kore gazisi bursu / samsung'un kore gazisi torunlarına burs vermesi - ekşi sözlük

Kore Gazisi Bursu

kore gazisi bursu

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği, 5 Ekim tarihinde, Kore Gazi Torunlarına Burs Belgesi Teslim Töreni’ni Ankara’da gerçekleştirdi. Geçtiğimiz 25 Haziran Kore Savaşı Anma etkinliğinden sonra, bu sene Türkiye genelindeki Kore Gazi Torunlarına eğitim yardımı verilen projeler kapsamında düzenlenen ikinci törendir.

Bu törende Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Nurettin Hakan Büyükçulha, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Ankara Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Ertan Gökmen, Kore Gazisi Yaşar Eker, Kore Gazi torunları ve aileleri olmak üzere toplam yaklaşık 60 kişi katılım gerçekleştirdi.

Büyükelçi Won Ik LEE yaptığı konuşmada, Kore Gazilerine teşekkürlerini ve minnettarlığını belirterek “Eğitim yardımı alan Kore Gazi Torunlarının ileride Kore-Türkiye arasındaki ilişkilerin sürekli gelişmesi için sıkı çalışmalarını temenni ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Samsung Electronics Türkiye, – eğitim yılında da Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle Kore Savaşı gazilerinin torunlarının üniversite eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor. 15 Eylül’e kadar başvuruların kabul edileceği “Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu”nun yeni dönemde kontenjanı da artıyor.

Dünyanın teknoloji öncülerinden Samsung Electronics’in, Kore Savaşı Gazilerine duyulan minnetin bir ifadesi olarak ’de başlattığı “Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu” için eğitim dönemi başvuruları başladı. Kore Savaşı Gazileri’nin torunlarına yönelik oluşturulan üniversite bursu imkanından yeni dönemde toplam öğrenci yararlanıyor olacak. Başvurular 15 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoon Joung, Kore Gazileri Eğitim Bursu programının yeni dönemi ile ilgili olarak; “Kore Savaşı’nda vatandaşları omuz omuza çarpışan Güney Kore ile Türkiye arasında o dönemde kurulan özel ve sıkı bağlar, bugün de aynı şekilde devam ediyor. Samsung Türkiye olarak biz de, 60 yıllık bu bağı daha da kuvvetlendirmek ve Kore Savaşı Gazilerine duyduğumuz minneti ifade etmek için , gazilerimizin torunlarının eğitimlerine katkı sağlamayı kendimize görev edindik. İlk olarak eğitim yılında hayata geçirdiğimiz burs projemizde ilk sene olan burs kontenjanımızı geçtiğimiz sene ’e yükseltmiştik. Bu yıl ise kontenjanımızı ’ye çıkardık. Bu eğitim bursu sayesinde; gazi torunlarımızın eğitimlerine destek sağlamaktan ve geleceklerine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin katkılarıyla hayata geçen Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu’na, Türkiye’deki ve/veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde (ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora seviyesinde) eğitim gören ve Kore Gazisi torunu olan öğrenciler başvuruda bulunabilecek.

Bursa Başvurmak İçin

funduszeue.info

Bu içeriği beğendiyseniz paylaşır mısınız?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası