usb ye windows 10 yazma / ISO to USB İndir - Ücretsiz İndir - Tamindir

Usb Ye Windows 10 Yazma

usb ye windows 10 yazma

Herkese merhabalar, bu konumuzda rufus kullanımı Windows 10 USB hazırlama hakkında bilgi vereceğiz. Rufus kullanımı hakkında detaylı anlatım hem görsel hem de videolu olarak sizlere sunulmuştur. Rufus ile Windows 10 format usb hazırlama artık günümüzde bilinmesi gereken konular arasında yerini aldı. Nedeni ise artık cd format işlemleri bit bitecek. Artık Windows 10 ISO dosyasını bilgisayarımıza indirip kendi kurulum aracımızı hazırlayabiliyoruz. Bu yöntem ile daha kolay bir şekilde format işlemlerimizi tamamlayabiliriz. Peki Windows 10 kurulum usb hazırlama nasıl yapılır anlatıma başlayalım.

Evet sayın okurlar bu eğitim sizlere rufus kullanımı ile Windows 10 UEFI ve eski bios düzeninde Windows 10 usb hazırlama adımlarını videolu ve görsel olarak öğretecektir.

Windows 10 USB Hazırlama Görsel Anlatım

Rufus kullanımı görsel anlatım ile rufus kullanımı videolu anlatım olarak iki şekilde sunduğumuz bu anlatım sayesinde sizde Rufus Windows 10 hazırlama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Rufus Kullanımı Görsel Anlatım

Bu yöntem ile usb hazırlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler ;

• Windows 10 ISO dosyası,
  • En az 8 GB boş bir USB ( Boş olmasının sebebi Windows kurulum için usb içerisindeki her şey silinmektedir.)
  • Eğer kurulum yapacağınız bilgisayara ilk defa Windows kuracaksanız Windows 10 lisans kodu,

Süre olarak 20 dakika olarak girdim fakat bu süre sizin bilgisayar performansınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Adımları dikkatli bir şekilde takip edelim.

Toplam zaman:20 dakika

Rufus programı bilgisayarınıza indirin.

Öncelikle rufus programını bilgisayarınıza indirin. Rufus programını resmi web sitesinden indirmenizi öneririm. BURAYA TIKLAYARAK rufus programı indirebilirsiniz.

Rufus programını çalıştırın

Rufus programını kurmanıza ihtiyaç yoktur. İndirdiğiniz dosyayı direk açarak programı çalıştırabilirsiniz.

Boş USB belleğinizi bilgisayarınıza takın

Windows 10 kurulum oluşturacağınız USB belleğinizi bilgisayarınıza takın. Eğer bilgisayarınızda başka bir USB bellek takılı değilse Rufus programı taktığınız USB belleği otomatik olarak algılayacaktır. Eğer başka bir USB bellekte takılı ise taktığınız USB belleği Rufus programından manuel olarak seçin.
Windows 10 ISO Rufus Programı Boş USB belleğinizi bilgisayarınıza takın

Windows 10 ISO dosyasını Rufus programına gönderin

Bunu ister sürükle bırak ile ya da dosya seç ile rufus programına kurulumunu hazırlayacağınız Windows 10 ISO dosyasını atabilirsiniz.

Windows 10 ISO Rufus Programı

GPT mi MBR mi ?

Hazırlayacağınız Windows 10 kurulumu eski bios mu yoksa UEFEI olarak mı hazırlayacaksınız ? Eğer eski bios düzeninde hazırlayacaksanız MBR seçeneğini seçmeniz gerekiyor. UEFEI olarak hazırlamak istiyorsanız da GPT olarak hazırlamanız gerekiyor.
Windows 10 USB belleği MBR mi yoksa GPT olarak mı hazırlayacaksınız ?

Başlat butonuna basarak yazma işlemini başlatın

Rufus kullanımı son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Yukarıda ki ayarlar dışında başka hiç bir şey yapmanıza gerek yoktur. En son Başlat butonuna basarak Rufus Windows 10 USB hazırlama son aşamasını başlatabilirsiniz. Aşağıda yükleme çubuğunda hazır yazana kadar bekleyin. Hazır yazdıktan sonra USB Windows 10 kurulum için hazır hale gelmiş olacak. SON
Rufus Windows 10 Flash Hazırlama son aşamasında başlat butonuna basarak hazır yazana kadar bekleyin

RUFUS ile Windows 10 USB Hazırlama Video Anlatım

Bu videoda baştan sonra Rufus ile Windows 10 USB hazırlama adımlarını izleyebilirsiniz.

Yayımlanan kategori:Windows 10

Mine Doğan

Mine Doğan

Ben Mine Doğan, Microsoft MCSE: Core Infrastructure belgesine sahibim. Bu alanda bir savunma sanayinde Sistem ve Ağ Uzmanı olarak çalışmaktayım. Bilgisayar Tamircisi ekibine Network ve Windows platformlarında sizlere yardımcı olmak için bulunuyorum. Bizlere sorunlarınızdan bahsederek destek alabilirsiniz.

Windows'un yeni bir kopyasını yüklemek, temiz bir yükleme gerçekleştirmek veya Windows'u yeniden yüklemek için yükleme medyası (USB sürücüsü veya DVD) kullanabilirsiniz.

Yükleme medyası oluşturmak için adım adım yönergeleri bulabileceğiniz yazılım indirme web sitesine gidin. Bu web sitesinde Windows sürümü seçebilir ve USB flash sürücü veya DVD kullanarak kendi yükleme medyanızı oluşturabilirsiniz. Doğrudan sürümlerden birine gitmek için aşağıdaki bağlantılardan birini seçin:

Yükleme medyası oluşturmak için ihtiyacınız olanlar:

• Güvenilir bir İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar. İndirme süresi, İnternet bağlantınıza bağlı olarak değişir.

• Bir USB flash sürücü, harici sabit sürücü veya DVD. En az 8 GB alana sahip boş bir USB flash sürücü veya harici sabit sürücü ya da boş bir DVD (ve DVD yazıcı). İçindeki tüm içerik silineceğinden boş bir USB veya DVD kullanmanızı öneririz. ISO dosyasından bir DVD yazdırırken disk görüntüsü dosyasının çok büyük olduğu söylenirse çift katmanlı (DL) DVD medyası kullanmanız gerekir.

• Ürün anahtarı. 25 karakterlik ürün anahtarınız (dijital lisanslar için gerekmez). Ürün anahtarını bulma konusunda yardım için Windows ürün anahtarınızı bulma bölümüne gidin.

Yükleme medyasını oluşturduktan sonra Windows'u sıfırlayabilir veya yeniden yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Windows’da kurtarma seçenekleri’ne gidin.

Windows 10'u USB sürücüden yüklemek oldukça basit. Hatta art&#;k herkes yeni bir Windows yüklemek istedi&#;inde bunu USB'den yap&#;yor. USB yükleme diskleri sayesinde Windows 10 yüklü bilgisayar&#;n&#;z&#; dakikalar içerisinde haz&#;rlayabilirsiniz. &#;&#;te ön yüklemeli bir USB'den Windows 10 yükleme hakk&#;nda bilmeniz gerekenler:

Neden USB'den Windows 10 Yüklemeli?

Neden USB'den Windows 10 Yüklemeli?

PC'nizin bir optik sürücüsü yoksa veya bo&#; DVD'niz kalmad&#;ysa, ön yüklemeli bir USB kullanmak en iyi çözüm. Baz&#; PC'lerde DVD sürücüsü olmasa da, hepsinde USB portu var. Üstelik USB sürücüler, optik sürücülerden daha h&#;zl&#; olabiliyor, bu da yüklemenin daha çabuk tamamlanmas&#; demek.

USB Çubu&#;unda UEFI Deste&#;ini Kullanmaya Dikkat Edin

Yakla&#;&#;k on y&#;l içinde UEFI, BIOS'un yerini ald&#;. UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), ek bir yaz&#;l&#;m veya medya olmaks&#;z&#;n kurtarma i&#;levlerine ula&#;man&#;z&#; sa&#;l&#;yor. Neyse ki UEFI destekli bir Windows 10 USB'si olu&#;turmak oldukça kolay.

Windows 10 USB'si Haz&#;rlama

Ba&#;lamadan önce USB fla&#; diskinizi PC veya laptopunuza tak&#;n. Windows 10'u yüklemek için izleyebilece&#;iniz birkaç yol var. Bunlardan en kolay&#;, Windows 10 Media Creation Tool'u (Medya Olu&#;turma Arac&#;) kullanmak.

Yakla&#;&#;k 20MB boyutundaki arac&#; Microsoft'un bu sayfas&#; üzerinden indirin.

windows usbArac&#; çal&#;&#;t&#;rd&#;&#;&#;n&#;zda "Birkaç &#;eyi haz&#;rl&#;yoruz" diye bir mesaj gelecek ve bir süre beklemeniz gerekecek. Daha sonra, kar&#;&#;n&#;za iki seçenek gelecek. &#;kinci seçenek olan Yükleme medyas&#; olu&#;tur'u seçin. Dili, Windows 10 sürümünü ve sistem mimarisini seçtikten sonra sonraki ad&#;ma geçin.

windows usbUSB sürücüsünü seçin ve Next'e t&#;klay&#;n, ard&#;ndan listeden USB sürücüsünü seçin. Bir kez daha Next'e t&#;klayarak indirme i&#;leminin ba&#;lamas&#;n&#; sa&#;lay&#;n.

USB Windows 10 yükleyicisinin ne kadar sürede olu&#;turulaca&#;&#;, internet ba&#;lant&#;n&#;z&#;n h&#;z&#;na ba&#;l&#;. Birkaç GB veri indirilece&#;inden, evinizdeki ba&#;lant&#; h&#;zl&#; de&#;ilse, internetin h&#;zl&#; oldu&#;u bir yerde indirmeyi tercih edebilirsiniz.

Windows 10'u USB'den yükleme

Yükleme medyas&#;n&#; olu&#;turduktan sonra Windows 10'u yükleyebilirsiniz. USB sürücüyü güvenli biçimde bilgisayardan çektikten sonra hedef cihaza tak&#;n. Windows 10'u yükleyece&#;iniz PC'yi aç&#;n ve USB sürücüyü görmesini bekleyin. Bu olmazsa PC'yi ba&#;tan ba&#;lat&#;n ve klavyede gerekli tu&#;a basarak UEFI/BIOS arayüzünü aç&#;n. Burada ana ön yükleme cihaz&#; olarak USB'nin seçildi&#;inden emin olun.

PC'yi bir daha ba&#;tan ba&#;latt&#;&#;&#;n&#;zda USB sürücüsünü görmesi gerekiyor. Art&#;k Windows 10'u yükleyebilirsiniz. Yükleme tamamland&#;ktan sonra Ayarlar'dan Windows Update'i çal&#;&#;t&#;rmak, her &#;eyin güncel olmas&#; aç&#;s&#;ndan iyi bir fikir olacakt&#;r.

İlgili Galeri14 unutulmaz oyun canavarı Galeriye Gözat

Okuyucu Yorumları

Windows 10 kurulum USB'si nasıl hazırlanır? Windows 10 kurulum i&#;in USB hazırlama

Haberin Devamı

Windows 10 Kurulum İçin USB Hazırlama

Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra Windows 10 USB hazırlama işlemine geçebilirsiniz.

İlk adım olarak güncel Windows 10 ISO’ yu indirin.

Rufus yazılımı son sürümünü indirin,

USB flash belleğinizi bilgisayara takarak Rufusu’ u çalıştırın.

Ve Windows 10 ISO dosyasını (Rufus güncel dosyasını seçmeniz önemlidir)seçin,

ISO dosyası seçiminden sonra Rufus gereken tüm seçenekleri otomatik olarak seçecektir.

- Güncel bilgisayara kurulum gerçekleştiriyor iseniz UEFI ve GPT seçili olarak kalmalıdır.

- Bilgisayarınız öncesi ise GPT Programı yerine MBR tercih etmeniz gerekmektedir. 

Windows 10 20H1 programının ’ le birlikte dosya boyutu 4GB üstüne çıkarılmış bulunmaktadır. Bu nedenle Rufus otomatik olarak USB bellek dosya sistemini NTFS olarak seçecektir.

Haberin Devamı

Burada Başlat komutu vererek USB flsh belleğinize Windows 10 ISO dosyasını yazmaya başlayabilirsiniz. (Bu noktada belleğinizde veri bulunuyorsa silineceğini de bilmeniz gerekmektedir.)

USB flash bellek kurulumu tamamlandıktan sonra Secure Boot ayarının kapatılması gerekmektedir.

Bu işlemi DEL/F2 tuşu ya da BIOS Boot sekmesine giriş yaparak Secure Boot’u Disabled ve Other OS yaparak ilerleyebilirsiniz. Ardından F10 ya da Save & Exit kullanarak evet komutuyla işlemi bitirebilirsiniz.

Bilgisayarınızı USB flash bellekten Boot ederek (güç vererek) Windows 10 kurulum işlemini başlatabilirsiniz.

Windows 10USB flash bellek hazırlığınız ve kurulum işleminizi uzman gereksinimi duymadan kendiniz yapabilmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası