ekrem imamoglu trt / İmamoğlu'na "terör" sorusu soran ismin arşivi sosyal medyanın gündeminde - Güncel - ODATV

Ekrem Imamoglu Trt

ekrem imamoglu trt

Murat Yetkin'den İmamoğlu'nun TRT Haber yayınıyla ilgili önemli açıklamalar

Yetkin, “Erdoğan’ın bu yayın sonrası İmamoğlu’nun TRT ekranlarına çıkmasına izin veren ekibine çıkıştığını duyarsak şaşırmayalım” dediği program hakkında, “İmamoğlu’nun TRT performansının, kendisini sorgulayan gazetecilerin de sayesinde şimdiye dek yaptığı bütün TV yayınlarından daha etkili olduğu söylenebilir” yorumunu yaptı.

Yetkin’in yetkinreport.com sitesinde yayınlanan yazısından bir bölüm şöyle:

Erdoğan’ın bu yayın sonrası İmamoğlu’nun TRT ekranlarına çıkmasına izin veren ekibine çıkıştığını duyarsak şaşırmayalım.

Çünkü birincisi, CHP ve İyi Parti’nin ortak İstanbul adayı İmamoğlu, ilk defa Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Parti yetkililerinin gözleri gibi muhalefet etkisinden sakındığı geniş bir izleyici kitlesine doğrudan hitap etme imkânı buldu. Evet, İmamoğlu örneğin aTV ve TRT ekranlarında ilk defa 16 Haziran akşamı ortak yayında görülmüştü ama Binali Yıldırım ile birlikte. O da aslında yayının katı kuralları nedeniyle bir tartışma sayılmazdı. Başka dünyalara çok açık olmayan müzmin TRT izleyicisi ilk defa AK Parti çizgisinde olarak bilinen iki gazetecinin yaylım ateşini güler yüzle savuşturup tersine çeviren bir kişiyle karşılaştı. İki örnek vereyim. İmamoğlu’nun “Beni niye hiç çıkarmadınız TRT’ye?” sorusu üzerine Fatih Er’in “Başvuruyla çıkarıyoruz” yanıtı tam bir fiyaskoydu. TRT’de düzenli tartışma programı yapmış bir gazeteci olarak her konuğumuzu kendi başvurumuzla aldığımızı söyleyebilirim; zaten kimseyi de inandırmadı bu açıklama. Şebnem Bursalı’nın HDP’nin hapisteki eski eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisine verdiği sosyal medya desteğini sorgulamasına, HDP’ye oy verenlerin “teröristlikle” suçlanmasını gazeteci olarak neden sorgulamadığı yanıtını vermesi HDP dışındaki Kürt seçmeni de memnun etmiş olabilir. Bursalı’nın PKK’lı Bese Hozat’ın da kendisini takdirini sorması üzerine, bir teröristin Bursalı’yı takdir etmiş olsa ne yapabileceği karşı sorusu üzerine konunun kapanması da ilginçti; sanırım soru devam etseydi, zamanında Fethullah Gülen’i ziyaret edip hatıra fotoğrafı çektiren gazeteciler konusunu dahi açabilirdi İmamoğlu.

İkincisi, hükümet kanadının elinde, dün itibarıyla İmamoğlu’nun seçmen kitlesini kendisine oy vermekten caydıracak, ya da Yıldırım’a oy vermeye hâlâ tam ikna olmamış AK Partili ve MHP’lileri, belki Saadetçileri “tabii ya, oylar Yıldırım’a” dedirtecek bir skandal dosya olmadığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 16 Haziran yayının moderatörü İsmali Küçükkaya’nın önceden İmamoğlu ile görüştüğünün haberinin ortaya çıkacağını önceden söylemesi herhalde medya-siyaset ilişkilerinde yeni bir dip noktaydı ama pek tuttuğu söylenemez. Bu tür yayınlarda moderatörün genellikle basın danışmanlarıyla ön görüşme yapması adettendir. Bu da soru vermek, soru almak için değil, yayında kimseyi istemeden zor durumda bırakmamak kaygısıyla belli kuralların üzerinden geçmek için yapılır. Yıllarca TV programları yapmış bir gazeteci olarak bunu söyleyebilirim; işin içinde Küçükkaya’ya, ya da İmamoğlu’na, ya da Yıldırım’a yönelik bir tuzaklama varsa, bilemem, nasıl olsa ortaya çıkar. Sosyal medyada konu, Erdoğan’ın nasıl olup da bir gün sonrasının haberini önceden verdiği üzerinde yorumlandı. Doğru tahmini Nevşin Mengü yaptı; The Marmara Otelinin müşteri mahremiyetini ihlal edecek şekilde kendiliğinden basına bu görüntüleri verdiğine inanmak istemediğim için Mengü’nün tahminine katılıyorum. Bence de Küçükkaya’nın polisiye yöntemlerle takip edilmesi temelinde oluşmuş gibi görünen bu bilgi, Cumhurbaşkanlığı ya da İçişleri Bakanlığı bünyesinden birileri tarafından belli haber merkezlerine sızdırılmış olabilir. Ama özeti şu: İmamoğlu’nun TRT’de “benden sorumlu bakanlar var” diye ima etmesine karşın, henüz AK Parti cenahı elinde İmamoğlu hakkında seçmen davranışını etkileyecek bir “şok, şok” dosya bulunmuyor.

Burada ilginç bir nokta var: TRT yönetiminin İmamoğlu’nun karşısına çıkardığı sorguculardan Şebnem Bursalı aTV Ankara Temsilcisi ve Sabah köşe yazarı. Fatih Er ise halen TRT World’de ama kısa süre öncesine dek o da aTV yetkilisiydi. Haberciliğe Kanal 7’de başlamış, TRT Kudüs muhabiri olarak çalışmış, sonra yine aTV’de haber editörü ve programcı olarak çalışmış bir gazeteci. Yani aslında her ikisi de Serhat Albayrak’ın yönetimindeki Turkuvaz grubu kökenli. İmamoğlu’nun NTV yayınında konuk gazeteci olarak Sabah Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu davet edilmişti. Turkuvaz grubu yetkililerini yayına almak, belki de bir garanti olarak görülüyor.

Konumuza dönersek, bugüne dek Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın şanslarını eşit gördüm. En son Bekir Ağırdır KONDA bulgularına göre, İmamoğlu’nun 2-3 puan öne geçtiğini söylediğinde, emin olamadığımı, çünkü İmamoğlu’nun 31 Mart’ta oy doygunluğuna çok yaklaştığını oysa 31 Mart’ta AK Parti-MHP ittifakının bütün potansiyeli sandığa taşıyamadığını, şimdi Belediye elden çıkarsa hangi maddi ve siyasi faydalardan olacaklarını hatırlatarak bu kitleyi sandığa taşıyabileceği tahlilini paylaşmıştım.

Bu tahlilin önemli bir dayanağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini (ve Kürt seçmen hesabıyla MHP lideri Devlet Bahçeli’yi) geride tutarak yarışın İmamoğlu ve Yıldırım arasında geçmesine izin verdiği izlenimiydi. Bu nedenle her taraf Yıldırım afişleriyle donatılmıştı. Oysa artık son haftaya girerken eline geçen raporlardan mıdır bilinmez, yeniden (17 Haziran’daki Kadim Dostlar programında) İmamoğlu karşısına kendisini koydu. Bir anlamda “Kazanırsam ben, kaybederse İmamoğlu” demiş oldu. Oysa bu bir anlamda “Ben sahaya inmezsem, Binali Yıldırım kaybedecek” endişesini de açığa vurdu.

İmamoğlu’nun TRT yayını bu tablonun tuzu, biberi oldu. TRT yayını bu nedenle İmamoğlu açısından 23 Haziran öncesi yeni bir dönüm noktası sayılabilir.

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘TRT Spor’a sert tepki!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, TRT Spor spikerinin kendisi ile aynı soyadı taşıyan oyuncunun adını okumadan geçmesine tepki gösterdi. Trajikomik diyen İmamoğlu “Her gün bir yaşımıza daha giriyoruz ama gülüp geçiyorum” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu memleketi Trabzon'a gitti. Ziyaretleri öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sosyal medyada gündem olan Türkiye ile Sırbistan arasındaki kadınlar hentbol maçında TRT Spor spikerinin soyadı “İmamoğlu” olan oyuncunun soyadını duraksayıp okumadan geçmesi soruldu.

İmamoğlu şu yanıtı verdi:

* Bir akrabam mesaj attı ‘böyle bir şey olur mu kanım dondu' diye. Ben de mesaj attım ‘niye kanın donuyor, kahkaha ile gülebilirsin' dedim. Trajikomik bir durum. Diyemedi ya, vallahi diyemedi adam. Gülünecek bir durum. Adam ne diyeceğini de şaşırdı.

* Başka bir isim söyledi orada, yedek kaleciyi mi söyledi? Onun yerine bu da var gibi bir şeyler söyledi, saçmaladı. Sonra sıradan devam etti.

*Yaşıyoruz böyle şeyleri. Trajikomik işler. Her gün bir yaşımıza daha giriyoruz ama gülüp geçiyorum.

* Benim Trabzon Lisesi'nde bir arkadaşım vardı. Beraber oturduk 2-2.5 yıl. Çok yaramazlık yapardık arkada otururduk.

* Ses gürültü çıkınca da hoca bağırırdı ‘arkadakiler' diye. Biz en arkadaydık ve ikimiz döner duvara bakardık, kime diyor diye…

İlgili Haberler

İmamoğlu'na "terör" sorusu soran ismin arşivi sosyal medyanın gündeminde

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, TRT Haber'de canlı yayında, gazeteciler Fatih Er ve Şebnem Bursalı’nın sorularını yanıtladı.

Programdaki bir an ise, sosyal medyada gündem oldu.

İmamoğlu'na, HDP eski eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 23 Haziran seçimlerine dair sözleri sorulurken, İmamoğlu ise, "Demirtaş'ın açıklamalarını okudum, içeriği çok güzel. Kardeşlikten, barıştan, huzurdan bahsediyor. Açıklamalarının sonunda verdiği destek de güzel. Kimin için veriyor? HDP'liler için. Esas önemli olan ne biliyor musunuz? HDP'li seçmenlere 'terörist dendi, sorguladınız mı bunu? Saadet Partililere hain dendi, Millet İttifakı'na oy verenlere zillet dendi. Hiç sorguladınız mı bunu" diye bir cevap verdi.

Bu sırada Şebnem Bursalı ise, İmamoğlu'na, "Gerçek teröristler var. Duran Kalkan ile Bese Hozat, onların da kendi ağızlarından, Kandil’deki bunlar, terör örgütünün sözde yöneticileri ve kaçak, bunlar gerçek teröristler. Bunlar da sizin lehinize açıklama yaptı. Mesela tamam, HDP’lilere yönelik bu yakıştırma tamamdır, ama bunlar gerçek terörist" diye belirtti.

İmamoğlu'nun Bursalı'ya yanıtı, “Mesela bir terör örgütü, mesela FETÖ sizinle ilgili övücü bir şey söylese ne düşünürsünüz? Değer verir misiniz o laflara?” şeklinde oldu.

SOSYAL MEDYA O FOTOĞRAFLARI HATIRLATTI

İmamoğlu'nun yanıtından sonra sosyal medya, Şebnem Bursalı'nın terör örgütü lideri Fethullah Gülen'i Pensilvanya'da ziyaret ettiği fotoğrafı konuşmaya başladı.

Öte yandan, yine Bursalı'nın, sosyal medya hesabından 2013 yılında Türkçe Olimpiyatları'na gittiği ve “Sevgili Aylin Süphandağlı ve Fikret Uygun ile Türkçe Olimpiyatları açılış töreninde” şeklindeki mesajı da yeniden gündeme getirildi.

Böylece, İmamoğlu'nu Demirtaş üzerinden vurmaya kalkan Bursalı'yı, sosyal medya kullanıcıları FETÖ ile vurmuş oldu.

İşte o fotoğraflar:

Odatv.com

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası