söğüt seramik fabrikaları / Bilecik'e milyon dolarlık yatırımla seramik fabrikası kurulacak

Söğüt Seramik Fabrikaları

söğüt seramik fabrikaları

S&#;ğ&#;t'te seramik &#;retim tesisi satış ihalesi

Kayhan Mahallesi, Türbe Civarı mevkiinde bulunan bin metrekare alanda kurulu fabrika Söğüt-Bozüyük yoluna cephelidir. İmar durumuna göre sanayi tesisi alanıdır. parsel sayılı ,69 metrekare yüz ölçümüne sahip bahçeli kargir seramik fabrikası, yemekhane, idari bina, ambar binası vasfındaki taşınmaz ile bu taşınmazla birlikte arsa vasıflı diğer parseller ile birlikte toplam ,69 metrekare alan üzerine inşa edilmiş seramik üretim tesisidir.

Haberin Devamı

Satışa konu fabrika binalarının bulunduğu taşınmazlar Söğüt ilçe merkezine, çarşı meydanına, hükümet binasına kuş uçumu metre mesafededir. İlçe seramik hammaddeleri ve imalatı üzerine sanayisi gelişmiş bölgede olup; bölgede seramik imalatı yapan fabrikalar mevcuttur.

Fabrikanın ilk satış ihalesi 29 Temmuz tarihinde Söğüt Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilecek.

Detaylar için tıklayınız

Söğüt’te seramik üretim tesisi satış ihalesi düzenlenecek

Bilecik'in Söğüt ilçesindeki seramik üretim fabrikası, eklentileri ve ekipmanları açık artırma ile satılacak.

Yayınlanma:

Söğüt’te seramik üretim tesisi satış ihalesi düzenlenecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı seafoodplus.info internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Kayhan Mahallesi, Türbe Civarı mevkiinde bulunan bin metrekare alanda kurulu fabrika Söğüt-Bozüyük yoluna cephelidir. İmar durumuna göre sanayi tesisi alanıdır. parsel sayılı ,69 metrekare yüz ölçümüne sahip bahçeli kargir seramik fabrikası, yemekhane, idari bina, ambar binası vasfındaki taşınmaz ile bu taşınmazla birlikte arsa vasıflı diğer parseller ile birlikte toplam ,69 metrekare alan üzerine inşa edilmiş seramik üretim tesisidir.

Satışa konu fabrika binalarının bulunduğu taşınmazlar Söğüt ilçe merkezine, çarşı meydanına, hükümet binasına kuş uçumu metre mesafededir. İlçe seramik hammaddeleri ve imalatı üzerine sanayisi gelişmiş bölgede olup; bölgede seramik imalatı yapan fabrikalar mevcuttur.

Fabrikanın ilk satış ihalesi 29 Temmuz tarihinde Söğüt Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilecek.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…

BilecikHükümetinternetSanayi

Ara verdikleri üretime çalışanı ile yeniden başladılar Söğüt'teki seramik fabrikası şimdi istihdama katkı ve ihracat payını arttırmayı hedefliyor Fabrikanın Seramik Grup Başkanı Şerafettin Aşık ; "Dış etkenler neticesinde yaşanan ekonomik daralma sebebi ile ara verdiğimiz üretime yeniden başladık"

Bilecik'in Söğüt ilçesinde faaliyet gösteren bir seramik fabrikası, 2 aylık üretimi durdurma kararının ardından çalışanı ile tekrar üretime başladı. Çalışanların tüm alacaklarının ödendiği fabrikada şimdiki hedefin yeni iş istihdamı sağlamak, ihracat payını arttırmak olduğu belirtildi.
Söğüt’te yıllardır hizmet veren bir seramik fabrikası, yüzde 5'lik ihracat payını 5 yıl içerisinde yüzde 50 seviyesine çıkarmayı hedefliyorlar. İki aylık üretimi durdurma kararının bugün itibariyle çalışanı ile tekrar üretime başladıklarını anlatan Fabrikanın Seramik Grup Başkanı Şerafettin Aşık, "Madencilik ve seramik sektörlerinde istihdam sağlayan, üretim kapasitesi ve teknoloji olan ülkemizin önemli kuruluşlarından biriyiz. Ülkemizin geleceğine duyduğumuz güvenle katma değer sağlamaya devam etmekteyiz. İnşaat sektöründe yaşanan durağanlığa rağmen tüketici beklentilerinin ötesinde özgün tasarımlar, yeni ebat ürünleri ile pazar payını genişletmekteyiz. Ayrıca, uluslararası pazarlarda çok daha etkin yer almak için adımlar atılmakta, toplam üretim içerisinde yüzde 5 olan ihracat payımızı 5 yıl içerisinde yüzde 50 seviyesine çıkarmak hedeflenmekteyiz. Bu hedef doğrultusunda uluslararası fuarlarda yeni ürünleri tüketicinin beğenisine sunmaktayız" dedi.
"Dış etkenler neticesinde faaliyetlerimize ara verme kararı almıştık"
Aşık, dış etkenler neticesinde yılı son çeyreğinde ülkede yaşanan ekonomik daralma sonucunda dövizde yaşanan kur dalgalanması sebebiyle üretime ara verdiklerini söyledi. Yaklaşık 2 ay süren bu daralmanın ardından tekrar faaliyete geçtiklerini anlatan Aşık, sözlerine şöyle devam etti;
"Tekrar üretime geçmemizde devlet büyüklerimizin özellikle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ve AK Parti Bilecik Milletvekilimiz Selim Yağcı’nın çok büyük destekleri olmuştur. Milletvekilimizin gayretleri sayesinde doğalgaz ve elektrik dağıtım firmaları ile anlaşmalar yapılmış ve üretimin devamlılığı sağlanmıştır. Söğüt fabrikamız 17 Ekim tarihinde günlük 20 bin metrekare kapasite ve personelimizle açılmış olup, şuan itibariyle günlük 50 bin metre kare kapasiteye ulaşmıştır. Çalışan personel sayımız ise ’ü bulmuştur. Kapalı dönemdeki işçi ücretlerinin büyük kısmı ödenmiş olup, kalan 1 aylık işçi alacağı 29 Mart tarihinde ödenerek çalışanlarımızın memnuniyeti sağlanacaktır. Yaşadığımız bu süreci geride bırakmamız da çok büyük emeği bulunanlara müteşekkiriz. Bu çerçevede amacımız yılında Bilecik Valiliği’nce verilen ‘Yılın En Fazla İstihdam Sağlayan Firması’ unvanını önümüzdeki yıllarda da devam ettirerek, hükümetimizin istihdam politikalarına katkıda bulunacağız. Gayemiz Osmanlı'nın yeşerdiği bu topraklarda geçmişten aldığımız ticari tecrübe ve yönetim kadromuz ile ülkemizin doğal kaynaklarını en verimli şekilde işleyerek ekonomimize kazandırmak ve bölge istihdamını arttırmaktır."

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde seafoodplus.info editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir