sözleşmeli öğretmenlere kadro müjdesi / Sözleşmeli öğretmenlere kadro müjdesi

Sözleşmeli Öğretmenlere Kadro Müjdesi

sözleşmeli öğretmenlere kadro müjdesi

Konular

Son Dakika Sözleşmeli Öğretmen Haberleri

• Haz Eğitim Sen'in Raporu Açıklandı. Nejla Kurul: 'Yoksullar, Eğitime Harcama Yapamıyor, Ancak Kira Konut Giderlerini Karşılayabiliyorlar'Eğitim Sen'in Raporu Açıklandı. Nejla Kurul: "Yoksullar, Eğitime Harcama Yapamıyor, Ancak Kira Konut Giderlerini Karşılayabiliyorlar"

Eğitim Sen Genel Başkanı Prof. Dr. Nejla Kurul, " Eğitim Öğretim Yılı Sonunda Eğitimin Durumu" raporunu sundu. Kurul, “Yoksullar, eğitime harcama yapamıyorlar. Yoksullar ancak, kira konut giderlerini karşılayabiliyorlar. Mutfak, temizlik harcamalarını karşılayabiliyorlar ve çocuklarının eğitimi için harcayan velilerin de sınıfsal eşitsizliklere paralel bir biçimde daha sınırlı bir kaynakla çocuklarının eğitimine katkı sağlamaya çalışıyorlar. Dolayısıyla eğitim sistemi, her geçen yıl daha fazla paralı hale getirilirken milyonlarca veli çocuklarını okutabilmek için bütçelerine göre çok daha yüksek rakamlarla harcama yapmak zorunda kalıyorlar” dedi.

• Haz Yıldırım Kaya'dan Bakan Tekin'e Açık Mektup: 'Milli Eğitim Bakanlığı, İktidarın İdeolojik Alanı Olmaktan Çıkartılmalıdır'Yıldırım Kaya'dan Bakan Tekin'e Açık Mektup: "Milli Eğitim Bakanlığı, İktidarın İdeolojik Alanı Olmaktan Çıkartılmalıdır"

Dönem CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı’na atanan Yusuf Tekin’e yazdığı açık mektupta, “Büyük bir sorumluluk aldınız, sizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Eğitimin acil çözüm bekleyen sorunlarından bazılarını sizinle de paylaşmak istiyorum. ‘Sizinle de’ diyorum, çünkü sizden önceki Milli Eğitim Bakanlarımızla da paylaşmıştım. Ancak sorunlar çözülmediği gibi derinleşerek daha da büyüdü. Milli Eğitim Bakanlığı, iktidarın ideolojik alanı olmaktan çıkartılmalıdır” dedi.

• May Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı AçıklamasıCumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Birinci turda seçimi kazanacağız. Ben alanları görüyorum, alanları biliyorum, gençleri biliyorum.

• May Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Kütahya'da: 'Taş Atanlar Aslında Korkularından Atıyorlar. Yiğit Adamlar Taş Atmazlar'Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Kütahya'da: "Taş Atanlar Aslında Korkularından Atıyorlar. Yiğit Adamlar Taş Atmazlar"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kütahya’da; “Taş atanlar aslında korkularından atıyorlar. Yiğit adamlar taş atmazlar. Yiğit adam çıkar karşıma, dünya kadar televizyonu var, oturur tartışırız. Bay Kemal’in önüne çıkmak için kul hakkı yememek lazım. Bay Kemal ile tartışmak için yolsuzluk yapmamak lazım. Araştırıyorlar, bir şey bulabilir miyiz diye; yemezler, bulamazlar” dedi.

• May Kılıçdaroğlu Kırıkkale'de: 'Dün Ali Yeşildağ Diye Birisi 1 Milyar Euro Götürdüğünü Söylüyor. Şimdi Yasaklıyorlar Niye? Konuştun Diye'Kılıçdaroğlu Kırıkkale'de: "Dün Ali Yeşildağ Diye Birisi 1 Milyar Euro Götürdüğünü Söylüyor. Şimdi Yasaklıyorlar Niye? Konuştun Diye"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de “Dün Ali Yeşildağ diye birisi sosyal medyada. Malum bunlar saraya çok yakın insanlar. 1 milyar Euro götürdüğünü söylüyor. Şimdi bunu yasaklıyorlar, niye? Konuştun diye. Yapmaları gereken, bu adam yalan söylüyorsa hemen savcılığa bildireceksin, doğrusu nedir araştıracaksın. Ama konuşmasın istiyorlar, malı götürecekler” dedi.

• May Meral Akşener: 'İnanın böyle rezilliklerle dolu seçime ilk defa gidiyoruz'Meral Akşener: "İnanın böyle rezilliklerle dolu seçime ilk defa gidiyoruz"

Meral Akşener: "İnanın böyle rezilliklerle dolu seçime ilk defa gidiyoruz" İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: "Bu ülkeyi yönetecek durumda değiller" Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: "Şu anda HDP bizim rakibimiz, ayrı olarak seçime gidiyor öyle değil mi?

• May Meral Akşener: Sizin helal oylarınızla başbakan olacağımMeral Akşener: Sizin helal oylarınızla başbakan olacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuştu. Akşener, seçmenlere hitaben 'Sizin helal oylarınızla başbakan olacağım' dedi ve diğer konular hakkında da açıklamalarda bulundu.

• May Meral Akşener: Sizin helal oylarınızla başbakan olacağımMeral Akşener: Sizin helal oylarınızla başbakan olacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa'da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 'Sizin helal oylarınızla başbakan olacağım' dedi ve diğer konular hakkında açıklamalarda bulundu.

• May Meral Akşener: 'İnanın böyle rezilliklerle dolu seçime ilk defa gidiyoruz'Meral Akşener: "İnanın böyle rezilliklerle dolu seçime ilk defa gidiyoruz"

MANİSA (İHA) – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa mitinginde yaptığı konuşmada Cumhur İttifak'ın sert bir dille eleştirerek, "Beni Gabar'a, Kılıçdaroğlu'nu Cudi'ye gömecekti.

• May Kılıçdaroğlu, Muğla'da: 'Bütün Kadınlar Tıpkı Memur, İşçi, Emekli Gibi Düzenli Olarak Bankadan Aylığını Alacak ve Çoluğunun Çocuğunun RızkınıKılıçdaroğlu, Muğla'da: "Bütün Kadınlar Tıpkı Memur, İşçi, Emekli Gibi Düzenli Olarak Bankadan Aylığını Alacak ve Çoluğunun Çocuğunun Rızkını

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’da; “Kadın ne kadar güçlüyse toplum da o kadar güçlüdür. Yapmamız gereken şu: Eğer değişim istiyorsak sandığa gideceğiz. Hiçbir evde, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz. O nedenle biz, aile destekleri sigortasını getireceğiz. Bütün kadınların sosyal güvencesi devlet olacak. Bütün kadınlar tıpkı memur, işçi, emekli gibi düzenli olarak bankadan aylığını alacak ve çoluğunun çocuğunun rızkını sağlayacak” dedi.

• May Kılıçdaroğlu: En düşük memur maaşı asgari ücretin 2,5 katına çıkarılacakKılıçdaroğlu: En düşük memur maaşı asgari ücretin 2,5 katına çıkarılacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, en düşük memur maaşını asgari ücretin 2,5 katına çıkaracağını açıkladı. Ayrıca atama bekleyen bin öğretmenin öğrencileri ile buluşturulacağını ve bin yeni güvenlik personeli atanacağını söyledi.

• May Kılıçdaroğlu'ndan bir seçim vaadi de memurlara: En düşük maaş net 21 bin lira olacakKılıçdaroğlu'ndan bir seçim vaadi de memurlara: En düşük maaş net 21 bin lira olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi bu kez memurlara seslendi. Kılıçdaroğlu, "İktidara gelir gelmez en düşük memur maaşını asgari ücretin 2,5 katına çıkaracağım. Yani bugünün tutarı ile en düşük memur maaşı net 21 bin lira seviyesinde olacak" dedi.

• May Kılıçdaroğlu: Tank palet fabrikasını Katar ordusundan alacağım (2)Kılıçdaroğlu: Tank palet fabrikasını Katar ordusundan alacağım (2)

'DEMOKRASİDEN YANA OY KULLANACAĞIZ'CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Demokrat Parti Genel Başkanı Güntekin Uysal, Sinop'taki programın ardından Ordulularla buluştu.

• May Kılıçdaroğlundan taşeron çalışanlara kadro sözüKılıçdaroğlundan taşeron çalışanlara kadro sözü

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara gelmeleri halinde kamuda taşeron işçi çalıştırılmayacağını taşeron çalışanlara kadro verileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu ayrıca gençlere torpili bitireceği, kadınlara Aile Destekleri Sigortası sağlayacakları ve soğan fiyatlarıyla ilgili düzenlemeler yapacakları sözlerini de verdi.

• May Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da: 'Darbe Değil Demokrasi, Demokrasi. Sandıktan Demokrasi Çıkacak'Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da: "Darbe Değil Demokrasi, Demokrasi. Sandıktan Demokrasi Çıkacak"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "14 Mayıs, siyasi darbe girişimidir" sözlerini anımsatarak, "Diyorlar ki -gideceklerini biliyorlar- efendim 14 Mayıs’ta Millet İttifakı kazanırsa bu bir darbeymiş. Akla ziyan. Akla ziyan gerçekten. Ya seçim tarihini belirleyen siz, Meclis’i fesheden siz, vatandaşa sandık kurduran siz, kimlerin oy kullanacağını belirleyen siz, e gidinde darbe oluyor. Darbe değil demokrasi, demokrasi. Sandıktan demokrasi çıkacak" dedi.

• May Kılıçdaroğlu, Boyabat'ta: 'Niye Soğanı Siyasette Kullanıyorsun' Diyorlar.Kılıçdaroğlu, Boyabat'ta: "Niye Soğanı Siyasette Kullanıyorsun' Diyorlar.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop Boyabat’ta; “Diyorlar ki ‘Niye soğanla, patatesle uğraşıyorsun?’ Evin kadını gidecek, pazardan alışveriş yapacak. Soğanın kilosu olmuş 30 lira. Yahu senin mutfaktan haberin var mı? Mutfakta yangın var. Sarayda oturuyorsun, keyfin yerinde, beşli çetelere para aktarıyorsun, üç yerden beş yerden aylık alanlar var… Yiye yiye doymadılar, ‘niye soğanı siyasette kullanıyorsun’ diyorlar. Ne yapayım? Mutfakta yangını çıkaran ben değilim ki yangını çıkaran sensin. O yangını söndürecek olan da benim” dedi.

• May Kılıçdaroğlu: 'Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun'Kılıçdaroğlu: 'Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop'un Boyabat ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap ederek, devlette liyakati sağlayacaklarını ve haksız uygulamalara karşı vatandaşların sandığa giderek tepkilerini ortaya koymalarını istedi. Ayrıca, Suriyeli mültecilerin en geç 2 yıl içerisinde ülkelerine gönderileceğini söyledi.

• May Kılıçdaroğlu: Kamuda Taşeron İşçi Çalıştırmayacağız, Taşeronlara Kadro VerilecekKılıçdaroğlu: Kamuda Taşeron İşçi Çalıştırmayacağız, Taşeronlara Kadro Verilecek

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde kamuda taşeron işçi çalıştırılmayacağını ve taşeron çalışanlara kadro verileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu ayrıca, gençlere torpili bitireceği sözünü verirken, kadınlara Aile Destekleri Sigortası sağlayacaklarını da belirtti.

• May Kemal Kılıçdaroğlu söz verdi! Mitingde açılan pankarta sessiz kalmadı: Taşeron işçisine kadro vereceğiz, sözKemal Kılıçdaroğlu söz verdi! Mitingde açılan pankarta sessiz kalmadı: Taşeron işçisine kadro vereceğiz, söz

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa mitinginde açılan "Taşeron işçilere kadro" yazılı pankartı görünce kayıtsız kalmadı. "Devlet taşeron işçi çalıştırmaz" diyen Kılıçdaroğlu, "Eğer taşeron işçi varsa o devletin saygınlığına gölge düşürür. Taşeron işçi devlette olmaz. Onun mücadelesini yıllardır veriyorum. Onun bir kısmı yapılmadı. Yaklaşık bin taşeron işçisine kadro vereceğiz, söz veriyorum." dedi.

• May KILIÇDAROĞLU: BAYRAK VE VATAN BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRKILIÇDAROĞLU: BAYRAK VE VATAN BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Kemal Kılıçdaroğlu, Bizim milliyetçiliğimizi de sorguluyorlar.

• May Kılıçdaroğlu: Bayrak ve vatan bizim kırmızı çizgimizdirKılıçdaroğlu: Bayrak ve vatan bizim kırmızı çizgimizdir

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim milliyetçiliğimizi de sorguluyorlar.

• May Kılıçdaroğlu: 'Devlet taşeron işçi çalıştırmaz'Kılıçdaroğlu: "Devlet taşeron işçi çalıştırmaz"

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devlet taşeron işçi çalıştırmaz. Devlet kadrolu işçi çalıştırır. Eğer taşeron işçi varsa o devletin saygınlığına gölge düşürür" dedi.

• May Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu: ''şoföre Söz Ver Cumhurbaşkanım' Diyor.Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu: "'şoföre Söz Ver Cumhurbaşkanım' Diyor.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “’Şoföre söz ver cumhurbaşkanım diyor. Ehliyet affı ailesi’ diye… Biliyorum bundan haberim var. O konuda gittiğim yerlerde söyledim. Bir sefere mahsus olmak üzere o affı getireceğiz. Biliyorum bu sorun, ciddi bir sorun. Dolayısıyla bunun çözülmesi lazım. Bu sözü veriyorum. Mutlaka af gelmesi lazım. Şoförün direksiyonunun başında olması lazım. Direksiyon sallıyor, alın teri döküyor, onun gelirini kısıtlamamamız lazım. Söz… Bay Kemal sözü. O çıkacak. Hiç endişe etme” dedi.

• May Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta arama-kurtarma çalışmalarına katılan madencilere teşekkür ettiKılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta arama-kurtarma çalışmalarına katılan madencilere teşekkür etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarına katılan madencilere teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, madencilere yaptığı konuşmada, uzmanı olmayan kişilerin çalışmalarının tehlike yaratabileceğini belirtti. Ayrıca, emekli madencilerden bir arama-kurtarma ordusu kurma çalışması başlatıldığını da açıkladı.

• May KILIÇDAROĞLU BU MİLLETİN VİCDANINA GÜVENİYORUMKILIÇDAROĞLU BU MİLLETİN VİCDANINA GÜVENİYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "3 milyon bin Suriyelimiz var. Sizlerin oylarıyla Allah nasip ederse en geç 2 yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi kendi ülkelerine göndereceğim. Bize diyorlar; Bay Kemal, milliyetçi değil. ya vatanını seven kim? Bay Kemal.

• May Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta: 'Kömürü Dışarıdan Alıyorlar, Şu Dağların Altında Karaelmas Var ve Çalışmak İsteyen Binlerce Kişi Var, CumhurbaşkanıKılıçdaroğlu, Zonguldak'ta: "Kömürü Dışarıdan Alıyorlar, Şu Dağların Altında Karaelmas Var ve Çalışmak İsteyen Binlerce Kişi Var, Cumhurbaşkanı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, Zonguldak'ta; “Zonguldak bir emekliler kentine dönüştü. Madeni nereden alıyorlar? Madeni Güney Amerika’dan getiriyorlar, kömürü, Güney Afrika’dan getiriyorlar kömürü, dışarıdan getiriyorlar kömürü, 50 milyon, 60 milyon dolar paralar ödüyorlar. Allah aşkına şu dağların altında karaelmas var ve çalışmak isteyen binlerce kişi var. Allah nasip eder, Cumhurbaşkanı olduğumda aşamalı olarak 5 bin işçi alacağım.  Söz verdiler yıllardır, yapmadılar. 5 bin işçi sözü verdim, geldiler dediler ki, ‘2 bin kişi alacağız’ 2 bin kişiyi alacağız diyenin üstünü kömürün karasıyla çizeceksiniz. 5 bin işçi alacağım diyenin yanında bir kömür koyacaksınız. Hiç endişe etmeyin sizin hakkınızı hukukunuzu her ortamda savunacağım” dedi.

• May Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak'ta konuştu AçıklamasıCumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak'ta konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gencecik çocuklar işsiz ama 3 milyon bin Suriyeli'miz var. Sizlerin oylarıyla Allah nasip ederse, en geç 2 yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi kendi ülkelerine uğurlayacağız." dedi.

• Nis Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları yanıtladı: (2)Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları yanıtladı: (2)

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Parlamentoda, 'güçlendirilmiş parlamenter sistemi' savunanlar çoğunluğu alacak.

• Nis Kılıçdaroğlu: 'Diyanet İşleri Başkanlığı'nı Kuran Chp, Niye Kapatalım? Akıl Var Mantık Var, Tam Tersine Güçlendirilmesi Lazım'Kılıçdaroğlu: "Diyanet İşleri Başkanlığı'nı Kuran Chp, Niye Kapatalım? Akıl Var Mantık Var, Tam Tersine Güçlendirilmesi Lazım"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kapatılacağı iddialarına ilişkin; “Bunu duyduğumda şaşırdım, kim söylemiş bunu diye. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kuran CHP. Niye kapatalım? Akıl var mantık var, tam tersine güçlendirilmesi lazım; tam tersine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın topluma hizmet etmesi lazım. Topluma, sevgiyi, saygıyı öğretmesi lazım” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye yönelik, “Sayın Nebati’nin ‘Biz Kızıl Elma diyoruz, onlar kıyma diyorlar’ sözü öyle bir nokta ki sanki savunma sanayini onlar kurdular, ondan önce hiç yoktu. Dolayısıyla biz savunma sanayine dolaylı olarak karşıymışız gibi bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Savunma sanayi milli bir meseledir. Ülkenin çıkarı neyse o olur. Ben onun bilmediği kadar bu devletin bilgilerine sahip olan birisiyim. Nebati daha dünkü insan. Devletin ne olduğunu Nebati bilmez” diye konuştu.

• Nis Kılıçdaroğlu: Saraylarda Oturmak Gibi Bir Düşüncem de Yok. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Çankaya Köşkü Var. Mütevazidir. Oraya GideceğizKılıçdaroğlu: Saraylarda Oturmak Gibi Bir Düşüncem de Yok. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Çankaya Köşkü Var. Mütevazidir. Oraya Gideceğiz

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Milliyetçi olan ülkesine hizmet eder yabancıya değil. Milliyetçi olan kendi ülkesine yatırım yapar. Londra’ya gittik orada da bir video çektik. Londra’nın en lüks mahallesinde bütün mahalleyi bunlar kapatmışlar. Hepsi lüks içinde yaşıyorlar. Ben onları bilmiyor muyum? Gittiler New York’a 35 katlı gökdelen yaptılar. Sanıyorlar ki bay Kemal bunlar görmeyecek. Gökdelenin önünde konuştum. O gökdelene harcanan paraları son kuruşuna kadar getireceğim ve bu millete vereceğim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak benim namus borcumdur. O nedenle beşli çeteler diyor ki ‘Kılıçdaroğlu’nun ayağını nasıl kaydırırız? Bu adam cumhurbaşkanı olmasın…’ Bunun için her türlü iftiraları atıyorlar. Benim öyle saraylarda oturmak gibi bir düşüncem de yok. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya Köşkü var. Mütevazidir. Oraya gideceğiz. Devlet dediğiniz kurum vatandaşına hizmet eder. Onlar için yandaş, bay Kemal için vatandaş var. Benim gönlüm sizden yana. Size hizmet edeceğim” diye konuştu.

• Nis Cumhurbaşkanı Erdoğan: 45 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması planlıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan: 45 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 45 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması planlıyoruzCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığımız 45 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması gibi müjdelerle sizlerin yanında olduğumuzu göstermeyi sürdüreceğiz" dedi.

• Nis Erdoğan'dan Engelli Öğretmen Adayına: Ama Sen Pek Engelliye Benzemiyorsun. Engelli Misin?Erdoğan'dan Engelli Öğretmen Adayına: Ama Sen Pek Engelliye Benzemiyorsun. Engelli Misin?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, engelli öğretmen atama töreninde, “Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun eğitimdeki en büyük reformlarımızdan biridir. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkı sunacak bir kariyer sistemi getiren bu kanunla mali ve sosyal haklarda da önemli iyileştirmeler yaptık. Ülkenin ve milletin hayrına her mesele gibi bu kanun çıktığında da birileri yine ortalığı karıştırmak için harekete geçti. Öğretmenlerimizi tahrik ederek bu kanunun getirdiği haklardan istifade etmelerinin önüne geçmeye çalıştılar. Elbette yalancı yalancılığıyla, provokatör provokatörlüğüyle kaldı, öğretmenlerimiz kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıktı” diye konuştu. Konuşmasının ardından atama için salonda bulunan birkaç öğretmeni sahneye çağıran Erdoğan, elini kaldıran bir öğretmene, “Ama sen pek engelliye benzemiyorsun. Engelli misin?” diye sordu.

• Nis Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engelli Öğretmen Atama Töreninde KonuştuCumhurbaşkanı Erdoğan, Engelli Öğretmen Atama Töreninde Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda gerçekleştirilen 3 bin engelli öğretmen ataması töreninde yaptığı konuşmada, eğitimde yapılan atamalar ve öğretmenlik meslek kanunu ile ilgili açıklamalar yaptı. Ayrıca, engelli bireylerin hayata katılımı konusunda yapılan reformlara değindi ve Türkiye'nin dünya örnekleri arasında yer alması hedefine vurgu yaptı.

• Nis Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 bin Engelli Öğretmen Atama Töreni'nde konuştu AçıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan 3 bin Engelli Öğretmen Atama Töreni'nde konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığımız 45 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması gibi müjdelerle sizlerin yanında olduğumuzu göstermeyi sürdüreceğiz.

• Nis Cumhurbaşkanı Erdoğan, 45 bin yeni öğretmen ataması planladıklarını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, 45 bin yeni öğretmen ataması planladıklarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladıkları 45 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması gibi müjdelerle halkın yanında olduklarını belirtti.

• Nis Afet bölgesindeki 10 ilde 1 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında deprem telafisi eğitim programı yapılacak!Afet bölgesindeki 10 ilde 1 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında deprem telafisi eğitim programı yapılacak!

Kahramanmaraş merkezli yüksek şiddetli depremlerin etkilediği 10 ilde, öğrenciler için 1 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında telafi programı uygulanacak. Bakan Özer yaptığı açıklamada, "Deprem bölgesindeki tüm ilçelerde okullar açıldı. Nakil aldıran 35 bin öğrenci kendi illerine döndü. Deprem bölgesindeki öğrencilerin 2. dönem notları düşükse, 1. dönem notları geçerli olacak." ifadelerini kullandı.

• Nis 45 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sınav sonuçları açıklandı45 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sınav sonuçları açıklandı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nca, 45 bin sözleşmeli öğretmen alımına başvuran adayların, sözlü sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

• Nis MEB, 45 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav merkezlerini açıkladıMEB, 45 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav merkezlerini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 45 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru yapan adayların sözlü sınav merkezlerini açıkladı.

• Mar MEB, sözleşmeli personelin kadroya atanma başvurularını almaya başladıMEB, sözleşmeli personelin kadroya atanma başvurularını almaya başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli öğretmenler ile sözleşmeli diğer personelin sayılı Kanun doğrultusunda memur unvanlı kadrolara atanmak üzere başvurularını 31 Mart'a kadar alacak.

• Oca Kılıçdaroğlu'ndan 'SADAT' tepkisi: Siz mi beni korkutacaksınız?Kılıçdaroğlu'ndan 'SADAT' tepkisi: Siz mi beni korkutacaksınız?

Kılıçdaroğlu'ndan 'SADAT' tepkisi: Siz mi beni korkutacaksınız?CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon yayınında SADAT reklamının yer alması ile ilgili, "Silah ve suikast tehditleri. Son uyarılarını yapıyorlar akıllarınca. Yeni bir şey değil. Uzun zamandır bu tehditler var.

• Oca Kılıçdaroğlu: 'Be Gafiller, Be Şerefsizler, Be Akılsızlar, Be Müptezeller, Be Çakallar.Kılıçdaroğlu: "Be Gafiller, Be Şerefsizler, Be Akılsızlar, Be Müptezeller, Be Çakallar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Ve artık son aşamaya geldik. Silah ve suikast tehditleri. Son uyarılarını yapıyorlar akıllarınca. Bu kürsüden; bu çetelere, mafyaya, paramiliter yapılara seslenmek istiyorum. Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar… Be çakallar, siz mi beni korkutacaksınız. Sizin önünüzde diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim. Allah nasip eder de yaşarsak hayatınız boyunca görüp görebileceğiniz en büyük kâbus olmaya devam edeceğim. Trolleriniz beni yolumdan çeviremez. Durduramazsınız” dedi. Kılıçdaroğlu, “Eğer bana bir şey olursa halkıma emanetimdir. O milyar doları siz tahsil edeceksiniz. Gençlerimizin geleceğidir bu para. Bu ülkenin doğmamış bebeklerini parasıdır o para. Bu ülkenin parasıdır o para. Alacaksınız o parayı her kuruşunu tahsil edeceksiniz. 85 milyona tahsis edeceksiniz o parayı. Benim size vasiyetimdir bu” diye konuştu.

• Oca Meral Akşener: 'Ey Bugünün Şımarıkları, Bugünün Zorbaları, Bugünün Hırsızları, Bugünün Korkakları Bizi İyi Tanıyın, Bizi İyi Bilin.Meral Akşener: "Ey Bugünün Şımarıkları, Bugünün Zorbaları, Bugünün Hırsızları, Bugünün Korkakları Bizi İyi Tanıyın, Bizi İyi Bilin.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ey bugünün şımarıkları, bugünün zorbaları, bugünün hırsızları, bugünün korkakları bizi iyi tanıyın, bizi iyi bilin. Biz kan kusup kızılcık şerbeti diyenleriz. İşte bütün bu şartlarda, ’te yapılacak o seçimi kazanmak zorunda olduğumuzu bilenleriz. Bilidğimiz için, milletimizin geleceği için bu iradeyi koymak zorunda olduğumuzu bildiğimiz için, geçmişimiz bugüne kefil olduğumuz için bu işi başaracağız” dedi.

• Kas Yıldırım Kaya'dan Erdoğan'a 'Sözleşmeli Öğretmen' Tepkisi: 'Samimi Bir Çalışma Yürütecekseniz Önce Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu TayinleriniYıldırım Kaya'dan Erdoğan'a 'Sözleşmeli Öğretmen' Tepkisi: "Samimi Bir Çalışma Yürütecekseniz Önce Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu Tayinlerini

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sözleşmeli personelin kadroya alınma şartlarına tepki gösterdi. Kaya, “Sözleşmeli çalışan öğretmen sayısı bini geçti. Bunlar, 3 artı 1 yıl çalışma zorunluluğundan sonra kadroya zaten otomatikman geçiyorlar. Ama bu öğretmenlerin temel problemi, eş durumu tayinlerini yapamamaları. Yani eşlerinden ayrı, çocuklarından ayrı, memleketlerinden ayrı öğretmenlik yapıyorlar. Eğer bu konuda gerçekten samimi bir çalışma yürütecekseniz önce sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu tayinlerini yapmakla başlayın” dedi.

• Kas Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, Öğretmenler ile BuluştuTepebaşı Belediye Başkanı Ataç, Öğretmenler ile Buluştu

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen gecede Tepebaşı’nda görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi.

• Kas CHP'nin Öğretmenlerin Yaşadığı Sorunların Araştırılması Önerisi, AKP ve MHP'nin Oylarıyla ReddedildiCHP'nin Öğretmenlerin Yaşadığı Sorunların Araştırılması Önerisi, AKP ve MHP'nin Oylarıyla Reddedildi

CHP’nin öğretmenlerin yaşadığı sorunların araştırılması için verdiği önergenin öne alınarak görüşülmesi önerisi, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Gelin, burada İYİ Parti, MHP, HDP, CHP, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden oluşan bir komisyon kuralım. Okullara gidelim; öğretmen ne istiyor, derdi nedir? Bu atanmayan öğretmenler, Cumhuriyet’in 'üncü yılında bin atama bekliyor. Bu sese kulak verirseniz öğretmenlerinizin elini öpün. Bu sese kulak vermeyecekseniz öğretmenleri telefonla arayıp Öğretmenler Günü'nü kutlamayın, yalandan mesaj yayınlamayın” dedi.

• Kas Milletvekili Tutdere'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajıMilletvekili Tutdere'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

• Kas Lale Karabıyık: İktidarımızda En Büyük Kaynak Eğitime Ayrılacak. Öğretmenlerin Tüm Sorunları ÇözülecekLale Karabıyık: İktidarımızda En Büyük Kaynak Eğitime Ayrılacak. Öğretmenlerin Tüm Sorunları Çözülecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, “İktidarımızda öğretmenlerin tüm sorunları çözülecektir. AKP döneminde itibarsızlaştırılan öğretmenlik mesleği hak ettiği saygınlığa ulaştırılacaktır. İktidarımızda ataması yapılmayan öğretmenler ivedilikle atanacaktır, öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşacaktır. Sözleşmeli, ücretli öğretmenlik uygulamasına son verilerek, tüm öğretmenlerin kadrolu atanması sağlanacaktır. Öğretmen alımlarında sözlü sınavı kaldıracaktır. Uzman-Başöğretmenlik sistemi kaldırılacak, öğretmenlerin özlük hakları ve mali haklarının iyileştirilmesi böyle bir sınav ile ilişkilendirilmeyecektir. Hiçbir öğretmenimiz yoksulluk sınırının altında aylık almayacak, hepsi yoksulluk sınırının üstünde aylık alacaktır” açıklamasını yaptı.

• Kas Türkiye'de 19 milyonu aşkın öğrencinin eğitimi için 1 milyon bin öğretmen görev yapıyorTürkiye'de 19 milyonu aşkın öğrencinin eğitimi için 1 milyon bin öğretmen görev yapıyor

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmi ve özel okullarda 19 milyon bin 35 öğrencinin eğitiminde, toplam 1 milyon bin öğretmen görev alıyor.

• Kas Her şey telefonundan açtığı marşla başladı! İYİ Parti lideri Akşener kürsüde gözyaşlarını tutamadıHer şey telefonundan açtığı marşla başladı! İYİ Parti lideri Akşener kürsüde gözyaşlarını tutamadı

Bugün İstanbul'da gerçekleşen Emekli, Çalışan ve Atanamayan Öğretmenler Buluşması'na katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. O esnada telefonundan Öğretmen Marşı'nı açıp salondakilere dinleten Akşener, misafirlerin de ayağa kalkıp marşa eşlik etmesiyle gözyaşlarını tutamadı.

• Kas Akşener: 'Öğretmenlerin Kalbinin, Kafasının Rahat Olması Gerekir. 5 Çeşit 6 Çeşit Öğretmen Tanımının Olmaması Gerekir'Akşener: "Öğretmenlerin Kalbinin, Kafasının Rahat Olması Gerekir. 5 Çeşit 6 Çeşit Öğretmen Tanımının Olmaması Gerekir"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da öğretmenler buluşmasında, “İddia ediyorum bir öğretmen kendi çocuğuna veremediği, imkan bulamadığı emeği, ‘başkalarının çocuğuna’ vermiştir. Onun için öğretmenlerin kalbinin, kafasının rahat olması gerekir. Yarınının endişeyle karşılanır bir yarın olmaması gerekir. 5 çeşit 6 çeşit öğretmen tanımının olmaması gerekir” diye konuştu.

• nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası