patila hamuru nasıl yapılır / Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ) - Nefis Yemek Tarifleri

Patila Hamuru Nasıl Yapılır

patila hamuru nasıl yapılır

Patila (Elazığ)

Fotoğraflı Yemek Tarifleri

Ana Sayfa
Video Yemek Tarifleri
Yemek Galerileri
Ana Yemek Tarifleri
Tatlı Tuzlu İkram Tarifleri
Yöresel Yemek Tarifleri
Marmara Yemekleri
Ege Yemekleri
Akdeniz Yemekleri
İç Anadolu Yemekleri
Karadeniz Yemekleri
Doğu Anadolu Yemekleri
Ağrı Yemekleri
Ardahan Yemekleri
Bingöl Yemekleri
Bitlis Yemekleri
Elazığ Yemekleri
Erzincan Yemekleri
Erzurum Yemekleri
Hakkari Yemekleri
Iğdır Yemekleri
Kars Yemekleri
Malatya Yemekleri
Muş Yemekleri
Tunceli Yemekleri
Van Yemekleri
Güneydoğu Anadolu Yemekleri
Geleneksel Yemek Tarifleri
Etnik Yemek Tarifleri
Dünya Mutfaklarından Yemek Tarifleri
Diyet Yemek Tarifleri
Markalardan Yemek Tarifleri
Ustalardan Yemek Tarifleri
Bebek Yemek Tarifleri
Vejetaryen Yemek Tarifleri
Osmanlı Yemek Tarifleri
Kamp Yemek Tarifleri
Sebze Yemek Tarifleri
Meyve Tarifleri
Kırmızı Et Yemek Tarifleri
Av ve Kümes Etleri Tarifleri
Balık ve Deniz Ürünleri Yemek Tarifleri
Sakatat Yemek Tarifleri
Çerez Tarifleri
Tahıl Yemek Tarifleri
Diğer Malzemelerden Yemek Tarifleri
Pişirme Yöntemlerine Göre Yemek Tarifleri
Tatlarına Göre Yemek Tarifleri
Kolay Yemek Tarifleri
En Yeni Yemek Tarifleri
Malzemeye Göre Arama
Genel Konular
Mütevazı Lezzetler®

Üye Girişi
Üye Ol

Patila (Elazığ)

1 paket hamur kabartma tozu
1 çay kaşığı tuz
6 su bardağı un
İçi için:
3 dilim köy peyniri
1 demet maydanoz
Üzeri için:
Tereyağı

Unu hamur yoğurma kabımıza alalım. Ortasını havuz şeklinde açıp hamur kabartma tozunu tuzu ekleyip suyu katıp yoğuruyoruz. Hamurumuzu beş altı dakika dinlendiriyoruz. Peynirimizi rendeleyip, doğradığımız maydanozlar ile buluşturuyoruz. Hamurumuzdan küçük parçalar alıp tezgahın üstünde açıyoruz. Yuvarlak olarak açtığımız hamurun bir tarafına peynirli maydanozlu harcı koyup ay şeklinde kapatıyoruz. Teflon tavada teker teker pişiriyoruz. Sıcakken her yerine tereyağı sürüyoruz.

funduszeue.info sitesinde bulunan 1, Bölümdeki, Yemek Tarifine
6,,, defa bakıldı.
Patila (Elazığ) tarifi, Doğu Anadolu Yemekleri bölümüne ait bir tariftir.
Patila (Elazığ) tarifi, defa yorumlandı, indirildi ve yazdırıldı.

Patile Tarifi

Yöresel Yemek Tarifleri

Patile Tarifi

Recipe by reformistCourse: Cuisine: Difficulty:

malzemeler

• Hamuru için: 4 kase un

• 4 kase su(2 kasesi ılık olmalı)

• 1 tatlı kaşığı yaş maya

• 1 tatlı kaşığı tuz

• İç harcı için: kalıp beyaz peynir(tercihen Elazığ peyniri)

• Bir miktar maydanoz

• Yağlamak için: 3 yemek kaşığı tereyağı

• 2 yemek kaşığı margarin

yapılışı

• İç harcı için; bir kaseye peyniri rendeleyip, ince kıyılmış maydanozu ekleyelim. Peynir tuzlu ise rendeledikten sonra süzgeçte suya tutup, tuzunu arındıralım.
  • Hamur için; 4 kase unu kaba alalım ve ortasını havuz gibi açalım. 4 kase suyun 2 kasesi ılık olacak şekilde havuzun ortasına döküp, ardından mayayı ve tuzu ilave edelim.
  • Mayayı eritip, un ile birlikte yoğuralım ve gerekirse un ilavesi yapalım. Kulak memesi kıvamında bir hamur yoğurduktan sonra, 30 dakika kadar dinlendirelim.
  • Dinlenen hamurdan mandalina büyüklüğünde bezelere kopartalım ve açmaya başlayalım. İstediğiniz büyüklüğe getirip, iç harcımızı koyalım. İster kare şeklinde, ister D şeklinde kapatalım.
  • Bir yandan da patileleri yağlamak için tereyağı ve margarini eritelim. Patileleri tek tek yanmaz tava da arkalı önlü olarak pişirelim. Her pişen patileye eritilmiş yağı sürelim ve üst üste koyalım. Patileler servise hazırdır.
  • Afiyet olsun!

Görsel için funduszeue.info’a teşekkür ederiz.

Merve Özışın

yılı, Ankara doğumluyum. Kozmopolit bir şehirde yaşadığım için birçok farklı mutfağa ait lezzetleri tatma fırsatım oldu. Bundan dolayı bende kendi tariflerimi geliştirmeye başladım. Daha çok kendimi farklı kek tarifleri konusunda geliştirme fırsatım oldu. Artık benzersiz kek tarifleri ile sizlerleyim.

Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ)

Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ)
  • Kişilik
  • 30dk Hazırlık, Pişirme yok

funduszeue.info

Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ) Tarifi İçin Malzemeler

Hamuru için;

• 4 kase un
  • 4 kase su
  • 1 tatlı kaşığı yaş maya
  • 1 tatlı kaşığı tuz

Kıymalı harcı için;

• Yarim kilo kıyma
  • 4 soğan
  • 1 tatlı kaşığı karabiber
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • Biraz tuz
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • yemek kaşığı sıvı yağ
  • Bir tutam maydanoz

Peynirli harç için;

• kalıp beyaz peynir (ben Elazığ peyniri kullandım)
  • Biraz maydanoz

Yağlamak için;

• 3 yemek kaşığı tereyağı
  • 2 yemek kaşığı margarin

Ben de Yaptım

Elazığın meşhur patilasını sizinle paylaşmak istedim:)

1. Gelelim tarife önce kıymalı harcımızı yapalım. Soğanları robotta çekelim. Tencereye yağ koyup soğanı kavuralım.
  2. Kavrulduktan sonra kıymamızı da ekleyip kavuralım.
  3. Kıyma piştikten sonra baharatları ekleyip altını kapatalım ve doğradığımız maydanozu ekleyelim.
  4. Gelelim peynirli harcımıza, peyniri rendeleyip maydanozu ekleyelim. Peynir tuzluysa rendeledikten sonra süzgeçte suya tutup tuzunu atalım. peynirli ve kıymalı harçlar hazır.
  5. Hamurumuz için 4 kase unu kaba alalım, ortasını havuz yapalım. 4 kase suyun 2 kasesi ılık olsun. Ortasına döküp maya ve tuzu koyalım.
  6. Mayayı eritip unla yoğuralım gerekirse un ilave edelim, kulak memesi kıvamında hamur elde edelim ve yarım saat dinlendirelim.
  7. Dinlendikten sonra hamuru mandalina büyüklüğünde bezelere ayıralım ve açmaya başlayalım.
  8. İstediğiniz kadar büyültüp bir tarafına harcımızı koyalım ve D şeklinde kapatalım. Resimde gösterdiğim gibi olacak, bir yandan da patilalarımızı yağlamak için tereyağı ve margarini eritelim.
  9. Patilalari tek tek yanmaz tava da arkalı önlü pişirelim. Her pişen patilaya eritilmiş yağı sürelim, üst üste koyalım. Ben önce kıymalı sonra peynirli patilalari pişirdim hepsi piştikten sonra patılalarımız hazır, afiyet olsun. Çok beğeneceğiniz nefis bir tarif:)

Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ) 1
Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ) 3
Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ) 2

Elazığ yöresinden patila yapımı püf noktaları

• Hamuru yoğururken el yakmayacak ılıklıkta su kullanırsanız hamur çok daha hızlı mayalanacaktır.
  • Peynirli patilanın yapımında lor peyniri, kaşar, tulum veya yağsız inek peyniri kullanabilirsiniz.

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Kıymalı Ve Peynirli Patila (Elazığ) tarihinde yayınlandı.

Bu sayfa tarihinde güncellendi.

Hamur İşi Tarifleri

Ben de Yaptım
Bunlar da İlginizi Çekebilir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası