pelin körmükçü kızı / Pelin Körmükçü kızının kendi soyadını kullanması için dava açtı - Son Dakika Magazin Haberleri

Pelin Körmükçü Kızı

pelin körmükçü kızı

Pelin K&#;rm&#;k&#;&#; kızının kendi soyadını kullanması i&#;in dava a&#;tı

Oyuncu Pelin Körmükçü, ayrıldığı Rafi Moreno’dan olan 10 yaşındaki kızı S.M.’nin kendi soyadı Körmükçü’yü kullanması için İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

Haber devam ediyorHaberin devamı
Haber devam ediyorHaberin devamı

Pelin Körmükçü’nün Rafi Moreno hakkında iştirak nafakası ve maddi ve manevi tazminat talebinde de bulunduğu ortaya çıktı. Davada Pelin Körmükçü’nün şimdiki eşi Bedrettin Faik Başar tanık olarak dinlendi.

Mahkemeden şaşırtan yanıt

'Babasının adını bile anmak istemiyor'

Bedrettin Faik Başar, “Kız, son iki buçuk yıldır babasının adını bile anmak istemiyor. Aralarında ne olduğunu bilmiyorum” dedi.

Mahkeme, küçük kızın menfaati için kayyum atanmasını ve daha sonra psikolog ve kayyum eşliğinde dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Pelin Körmükçü kimdir, Pelin Körmükçü, 10 Şubat tarihinde İstanbul&#;da doğmuştur. Babasının adı Okay Körmükçü&#;dür. Tiyatrocu bir aileden gelmektedir. Darülbedayi&#;nin önemli oyuncularından Hazım Körmükçü&#;nün torunudur. Ayrıca abisi Hazım Körmükçü ve kuzeni Hikmet Körmükçü oyuncudur. Soyisminin manası ise : Körmük, eskiden günümüzdeki sirk anlamına gelen bir kelimeymiş. İçinde gözbağcıların, sihirbazların, hokkabazların, pehlivanların, cambazların ve pek çok temaşa sanatının sergilendiği yer. Bunları icra edene de ‘Körmükçü&#; diyorlarmış.

Uygulamalı Tiyatro-oyunculuk-seslendirme Eğitimi alan Pelin Körmükçü, yılında özel bir televizyon kanalında oyuncu olarak iş hayatına atıldı. Çeşitli Sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Calve Çorba, Clos-up Diş Macunu, Vestel gibi reklam filmlerinde oynadı.

Duru Tiyatroları, Hadi Çaman Tiyatrosu, Yeditepe Oyuncuları, Beşiktaş Kültür Merkezinde tiyatro oyunlarında oyuncu olarak görev aldı.

yılında Hadi Çaman ile Yeditepe yunculuk yaptı. Seslendirme çalışmaları da yapan Pelin Körmükçü, (BKM ) Beşiktaş Kültür Merkezi kadrosunda da görev yaptı.

Evlilikleri :

1.eşi: yılında Mimar Cengiz Cennetoğlu ile evlendi. yılında boşandı.
2.eşi: Rafi Moreno ile evlendi. yılında boşandı. Bu eşinden doğumlu bir kızı var.
3.eşi: Pelin Körmükçü, 6 Nisan tarihinde iş adamı Bedrettin Faik Başar ile evlendi.

Ödülleri :
&#; Magazin Gazetecileri Derneği, En İyi Televizyon Reklam Yıldızı

Film ve Dizileri :
&#; Sen Kimsin?
&#; Umutsuz Ev Kadınları
&#; Evdekiler
&#; Bir Demet Tiyatro
&#; Taşların Sırrı
&#; Kadının Sessizliği
&#; Tarçın Konuştu

&#; Ölümsüz Aşk
&#; Bana Bir şeyhler Oluyor
&#; Bekarlar
&#; Baldız Geliyorum Demez
&#; Taşların Sırrı
&#; Cümbüşiye
&#; Haşlama Taşlama
&#; Yılan Hikayesi
&#; Bir Demet Tiyatro
&#; Mesela Dedik
&#; Tatlı Kaçıklar
&#; İnce İnce Yasemince
&#; Evdekiler
&#; Yaseminname
&#; Cümbüş Sokak
&#; Bir Kadın Düşmanı
&#; İz Peşinde

Pelin Körmükçü ve kızı Selin

O nu ilk ‘Bir Başka Gece’de tanıdık. Televizyona çok yakışan bir yüzü vardı… Senelerce oyunculuğu ve sunuculuğu birlikte götürebilen Pelin Körmükçü anneliğin ona ne kattığından söz ederken pek bir değişiklik olmadığını söylese de biz bakışlarındaki anaçlığı görebiliyoruz.

Oyunculuğunuz ve sunuculuğunuz hep paralel gitti. Şu sıralar var mı yeni projeleriniz?

Evet. Televizyonda bir şov programına başlayacağım, bakalım çok hareketli güzel bir program olacağa benziyor.

Her oyuncuya sorulduğu gibi size de soralım, sahne mi tercihiniz televizyon mu?

Kariyer açısından tiyatro tabiî. Ama benim için televizyonun ayrı bir yeri var. Televizyonda hürsünüz. Ama tiyatro öyle değil. Televizyon bende daha ağırlıklı. Başka bir iş kendim için düşünemiyorum.

Selin ne olsun istersiniz?

Selin ileride ne isterse o olsun. Benim annem de, babam da beni hiç zorlamadı. Hatta bana hep bu mesleğin zorluklarını anlattı. Selin için ille de oyuncu olsun demem. Çünkü bu meslekte şans çok önemli çok zor artık bu meslek. Ama kendisi ne isterse olsun.

Hani şimdilerde çok moda bir laf var ya star ışığı var Selin bebekte! Birlikte bir projede yer almayı düşünür müsünüz?

Açıkçası kendi çekimlerimde küçük çocuklar çok gördüm. Gerçekten onlar için çok zor. Bu yüzden kızımın küçükken setlerde yer almasını istemem.

Oyunculuk dışında yapabilirim dediğiniz başka bir iş var mı?

Gönlümde hep oyunculuğun yanı sıra şarkı söylemek de vardır. Böyle bir projede yer almak isterdim. Bunun için yapacağım şov programıyla insanlar benim daha farklı bir yüzümü görecek. Şarkı da söyleyeceğim, dans edeceğim. Zaten oyunculuğun bir tarafı da şarkı söylemek ve dans etmek

Gelelim hamileliğinize Kaç kilo aldınız?

25 kilo almıştım hamileliğimde. Benim şansım zayıf olmam. 50 kiloyla hamile kaldım. O nedenle çok fazla kilolu görünmedim. Şimdi aldıklarımı da vermeye çalışıyorum. Yavaş yavaş vereceğim; acele etmeyeceğim.

Nasıl bir hamilelik geçirdiniz?

Çok şanslıyım, çok rahat bir hamilelik yaşadım. 7. aydaydım, herkes hareketliliğime şaşırıyordu. 7 aylık hamileydim, hala gece dışarıda dans ediyordum. Çok iyi bir hamilelik geçirdim.

Hamileliğimde öyle negatif duygular hiç yaşamadım. Sadece her şeye ağlar olmuştum. O da hormonal değişimlerle ilgili tabii. Ama ben buradan anne adaylarına bunu tavsiye etmek istiyorum. Sakın evhamlı bir hamile olmayın! Her şeyi kafanıza fazlasıyla takarsanız titizlenmenizin aksine mutlaka normalden daha çok pürüzler çıkıyor. O yüzden içinizi ferah tutup hamileliğinizin doya doya keyfini çıkarın.

Emziriyor musunuz?

Selin bize sürpriz oldu. 3,5 ay emzirebildim. Ben en az 6 ay emzirirdim diyordum ama olmadı maalesef. Olsun yine de 3,5 ay da olsa emzirmiş oldum.

Normal doğum mu sezaryen miydi?

Epidural sezaryen oldum. Ben istemedim normal doğumu. Hiçbir şikâyetim de olmadı. Sadece kilolar kalıyor. Ama onları da yavaş yavaş veriyorum. Şimdi normal yeme düzenime ve spor yapmaya başladım.

Selin’den önce; Selin’den sonra?

Yapı olarak çok fazla değişmedim Selin’den sonra. Hayata nasıl bakıyorsam şimdi de öyle bakıyorum. Ama artık anne oldum. Önceden sadece Pelin’dim. Biri bana artık anne diyecek. O benim bir parçam. İşte buna hala inanasım gelmiyor.

Artık evde bana muhtaç, beni bekleyen biri var. Ama onun dışında hayatımda değişen pek bir şey olmadı. Sadece onunla aramızda çok büyük bir aşk var. Hep diyorlardı anne olmadan anlaşılmaz diye. Ona inanmazdım ama şimdi inanıyorum. Selin’im 4,5 aylık ve 4,5 aydır ondan hiç ayrılmadım. Ona rağmen bir saat ayrı kalsam özlüyorum.

Sizi Hazım Bey ve Hikmet Hanım’la Körmükçü’ler olarak aynı projede görür müyüz bir gün?

Çok isterim. Şimdiye kadar hiçbir projede birlikte yer alamadık. Çünkü hepimiz farklı kulvarlardaydık. Örneğin bir müzikalde birlikte aynı sahneyi paylaşmak çok heyecan verici olur.

Selin kalabalık bol kuzenli bir ailede mi büyüyecek?

Aslında benim çok kalabalık bir ailem yok. Hazım’la çok seyrek görüşebiliyoruz. Telefonla her gün konuşuyoruz tabii ama çok sık bir araya gelemiyoruz. Ama Selin tabii ki kuzenleriyle iç içe büyüyecek. Eşim Rafi’nin ailesiyle de görüşüyoruz. Onun ailesinde çok fazla çocuk yok.

Ünlü annelerimizden destek aldıklarınız var mı?

Sağ olsun Buket’in (Dereoğlu) bana çok desteği oldu. Bana sezaryenin nasıl olacağını detayıyla anlattı ve beni çok rahatlattı. Onun dışında Tuğba’yla (Erbil) çocuklarımız hakkında çok konuşuruz.

Bodrum’da Pınar’la (Altuğ) hamilelik konusunda sohbet etmiştik.

Tabii en önemli desteği annemden gördüm. Doğumdan sonra annemin varlığı bana çok yardımcı oldu. Annelikle, doğumla ilgili bilgim yoktu.

Hayır, hiç olmadı. Annem çok modern düşüncelidir. Çocuk bakımıyla ilgili ondan çok yardım alıyorum.

Selin Müslüman bir annenin ve Musevi bir babanın çocuğu. Din eğitimini nasıl vereceksiniz?

Selin’in kimliğindeki din bölümünü açık bıraktık. İleride kendisi ne isterse onu yazdırsın. Neyse ki ikimizin de ailesi çok modern düşünceli, o nedenle bu konu hiç sorun olmadı. İnanın benim için hiç önemli değil. Hayatı için neyi seçerse seçsin. Benim için onun sağlığı, en önemli olanı. Ama tabii bütün ön dinleri öğrensin. Ona bir kısıtlama yapmak istemiyorum.

Son olarak anne adayı ve yeni anne okurlarımıza ne önerirsiniz?

Anneler hamileliklerinin başından sonuna kadar pozitif olmaya çalışsın. Kendilerini sevsinler. Çevrelerindeki negatif düşüncelerden etkilenmesinler. Çünkü hayatta tek hamile siz değilsiniz. Evet, belki biraz kilo alacaksınız, deformasyon olacak. Ama değmez mi? Bunlar kaçınılmaz, ben hep böyle düşündüm.

Anneliklerini, bebeklerini yaşasınlar. Bebeklerinin anlarını yaşasınlar. Çünkü an çok çabuk büyüyorlar. Selin’im 4,5 ay oldu doğalı ama bana 4 yaşındaymış gibi geliyor. Bana herkes kucağa alıştırma diyordu. Ama ben 10 yaşındayken kucağıma alamayacağım. Hep kucağımda. Onun her anını yaşıyorum.

Pelin Körmükçü’nün kızı Selin için açtığı tazminat davası reddedildi

İşadamı Rafi Moreno ile olan beraberliğinden Selin isminde bir kız çocuğu olan oyuncu Pelin Körmükçü, tazminat için İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Ancak mahkeme hakimi Körmükçü'nün talebini reddetti: "Evlilik dışı ilişki yaşandığı için tazminat davası Aile Mahkemesi’nden görülemez"

Yayınlanma:

Pelin Körmükçü’nün kızı Selin için açtığı tazminat davası reddedildi

İşadamı Rafi Moreno ile olan beraberliğinden Selin isminde bir kız çocuğu olan oyuncu Pelin Körmükçü, tazminat için İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Akşam Life’ın haberine göre; Daha önce 10 yaşındaki kızının kendi kızlık soyadı olan ‘Körmükçü'yü kullanması için mahkeme açan oyuncu, 7 bin TL nafaka ile bin lira tazminat talep etti. Ancak mahkeme talebi reddetti. Mahkeme hakimi “Evlilik dışı ilişki yaşandığı için tazminat davası Aile Mahkemesi'nden görülemez” dedi.

“AİLE DEĞİLSİNİZ MAHKEME YOK”

Rafi Moreno dilekçesinde Körmükçü için “Para vermezsem kızımın yüzünü göstermem diyerek beni tehdit etmektedir” suçlamasında bulundu. Moreno'nun yurt dışı gezilerine giderken bile muvafakat vermede zorluklar çıkardığını öne süren Körmükçü ise “Babalık görevini yerine getirmiyor” dedi. Bu arada Körmükçü'nün açtığı soy isim değişikliğiyle nafaka davası hâlâ devam ediyor.

rafi-5

Rafi Moreno, fotoğrafta kızı ile birlikte görülüyor.

aileevlilikistanbulmahkemeoyuncuparaPelin Körmükçü

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası