lms eba gov tr uzaktan eğitim / EBA UZEM | EBA LMS Giriş Ekranı | UZEM Giriş

Lms Eba Gov Tr Uzaktan Eğitim

lms eba gov tr uzaktan eğitim

DERS PLANI VE İŞLENİŞİ İLE ALAKALI KISA BİLGİLER:

* Genel olarak e-materyalleri; metin, resim, canlandırma (animasyon/video), benzetim (simülasyon), etkileşimli içerik, öğrenme nesneleri, oyunlar olarak belirtebiliriz.

* Ders planı, öğrencinin aktif olduğu yapılandırmacı yaklaşım 5e modeline göre hazırlanacaktır.
(1-Giriş/Engagement (Var olan bilgileri ortaya çıkarma, Dikkat Çekme, Motivasyon), 2-Keşfetme/Exploration, 3-Açıklama/Explain, 4-Derinleştirme/Elaboration (Ayrıntıya Girme), 5-Değerlendirme/Evaluation)

* Ders işlenişinde kullanılacak materyallerin etkinliklerin önüne geçmemesi gerekir. E-materyallerin etkinlikleri desteklemek amacıyla kullanılması gerekir.

* Ders planı, öğretmenin aktif olduğu klasik yaklaşıma göre kesinlikle hazırlanmayacaktır.
(Giriş, Sunma-Bilgi Edinme, Uygulama-Alıştırma, Özetleme, Değerlendirme)

* Eğitim sistemimiz etkinlik temelli yapılandırmacı yaklaşım modelini esas almaktadır. Ancak yapılandırmacı yaklaşımda ilgili süreçlerin tamamı aynı şekilde uygulanamayabilir, derse ve konuya göre bazı süreçler farklılık gösterebilir.  Öğretmen, ders planını yapılandırmacı yaklaşım 5e modeline göre hazırlarken derse ve konuya göre bazı esneklikler gösterebilir.

İlgili Formlar ve Dokümanlar:

DERS İŞLENİŞİ GÖZLEM FORMU (ETKİLEŞİMLİ SINIF YÖNETİMİ EĞİTİMİ)

Ders Planı Şablonu (5e)

DERS İŞLENİŞİ GÖZLEM FORMU-ÖRNEK

EBA V SINIF KULLANIMI

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Portalı ve e-içeriklerin Kullanımı

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Portalı ve e-içeriklerin Kullanımı Web ve Mobil İçeriklerin Kullanımı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Portalı ve e-içeriklerin Kullanımı

EBA’NIN AMACI Farklı, Zengin ve Eğitici İçerikler Sunmak Bilgiyi Öğretirken Aynı Zamanda Yeniden Yapılandırabilmek Bilişim Kültürünü Yaygınlaştırarak Eğitimde Kulanılmasını Sağlamak Sosyal Ağ Altyapısıyla Bilgi Alışverişini Sağlamak Zengin ve Gittikçe Büyüyen Arşivi İle Derslere Katkı Sağlamak

TÜM ALANLAR

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE UYGULAMA ADI KADEME İÇERİK TÜRÜ ADRES TABLET İÇİN EBA Ders Lise E-İçerik, Video, Ses, E-Kitap funduszeue.info   Kelime Grupları Uygulaması Genel Uygulama funduszeue.info EBA Market Paragrafta Yapı uygulaması Temel Eserler Özet Ses, Test Ben Kimim Kelime Türetmece Oyun TDK Yazım Kılavuzu Yazım Kılavuzu Mobil Uygulama TDK Güncel Sözlük Sözlük Eba Günlük Uygulama (Anı yazma) Atasözleri Deyimler Sözlüğü Kelime Oyunu El Yazı Defterim Beyaz Gemi Sesli Hikâye Arkadaşım Sarmaşık Final Yayınları (Mobilsoru) Yaprak Test funduszeue.info funduszeue.info Derspektif Ortaokul Sınav Merkezi, Soru Bankası funduszeue.info EBA haricinde belirtilen web bağlantılarına EBA üzerinden kullanıcı girişi yapılarak erişim sağlanmalıdır. Aksi takdirde materyal erişimlerinde kısıtlamalar bulunmaktadır. (Yeğitek-Eğitim Hizmetleri Koordinatörlüğü tarafından hazırlanmıştır.)

MATEMATİK, GEOMETRİ BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ EBA Ders Lise E-İçerik, Video, Ses, E-Kitap funduszeue.info   Matematik Araçları Uygulama funduszeue.info EBA Market Etkileşimli Matematik Sözlüğü Ortaokul - Lise Etkileşimli Sözlük ThatQuiz Genel Web Uygulama Test Haz. funduszeue.info Kare kapmaca Oyun MatMatik Topla Gel Mobil Uygulama Sudoku 4 İşlem Khan Academy Video funduszeue.info ODTÜ Oyun Portalı İlkokul - Ortaokul Eğitsel Oyun funduszeue.info Kartezyen Yayınları E-Kitap (Soru Bankası ve Konu Anlatımı) funduszeue.info#!/ekitap/yayinevi,76 Final Yayınları (Mobilsoru) Yaprak Test funduszeue.info funduszeue.info Derspektif Sınav Merkezi, Soru Bankası funduszeue.info

BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK EBA Ders Lise E-İçerik, Video, Ses, E-Kitap funduszeue.info   Türkiye Tarih Atlası Genel Uygulama funduszeue.info EBA Market Savaşlar ve Stratejiler Çanakkale Geçilmez Ben Kimim Oyun Etkileşimli Coğrafya Sözlüğü Etkileşimli Sözlük Eşleştirme Yenilikçi Tarih Öğretimi Etkinlik Örnekleri Video - PDF Khan Academy Video funduszeue.info Tarih Bilinci Mobil Uygulama Pusula Final Yayınları (Mobilsoru) Yaprak Test funduszeue.info funduszeue.info Derspektif Ortaokul - Lise Sınav Merkezi, Soru Bankası funduszeue.info

FİZİK, BİYOLOJİ, KİMYA BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ UYGULAMA ADI KADEME İÇERİK TÜRÜ WEB BAĞLANTISI (E. TAHTA) TABLET EBA Ders Lise E-İçerik, Video, Ses, E-Kitap funduszeue.info   Etkileşimli Fizik Sözlüğü EBA Etkileşimli Sözlük funduszeue.info EBA Market Atom Genel Simülasyon Atış Yaşam Destek Sistemleri Uygulama Hücre Khan Academy Video funduszeue.info WorldWide Telescope Yazılım ve Uygulama funduszeue.info PhET funduszeue.info SanLab Sanal Deney ODTÜ Oyun Portalı İlkokul - Ortaokul Eğitsel Oyun funduszeue.info Birim Çevirici Mobil Uygulama Edumedia Web Simülasyon funduszeue.info funduszeue.info Bitki Adası Oyun Kartezyen Yayınları E-Kitap (Soru Bankası ve Konu Anlatımı) funduszeue.info#!/ekitap/yayinevi,76 Final Yayınları (Mobilsoru) Yaprak Test funduszeue.info Derspektif Ortaokul - Lise Sınav Merkezi, Soru Bankası funduszeue.info

Görsel Sanatlar BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ Ebru Genel Uygulama funduszeue.info EBA Market

İngilizce, Almanca BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ Look Forward Genel UYGULAMA ADI KADEME İÇERİK TÜRÜ WEB BAĞLANTISI (E. TAHTA) TABLET Look Forward Genel Uygulama funduszeue.info EBA Market English Listening Gündüz Yayıncılık Web Sayfası funduszeue.info   Planet Elt Books funduszeue.info Da Vinci Learning E-Dergi funduszeue.info British Council funduszeue.info?funduszeue.info_id=eba EnglishCentral Web sayfası funduszeue.info MMpublications funduszeue.info Pumkin funduszeue.info Oxford Universty Press E-Kitap Lise funduszeue.info#!/ekitap/yayinevi,53 Türkçe İng. Sözlük Sözlük Mobil Uygulama Final Yayınları (Mobilsoru) Yaprak Test funduszeue.info funduszeue.info

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi EBA Ders Lise E-İçerik, Video, Ses, E-Kitap funduszeue.info   Kur’an-ı Kerim Dersleri Öğretim Materyali Genel İnteraktif Öğretim Materyali funduszeue.info Elifba Web Sayfası funduszeue.info EBA Market funduszeue.info Derspektif Ortaokul - Lise Sınav Merkezi, Soru Bankası funduszeue.info

Bilişim Teknolojileri BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ Bilişim Teknolojileri Alice3 Ortaokul Video funduszeue.info   Scratch Yazılım funduszeue.info

Felsefe , Psikoloji funduszeue.info?q=felsefe BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ Felsefe , Psikoloji Final Yayınları (Mobilsoru) Genel Yaprak Test funduszeue.info funduszeue.info funduszeue.info?q=felsefe

TRAFİK Araba Kulübü Genel Web Sayfası funduszeue.info   Trafik Çocuk Web Uygulaması funduszeue.info Ehliyet Peşinde Oyun Mobil Uygulama EBA Market

MESLEKİ DERSLER LİSE İÇİN SİMÜLASYONLAR BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ MESLEKİ DERSLER Morpa Kültür Yayınları Genel E-Kitap funduszeue.info#!/ekitap/yayinevi,79   PhET Simülasyon funduszeue.info Edumedia Web Simülasyon funduszeue.info funduszeue.info Khanacademy Video funduszeue.info LİSE İÇİN SİMÜLASYONLAR funduszeue.info

YAYGIN EĞİTİM BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ AÇEV Genel Web Sayfası funduszeue.info  

DİĞER UYGULAMALAR VE SEÇMELİ DERSLER BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ DİĞER UYGULAMALAR VE SEÇMELİ DERSLER Şiddete Hayır Genel Video Mobil Uygulama EBA Market Gemi Batırma Oyun Sandal Oyunu Kübistik Sayaç Uygulama Kronometre Satranç EBA Dosya funduszeue.info EBA Yayın EBA Tarayıcı

EBA ÜZERİNDEN ERİŞİM SAĞLANAN FİRMA İÇERİKLERİ BRANŞLARA GÖRE EBA İÇERİKLERİ EBA ÜZERİNDEN ERİŞİM SAĞLANAN FİRMA İÇERİKLERİ İÇERİK KAYNAĞI KADEME KAPSAM Vitamin Okul Öncesi, İlkokul Ortaokul, Lise Konu anlatımı, Soru bankası, Yaprak Test, Akıllı Öğretim Okyanus Konu anlatımı, Soru bankası, Deneme Sınavı, Yaprak Test Çözüm İnteraktif Martı İnteraktif Morpa Çocuk Okul Öncesi Etkinlik Örnekleri, Oyun Morpa Kampüs Ortaokul Konu anlatımı, Soru bankası, Deneme Sınavı, Yaprak Test, Oyun Morpa Kültür Yayınları Ortaokul, Lise, Mesleki Eğitim E-Kitap ( Bulmaca, Sözlük, Masal, Oyun, Konu Anlatımı) Okulistik İlkokul, Ortaokul Tudem Online Özer yayınları E-Kitap (Soru Bankası, Konu Anlatımı)

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE EBA Kitaplık EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE funduszeue.info#!/ekitap/ders,dil-ve-anlatim funduszeue.info#!/ekitap/ders,turkce

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE EBA Video EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE funduszeue.info

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE EBA Ses EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE funduszeue.info

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE EBA Görsel EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE funduszeue.info Kutadgu Bilig (Hafıza Teknikleriyle)

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE EBA Dergilik EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE funduszeue.info

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE E-Döküman EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE funduszeue.info

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE EBA Ders EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE funduszeue.info#menu_9___

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Kelime Grubu Kelime gruplarını öğrenebileceğiniz eğlenceli bir uygulamadır.

Paragrafta Yapı Uygulaması EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Paragrafta Yapı Uygulaması

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Temel Eserler “Türk ve dünya edebiyatının başucu kitaplarıyla ilgili uygulamaları içeren web ve android uygulamalarıdır.

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Ben Kimim? Tarihî, ilmî, edebî kişilikleri ve sanatçıları tanıtmaya yönelik web ve android tabanlı bir oyundur.

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Kelime Türetmece Kelime Türetmece, oyuncunun parmağını kullanarak yatay, dikey veya çapraz olarak kelime oluşturduğu bir kelime oyunudur.

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE

mobilsoru akıllı tahtada! funduszeue.info mobilsoru akıllı tahtada! funduszeue.info öğretmenlerin akıllı tahta kullanımları için yeniden tasarlandı. Eklenen yetenek ve özellikler;  - Karalama menüsü  - Kalem renk seçeneği  - Kalem kalınlığı  - Geniş ekran özelliği  - Soru görselini yakınlaştırma(zoom)  - Rahat çözüm için sayfa kaydırma kitleme

funduszeue.info Derspektif: Yapay zeka uygulaması ile kendisini öğrencinin hızına ve bilgisine göre adapte edebilen ilk sistem Derspektif; Neyi, hangi düzeyde öğrendiğini analiz eder Nasıl çalışman gerektiği konusunda rehberlik eder Az çalışıp, çok başarılı olmanı sağlar. Yapay Zeka Modülü; Konulardaki eksiklerini belirler Testlerdeki soruları ihtiyacına göre düzenler Eksik kazanımlarından genel tekrar testleri oluşturur

Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Verimli Ödev Sistemi; Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder Eksiklerini tamamlaman için 'sana özel' ödevlendirme yapar Başarını artırmana yardımcı olur Etkin Takip ve Destek; Danışman ve öğretmenine eksiklerini rapor eder İhtiyacın olan rehberlik ve danışmanlığa aracalık eder Öğretmeninin ihtiyacına uygun testler gönderebilir

Derspektif Akıllı Panel EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Derspektif Akıllı Panel Akıllı Panel, sizin sistemi kolayca kullanabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Bu panel ile; ÖSYM sorularından test hazırlayabilirsin Özgün Derspektif sorularından test hazırlayabilirsin Çözmüş olduğun sınavların raporlarını görebilirsin Sana özel öneri ve yönlendirmeleri görebilirsin ÜCRETSİZ DENEYİN

EDEBİYAT, DİL VE ANLATIM, TÜRKÇE Derspektif'in sana özel bu imkanlarından hemen kayıt yaptırarak ücretsiz faydalanabilirsin! SÜREKLİ ARTAN ZENGİN ÖSYM ve DERSPEKTİF SORU HAVUZLARI: Soru havuzlarında bulunan her sınıftan, her dersten on binlerce soruya her ay binlerce soru ilavesi yapılır. TÜM SINAVLARA YARDIMCI: İçeriklerin konuları lise ders sınavlarına yardımcı olmakla birlikte YGS, LYS, KPSS ve ALES gibi lise müfredatını ilgilendiren sınavların tamamına uygundur. KENDİN HAZIRLA KENDİN ÇÖZ SİSTEMİ: Kendi ihtiyacına göre sınav oluşturabilirsin. Zaman içinde gelişimine göre ihtiyaçlarını yeniden belirleyebilir ve çalışmalarına yön verebilirsin.

EBA Ders MATEMATİK, GEOMETRİ funduszeue.info#menu_9_

MATEMATİK, GEOMETRİ Matematik Araçları Matematik dersi Sınıf kazanımlarından hareketle hazırlanmış web ve android tabanlı bir uygulamadır.

Sınıf Etkileşimli Matematik Sözlüğü MATEMATİK, GEOMETRİ Sınıf Etkileşimli Matematik Sözlüğü 9.sınıf sınıf sınıf ve sınıf için Matematik dersine yönelik kavram ve terimlerin etkileşimli olarak işlendiği web ve android tabanlı uygulamadır.

funduszeue.info that quiz Tüm seviyelerdeki öğretmen ve öğrenciler için matematik test etkinlikleri

Etkileşimli Matematik Sözlüğü MATEMATİK, GEOMETRİ Etkileşimli Matematik Sözlüğü 5. ve 6. Sınıf Matematik dersi kazanımlarından hareketle seçilen sözcüklerin etkileşimli olarak açıklandığı web ve android tabanlı uygulamadır.

MATEMATİK, GEOMETRİ Kare Kapmaca Kare Kapmaca 2 kişi tarafından karşılıklı oynanan bir zekâ oyunudur.

MATEMATİK, GEOMETRİ Matmatik MatMatik, iki kişi tarafından karşılıklı hamlelerle oynanan strateji ve çarpma özelliğine dayanan bir zekâ oyunudur.

funduszeue.info Khanacademy funduszeue.info'de şu anda Türkçe seslendirmeli ders videosu, Türkçe altyazılı İngilizce ders videosu; toplam Türkçeleştirilmiş ders videosu yer almaktadır. Ayrıca, işitme engelli kullanıcılar için Türkçeleştirilmiş tüm ders videoları Türkçe altyazılı olarak sunulmaktadır.

Oyun Tabanlı Öğrenme Portalı funduszeue.info Oyun Tabanlı Öğrenme Portalı Bu sitenin amacı eğitmen ve öğretmenlere oyun tabanlı öğretim hakkında bilgiler sunmak ve bunlarla ilgili örnekler göstermektir. Bu siteyi kullarak ders uygulamarına, oyunlara ve bizler tarafından videoya alınmış olan ders etkinliklerine ulaşabilirsiniz. Bu videolar alanında uzman kişiler tarafından oyun tabanlı eğitimin derslerde nasıl uygulanacağını anlatır ve bunlarla ilgili somut örnekler verirler.

MATEMATİK, GEOMETRİ funduszeue.info EBA Kitaplık MATEMATİK, GEOMETRİ funduszeue.info

mobilsoru akıllı tahtada! funduszeue.info mobilsoru akıllı tahtada! funduszeue.info öğretmenlerin akıllı tahta kullanımları için yeniden tasarlandı. Eklenen yetenek ve özellikler;  - Karalama menüsü  - Kalem renk seçeneği  - Kalem kalınlığı  - Geniş ekran özelliği  - Soru görselini yakınlaştırma(zoom)  - Rahat çözüm için sayfa kaydırma kitleme

funduszeue.info Derspektif: Yapay zeka uygulaması ile kendisini öğrencinin hızına ve bilgisine göre adapte edebilen ilk sistem Derspektif; Neyi, hangi düzeyde öğrendiğini analiz eder Nasıl çalışman gerektiği konusunda rehberlik eder Az çalışıp, çok başarılı olmanı sağlar. Yapay Zeka Modülü; Konulardaki eksiklerini belirler Testlerdeki soruları ihtiyacına göre düzenler Eksik kazanımlarından genel tekrar testleri oluşturur

Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder MATEMATİK, GEOMETRİ Verimli Ödev Sistemi; Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder Eksiklerini tamamlaman için 'sana özel' ödevlendirme yapar Başarını artırmana yardımcı olur Etkin Takip ve Destek; Danışman ve öğretmenine eksiklerini rapor eder İhtiyacın olan rehberlik ve danışmanlığa aracalık eder Öğretmeninin ihtiyacına uygun testler gönderebilir

Derspektif Akıllı Panel MATEMATİK, GEOMETRİ Derspektif Akıllı Panel Akıllı Panel, sizin sistemi kolayca kullanabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Bu panel ile; ÖSYM sorularından test hazırlayabilirsin Özgün Derspektif sorularından test hazırlayabilirsin Çözmüş olduğun sınavların raporlarını görebilirsin Sana özel öneri ve yönlendirmeleri görebilirsin ÜCRETSİZ DENEYİN

MATEMATİK, GEOMETRİ Derspektif'in sana özel bu imkanlarından hemen kayıt yaptırarak ücretsiz faydalanabilirsin! SÜREKLİ ARTAN ZENGİN ÖSYM ve DERSPEKTİF SORU HAVUZLARI: Soru havuzlarında bulunan her sınıftan, her dersten on binlerce soruya her ay binlerce soru ilavesi yapılır. TÜM SINAVLARA YARDIMCI: İçeriklerin konuları lise ders sınavlarına yardımcı olmakla birlikte YGS, LYS, KPSS ve ALES gibi lise müfredatını ilgilendiren sınavların tamamına uygundur. KENDİN HAZIRLA KENDİN ÇÖZ SİSTEMİ: Kendi ihtiyacına göre sınav oluşturabilirsin. Zaman içinde gelişimine göre ihtiyaçlarını yeniden belirleyebilir ve çalışmalarına yön verebilirsin.

EBA Ders TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK funduszeue.info#menu_9_

TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T. C TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Tarih Atlası

TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T. C TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Savaş ve Stratejiler “Malazgirt, I. Kosova, Ankara, Varna, Otlukbeli, Ridaniye ve Mohaç Savaşlarını adım adım infografik mantığıyla timeline üzerinde takip edebilirsiniz.

TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T. C TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Çanakkale Geçilmez EBA Portal tarafından hazırlanan Çanakkale Geçilmez Sayfası

TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T. C TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Ben Kimim? Tarihî, ilmî, edebî kişilikleri ve sanatçıları tanıtmaya yönelik web ve android tabanlı bir oyundur.

Sınıf Etkileşimli Coğrafya Sözlüğü TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Sınıf Etkileşimli Coğrafya Sözlüğü 9.sınıf sınıf sınıf ve sınıf için Coğrafya dersine yönelik kavram ve terimlerin etkileşimli olarak işlendiği web ve android tabanlı uygulamadır.

TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T. C TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Eşleştirme Web ve Android tabanlı bir tarih eşleştirme oyunudur. Kendi içinde Olay-Zaman, Eser-Yer, Olay-Kişi ve Eser-Devlet kategorilerinden oluşmaktadır.

Yenilikçi Tarih Öğretimi Etkinlik Örnekleri TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Yenilikçi Tarih Öğretimi Etkinlik Örnekleri  Türkiye, tarih eğitiminde çağdaş ve yenilikçi bir standarda ulaşmak için yoğun ve ciddi bir çaba harcamaktadır. Bu bağlamda son yıllarda ilköğretim Sosyal Bilgiler ve Ortaöğretim Tarih dersi programları yenilenmiştir. Avrupa Tarih Eğitimcileri Derneği (EUROCLIO)’nin Tarih Eğitimcileri Birliği ile Türkiye’de yürüttüğü “Avrupa İçin Bir Anahtar: Türkiye’de Tarih Eğitiminde Yenilikçi Metodoloji” projesi Türkiye’de tarih eğitimindeki bu yenileme ve değişim sürecini desteklemeyi amaçlamaktadır. Proje bu amaç doğrultusunda Türk tarih eğitimcilerinin, birikim ve kapasitelerini geliştirerek yenilikçi metodolojiye uygun eğitim materyalleri üretmek hususlarında desteklemiştir. Yapılan proje Türkiye’deki yenilikçi tarih ve vatandaşlık eğitimcileri arasındaki etkileşimi güçlendirerek bu eğitimcileri farklı ülkelerdeki meslektaşları ile buluşturmuştur. Türkiye’de tarih eğitimi uzun yıllar tarihsel becerileri geliştirmeksizin bilgi temelli ve öğretmen merkezli geleneksel öğretme anlayışı ile tek taraflı ve ulusalcı bir anlayışla sürdürülmüştür. Türk toplumunun genç kuşakları geçmişe yönelik kritik soruları sormaksızın aynı anlayışla yetiştirilmiştir. ‘Avrupa İçin Bir Anahtar: Türkiye’de Tarih Eğitiminde Yenilikçi Metodoloji’ projesi, Türkiye’deki eğitim otoriteleri ve yeni kuşak Türk tarih eğitimcilerine yeni Sosyal Bilgiler ve Tarih öğretim programlarının gereklerini yerine getirme konusunda katkı sunmuştur. Yenilikçi metodolojiyi ve Avrupalı tecrübeleri uygulamak Türkiye’deki yeni kuşaklar arasında eleştirel farkındalık, karşılıklı saygı, barış, istikrar ve demokrasi gibi değerler ile eleştirel ve bağımsız düşünce gibi becerilerin daha fazla kullanılmasına yol açarak tarih ve vatandaşlık eğitiminin  seviyesini çağdaş eğitim standartlarına çıkaracaktır.           Bu etkinlik kitabı, özgün bir işbirliğinin ürünü olup güzel bir ev gibi, bir kaç yıllık özverili bir çalışmanın sonucudur. Bu eserin oluşması için Türkiye’nin farklı şehirlerinden ilköğretim ve ortaöğretimden öğretmenlerin yanı sıra üniversitelerin Tarih Öğretmenliği bölümlerinden akademisyenler, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan katılımcılarla toplam ’ün üzerinde tarih eğitimcisi yılının ilkbaharından ’in sonuna kadar birlikte çalışmıştır.

TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T. C TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK funduszeue.info%C3%96gretimi_Etkinlik_Ornekleri/

funduszeue.info Khanacademy funduszeue.info'de şu anda Türkçe seslendirmeli ders videosu, Türkçe altyazılı İngilizce ders videosu; toplam Türkçeleştirilmiş ders videosu yer almaktadır. Ayrıca, işitme engelli kullanıcılar için Türkçeleştirilmiş tüm ders videoları Türkçe altyazılı olarak sunulmaktadır.

Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Verimli Ödev Sistemi; Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder Eksiklerini tamamlaman için 'sana özel' ödevlendirme yapar Başarını artırmana yardımcı olur Etkin Takip ve Destek; Danışman ve öğretmenine eksiklerini rapor eder İhtiyacın olan rehberlik ve danışmanlığa aracalık eder Öğretmeninin ihtiyacına uygun testler gönderebilir

Derspektif Akıllı Panel TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Derspektif Akıllı Panel Akıllı Panel, sizin sistemi kolayca kullanabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Bu panel ile; ÖSYM sorularından test hazırlayabilirsin Özgün Derspektif sorularından test hazırlayabilirsin Çözmüş olduğun sınavların raporlarını görebilirsin Sana özel öneri ve yönlendirmeleri görebilirsin ÜCRETSİZ DENEYİN

TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T. C TARİH , SOSYAL BİLGİLER , COĞRAFYA, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Derspektif'in sana özel bu imkanlarından hemen kayıt yaptırarak ücretsiz faydalanabilirsin! SÜREKLİ ARTAN ZENGİN ÖSYM ve DERSPEKTİF SORU HAVUZLARI: Soru havuzlarında bulunan her sınıftan, her dersten on binlerce soruya her ay binlerce soru ilavesi yapılır. TÜM SINAVLARA YARDIMCI: İçeriklerin konuları lise ders sınavlarına yardımcı olmakla birlikte YGS, LYS, KPSS ve ALES gibi lise müfredatını ilgilendiren sınavların tamamına uygundur. KENDİN HAZIRLA KENDİN ÇÖZ SİSTEMİ: Kendi ihtiyacına göre sınav oluşturabilirsin. Zaman içinde gelişimine göre ihtiyaçlarını yeniden belirleyebilir ve çalışmalarına yön verebilirsin.

FEN VE TEKNOLOJİ, FİZİK, BİYOLOJİ VE KİMYA EBA Ders FEN VE TEKNOLOJİ, FİZİK, BİYOLOJİ VE KİMYA funduszeue.info#menu_9_

Etkileşimli 9. Sınıf Fizik Sözlüğü

Etkileşimli Sınıf Fizik Sözlüğü sınıf Fizik dersine yönelik kavram ve terimlerin etkileşimli olarak işlendiği web ve android tabanlı uygulamadır.

Fen Uygulaması Atom Web ve android tabanlı olarak çalışabilen bu uygulamada elementlerle ilgili çeşitli bilgiler ve etkileşimler bulabilirsiniz.

Fizik Atış Serbest düşme ve eğik atış konularının etkileşimli olarak işlendiği web ve android uygulamadır.

Yaşam Destek Sistemleri “Temel yaşam destek sistemleriyle ilgili web ve android tabanlı bir uygulamadır.

Biyoloji Hücre Hücre ile ilgili web ve android tabanlı etkileşimli bir uygulamadır.

Microsoft WorldWide Telescope funduszeue.info

Phet: Ücretsiz çevrimiçi fizik, kimya, biyoloji, yer bilimleri ve matematik benzetimleri Etkileşimli Bilim Benzetimleri Colorado Üniversitesindeki PHET projesinden fiziksel olayların eğlenceli,etkileşimli araştırma temelli benzetimlerine ulaşabilirsiniz.

Sanlab Bu uygulama ile çeşitli seviyelerde Kimya deneyleri yapacak ve periyodik tablo ile elementler hakkındaki bilgilerinizi tazeleyeceksiniz.

Oyun Tabanlı Öğrenme Portalı funduszeue.info Oyun Tabanlı Öğrenme Portalı Bu sitenin amacı eğitmen ve öğretmenlere oyun tabanlı öğretim hakkında bilgiler sunmak ve bunlarla ilgili örnekler göstermektir. Bu siteyi kullanarak ders uygulamalarına, oyunlara ve bizler tarafından videoya alınmış olan ders etkinliklerine ulaşabilirsiniz. Bu videolar alanında uzman kişiler tarafından oyun tabanlı eğitimin derslerde nasıl uygulanacağını anlatır ve bunlarla ilgili somut örnekler verirler.

funduszeue.info

FEN VE TEKNOLOJİ, FİZİK, BİYOLOJİ VE KİMYA EBA Kitaplık FEN VE TEKNOLOJİ, FİZİK, BİYOLOJİ VE KİMYA funduszeue.info#!/ekitap/ders,fizik

FEN VE TEKNOLOJİ, FİZİK, BİYOLOJİ VE KİMYA Verimli Ödev Sistemi; Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder Eksiklerini tamamlaman için 'sana özel' ödevlendirme yapar Başarını artırmana yardımcı olur Etkin Takip ve Destek; Danışman ve öğretmenine eksiklerini rapor eder İhtiyacın olan rehberlik ve danışmanlığa aracalık eder Öğretmeninin ihtiyacına uygun testler gönderebilir

Derspektif Akıllı Panel FEN VE TEKNOLOJİ, FİZİK, BİYOLOJİ VE KİMYA Derspektif Akıllı Panel Akıllı Panel, sizin sistemi kolayca kullanabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Bu panel ile; ÖSYM sorularından test hazırlayabilirsin Özgün Derspektif sorularından test hazırlayabilirsin Çözmüş olduğun sınavların raporlarını görebilirsin Sana özel öneri ve yönlendirmeleri görebilirsin ÜCRETSİZ DENEYİN

FEN VE TEKNOLOJİ, FİZİK, BİYOLOJİ VE KİMYA Derspektif'in sana özel bu imkanlarından hemen kayıt yaptırarak ücretsiz faydalanabilirsin! SÜREKLİ ARTAN ZENGİN ÖSYM ve DERSPEKTİF SORU HAVUZLARI: Soru havuzlarında bulunan her sınıftan, her dersten on binlerce soruya her ay binlerce soru ilavesi yapılır. TÜM SINAVLARA YARDIMCI: İçeriklerin konuları lise ders sınavlarına yardımcı olmakla birlikte YGS, LYS, KPSS ve ALES gibi lise müfredatını ilgilendiren sınavların tamamına uygundur. KENDİN HAZIRLA KENDİN ÇÖZ SİSTEMİ: Kendi ihtiyacına göre sınav oluşturabilirsin. Zaman içinde gelişimine göre ihtiyaçlarını yeniden belirleyebilir ve çalışmalarına yön verebilirsin.

GÖRSEL SANATLAR Ebru Boyama

İNGİLİZCE VE ALMANCA İngilizce 9 İngilizce 9 dersinin bazı konu ve kazanımlarının işlendiği etkileşimli ders kitabı örneği.

İNGİLİZCE VE ALMANCA English Listening Çeşitli konularda İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirecek doygun ve eğlenceli bir uygulamadır.

İNGİLİZCE VE ALMANCA funduszeue.info

İNGİLİZCE VE ALMANCA EBA Dergilik funduszeue.info?davincidergi

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) İngilizce İNGİLİZCE VE ALMANCA EBA (Eğitim Bilişim Ağı) İngilizce EBA (Eğitim Bilişim Ağı) İngilizce British Council İngilizce öğrenenlere ve İngilizce öğretmenlerine sunduğu ücretsiz kaynaklara artık EBA portalından da erişim sağlıyor.  Aşağıda yer alan linklerden kendi İngilizce seviyenize uygun çok sayıda alıştırmaya ulaşabilir, İngilizce pratik yapabilirsiniz. Web sitelerinde yer alan kaynakların tamamı ücretsizdir ve bunlara erişmek için web sitelerine üye olmaya gerek yoktur. LEARN ENGLISH British Council’ın İngilizce öğrenmek isteyen yetişkinler için tasarlanmış ücretsiz web sitesi sayesinde İngilizceyi online olarak öğrenebilirsiniz. Sitede yüzlerce sayfa dolusu sesli ve görüntülü kaynak ve metnin yanı sıra ’in üzerinde interaktif alıştırma bulunuyor. Siteye üye olarak siz de katkıda bulunabilir, diğer kullanıcılar ile iletişim kurabilir ve ücretsiz kaynaklarımızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. LEARN ENGLISH KIDS LearnEnglish Kids, İngilizce öğrenen yaş arası çocuklar için tasarlanmış eğlenceli bir eğitim sitesi. Sitede kelime dağarcığını ve dilbilgisini geliştirecek oyunlarla beraber, şarkılar, öyküler, videolar ve pek çok aktivite yer alıyor. LearnEnglish Kids’de öğretmenler ve ebeveynlere de yer var. Yazdırabileceğiniz ücretsiz kaynaklar ve ebeveynler için hazırlanmış destek bölümüyle, çocuğunuzun İngilizceyi sınıfın dışında da öğrenmesine yardımcı olun. LEARN ENGLISH FOR TEENS İngilizce öğrenmekte olan bir genç misiniz? Ortaokul ya da lisede okuyan çocuğunuz İngilizce mi öğreniyor? LearnEnglish Teens web sitesi, yaş arası gençlere göre tasarlandı. Sitede dil alıştırmaları, sınavlar hakkında yararlı ipuçları ve dilbilgisi ve kelime dağarcığını geliştirmelerine yardımcı olacak kaynakların yanı sıra, eğlenceli aktiviteler, oyunlar ve bulmacalar da bulunuyor. TEACHING ENGLISH Bir İngilizce öğretmeni ya da İngilizce eğitim uzmanıysanız, British Council’ın sunduğu çok sayıda kaynaktan yararlanabilirsiniz: Ücretsiz online öğretmen eğitimi kurslarına katılabilirsiniz.  Ücretsiz ders planları ve sınıfta kullanabileceğiniz eğitim materyalleri indirebilirsiniz. Mesleki gelişim, konferanslar ve yeterlilikler hakkında ipuçları, makaleler ve bilgi kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Tartışma gruplarına katılabilir ve eğitim materyallerine erişebilirsiniz. funduszeue.info?funduszeue.info_id=eba

Pumkin Online English dil öğretim kursu nedir? İNGİLİZCE VE ALMANCA Pumkin Online English dil öğretim kursu nedir? Pumkin yaş grubunda çocuklar için Online İngilizce dil öğrenim servisidir. Pumkin English çocukların İngilizcede beş kilit beceri konusunda uzmanlaşmalarına imkan veren komple bir İngilizce öğrenim kursudur. funduszeue.info

EBA Kitaplık İNGİLİZCE VE ALMANCA funduszeue.info#!/ekitap/ders,ingilizce funduszeue.info#!/ekitap/ders,almanca

EBA Ders İNGİLİZCE VE ALMANCA HENÜZ MEVCUT DEĞİL!

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ funduszeue.info

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Verimli Ödev Sistemi; Çözdüğün her testin ardından sonuçlarını analiz eder Eksiklerini tamamlaman için 'sana özel' ödevlendirme yapar Başarını artırmana yardımcı olur Etkin Takip ve Destek; Danışman ve öğretmenine eksiklerini rapor eder İhtiyacın olan rehberlik ve danışmanlığa aracalık eder Öğretmeninin ihtiyacına uygun testler gönderebilir

Derspektif Akıllı Panel BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Derspektif Akıllı Panel Akıllı Panel, sizin sistemi kolayca kullanabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Bu panel ile; ÖSYM sorularından test hazırlayabilirsin Özgün Derspektif sorularından test hazırlayabilirsin Çözmüş olduğun sınavların raporlarını görebilirsin Sana özel öneri ve yönlendirmeleri görebilirsin ÜCRETSİZ DENEYİN

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Derspektif'in sana özel bu imkanlarından hemen kayıt yaptırarak ücretsiz faydalanabilirsin! SÜREKLİ ARTAN ZENGİN ÖSYM ve DERSPEKTİF SORU HAVUZLARI: Soru havuzlarında bulunan her sınıftan, her dersten on binlerce soruya her ay binlerce soru ilavesi yapılır. TÜM SINAVLARA YARDIMCI: İçeriklerin konuları lise ders sınavlarına yardımcı olmakla birlikte YGS, LYS, KPSS ve ALES gibi lise müfredatını ilgilendiren sınavların tamamına uygundur. KENDİN HAZIRLA KENDİN ÇÖZ SİSTEMİ: Kendi ihtiyacına göre sınav oluşturabilirsin. Zaman içinde gelişimine göre ihtiyaçlarını yeniden belirleyebilir ve çalışmalarına yön verebilirsin.

mobilsoru akıllı tahtada! FELSEFE VE PSİKOLOJİ mobilsoru akıllı tahtada! funduszeue.info öğretmenlerin akıllı tahta kullanımları için yeniden tasarlandı. Eklenen yetenek ve özellikler;  - Karalama menüsü  - Kalem renk seçeneği  - Kalem kalınlığı  - Geniş ekran özelliği  - Soru görselini yakınlaştırma(zoom)  - Rahat çözüm için sayfa kaydırma kitleme funduszeue.info

ARABA KULÜBÜ TRAFİK funduszeue.info İnsanların doğayla mücadelesinde en önemli buluşlardan biri hiç şüphe yok ki arabanın icadı… Uzak mesafeleri, zorlu yolları ve yol koşullarını aşma ihtiyacında olan insanoğlu, bir devrim yaratarak tekerleğin icadıyla başlayan tutkulu bir serüveni başlattı. Motorlu araçların öncelikle günlük yaşama kazandırdığı büyüleyici rahatlık, korunaklı ulaşım, zamandan tasarruf gibi ilk akla gelen yararları ile yaklaşık yıldır hız kesmeden süren keşifler yolculuğu, özellikle son elli yılda gelişmeleri çeşitlendirdi. Araba teknolojisi güvenlik ve sürüş keyfine hemen her gün bir yenilik eklerken, tasarımlar farklı beklenti, ihtiyaç ve hayalleri karşılama yarışında ilerliyor. Yakıt tasarrufu gelişmelerin önemli bir diğer hedefiyken çevreci, yeşil otomobiller geleceğin araba tasarım ve üretimlerini de belirliyor. Bugün de arabanın hayatımızdaki rolü aslında ilk günlerdeki gibi sağladığı konfor ve faydalar nedeniyle vazgeçilmez… Arabalarla yakından ilgileniyor, merak ediyor ve hayallerimizin otomobiline kavuşmayı arzu ediyoruz. Arabaları seviyoruz… Türkiye’de bir ilk: Araba Kulübü Arabaların etkileyici, büyüleyici, dikkat çekici dünyasıyla tanışmak, gelişmelere yön verecek fikirlerini paylaşmak, keşifler yolculuğuna katılmak isteyenler Araba Kulübünde buluşuyor… Araba Kulübünde beğendiklerinizi, merak ettiklerinizi, bildiklerinizi, bulduklarınızı, aradıklarınızı paylaşabilir, araba dünyasına hayallerinizle yön verebilirsiniz… funduszeue.info

TRAFİK EGM ÇOCUK funduszeue.info

Morpha Kültür Yayınları E-kitaplık-TRAFİK Morpha Kültür Yayınları funduszeue.info#!/ekitap/yayinevi,79

MESLEKİ DERSLER Phet: Ücretsiz çevrimiçi fizik, kimya, biyoloji, yer bilimleri ve matematik benzetimleri Etkileşimli Bilim Benzetimleri Colorado Üniversitesindeki PHET projesinden fiziksel olayların eğlenceli,etkileşimli araştırma temelli benzetimlerine ulaşabilirsiniz.

MESLEKİ DERSLER funduszeue.info

Khanacademy MESLEKİ DERSLER funduszeue.info funduszeue.info'de şu anda Türkçe seslendirmeli ders videosu, Türkçe altyazılı İngilizce ders videosu; toplam Türkçeleştirilmiş ders videosu yer almaktadır. Ayrıca, işitme engelli kullanıcılar için Türkçeleştirilmiş tüm ders videoları Türkçe altyazılı olarak sunulmaktadır.

YAYGIN EĞİTİM funduszeue.info AÇEV

DİĞER UYGULAMALAR VE SEÇMELİ DERSLER funduszeue.info DİĞER UYGULAMALAR VE SEÇMELİ DERSLER

Vitamin Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) funduszeue.info?id=6eedbddd0

Akıllı Öğretim Sistemi Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) Artık Devir Akıllı Öğretim Devri Akıllı Öğretim, öğrenmeyi ve öğretmeyi hem keyifli hem de verimli hale getiriyor. Akıllı Öğretim Sistemi Nedir? Akıllı Öğretim Sistemi’nde, konu anlatımlı kitaplarımızı sizler için animasyonlarla, simülasyonlarla, videolarla, sunumlarla, ölçme-değerlendirme modülleriyle zenginleştirdik. Yaprak testleri akıllı tahtada çözdük. Ve hepsini birden dijital ortamında hizmetinize sunduk. funduszeue.info

Çözüm İnteraktif Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) Çözüm Yayınları akıllı tahta teknolojisini eğitimde ilk uygulayan kurum olma özelliğini taşımaktadır. yılından beri tüm Çözüm Dergisi Dershanelerinde akıllı tahtalarda ders işlenmektedir. Bu 7 yıl içerisinde kurumumuz tüm sınıflarında ders işleme materyali olarak kullanılan akıllı tahta içeriklerini oluşturmuştur. Akıllı tahta içerikleri şu an bende de var psikolojisiyle bir çok kurumun yapmış olduğu kitapların pdflerini gösterme işlemi değildir. Akıllı tahta içerikleri dersin 1. dakikasından sonuna kadar öğretmenin dersi anlatabileceği sunum formatında hazırlanmış ders anlatım materyalidir. Akıllı Tahta Ders Notları: Akıllı Tahta ders notları, akıllı içerikleriyle paralel hazırlanmış bir öğrenci materyalidir. Akıllı tahtada var olan içerikler bu mareryalde de mevcut olup öğretmenin ders anlatımı süresince yaptığı ilaveleri öğrencinin not alması için boşluklar bırakılmıştır. Böylece ders normalde işlendiğinden çok daha hızlı ve verimli hale gelmektedir. İlkokul 1. sınıftan üniversite hazırlığa kadar tüm gruplara hazırlanmıştır. funduszeue.info?pId=4

Martı İnteraktif Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) funduszeue.info?cik=ok Büyük İşbirliği fırsatı Fatih projesinin başlaması ile eğitimle teknolojinin birleştiği yeni bir dönem hızla yaygınlaşmaya başladı. Sınıflarımıza yerleştirilen akıllı tahtalar tek başına multimedya özellikleri karşılayabilecek bir yapı halinde işlev görebilmektedir. Bu teknolojinin doğru ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi için içerik ve bu içeriği kullanacağınız program çok önemlidir. Akıllı Tahta İçerikleri İlkokul 1. sınıftan üniversite hazırlığa kadar tüm sınıflara hazırlanmış içeriklerimiz 5 yılı aşkın süredir öğretmen ve öğrencilerin görüşleri alınarak olgunlaştırılmış ve zenginleştirilmiştir. Böylece her öğretmenimizin rahatlıkla kullanabileceği tüm konular ve kazanımları kapsayan bir ders anlatım materyali haline getirilmiştir. İçinde yer alan video, ses, görsel ve animasyonlarla eğitimi zevkli öğrenmenin kalıcı olmasına katkıda bulunmaktadır. Programımız, öğretmenlerimizin derste kullanabileceği tüm araçlar düşünülerek hazırlanmış kullanımı kolay Martı Yayınlarına özgün bir yazılımdır. Akıllı tahta içerikleri haricinde tüm kitaplarımız da akıllı tahtada kullanıma hazır hale getirilmiştir. Bu bilgi birikimi ve tecrübe ile sizlerin akıllı tahtaları amacına uygun bir şekilde kullanacağınızı düşünüyor, iyi dersler diliyor.

Morpha Çocuk ve Morpha Kampüs Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) funduszeue.info funduszeue.info?page=ogretmen_eba&eba=R6R22Pe7a4bMQz0c

Morpha Kültür Yayınları E-kitaplık Morpha Kültür Yayınları funduszeue.info#!/ekitap/yayinevi,79

Okulistik Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) funduszeue.info?euid=80,19,67,28,28,61,6A,D,18,DF,99,8,D2,3F,41,B7,B5,7C,C6,12,29,18,9,CC

Tudem Online Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) funduszeue.info?token=e3c-fa5e-4aa6bb-0a10af8cbe

Özer Yayınları Öğretmenler İçin Genel İçerikler (EBA Üzerinden Erişim Sağlanan Firma İçerikleri) funduszeue.info?token=e3c-fa5e-4aa6bb-0a10af8cbe

Fatih İçerik Geliştirme Araçları funduszeue.info

Eba kaynak Bu site Eğitim Bilişim Ağı tarafından dünyada kullanılan eğitsel metaryelleri sunma amacıyla hazırlanmıştır. Bu sitede dünyadaki eğitsel metaryellerden seçilenleri bulabilir, nasıl kullanıldıklarını görebilir ve istediklerinizi derslerde ya da evde kendiniz kullanabilirsiniz. funduszeue.info

Yeğitek Projeler funduszeue.info eTwinning iTEC

UZEM Uzaktan Eğitim Merkezi FATİH Projesi “Eğitsel e-içeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi Bileşeni” kapsamında hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA); “e-Dönüşüm Türkiye” kapsamında bilgi toplumuna dönüşümü sağlamak, eğitimde bilişim kültürünü sistemli bir politika ile yaygınlaştırmak ve eğitimin bilişim gereksinimlerini karşılamak amacıyla; arama motoru, sosyal ağ, e-ansiklopedi ve uzaktan eğitim çalışmaları gibi çağın dinamik sistemlerinden harmanlanarak oluşturulmuş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm eğitsel enformatik sistemini taşıyabilecek, genişleyebilir bir portaldır. UZEM, EBA portal alt yapısını kullanan internet tabanlı bir uzaktan eğitim sistemidir. UZEM projesi yaklaşık öğretmenin eğitim ihtiyaçlarına hitap etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM), farklı beklentileri karşılamak amacıyla tüm öğretmenlere hayatları boyunca e-öğrenme olanağı sunmak üzere tasarlanmış bir projedir. İnternet tabanlı uzaktan eğitim yöntemlerinden biri olan Öğretim Yönetim Sistemi (LMS) üzerine kurgulanmıştır. Uzaktan Eğitimin getirmiş olduğu teknik ve eğitsel yararlar yanında uzaktan eğitim temel iki soruna çözüm getirmektedir. Bu sorunlar kısaca; Yüzyüze eğitimde gereken ulaşım, konaklama, barınma, beslenme gibi ek masrafların yol açtığı ekonomik zorlukların giderilmesi, Zaman ve mekândan bağımsız olduğu için coğrafi ve bölgesel engelleri büyük ölçüde ortadan kaldırmasıdır.

UZEM Uzaktan Eğitim Merkezi Ayrıca Yeğitek TV stüdyolarından canlı yayınlar ile öğretmenlere eğitimler verilmektedir. Bu yayınlar kaydedilerek, istenildiğinde EBA-UZEM (“funduszeue.info”) üzerinden tekrar izlenebilmektedir. Eylül tarihleri arasında Sayın Bakanımız Ömer Dinçer’in açılış konuşmasını yaptığı “Mesleki Gelişim Eğitimleri” canlı yayın ile yapılmıştır. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile ortak olarak gerçekleştirilen 5 günlük eğitimlerde yaklaşık öğretmene noktadan ulaşılmıştır Büyük kitlelere eğitimin en verimli şekilde ulaşması için 81 ilden, hizmetiçi eğitimlerle ilgilenen il milli eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürü olmak şartıyla Uzem il koordinatörleri belirlenmiştir. Aynı şekilde ilçelerde de bu yapı kademeli olarak oluşturulmuştur. Canlı yayınlar TürkSat işbirliği ile Teledünya İnfo TV kanalını üzerinden de izlenebilmiştir. Tüm eğitim kayıtlarına “funduszeue.info” adresinden ulaşılmaktadır. 12 Eylül tarihlerinde ilk defa atanan yaklaşık  öğretmene “Uyum Eğitimi”yapılmış; bu eğitimin 12 ve 14 Eylül tarihlerindeki kısmı yine noktadan uzaktan eğitimle gerçekleşmiştir. Öğretmenler eğitimler esnasında canlı telefon bağlantısı kurabildikleri gibi e-posta ([email protected]) adresi üzerinden mail ile sorularını iletebilmektedirler. Çok yakında LMS sistemimiz üzerinden öğretmen eğitimleri başlayacaktır.. Bu eğitimler öğretmenlerin ilgi ve ihtiyaçlarına göre düzenlenecektir. Uzem kapsamında Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Grup Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenim Genel Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi ile iş birliği yapılmaktadır.

SABRINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER İl Görevlisi Fatih Projesi Eğitmeni Aslan ERTURUN Eskişehir Odunpazarı Atatürk Anadolu Lisesi BT Rehber Öğretmeni Beste ATAŞ

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası