saint pulcherie fransız lisesi taban puanı / Saint Benoit Fransız Lisesi taban puanı

Saint Pulcherie Fransız Lisesi Taban Puanı

saint pulcherie fransız lisesi taban puanı

Sınıflar nasıl oluşturulur?

Lise Hazırlık sınıfları, her sınıftaki öğrencilerin LGS puanlarının aritmetik ortalaması eşit olacak biçimde ve toplam kız ve erkek öğrenciler her sınıfa eşit oranda dağıtılacak biçimde oluşturulur.

Hazırlık dışındaki seviyelerde aynı işlem öğrencilerin yıl sonu puan ortalamaları kullanılarak gerçekleştirilir.

&#;ğrencinin sınıfı nasıl ve ne zaman &#;ğrenilebilir?

Öğrencinin sınıfı okul açılmadan bir gün önce öğrenilebilir.

Halen öğrenci olanlar için Web sitemizin ana sayfasından Hızlı Erişim > Okulsis başlığına tıklanmalı ve açılan sayfadaki açıklamalar izlenmelidir.

Yeni kayıt olan öğrenciler ise sınıflarını oryantasyon günü okula geldiklerinde öğreneceklerdir.

&#;ğrencinin devamsızlığını belirten bir mektup aldık. Ne yapmalıyız?

Size gönderilen mektuptaki devamsızlıklardan haberdar iseniz herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Haberdar olmadığınız devamsızlıklar varsa veya devamsızlık sayısında hata olduğunu düşünüyorsanız ilgili müdür yardımcısından randevu alıp yüzyüze görüşerek, telefon ederek veya detaylı bir açıklamayla birlikte e-posta atarak durumu bildiriniz.

Ortak sınavlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ortak sınavlar Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ne dayanılarak; puanların daha objektif biçimde verilmesini, aynı seviyedeki sınıflarda işlenen konuların eş zamanlı olmasını ve sınav sorularının zorluk derecesinin eşit olmasını sağlamak için bir seviyedeki tüm sınıfların aynı anda sınanabilmeleri için düzenlenen sınavlardır. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen Ortak Sınav Açıklamaları sayfasına göz atınız.

Zorunlu ders ne demek ?

"Zorunlu ders" öğrencinin, öğretim yılı sonunda başarılı olması gereken ve puan ortalaması veya üzerinde olsa bile sınıfını direkt geçmesine engel olacak derstir.

Sınıflar her yıl karıştırılır mı?

Evet, sınıflar öğrencilerin tüm dönem arkadaşlarını daha iyi tanıyabilmeleri için her yıl karıştırılır. Her dönem sonunda sınıfların ortalamaları eşit olacak biçimde, kız erkek sayılarına da dikkat edilerek yeniden düzenleme yapılır.

Baraj dersi ne demek?

"Baraj dersi" öğretim yılı sonunda veya Yeterlilik Sınavı (Hazırlık sınıfında başarısız olunan derslerden girilen sınav) sonrasında mutlaka başarılı olunması gereken derstir. Baraj derslerinin herhangi birinden başarısız olunursa sınıf tekrarı yapılmalıdır."

Saint-Joseph'te hangi alanlar mevcut?

öğretim yılında itibaren Fen, TM, Sosyal alanları tüm okullarda kaldırıldı. Şu anda Fen ağırlıklı, TM ağırlıklı ve S ağırlıklı seçmeli derslerin olduğu sınıflar mevcut. Ancak diplomada artık alan belirtilmiyor.

Ders se&#;imi ne zaman ve nasıl yapılır?

Öğrenciler velîleriyle birlikte, sınıfın sonunda Fen, TM veya S ağırlıklı dersleri seçerler. Ders seçimi öğretim yılı sonunda yapılır. ( öğretim yılından itibaren alan seçimi kaldırılmıştır. )

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi nasıl öğrenci alacak? Özel Sainte Pulchérie Fransız Lisesi yılında kuruldu. Öğrenciler hazırlık sınıfında Fransızca başta olmak üzere 4 saat Türkçe ve İngilizce, 2 saat beden eğitimi, 3 saat Fransızca Matematik, 2 saat Fransızca Fen Bilgisi, 2 saat Fransızca bilsayar dersi ve 1 saatte yönlendirme dersi alıyor. 

ÖZEL SAINTE PULCHERIE FRANSIZ LİSESİ NASIL ÖĞRENCİ ALACAK?

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtları:

KENDİ SINAVINI YAPACAK MI?

Hayır ayrı bir sınav yapmayacak. En azından öğretim yılında alacağı öğrenciler için böyle bir sınav yok. Milli Eğitim Bakanlığı&#;nın (MEB) merkezi olarak yapacağı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sınavının sonuçlarını kullanacak.

ST. PULCHEIRE FRANSIZ LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ NASIL ALACAK?

Okul öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı&#;nın (MEB) yaptığı merkezi sınav LGS’nin sonuçlarına göre hesaplanacak Merkezi Sınav Puanı’na (MSP) göre alacak. Bu sınav Türkçe, Matematik, Fen,  TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden yani toplam 6 dersten yapılacak.

OKUL NOTLARI DİKKATE ALINACAK MI?

Hayır. Okul notları dikkate alınmıyor. Merkezi Sınav Puanı (MSP) hesaplaması ise sadece sınav sonuçlarına göre yapılıyor.  Okul notları bu puan hesaplamasında kullanılmıyor.

ST. PULCHERIE FRANSIZ LİSESİ TABAN PUANI NEDİR?

öğretim yılı 1. ön kayıt dönemi taban puanı tam puan üzerinden olarak açıklandı.

TERCİH LİSTESİ HAZIRLANIYOR MU?

Hayır. Tercih listesi hazırlanmıyor. Okul taban puanını açıkladıktan sonra puanınız tutuyorsa bireysel olarak ya da online okula önce önkayıt yaptırıyorsunuz. Sonra kayıt hakkınız kesinleşince de kesin kayıt yaptırıyorsunuz.

EĞİTİM SÜRESİ KAÇ YIL?

Fransızca eğitim veren okulda bir yıl hazırlık okunuyor. Toplam eğitim süresi 5 yıl.

DİPLOMASININ ÖZELLİĞİ VAR MI?

Fransız Bakalorya denkliği olan diploması sayesinde öğrenciler Fransa’daki üniversitelere doğrudan başvuru hakkı kazanıyor. Öğrenciler, Galatasaray Üniversitesi&#;nin Fransız okullarına koyduğu yüzde 25&#;lik kotadan iç sınava girerek yararlanabiliyor. Ancak bu haktan yararlanabilmek için Yükseköğretim Kurumları Sınavı&#;nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi&#;nde  AYT ilk 25 bin içinde olmaları gerekiyor.

VERDİĞİ SERTİFİKALAR VAR MI?

Öğrenciler eğitimleri süresince Uluslararası Fransız (DELF) ve Uluslararası İngilizce (IELTS) sertifikaları alabiliyorlar. Sainte Pulchérie Lisesi aynı zamanda IELTS sınav merkezidir.

EĞİTİMİNİN KALİTESİ NEDİR?

Lise Fransız Devleti tarafından &#;Label FrancEducation&#; markasına layık görüldü.

ÖĞRENCİSİNE TANIDIĞI OLANAKLAR NEDİR?

Öğrenciler 9. sınıf sonunda istedikleri ve merak ettikleri alanlarda staj yapma imkanına sahipler. Böylece seçmeyi düşündükleri meslekler hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar.

OKULDA YABANCI ÖĞRETMEN VAR MI?

Okulda 53 öğretmen görev yapıyor. Öğretmenlerin ortalama yüzde 50’si Fransız uyruklu.

OKULUN KONTENJANI NEDİR?

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nin öğretim yılında kontenjanı da geçen yıl olduğu gibi

YATILI EĞİTİM VAR MI?

Hayır. Okul yatılı olanağı sunmuyor.  

SAINTE PULCHEIRE ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi  öğretim yılı öğrenim ücreti

Peşin: TL

5 taksit

• Türkçe
  • Fransızca
  • English

Son Haberler

Online Okul tanıtım randevuları

Organizasyonlar

1. Frankofoni Haftası
  2. Kitap Haftası
  3. Gençlik Konseyi
  4. Sanat ve Kültür Festivali
Jacques Augereau

Jacques AUGEREAU

Okul Müdürü
[email protected]

Misyonumuz

yılı aşan köklü geçmişimizden aldığımız deneyimle ulusaldan evrensele insanlık değerlerini benimseyen, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetini oluşturan Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, aklı ve bilimi rehber edinen çağdaş bir eğitim yöntemi izleyerek; özgür düşünceli, farkındalık düzeyi yüksek, çalışkan, kültürel farklılıklara saygılı, çevreye ve topluma duyarlı, hoşgörülü, yaptığı hizmetlerle insanlığa ve vatanına katkı sağlayacak özgüvenli gençler yetiştirmektir.

Çok Yönlü Dil Eğitimi

Çok Yönlü Dil Eğitimi

Sadece Fransızca değil İngilizce ve italyanca dillerinde de yüksek seviye dil eğitimi.

Yurt Dışında Kabul Gören Diploma

Yurt Dışında Kabul Gören Diploma

Fransız Bakalorya'sına Denk Diploma

Sınırsız Sosyal Etkinlikler

Sınırsız Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerimizin kendilerini ifade edebildikleri, geliştirdikleri birey olma yolundaki ayrıcalıkları.

İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi

yılı aşan köklü geçmişimizden aldığımız deneyimle ulusaldan evrensele insanlık değerlerini benimseyen, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetini oluşturan Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, aklı ve bilimi rehber edinen çağdaş bir eğitim yöntemi izleyerek; özgür düşünceli, farkındalık düzeyi yüksek, çalışkan, kültürel farklılıklara saygılı, çevreye ve topluma duyarlı, hoşgörülü, yaptığı hizmetlerle insanlığa ve vatanına katkı sağlayacak özgüvenli gençler yetiştirmektir.

Yzb. Şerafettin Bey Sokak PK
Alsancak / Konak / İzmir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası