hercai kitap yazarı / Hercai (Hercai, #1) by Sümeyye Koç | Goodreads

Hercai Kitap Yazarı

hercai kitap yazarı

Yazmaya yeteneğim olduğunu Hercai’ye kadar fark etmedim

?Sümeyye Koç, Ankara doğumlu. Orta halli bir ailenin en küçük çocuğu. Lise eğitimi bitene kadar Ankara'dan hiç ayrılmıyor. Daha sonra ise üniversite için Sakarya'ya, sanat tarihi okumaya gidiyor. Aslında buraya kadar her şey olağan. Fakat Sümeyye'nin hayatını yaşıtlarından bir tık farklılaştıran nokta aynı zamanda televizyonda reyting rekorları kıran bir diziye ilham vermiş bir romanın yazarı olması.
Kullanıcıların online olarak hikayelerini yazıp paylaştığı Wattpad platformuna bölümler halinde Hercai hikayesini yazan Koç, ilk olarak Epsilon Yayınları'nın dikkatini çekiyor. Wattpad'de milyonlarca tıklanan öykü evvela raflarda yerini alıyor daha sonra ise Mia Yapım tarafından atv'ye dizi olarak uyarlanıyor. Kısacası daha reşit bile olmadığı bir yaşta Türkiye'nin en çok izlenecek dizilerinden birinin öyküsünü farkında olmadan kaleme almış oluyor Sümeyye.
Kendisiyle hem Hercai'nin çıkış öyküsünü hem Wattpad'den TV ekranlarına uzanan serüveni hem de diziyle beraber hayatında nelerin değiştiğini konuştuk.

- Hercai önce Wattpad'desevildi sonra raflarda en sondatelevizyonda yerini aldı. Nasıl gelişti bu süreç?
- Tanınma süreci iki yılı buldu. 'nın başından beri kitap teklifleri geliyordu. En sonunda Epsilon Yayınevi ile anlaştım. Kitap çıktıktan bir yıl sonra Mia Yapım dizi teklifiyle geldi. Dizi olduktan sonra reytinglerle birlikte kitap satışları da patladı. Herkesin dilinde, elinde Hercai var. Bindiğim otobüslerde birkaç kez, insanların benim hakkımda, Hercai hakkında konuştuklarına şahit oldum. İşin güzel yanı, çoğu beni yüz olarak tanımıyor ve ben onları seyredebiliyorum.

- Yazma yeteneğinizi nasılkeşfettiniz?
- Küçük yaştan beri yazmayı çok severim. İlkokula giderken muhakkak bir şeyler yazmak için ayrı defterlerim olurdu. Bir bakmışım günlük tutuyorum, bir bakmışım tanımadığım insanlara mektuplar yazıyorum. Yine de tüm bu süreç boyunca yazma yeteneğim olduğunu fark edememiştim. Ta ki üniversiteye hazırlanırken Hercai'yi yazmaya başlayana kadar

- Wattpad'de çok sevilenve daha sonra diziye, filmeuyarlanan hikayelerebaktığımızdadaha 'teenage'ağırlıklı içeriklerolduğunu görüyoruz. Fakat Hercaiaşiretlerin, konaklarınyer aldığı biröykü.
- Ciddi konulu hikâyeler her zaman beni daha çok çekmiştir. Bu demek değil ki genç kurgular ciddiyet barındırmaz. Ama 18 yaşından küçük bir karakteri konu alıp ona istediğinizi yazamazsınız, bu fazlaca tepki alır. Hercai'de Mardin'i tercih etme sebebim, oradaki insanların sıradan bir hayat yaşadığını vurgulamaktı. Dizinin aksine kitapta öyle aşiret olayları yok. Doğu denince insanların aklına ağa, aşiret, şiddet olayları geliyor. Bu doğru değil bence.

- Mardin bölgesi ve kültürünene kadar aşinasınız, ailebağlarınız var mı oralarda?
- Mardin ile herhangi bir bağım yok. Ama ülkemizin her karışında, her kültürden insanla bir arada yaşıyoruz. Doğulu arkadaşlarım çok oldu, anlattıkları yaşanmış hikâyeler ise her zaman ilgimi çekerdi. İlk hikâyemin Mardin'de geçmesi bu şekilde gelişti, özel bir sebebi yok.

- Hikayenizin dizi uyarlamasını,gördüğü ilgiyi nasıldeğerlendiriyorsunuz? Yazdığınızkarakterleri ekrandakanlı canlı izlemek sizin içinnasıl bir duygu?
- Hercai'nin ekranlarda ilgi görmesi beklediğim bir şeydi. Çünkü kurguya ve oyunculara güveniyordum. Yanılmadım, hatta çok daha fazlasını buldum. Kendi oluşturduğum karakterleri ekranda görmek ise tarifsiz bir duygu. Hercai bir zamanlar sadece benim zihnimde oynayan bir diziydi, şimdi ise tüm Türkiye seyrediyor.

- Senaryoya dahlinizvar mı?
- Dizi senaryosunun oluşturulmasında katkılarım oldu. Şu an yazılan bölüm senaryolarına karışmıyorum, senaristler en güzel şekilde yazıyor zaten.

- Dizi ile hayatınızda nelerdeğişti?
- Normal hayatım devam ediyor aslında. Ama diziyle birlikte hem ben hem de kitaplarım tanındı. İnsanlar sadece kitaplara ilgi gösterir diye düşünüyordum ama gördüm ki ben de seviliyorum. Popülerlik gelip geçici bir şey aslında, esas kalıcı olan yaptığımız işler, bıraktığımız eserler. Maddi anlamda da epey rahatladım. Hayallerimi gerçekleştirebilecek paraya sahibim. Dizi bana bu anlamda çok katkıda bulundu.

EN SEVDİĞİM YAZAR REŞAT NURİ

- Siz neleri okumaktan hoşlanırsınız?

- Reşat Nuri Güntekin favori yazarım. Çalıkuşu ise en sevdiğim romanı. Dostoyevski ve Franz Kafka da kitaplarını severek okuduğum yazarlardan. Günümüz yazarlarından Ahmet Ümit'in kitaplarını çok severim.

- Bir yandan üniversite eğitiminizi sürdürüyor bir yandan da galiba yeni kitaplar üzerine çalışıyorsunuz. Nasıl bir gelecek düşünüyorsunuz kendiniz için?
- Seneye mezun olacağım ve sonrasında tamamen kitaplara odaklı bir hayat süreceğim. Yeni projelerim var, aklımda güzel fikirler var. Hayat bana neler getirecek bilinmez ama şimdilik geleceğimin büyük bir kısmını yazarlık yaparak geçireceğim gibi görünüyor.

Hercai kitabının yazarı kim?

İçindekiler:

1. Hercai kitabının yazarı kim?
  2. Hercai Kitabı Özeti sonunda ne oluyor?
  3. Hercai kitabı ne zaman çıktı?
  4. Hercai kitap yazarı Sümeyye Koç kimdir?
  5. Hercai nasıl bitiyor?

Hercai kitabının yazarı kim?

Sümeyye Koç Hercai/Yazarları

Hercai Kitabı Özeti sonunda ne oluyor?

Sırtından bıçaklanan Miran' ın yanına hastaneye koşarak, onu affettiğini artık gözlerini açması için yalvardığını ve gerçekleri hasta yatağında Miran uyurken mırıldanması ile kitabın sonugelir.

Hercai kitabı ne zaman çıktı?

Nisan Hercai/İlk Yayınlanma Tarihi

Hercai kitap yazarı Sümeyye Koç kimdir?

Sümeyye Koç Hercai/Yazarları

Hercai nasıl bitiyor?

Hercaikitabının sonunda ise sırtından bıçaklanan Miran' ın yanına hastaneye koşarak, onu affettiğini artık gözlerini açması için yalvardığını ve gerçekleri hasta yatağında Miran uyurken mırıldanması ile kitabın sonu gelir. Hercaikitabından uyarlanan senaryoya göre; Reyyan dinalde ölmeyecektir.

KİTABIN ADI: HERCAİ

KİTABIN YAZARI: Sümeyye Koç

SAYFA SAYISI:

KİTABIN TÜRÜ: ROMAN

YAYIN EVİ VE BASIM YILI: EPSİLON Yayıncılık -
Reyyan bütün olanlardan sonra evine dönemeyeceğinden İstanbul'a gitmek zorunda kalır. Annesi aracılığı ile bu durum gerçekleşir. İstanbul'da akrabasının yanına yerleşir, maddi olarak her şey yolundadır ancak psikolojik olarak çökmüştür. Akrabası onu yeğeni olan Fırat ile tanıştırır. Fırat çok iyi biridir ve Reyyan'ı da çok sever ona karşı özel sevgi duyar. Bu esnada konaktakiler Reyyan'ı merak ederler. Ama annesi kimseye bişey söylemez. Azad ise Reyyan'ı gece gündüz demeden arayacaktır. Azad'ın ailesi ise bu kadar üzülmesine dayanamaz çocuklarının. Azad sevdası yüzünden perişan olmuştur. Reyyan'ı tek başına bulamayacağının farkına varan Azad gelecek haberi beklemekten başka çaresinin olmadığını düşünür. Reyyan ise büyük bir şok yaşar. Hamile olduğunu yakın bi zamanda anne olacağını öğrenir fakat bunu kimseye söyleyemez ancak ne kadar gizlemeye çalışsa da ortaya çıkar ve babasının Miran olduğunu kimseye söylememesi gerektiğini Fırat'a anlatır. Miran ise Reyyan'a yaptıklarından dolayı pişmanlık duyup her gün acı çekmektedir. Ancak babaannesi Miran'a doğruyu yaptığını söyleyerek sakinleştirmeye çalışır. Miran'ın aşık olduğunu artık babaannesi de anlamıştır. Bu arada Miran'ın amcası Miran'ın başı boş hallerinden iyice sıkılmıştır. Hem intikamda alınmış Miran'ın kovulması için bundan güzel zaman olamayacağını düşünür ve Miran'ı şirketten kovar. Zaten bir şeylerin pişmanlığı ve acısıyla yaşamaktayken bir yandan da amcasının yaptığı yanlış Miran'ı daha çok üzer ve Reyyan'ı bulmak için aramaya koyulur. Onu bulup özür dilemek ona pişmanlığını anlatmak ister. Reyyan ise akrabası ve Fırat ile güzel bir hayat yaşamaktadır. Ama kendisine yapılanı da asla unutmamıştır. Miran'a artık aşktan öte nefret duymaya başlamıştır ve onu asla affetmeyecektir. Miran sonunda Reyyan'ın yaşadığı yeri öğrenecektir. Karşılaştıklarında Miran'ın yorgunluğu ve pişmanlığı halinden belli olacak ve Reyyan'dan özür dileyecektir. Ancak Reyyan onu dinlemeden oradan uzaklaşacaktır. Miran aradan günler geçmiş olsa da Reyyan için mücadele etmeye devam edecektir. Reyyan ise her an çocuğunu düşünecek ve babasızlığın ne olduğunu bildiği için evladını babasız büyütmemeye karar verip Miran'a karşı nefreti yavaş yavaş bitirecektir. Karşılaştıklarında ise Miran'a affettiğini söyleyecektir. Beraber yaşamaları için Reyyan'ı ikna eden Miran sevinç içinde, kalabilecekleri bir ev bulup bir hayat yaşamaya başlayacaklar. Azad ise tam Reyyan'ı aramaktan vazgeçmeye yakınken Reyyan'ın annesi artık dayanamaz hale gelir ve Azad'a, Reyyan'ın nerede olduğunu söyler. Reyyan'la konuşmasını ve evine dönmesi gerektiğini söylemesini ister. Azad İstanbul'a gelir ve Miran ile Reyyan'ın birlikte yaşadıklarını öğrenince şok olur ve ona ailesinden haber getirdiğini ve konağa dönmesi gerektiğini söyler. Reyyan iki seçim arasında kalır. Bir yanda anne, baba ve kız kardeş diğer tarafta ise her ne kadar sevmese de çocuğunun babası. Seçimini çocuğunun babasıyla Miran'la İstanbul'da kalmaktan yana kullanır. Azad artık işin ciddiyetinin farkında ve Mardin'e dönerek Reyyan'ı unutmaktan başka da çaresi kalmamıştır. Miran ile Reyyan'ın bir de çocukları olur. Ancak Miran büyük bir şok yaşayıp babasının Reyyan'ın üvey babası olan Hazar Bey olduğunu öğrenir. Aslında bundan babaanne hep şüphelenmiştir. Miran'ın doğumundan sonra Babaannesi, annesini öldürtmüştür ancak Miran annesini tecavüz edilerek Şadoğlu tarafından öldürüldüğünü sanmaktaydı. Ama aslında Miran'ın annesi eşini yani Miran'ın babasını Şadoğulları'ndan Hazar Bey ile aldatmıştır. Bu yüzden Miran'ın annesini öldürtmüştür. Ancak bir yandan da intikam ateşine bürünmüştür ve Miran'ı büyütürken intikam hırsıyla büyütmek için annesini Şadoğulları'nın tecavüz ederek öldürdüğünü söyler. Ve gerçek hayatta olduğu gibi herkes yaptıklarının karşılığını alır. Reyyan ile Miran mutlu bir hayat sürer, acı ve keder artık onlardan uzaktadır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası