aybüke kaptan / Kaptan Aybike'den işadamına şantaj

Aybüke Kaptan

aybüke kaptan

Kaptan Aybike'den işadamına şantaj

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Akpınar, dilekçesinde şöyle dedi: “KKTC’de yaşamaktan sıkılan Aybike, İstanbul’a taşınınca boş olan evimde konakladı. ’ten beri beni ekonomik olarak sömürdü. Sürekli para istedi. Para alamayınca kredi kartlarımı izinsiz kullandı. Dahada da ileri giderek oturması için müsaade ettiğim evi kendisine verip otomobil almamı istedi. Evliliğimin olumsuz etkileneceği ve itibar kaybına uğrayacağım korkusuyla çoğunluk hissesine sahip olduğum şirketi ’de Yanar’a devrettim.”

Psikolojim bozuldu

Türkiye’nin en genç kadın kaptanı olarak bilinen Yanar hakkında ‘tehdit’, ‘şantaj’, ‘yağma’ ve ‘hakaret’ suçlarından 7 ayrı soruşturma açıldığını belirten Akpınar, dilekçesinde “Mahkemeden 5 kez korunma kararı aldırdım. Bunlar da Aybike’yi durdurmaya yetmedi. Tüm bu süreç beni son derece yıpratmış ve psikolojimi bozmuştur” dedi. Akpınar, tüm bu nedenlerle bin lira maddi, bin lira da manevi tazminat talep etti.

Kaynak: Akşam

Okyanus sultanı bir T&#;rk kızı

Küçük yaşta okuduğu Jules Verne'in 'Denizler Altında 20 bin Fersah' kitabının kahramanı Kaptan Nemo'ya özenerek ''Ben gemi kaptanı olacağım'' diyen Aybike Yanar, bu hayaline 20 yaşında kavuştu.
27 yaşına kadar her yılın ayını okyanuslarda geçiren ve Ekvator'u 10 kez geçen Aybike Yanar, lüks yatlardan dev konteyner gemilerine kadar onlarca farklı deniz taşıtını kullanarak Türkiye'nin ilk kadın kaptanlarından olmayı başardı.

9 ay boyunca hiç karaya adım atmadan okyanuslarda gemileri yürüten Aybike Kaptan, mesleğin kadınlar için zorluklarını da bizzat yaşadı. Erkeklerin gözünde, denizde kadın kimliği taşımanın zor olduğunu belirten okyanus sultanı, ''Erkek kaptanların denizde kadın kaptanlara karşı tepkisi yer yer zıt olabiliyor, bize ön yargıyla bakabiliyorlar ve güçsüz kollarımızla o devasa gemileri yürütemeyeceğimizi düşünüyorlar.

Tıpkı trafikteki kadın şoförlere olan ön yargı gibi. Fakat, benim erkek kaptanlara ders verdiğim, iş öğrettiğim çok oldu'' dedi.

''En usta erkek kaptandan daha iyi gemi yanaştırırım'' diyen Aybike Yanar, mesleğe başlamasının hemen ardından Atatürk'ün yatı Savarona'da çalıştı. Atatürk'ün yatı Savarona'da çalışmak da meslek ideallerinin içinde olan başarılı ve güzel kaptan, mesleği hakkıyla yapmanın çok zor olduğunu belirtti.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası