hayatım bok gibi / hayatın bok gibi olması - asosyal sözlük

Hayatım Bok Gibi

hayatım bok gibi

an itibariyle başıma gelen durumdur. biraz daha düşününce bunun sebebini para olduğunu anladım. şimdi her şey para mı lan diyeceksiniz ama evet her şey para. şu anda hayatım boyunca çalışmamı gerektirmeyecek kadar param olsaydı hiçbir dert, sıkıntı olmayacaktı.

Farketmek ve herhangi bir müdahelede bulunamayacak kadar yorgun olmak daha kötüdür.

Elde bu durumu değiştirecek bi imkan varsa dört elle ona sarılmanızı sağlayacak durumdur. ilerdeki düzeni görüp bu hâle biraz daha katlanabilirim dedirtir.

serçe soğuk bir havada ucamaz yere düşer. soğuktan ölmek üzeredir. bir inek gelir serçenin üzerine pisler. o pisliğin sıcaklığı sayesinde hayatta kalan serçe artık silkelenip gitmek ister. bunu farkeden kedi gelir serceyi kanadından tutar ve mideye lüpletir. demem o ki dostlar o boktan hayat bizi koruyan zırhımızdır belki de. ben şu an hicbirinizin olmadığı kadar boka batmışım ama dışarıdaki tehlikenin de farkındayım kendime göre.

Ailenin hayatını mahfetmesinden, zerre huzur vermemesinden, bi gün bile mutlu olmana izin vermemesi kadar bok değildir.

Aile var, aile(!) var.

Lanet olsun ikisi arasında ki uçurum farka.

her şeyi bir anda bitirme isteğimi tetikleyen olaydır.

artık eski yağmurlar yok. hani o korkmadan sırılsıklam olduğumuz yağmurlar...

artık her şey bitsin istiyorum benim için. çünkü hayat çekilmezliğini son raddesine kadar kullanıyor. idealler, hayaller, aşklar, anılar hepsini bir kenara bırakmak zor geliyor. ama terazinin ağır olan kısmı bana yaşama sevgimi kaybettiriyor.

evet sayın sözlük intiharın eşiğindeyim bu aralar. ha bugün ha yarın. ama beni sevenlerin üzülmesi, ölmekten daha zor geliyor bana. yıpranmış ipin en güçsüz yeri bu sayede kopmuyor. ama fazla sürmeyecek gibi.

Böyle gelmiş böyle gidecek.

Hayattan soğuduğun tüm her şeyden elini eteğini çektiğin andır. Bazen kendini karanlık bir odaya hapsedip saatlerce çıkmazsın.

Değiştirebiliyorsanız sıkıntı olmayan durum.

Değişmiyorsa, hadi geçmiş olsun.

Bok gibi olan tek şey fark etmektir. Hayat değildir.
Hayatının ne kadar bok gibi olduğunu fark etmezsen onu sevmeye devam edersin. O yüzden napıyoruz? Algılar kapalı, beyin boş ve tertemiz yolumuza devam ediyoruz. *

fark ettikten sonra, kabul edip yaşamak daha boktan.

değiştirebilecek kapasiteye sahip olmamak en büyük ceza.

varolan değişmeyeceğini sandığımız bir durumdur. zira aksine herşey değişiyor yani daha da bok olabiliyor.

neden yaşıyorum, yaşama amacım nedir gibi sorulara cevap ararken olan.

hayatınızı boşa geçirmişsiniz gibi gelir.
içinizde kalmıştır eksik şeyler.

[]

Herkesin fikrine ihtiyacım var, bok gibi bir hayatım var :(

Yaş 29, erkek. 2 yıllık mezunu oldum, tutunamadım 4 yıllığa girdim. 3. sınıftayım, askerliğimi yapmadım, halen okuyorum. geçim kaynağım yok, ailemle yaşıyorum. kız arkadaşım yok, vardı 2 sene önce bitti. o günden beri yok.

aşık olmak istesem, ne kendime güvenim var, özgüven kalmadı ne de olabiliyorum, çünkü kendim matah bir bokmuşum gibi, insan seçiyorum. tırnağında bile en ufak problem olsun, o kişiden soğuyorum arkadaşça bile olsa.

cinsel problemler yaşıyorum, sertleşme sorunu farklı hatunlarla bir çok kez yaşadım, sevişirken tahrik olup sertşelemyorum, masturbasyonda sorun yok ama, genellikle sertleşemiyorum, bu beni masturbasyon bağmılısı yaptı.

gay değilim ama cinsel fanteziler çok kurdum erkeklerle, hatta bundan 8 sene önce bir kere oral deneyimim dahi oldu ama kendimden o anda öyle bir tiksindim ki anında yarım bıraktım kaçtım gittim. dediğim gibi erkeklere ilgi duymadığım halde böyle bir saçmalığa sahibim. gay miyim, bence değilim. çünkü sokakta bile sadece kadınlara bakan, onlara çekim hisseden biriyim.

ayrıca, kadınların dominant olması, onların kölesi olma gibi bir fikrim var hep hep dominant ve sert mizaçlı kadınları arar gözlerim.ama karakterim de sert olduğundan kaldıramam, bağırır çağırır kovalarım.

tanıştığım kadınla aramda bir şey olmasa bile en ufak bir yakınlık hissetsem de aşırı kıskanır, en ufak ilgisizlikte aşağılarcasına kötü kelimeler kullanarak arkadaşlığı başlamadan bitiririm.

kazancım yok, hiç bir şeyim yok, son dönemde biraya aşırı sardım kendimi..

aklıma gelen tüm olumsuzluklarımı bu başlığa ekleyeceğim..

Nasıl kurtulacağım bana çıkış yolu gösterin lütfen, ne tünelin ucundaki ışığı ne de tüneli görebiliyorum. intihara meyilli değilim öyle bir şey yapmam kesinlikle ama alkole batmaktan korkuyorum...

sen nickindeki gibi mahvolmuşsun dostum.bende senin durumundayım tek fark yaşım 19.kendimi loto oyunlarına verdim.sayısal loto,şans topu,on numara ne varsa oynuyorum zengin olma hayaliyle.bu sayede hayata tutunuyorum.

edit:alkol-sigara-uyuşturucu kullanmıyorum.

edit2:senin durumunda derken parasızlığı kastettim

• semson  (07.01.12 22:46:55 ~ 22:47:45) 

öl lan o zaman diyesim geldi okurken.

• bilalbaryakrat  (07.01.12 22:51:49) 

yemin ederim kişisel gelişim kitabı okusam bu kadar hayata tutunmazdım. Ne kadar güzel hayatım varmış şükrediyorum. Ben boktan sanıyordum.

• alideemir1  (07.01.12 22:58:45) 

beynini eğitmedikten sonra nasıl bir tavsiye sana etki edebilir ki? ama eksikliklerini buraya yazarak belki onlara yabancılasırsın ve bu çözmende bi adım olur, ki bence olur. seda diker geçen şey demişti, berbat anıların üstüne gidip, onları hatırlayıp düzelterek tekrar beynimizdeki çekmecelere koymadıkça onların kötü etkilerinden kurtulamayız. üstüne düşünmekte fayda var.

• lazuri  (07.01.12 23:00:52) 

Bi öneri vereyim madem. Abim yaşındasın ama dilim döndüğünce bir şeyler tavsiye edeyim.(25 yaşındayım)

Hayata tutunmak için gereken tek şey bence amaç'tır. Bi amacın varsa o amaç gerçekleşene kadar mutlu olursun. Bir amaç seç. Sevdiğin bir şeyi yap. Film izlemeyi mi seviyorsun. Film izle. Sonra bi site açıp eleştirilerini yayınla. Kim bilir belki film eleştirmeni bile olabilirsin. Tasarımı seviyorsan ufkun genişse photoshop'a merak sal. 3 aylık bir eğitim ile piyasadki çoğu adamdan iyi olursun. Hayal gücünde varsa iyi bir ajansta art director bile olabilirsin.

Reburn der gevurlar. Senin için yeni bi hayat lazım. Bu hayatı başlatmak senin elinde. Her şeyi sil ve başla.

• alideemir1  (07.01.12 23:02:20) 

alideemir +1, her insanın hayatında bi amaç olmalı bence de. birden fazla olmalı hatta. belki senin kadar boktan bi hayatım yok ama benim de ne kadar boktan bi hayatım var lan dediğim zamanlar oldu. ölsem bşi kaybetmem dediğim noktalara geldim. yaşamak için bi sebebim yok ki ölmek için bi sebebim olsun diye düşündüm sonra. hep bi amaç aradım. buldum daha iyisini aradım. ama hep bi amaç olmalı yoksa böyle alkolik olman ve hayatını daha da boktan bi hale getirmen kaçınılmaz yani. amacını ara bul ulaş. hayat bu şekilde devam ediyo.

• olkol  (07.01.12 23:14:56) 

ya bişey bildiğimden değil de, bu saydığın sıkıntıların hepsi daha derin bir şeylerin semptomları gibi görünüyor. Terapiste gitsen güzel olabilir.

• hophophoba  (07.01.12 23:37:25) 

terapiste gitmeye cesaretim yok.

• MahvolmusAdam  (07.01.12 23:46:47) 

bi iş bul çalış önce , 29 yaşındasın umarım hala ailenin eline bakmıyorsundur. beni ilgilendirmez gerçi ama , aktif olarak bir işte çalışmak ( yarı zamanlı da olsa) sendeki bi asosyal eğilimi alır. insanlarla daha fazla iletişim kurup yeni insanlarla çalışıp farklı deneyimler kazanabilirsin. zaten bir işe girdikten sonra maddi olarak ve manitacılık olarak da hayatın ufaktan bir düzene girecek. hem çalışırken şu anda dert ettiğin şeylerin hiç birini dert edemeyeceksin , o kadar başka hayallerin olacak ki....

• muslimovic  (07.01.12 23:57:25) 

UzMan değilim, duyuru deneyimi ile yazıcam.

sanıyorum olay iş bulmak hususunda düğümlenmiş,
iş bulursan sanıyorum ki bir takım sorunlar çözümlenir.

disiplin çok önemli kaçta yattın kaçta kalktın kaç öğün yemek yedin...bunlar bilinçaltında işlenir en azından kendini değerli birey kategorisine taşırsın bir işin ucundan tuttuğunda bir şeylere faydan dokununca.

gay olduğunu düşünmüyorum, bazı kişilik bozukluklarında bu tarz sanrılar olur, sertleşme stres ile alakalı, masturbasyon o kadar çok yaparsan en basit haliyle erken boşalma sorunun başlar ayrıca iş-güç peşinde koşmak, zihinsel aktivitelerin için bu enerjiyi kullanmayı denesen.
bir çok erkek depresyon geçirirken erkeklerle ilişkiye girdiği gibi saplantılı düşüncelere sevkolur, güç fantazisi ile alakalı bir durum, adamın elinde sadece çekiç var ise her şeyi çivi olarak görür, erkeklerin kötü zamanlarında cinsel problemler yaşamaları normal.senin durumun normale yakın bile...

dominant kadın meselesi ruhsal sorunlara işaret ediyor gibi diğer sanrılarınla birleştiğinde mümkünse psikiyatri ile görüş.

son olarak elin ayağın tutuyor, sağlıklısın bence gerisi lüzumsuz, ilanlara bakarsan herkes iş arıyor ,herkes depresyonda maalesef çağın getiris bu.
bence ! spora filan başla, yürü koş zıpla, kız arkadaş bul eğer işe filan girebilirsen o da gelir, açıkçası çok bir problemin de yok !?

umarım 2012 iyi şeyler getirir.

• kulustur  (08.01.12 01:23:14) 

vallahi okurken bile içim sıkıldı.
anladığım kadarıyla çekilmez bir adamsın, davranışlarını değiştirmen gerekiyor.

• kayranin kedisi  (08.01.12 08:41:52) 

ya tik koy yazdığıma ya da silicem.rate oranımı düşürüyosunuz

• semson  (08.01.12 13:37:39) 

hayatın bok gibi olması

8

+

-entiri.verilen_downvote

son bir aydır bu halde yaşıyorum.(?) iliklerimde hissediyorum çaresizliği. ihtimallerin oranı içimi ürpertiyor. bazen uyandığımda dişlerim ağrıdan sızlıyor, bu aralar uykumdayken dişlerimi sıkıyormuşum, kardeşim öyle dedi. galiba sinirsel. öyle böyle değil, çok özledim lan ağlamayı. ama şansımı yolda düşürmüşüm; şanssızlık işte. ağlamak için bir türlü yalnız kalamıyorum. genelde yanımda annem oluyor. galiba o, benim yerime de o ağlıyor. bir de bu aralar anlamsızca terliyorum. sıcak değil, nem yok. ama terliyorum? birisi bu durumum için; "strestendir o, böyle bir durumda normal." dedi. haklılık payı nedir? belki doğrudur, neden olmasın? belki de vücudum gözlerimin yerine ağlıyordur? tedavülden kalkmasını istediğim duygular, literatürden kalkmasını istediğim kelimeler var. ama bu amına koyduğumun dünyası ezberci sistemin tillahıymış. kafama vura vura öğretiyor en son bilmek isteyeceğim şeyleri. sonra ya o şeyleri unutamıyorum ya da aklıma yitiriyorum. ortası yok... parmak kaldırıyorum soru sormak için, parmağımı kesiyor. bazen derste uyuya kalıyorum, o geliyor, rüyamı kesiyor, kabusa devşiriyor. karabasanım oluyor, arsız bir tavırla ders vermeye devam ediyor. sınıfta ben ona çiçek oluyorum, o bana diktatör. sonra da niye küfür ediyor muşum? bence siz küfürlerimi eyleme dökmediğime dua edin. link(#2042781)(#2039010)

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası