et suyuyla mercimek çorbası nasıl yapılır / Et Sulu Mercimek Çorbası - Nefis Yemek Tarifleri

Et Suyuyla Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır

et suyuyla mercimek çorbası nasıl yapılır

KEMİK SUYUNA ZERDEÇALLI MERCİMEK ÇORBASI NASIL YAPILIR?

Malum havalar soğumaya başladı, şifa deposu çorbalar sofralarda yerini almaya başladı. Türk mutfağının klasiklerinden #mercimekçorbasıpişmeyen ev yoktur 😁herkes kendi damak zevkine göre pişirir yer. Ben kendi mutfağımda bir kaç çeşidini yapıyorum bu da onlardan biri. Genel olarak patates eklemiyorum çünkü nişastasından dolayı çorbayı ekstra katılaştırıyor. Çoğu zaman havuç da eklemem ama bugün içimden eklemek geldi 😁Çok basit bir çorba gibi görülse de bence çok ince püf noktaları var. Mesela mercimeği çok iyi yıkayıp nişastasından arındırmalısınız. Kemik ya da tavuk suyu lezzetine lezzet katar. Sarımsak çok yakışır. Salça ekleyenler var ama ben tercih etmiyorum. Bir de düdüklü yerine normal tencerede pişen mercimek çorbası bence çok daha güzel oluyor. Her şeyi ölçülü yaptığım gibi bu çorbayı da ölçülü yapıyorum 🤗Mercimeği ölçtüğüm kap ile 1 ölçü mercimeğe 5 ölçü su ekliyorum tam oluyor. Tabi patates eklenmemesi şartı ile 😊Vakit varsa süzgeçten geçirmek en doğrusu. Acele zamanlarda blenderda iş görüyor 👍🏼Bir de bu çorbaya bence tereyağı olmazsa olmazlardan.
Sizin mercimek çorba tarifinizi benimle paylaşmak isterseniz seve seve okurum 🤗Belki bir gün sizin tarifinizi pişirip sizi de etiketlerim 🤗🤗🤗

#çorba#çorbatarifleri

kemik suyuna mercimek çorbası

Kemik Suyuna Mercimek Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır
Malzemeleri:
1 Su Bardağı Kırmızı Mercimek
1 Adet Soğan
5 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Yemek Kaşığı Un
1 Tatlı Kaşığı Tuz
6 Su Bardağı Kaynar Kemik Suyu

Ön Söz:
Kemik suyuna mercimek çorbası farklı bir lezzettir. En güzel mercimek çorbası, et suyu veya kemik suyu kullanılarak yapılan çorbadır. Lokanta ve benzeri yerler, mercimek çorbasını tarifimde olduğu gibi yaparlar. Ticari yerler kemik suyu çıkarmak için, genelde dana kemiği veya sığır kemiği kullanırlar. Kuzu, koyun ve koç gibi küçükbaş hayvanların kemik veya etlerinden elde edilen suyu (kokusu yüzünden) tercih etmezler.

Ön Hazırlık:
Mercimek yıkanacak ve süzülecek. Soğan yemeklik doğranacak. Kemik suyu buradan tarifine uygun olarak hazırlanacak.

Maharetini Göster:
Tencereye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine sıra ile soğan, un ilave edilecek ve orta ısıda kavrulacak. Ardından kırmızı mercimek, 6 su bardağı kaynar kemik suyu ilave edilecek ve karıştırılacak. Ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, kapağı aralıklı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. Tam 15 dakika bitiminde mercimek çorbası blendırdan geçirilecek. Ardından bir taşım kaynatılacak ve tuz’u karar hale getirilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com

Et Suyu Tadında Mercimek Çorbası

İlk olarak mercimeklerinizi yıkayıp düdüklü tencerenize koyun.

1 adet patates ve 1 adet soğanı iri iri doğrayıp tuz ve suyunuzu ilave edin.

15 dk. pişirin. Daha sonra blender yardımıyla ezin.

Ayrı bir tencerede tereyağını eritip unu ilave edin ve iyice kavurun.

Daha sonra salçasını koyun karıştırıp çorba suyundan azar azar ilave edin, birden dökmeyin ki topaklanma olmasın.

Baharatlarını dökün tuzunu kontrol edin ve sonra kaynamaya bırakın.

15 dk.da servise hazır hale geliyor afiyet olsun.

RESİMLİ ANLATIM :

Et Suyu Tadında Mercimek Çorbasıin it

Bizim Mutfak Kemik Suyuna Mercimek Çorbası

Bu ürün için 5 üzerinden puanın nedir? (1: Çok Kötü, 5: Çok İyi)

Bu ürünü genel olarak nasıl değerlendirirsin?
Ürünün ambalajini çok beğendim. Rengi, dokusu gerçekten harika. Paketin üzerindeki açıklamalar son derece yalın. Hazır corbalari tercih etmiyorum. Açıkçası bu ürünü daha önce duymuştum ama hazır çorba olduğunu düşünmüş, o nedenle ilgilenmemistim. Katkı maddesi içermemesi ve bakliyat karışımı olması hoşuma gitti. Çorbayı birebir tarife göre yaptım. 1 kaşık salça bana fazla geldi, bir dahaki sefere daha az kullanacağım. Baharat karışımı biraz daha baskın olabilir, örneğin biraz daha naneli olabileceğini düşünüyorum.Corbayi lezzetli buldum, kesinlikle çok doyurucu.herkese tavsiye ederim

Bu ürün Denebunu üzerinden Denebunu kullanıcısı tarafından alınmış ve Denebunu kullanıcısı tarafından değerlendirilmiştir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası