bezmialem tanitim gunleri / One moment, please

Bezmialem Tanitim Gunleri

bezmialem tanitim gunleri

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi

Gençlerin Gelecek Hedeflerine Nasıl Ulaşabileceklerini Konuştuk!

Gelecekte başarılı birer iş insanına olmak isteyen gençlerle Bezmialem Vakıf Üniversitesi bünyesinde bir araya geldik!

Uzman konukların yer aldığı Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi etkinliğinde Bezmialem Vakıf Üniversitesi öğrencileri ile deneyimlerini paylaşmak, girişimcilik, satış ve pazarlama, SEO ve dijital görünürlük alanlarındaki birikimlerini aktarmak üzere Orhan Gürbüz de hem keyifli hem de oldukça öğretici bir konuşma yaptı.

Kendi girişimcilik hikayesinden yola çıkarak öğrencilerin yollarını aydınlatan Orhan Gürbüz; dijital dünyada var olmanın önemini ısrarla vurguladı.

Günümüzde bir işi yapmak istiyorsanız dijital çok önemli. Dijitalde görünüz olursanız başarı oranınız da aynı oranda artmaktadır. – Orhan Gürbüz

Güncel ZirvelerEtkinlikleri Takip Et

bezmialem üniversitesi girişimcilik zirvesi

Bezm- i Âlem Üniversitesi Tanıtım Yazısı

yılında kurulan Bezmiâlem Üniversitesi, sadece sağlık alanına odaklanmış bir vakıf üniversitesidir. Bünyesinde Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakülteleri başta olmak üzere 4 Fakülte ve 2 Enstitüsü bulunan Bezmiâlem Üniversitesi, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kurulmuştur. Üniversitenin eğitim dili Türkçe ve İngilizce&#;dir.

Değerli üniversite adayları, her üniversitenin tanıtım günleri bulunmakta. Tercih listenizi oluştururken tanıtım günlerine katılarak üniversitelerin artı ve eksilerini görmeniz gerek.

Sağlık alanında bir bölüm düşünüyorsanız Bezmialem Üniversitesini tercih listenize ekleyebilirsiniz. Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) 49 mezundan 26&#;sı kazanmakla birlikte, CERN&#;e davet edilen ilk Tıp Fakültesi öğrencisi de Bezmialem Üniversitesinden. Bezmialem Üniversitesi Taban Puanları bağlantısını ziyaret ederek güncel taban puan tablosuna ulaşabilirsiniz.

Bezmi Alem Üniversitesi & Barınma

Bezm-i Alem Üniversitesi İstanbul&#;un Fatih ilçesinde bulunmaktadır. Üniversitenin kendine ait yurdu bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler evde veya özel yurtlarda barınmaktadır.

bağlantılarını ziyaret ederek üniversitenize yakın özel yurtları liste halinde görebilir ve detaylı olarak inceleme yapabilirsiniz.

Bezmi Alem Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim
İkinci öğretim0
TOPLAM

Bezmi Alem Üniversitesi Logosu

Bezmi Alem Üniversitesi Artı ve Eksileri

+ Tıp Fakültesi: Vakıf Üniversiteleri arasında en iyi tıp fakültesine sahip kurumlardan birisidir. Üniversitenin bünyesinde ayrıca bir de hastanesi vardır.

+ Ulaşım: Fatihte bulunan üniversiteye ulaşım kolay. Birçok otobüs hattı ile kampüse ulaşabilmeniz mümkün.

+ Değişim Programları:FARABİ, MEVLÂNA ve ERASMUS gibi öğrenci değişim programlarına katılabilir, okurken farklı kültürler ve farklı yaşam biçimlerine tanık olabilirsiniz.

&#; Kampüs: Diğer konularımıza baktıysanız bunu biz demeden de biliyorsunuzdur ancak yine de belirtmiş olalım, özel üniversitelerin çoğunda kampüs ortamı bulmak mümkün değil. Boşuna şehir üniversitesi denmiyor.

Bezmi Alem Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Hepimizi derinden etkileyen yorucu bir pandemi sürecinden geçtiğimiz bu günlerde istisnasız her birimiz hayatımızın, sosyal alışkanlıklarımızın, değişmez gibi görünen rutinlerimizin ne kadar kırılgan olduğunu öğrendik. Bu dönemin bize öğrettikleri içinde belki de en önemlisi, bilimin gezegenimizde yaşadığımız olağanüstü süreçlerde en önemli ışık kaynağımız olduğu gerçeğiydi. Bu süreçte diğer bilim alanlarında olduğu gibi, tıp alanında da hemen bütün disiplinlerde, bilimsel aktiviteler formatı değişmek kaydıyla hız kesmeden, hatta belki de ivme kazanarak devam etti. Şüphesiz ki, bilimsel derneklerin ve akademik kurumların bilimin üretilmesine olduğu kadar, bilginin yayılmasına da katkıda bulunma gibi bir misyonları vardır. Bu düşünceden hareketle tarihi yarımadadaki kıdemli hastanemizden ve genç üniversitemizden aldığımız enerjiyle, biz de Bezmialem Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği olarak bu amaca hizmet etme yolunda kendimizi sorumluluk almaya hazır ve istekli hissettik. İlk olarak geçen sene 1. Bezmialem Kadın Doğum Günleri’ni düzenlemeye karar verdik. Güzel geçen toplantımız sonrasında aldığımız olumlu bildirimlerle de bu sene toplantımızın 2. sini 2. Bezmialem Kadın Doğum Günleri olarak düzenleyeceğimizi sizlere büyük bir mutlulukla duyurmak isteriz. Sizlerle bir kez daha bu toplantıda buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Toplantımıza katılmanızdan onur duyacağız. Kliniğimizin tüm öğretim üyeleri adına, hepimiz için faydalı ve gelenekselleşmesi yolunda umut veren bir toplantı olması dileğiyle saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Pınar Özcan
Düzenleme kurulu adına

TARİHÇE

Bugün, yılını doldurmuş bulunan çalışma hayatında, yurdun dört bucağından gelen yüz binlerce vatandaşımıza şefkat ve şifa kucağı olmuş bulunan Gureba Hastanesi ki artık Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olmuştur, tarihimizin şifa kurumlarından en önemlilerindendir.

Hastanemiz; (hicri ) yılında Sultan Abdülmecit'in annesi Bezm-i Âlem Valide Sultan tarafından kurulmuş ve ilgili vakıfname ile "Bezm-i Âlem Gureba-i Müslimin Hastanesi'' ismiyle Müslüman fakirlere tahsis edilerek vakfedilmiştir. Hastanenin açılış günü ile ilgili çelişkiler olsa da Takvîm-i Vekâyi gazetesinin o tarihlerdeki nüshalarının teyit ettiği şekilde hastanemiz tam olarak 24 Mart Cuma günü açılmıştır.

Tarihimizde yıllarında ülkede ve özellikle İstanbul'da şiddetli bir kolera salgını vuku bulmuştur. Bunun üzerine Osmanlı Hükümeti İstanbul'da bir Karantina İdaresi kurarak, şehre dışarıdan gelenlerin tedavisi ve koleralıların tespit edilerek tedaviye alınmalarını bizzat sağlamıştır.   Devamı için tıklayınız.

Kayıt Bilgileri

Kayıt Bilgileri
Uzman TL
Asistan TL
Kayıt ücretine KDV dahil değildir.
  • Kayıt işlemleriniz ücretlerin ilgili hesaplara yatırılıp dekontların Figür Kongre’ye e-mail (bezmialemkad[email&#;protected]) yoluyla iletilmesi ile kesinlik kazanacaktır.
  • Kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz için organizasyon sekretaryası tarafından gönderilecek olan Mail-Order formunu doldurmanız gerekmektedir.
  • Figür Kongre, doğması muhtemel vergi, harç, rüsum tutarlarındaki değişikliği fiyatlara yansıtma hakkını saklı tutar.
  • Tüm katılımcılar ve endüstri temsilcileri kayıt yaptırmalıdır. Kayıt ücretlerine; Yaka kartı, bilimsel programa katılım, katılım sertifikası dahildir.

Banka Hesap Bilgileri

Hesap Adı: Figür Kongre ve Organizasyonları Tic. A.Ş.
Banka Adı: Yapı Kredi Bankası
Şube Adı: Beşiktaş Şubesi (Şube Kodu: )
IBAN No. (TL): TR12 75

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır