayıp anlamadığımızı test edebileceğimiz ve soru tarzlarını görebileceğimiz bu çalışma tekniğini yerinde ve doğru kullanmamız en doğrusu olacaktır.

Sadece bir üniversite bitirmek için okumanın ne kadar doğru olabileceği de tartışmaya açık bir konudur. Okumak istediğimiz bölümü tercih etmeli ve doğru teknikleri kullanarak ders çalışmalı, tam öğrenmenin gerçekleşmesini sağlamalı ve mezun olduğumuzda bölümümüz ile ilgili tüm bilgilere hakim olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bütün bu uygulamaları yaptık diyelim. Der kitabı ya da ders özetlerinden çalıştık. Peki, nasıl ulaşabiliriz Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış sorulara?

funduszeue.info adresinden Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış sorularına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Geçmiş yılların sorularından hazırlanan Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış sorularını, sadece vize ve mezuniyet sınav soruları için, yılından sonrasını bulabilirisiniz. Çünkü yılından önce yapılan vize ve mezuniyet sınavları internet üzerinden online olarak yapılıyordu. Final ve bütünleme sınavı için, Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı çıkmış sorularına ise, yılından sonra yapılan sınavlar için bulabilirsiniz.

Benzer belgeler

En yükseği dikkate alınır. 2 *

En yükseği dikkate alınır. 2 * Yüksek Lisans 4 Yüksek Lisans SAYSÖZEA En yükseği dikkate alınır. 2* 10 (a) 2 ( b) Programın Türü PUAN T.C. Uyruklu Yabancı Uyruklu Milli Sporcu ÜNİP T.C ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Detaylı

İKİNCİ BÖLÜM Eğitim-Öğretim Esasları

İKİNCİ BÖLÜM Eğitim-Öğretim Esasları 23 Aralık PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı: YÖNETMELİK Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulundan: FARUK SARAÇ TASARIM MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam,

Detaylı

T.C ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU

T.C ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU T.C ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANIYLA YATAY GEÇİŞ İŞLEMLERİ (EK MADDE-1 E GÖRE) ve BAŞVURULARI Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans

Detaylı

C-BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ

C-BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ ÖN LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA KURUMLARARASI YATAY GEÇİŞ KONTENJANLARI BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ Yükseköğretim

Detaylı

TOPLANTI SAYISI: 26 KARAR TARİHİ:

TOPLANTI SAYISI: 26 KARAR TARİHİ: T.C. UŞAK ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI TOPLANTI SAYISI: 26 KARAR TARİHİ: KARAR / Üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü nün teklifi doğrultusunda; Uygulamalı Bilimler

Detaylı

29 Ocak Senato Sayı : YÖNERGE

29 Ocak Senato Sayı : YÖNERGE 29 Ocak Senato Sayı : YÖNERGE GÜMÜġHANE ÜNĠVERSĠTESĠ EĞĠTĠM KOMĠSYONU YÖNERGESĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak Amaç MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı, Eğitim Komisyonu nun yetki ve sorumluluklarına

Detaylı

SENATO /1-IV

SENATO /1-IV SENATO /1-IV BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLEMLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, öğrenci işlemlerine ilişkin usul ve

Detaylı

1 -> 17

1 -> 17 1 -> 17 16 A ustos SALI Resmî Gazete Say : Giresun Üniversitesinden: G RESUN ÜN VERS TES ÖNL SANS VE L SANS E T M-Ö RET M VE SINAV YÖNETMEL B R NC BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ Karar Tarihi : 07/07/ Toplantı Sayısı : Karar Sayısı : ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ Yönetmelik Komisyonu tarafından incelenen, Ankara Üniversitesi Burs Yönergesi taslağının

Detaylı

ATA AÖF harç (materyal) ücreti hangi bankaya yatırılacak? ATA AÖF harç ücretleri

ATA AÖF materyal ücreti kayıt yenileyecek olanlar tarafından merak ediliyor. ATA AÖF harç ücreti, üniversiteye kayıt yaptırırken güz ve bahar yarıyıllarının başında yapılıyor. ATA AÖF materyal ücretinin akademik takvimde belirtilen tarihler arasında belirtilen bankalara yatırılması gerekmektedir. Peki ATA AÖF materyal ücreti hangi bankaya yatırılacak? İşte ATA AÖF harç ücretleri ne kadar?

ATA AÖF MATERYAL ÜCRETLERİ

Atatürk Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Akademik Yılı, Güz Yarıyılı Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Ücretleri

Acil Durum ve Afet Yönetimi, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Bilgisayar, Büro Yönetimi ve Yönetici AsistanlığıProgramcılığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İslami İlimler (İlahiyat) , İş Sağlığı ve Güvenliği

İşletme Yönetimi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Lojistik , Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Reklamcılık, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Spor Yöneticiliği , Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Yeni Medya ve Gazetecilik, Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme, Kamu Yönetimi, Reklamcılık, Rekreasyon, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümü için TL,

Çocuk Gelişimi

Grafik Sanatlar

Sosyal Hizmet

Tekstil ve Moda Tasarımı

Acil Yardım ve Afet Yönetimi

İş Sağlığı ve Güvenliği

Sağlık Yönetimi

Sosyal Hizmet

Ebelik (EBİTAM)

Hemşirelik (HELİTAM)

İlahiyat (İLİTAM)

Perfüzyon (PELİTAM)

Ders Kayıtları (ATA AÖF Materyal Ücreti Ödeme) Eylül'ün tarihleri arasında yapılacak.

ATA AÖF MATERYAL ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

ATA AÖF materyal ücretini Vakıfbank'a, Halkbankası'na ve Ziraat Bankası'na T.C. kimlik numaranız ile yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı aracılığı ile ücretinizi yatırabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı adı ve şifre TC Kimlik Numaranız olmak üzere Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak yapabilirsiniz.

Öğrenciler ATA AÖF'e kayıt yaptırırken güz ve bahar yarıyıllarının başında materyal ücreti ödemesi yaparlar. Bu ödemelerin dışında derslere ait materyallere ulaşmak için ayrıca bir ücret ödemesi yapmalarına gerek yoktur. Ders materyalleri Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) otomatik olarak yüklenmektedir.

Materyalleri basılı olarak temin etmek isteyen öğrenciler ise Online Kitap Satış Sistemi üzerinden ATA AÖF materyallerini satın alabilirler.

ATA AÖF materyal ücreti, her güz ve bahar yarıyıllarının başında başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında yapılmaktadır.

ATA AÖF EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası