casper i3 5005u / Casper Nirvana C | Daha Hafif, Daha İnce, Zarif ve Şık | Nirvana Dizüstü

Casper I3 5005u

casper i3 5005u

Intel® İşlemci Gücü

Nirvana C dizüstü bilgisayar, Intel'in günlük kullanımlar için sunduğu işlemci ailesinin en yeni nesili olan GeminiLake N ve N serisini barındırmaktadır. Bir önceki nesillere göre yaklaşık %20 daha stabil ve yüksek performans sağlayan işlemcileri ile Casper Nirvana C laptop, günlük kullanım için tüm ihtiyaçlarınızı barındırır. Daha fazlasını isteyenler için, yüksek işlemci ve grafik kartı performansı sunan Intel Core i3 U ve Core i5 U işlemci opsiyonları da mevcuttur.

Intel® İşlemci Gücü

Nirvana C dizüstü bilgisayar, Intel'in günlük kullanımlar için sunduğu işlemci ailesinin en yeni nesili olan GeminiLake N ve N serisini barındırmaktadır. Bir önceki nesillere göre yaklaşık %20 daha stabil ve yüksek performans sağlayan işlemcileri ile Casper Nirvana C laptop, günlük kullanım için tüm ihtiyaçlarınızı barındırır. Daha fazlasını isteyenler için, yüksek işlemci ve grafik kartı performansı sunan Intel Core i3 U ve Core i5 U işlemci opsiyonları da mevcuttur.

Ekran Kartı Performansı

Nirvana C’nin Intel Core i5 U işlemcili modelinin sahip olduğu dahili Intel Iris ekran kartı ile 2GB ekran kartı modellerinin birçoğundan yaklaşık 10% daha yüksek performans alabilirsiniz. Böylece ekstra harici ekran kartından dolayı daha kalın, ısı seviyesi biraz daha yüksek bir ürün yerine hem ekran kartı performansı alır hem de daha ince ürüne sahip olursunuz.

Büyük Ekran, İnce Tasarım

9 mm inceliğindeki ekran çerçevesi ile görüş açınız genişler ve 14" ekran boyutuna sahip olanıza rağmen neredeyse " büyüklüğünde görüntü alırsınız. Ultra mobil hafifliğiyle her yere taşınır. Nirvana C laptop bilgisayar, Anti glare özelliğine sahip yansıtmasız ekranı ile görüntü kaybını engeller, netlik sağlar.

Daha Hafif ve Daha İnce

Nirvana C notebook özel alaşımlı yapısı sayesinde plastik materyale sahip olmasına rağmen metal görünümü ve sağlamlığı sunar. Özel tasarlanan metalik gümüş grisi rengi sizin zevkinizi yansıtacak.

Hızlı ve Uzun Süreli Kullanım

Geniş Depolama Alanı

Üretkenlik, optimal  zaman ve yüksek hız için SSD sizin için birebir! Günlük işlerinizin süresini en aza indirmek için Nirvana C, SSD opsiyonu ile zamanınızı daha değerli kılacaktır. Daha büyük boyutta depolama alanı isteyenlere sabit disk konfigürasyon opsiyonu da sunar.

Düşük Tüketim, Yüksek Performans

Nirvana C modelinin Celeron ve Pentium işlemcili modellerinde 4GB LPDDR4 sistem belleği sunar. Böylece günlük kullanımda maksimum performans elde edersiniz. Core i3 U modelinde ise 4GB DDR3 versiyonu bulunmaktadır. Intel Core i5 U modelinde ise yine aynı entegre RAM olan 8GB LPDDR3 bulunmaktadır

Ergonomik Klavye Tasarımı

Nirvana C, günlük kullanım esnasında rahat ve uzun bir kullanım deneyimi sunan bir laptop Makas mekanizması sayesinde tuş
basım ömrünü uzatır ve aynı zamanda tuş sesinin çıkmasını engeller. Kavisli yapısı ise parmaklarınızın
tuşa tam oturmasını sağlayarak ellerinizin yorulmasını engeller.

İster Açın, İster Kapatın

Nirvana C size güvenli çözümler sunmak için özel olarak tasarlandı. Laptop kameranızı kullanmadığınız zamanlarda isterseniz kolay kullanımına sahip bölmesini kapatabilirsiniz.

Hızlı ve Kolay Aktarım

Nirvana C laptop, Mini HDMI sayesinde size her an her yerde üretken olmanızı sağlar. Sunumlarınızı hızlıca daha büyük ekranlara aktarabilirsiniz. 2 adet USB girişi ile her an hızlı aktarım sağlayabilirsiniz. Sahip olduğu SD kart girişi sayesinde birden fazla aktarım olanağı sunar.

Windows ile Her Şey Daha Kolay

Windows işletim sistemi hızlı başlar ve yüksek performansla çalışır. Sizi güvenli tutmak üzere daha üstün güvenlik özelliklerine sahiptir. Kullandığınız yazılım ve donanımlar ile uyumlu çalışmak üzere tasarlanmıştır. Nirvana C modelimizin Intel N ve N işlemcili modellerinde Windows 11, Intel  N ve Core i3 işlemcili modellerinde ise Windows 10 işletim sistemi versiyonlarına sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de online teknoloji alışverişi denildiğinde aklınıza gelen ilk marka olmaktan gurur duyuyoruz. En iyi kalitede ürünleri, rekabetçi uygun fiyatlar ve farklı tasarımlar ile size sunmaya çalışıyoruz. Geniş kargo ağımız ile Türkiye’nin her il ve ilçesine gönderim sağlayabiliyor. Güvenli ödeme sistemimiz, cazip ödeme koşulları ve taksit imkanları ile online alışveriş siteleri arasından farkını göstererek online alışveriş deneyimini kolaylaştırıyoruz. 

Casper Nirvana, notebook modelleri ile dilediğiniz her yerde çalışmalarınızı sürdürebilir ve ihtiyacınıza en uygun laptopları oluşturabilirsiniz. Laptop, dizüstü PC modellerimizin tamamında Intel’in en güçlü işlemcileri bulunmaktadır. Casper Nirvana modelleri, en güncel uygulamaları ve kurumsal programları performans sorunu yaşamadan çalıştırmanızı mümkün kılıyor. Casper Nirvana modellerimiz Casper Nirvana X, Casper Nirvana X, Casper Nirvana S, Casper Nirvana C, Casper Nirvana C, Casper Nirvana C ve Casper Nirvana C olarak adlandırılmaktadır. Bütün modellerimiz sahip oldukları ekran boyutları, donanım, Intel işlemci, ekran çözünürlüğü, işlemci, grafik kartı, depolama, SSD, HDD ve daha birçok özelliğe bağlı olarak farklılıklar göstermektedir.

Casper Nirvana C modeli, ince ve hafiftir. Plastik materyale sahip olmasına rağmen metal görünümü ve sağlamlığı sunar. Ergonomik klavyeye sahip olan Nirvana C, Intel’in günlük kullanımlar için sunduğu işlemci ailesinin en yeni nesili olan GeminiLake N ve N serisini barındırmaktadıfunduszeue.info ile hızlı ve yüksek depolama seçeneği sunar. Nirvana C’nin Anti-Glare teknolojisine sahip ekranı yansıtmasız özelliklidir. Hem evde hem iş hayatınızda yüksek performanslı ve ultra taşınabilir hafifliğe sahip bir laptop kullanmayı istiyorsanız, sadece kg hafifliğe sahiptir. Casper Nirvana C Seçtiğiniz RAM opsiyonu ile uygun fiyatlı ofis dizüstü bilgisayarıdır. 2 Adet USB bağlantılı laptop ile hızlı data aktarımı yapabilirsiniz. Casper Nirvana C, çeşitli depolama, bellek, grafik kartı, işlemci, güç kaynağı, kablosuz bağlantı, teknolojilerine bağlı olarak yüzlerce farklı opsiyon sunmaktadır.

Türkiye’nin en iyi servisi olma amacı ile geliştirdiğimiz servislerimizden 1 saat ve 24 saat servis imkanları alabilirsiniz. Casper yerinde servis, WhatsApp hattı, Jet ve Turbo servisler ile de her an yanınızdayız.

"Windows Güncellemelerini durdurmanız tavsiye edilmez. Bilgisayarınız güncelleme almadığında bir çok sorunla karşılaşabilir. Bilgisayarınızın ""Windows Güncelleme Uyarısı"" yapmasını istemiyorsanız bu yönergeyi takip edebilirsiniz. 1. adım: Otomatik güncellemeleri kapatmak için ;Windows ve R tuşuna aynı anda basarak veya Başlat menüsünü açarak Çalıştır bölümüne geçiyoruz. Çalıştır bölümüne “funduszeue.info” yazarak Hizmetler bölümünü açıyoruz. 2. adım: Açılan ekranda Hizmetler karşınıza çıkacak. Bu bölümde sayfayı aşağı doğru kaydırarak veya W tuşuna birkaç kez basarak Windows Update seçiyoruz. 3. adım: “Windows Update” seçeneğine farenin sağ tuşuna dokunup özelliklere tıklıyoruz. 4. adım: Karşımıza çıkan Özellikler penceresinde “Başlangıç Türü” seçeneğini “Devre Dışı” olarak ayarlıyor ve “Uygula” butonuna tıklıyoruz. Windows 10 otomatik güncelleme kapatma işlemini başarıyla tamamlanmış oluyor.

Zoom uygulamasını bilgisayarınızda kullanmak için minimum Windows 7 işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir.(Win7,Win8,Win ve Win10) Zoom uygulamasını bilgisayarınızda akıcı bir şekilde kullanabilmeniz için önerilerilen minimum işlemci: Celeron N ve Üstüdür.(i3-i5-i7 işlemcilerde yüksek performansta çalışır) EBA: EBA uygulamasını bilgisayarınızda stabil olarak kullanmak için işletim sistemi olarak Windows 10 versiyonunun kullanılması gerekmektedir. Daha eski sürümlerde(Win7,Win8,Win) çalışacaktır fakat EBA kaynaklı hatalar ile karşılaşılabilirsiniz. EBA uygulamasını bilgisayarınızda akıcı bir şekilde kullanabilmek için cihazınızda 2GB ram ve Celeron N ve Üstü bir işlemci olması gerekir .(i3-i5-i7 işlemcilerde yüksek performansta çalışır)

Etkinleştirme yapabilmeniz için, ekli yönergeleri takip etmelisiniz. Satın almış olduğunuz Office uygulaması cihazın Biosuna gömülüdür. Lütfen uyarıları dikkate alınız. 1. Etkinleştirmek için öncelikle Microsoft hesabı oluşturmanız gerekmektedir. 2. Outlook uzantılı bir hesap açılmasını öneririz. 3. Oluşturduğunuz Microsoft hesabınız (mail adresi ve şifresi) ile aşağıdaki link üzerinden adımları takip ederek etkinleştirebilirsiniz. 4. Microsoft hesabı oluşturulurken daha önce hiç kullanılmamış yeni bir hesap olması gerekmektedir. ( Microsoft hesabı dışında farklı bir hesap girilirse aktivasyon işlemi kilitlenir. ilk anda doğru Microsoft hesabını girmeniz gerekmektedir.) 5. Sorunsuz bir kurulum için ekli yönergeleri takip etmelisiniz. 6. Bildirim çubuğu üzerinde Office güncelleştirme uyarısı çıkıyor ise güncelleştirme yapıp tekrar denemelisiniz. 7. Sorun devam eder ise cihaza sıfırlama yapıp, aynı hesap ile tekrar denemenizi öneririz. funduszeue.info%C5%9Ftirme-5bd38fdbb-aadb1ee Not: Microsoft hesabınızı ve şifrenizi unutmamanız gerekmektedir. Hesap bilgilerini hatırlamamanız durumunda Şifremi unuttum adımlarını takip edebilir veya Microsoft ile iletişime geçebilirsiniz.

Kablolu Bağlantı Başlat Menüsü / Yazıcılar ve tarayıcılar/ Yazıcı ve Tarayıcı ekle/ İstenilen yazıcı listede yok ise ; El ile yapılan ayarlar Yerel Yazıcı Ekle- Var olan bağlantı noktası / Bağlantı noktası seçilir. Yazıcı sürücüsü yükle /Disketi var / sürücünün yolu seçilir yazıcı tanıtılmış olur. Kablosuz Bağlantı Ağ üzerinden paylaştırılmış bir yazıcıya bağlanmak isteniyor ise ; Başlat Menusu / Yazıcılar ve tarayıcılar / Yazıcı ve Tarayıcı ekle / İstediğim yazıcı listede yok / Paylaşılan yazıcı adıyla seç/ Gözat tıklanır paylaştırılmış yazıcı var ise eklenir.

Satın almış olduğunuz üründe orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunmaktadır ve ürün Casper garantisi altındadır. İşletim sistemine ait ürün anahtarını size veremiyoruz. Çünkü Korsan kullanımın engellenmesi amacıyla Microsoft tarafından izin verilmemektedir. Casper Microsoft’un iş ortağıdır ve Windows işletim sistemli ürünleri Microsoft’un kurallarına tabidir. Ürününüzde orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunduğundan nasıl emin olursunuz? - Üründeki işletim sistemini kaldırıp Microsoft'un funduszeue.info adresinden indirerek yeniden kurduğunuzda, dijital lisans anahtarınız biosa enjekte olduğu için, internet bağlantınızı yaptığınız anda bilgisayarınız etkinleşecektir. - İşletim sistemine ait ürün anahtarını görmek istiyorsanız Google üzerinden “Bios Key Öğrenme” yazarak bulacağınız 3ncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz.

"Birden fazla Harddisk/SSD takılı cihazlarda disk görülmüyor ise; Windows x/ Disk Yönetimi/ Aktif olmayan disk üzerine sağ tık/ Disk Başlat / Biçimlendir yönergesiyle disklerinizi görebilir ve yönetebilirsiniz.

Windows 8 ve 10 işletim sistemli cihazlarda F serisi ve C serisi modellerimizde, cihaz açılırken F9 enter/ F10 enter tuşuna basarak BOOT ekranına girebilir, cihazda işletim sisteminin kurulu olup olmadığını görebiliriz. İşletim sistemi yoksa kurulması gerekmektedir. Kurulum destek için en yakın Casper teknik servise funduszeue.info link üzerinde ulaşabilirsiniz.

"Cihazınızda klavye kullanımı esnasında; klavye tuşları farklı karakterler oluşturuyorsa; Fn+NumLock tuşlarına basarak numlock özelliğini kapatabilirsiniz. Eğer Windows güncellemeleri sonrası problem yaşamaya başladıysanız; Güncelleştirme geçmişinde yüklenen sürücü güncelleştirmesini bulun. Aygıt yöneticisine giderek ilgili aygıt üzerindeki sürücüye geri dön seçeneği ile eski sürücüye dönülür. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra sorunun giderildiği görülür.

Cihazınızda aygıt yöneticisini açın. Görüntü bağdaştırıcısı kısmını kontrol edin. Standart ekran bağdaştırıcısı yazıyorsa bilgisayarınıza ekran kartı sürücüleri yüklenmemiştir. Ekran kartı sürücüleri yüklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcısını kontrol edin. Sorun devam ediyor ise Teknik Servisimize başvurunuz. En yakın teknik servis bilgilerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. funduszeue.info

Windows 10 yüklü cihazlarda işletim sisteminin şifresinin unutulması durumunda cihazın işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

Ses kartı Driveri nin yüklü olup olmadığı kontrol edilir veya Ses kartı sürücüsünün güncelleştirme alıp almadığı kontrol edilir. Driver yüklendikten sonra veya güncelleştirme aldıktan sonra Ürün yeniden başlatılarak Ses Fonksiyonları kontrol edilir.

Windows 10 yüklü cihazlarda işletim sisteminin şifresinin unutulması durumunda cihazın işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

C Serisi Modelde boot listesi için Ecs biosa giriş için F2 tuşu kullanılır. F Serisi Modelde boot listesi için Ecs biosa giriş için F2 tuşu kullanılır. Excalibur G Serisi Modelde boot listesi için F12 biosa giriş için F2 tuşu kullanılır. CC Serisi Modelde boot listesi için F12 biosa giriş için F2 tuşu kullanılır.

Notebook Modelllerinde 7 ve ,8 nci nesil İşlemcili Ürünleri Windows 7 Desteği bulunmamaktadıfunduszeue.infoıca CHU-CHY Modellerin Windows 7 Desteği yoktur. Diger modellerin Windows 7 Desteği Bulunmaktadır.

Bilgisayarınız çeşitli sebeplerden dolayı resetleme problemi yaşayabilr. Bu sebepler donanımsal veya yazılımsal olabilir. a) Isınma problemleri yüzünden makine restart edebilir.Ürünün içerisinde yer alan CPU,GPU soğutucularının düzgün çalışmaması resetlemeye sebep olabilir. Üründeki soğutma işlemini gerçekleştiren fanların yetkili teknik servisler üzerinden temizlenmesi gerekebilir. b) Üründe takılı ram bozulmuş olabilir.Üründeki Ram teknik serviste değiştirilmesi gerekir. c)İşletim sisteminin zarar görmüş olabilir veya İşletim sistemine virüs bulaşmış olabilir.Üründe İşletim sistemini sıfırlama işlemi gerçekleştirilir.

Mavi ekran hataları donanım veya yazılım kaynaklı olabilir. Üründe sıfırlama işlemi yapılır. Sorun devam ediyor ise size en yakın teknik servise funduszeue.info link üzerinde ulaşabilirsiniz.

Cihazınızın Harici Disk Sürücüsünü gördüğünden emin olmak için aygıt yöneticisini açınız. Aygıt yöneticisinde Disk sürücüleri kısmında Harici Disk Sürücüsünün göründüğünden emin olunuz. Harici disk sürücünüzü bilgisayarınıza taktıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işareti olmadığından emin olunuz. Aygıt yöneticisinde sorun görmüyorsanız Harici Disk Sürücünüze virüs bulaşmış olabilir; Virüs Temizleme yazılımları ile flashı temizlemeniz gerekmektedir.

Ürün seri numaranızı müşteri hizmetlerimiz ile paylaşmanız durumunda gerekli desteği alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri email adresi: [email protected]

Ürün seri numaranızı müşteri hizmetlerimiz ile paylaşmanız durumunda gerekli desteği alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri email adresi: [email protected]

Bilgisayarınızın bataryasını çıkartıp ürünü ters çeviriniz. Zaman kaybetmeden en yakın yetkili servisimize ulaştırınız.

Bataryanızı üründen çıkararak tekrar takınız ve batarya tırnaklarını kilitli konuma getirerek tekrar deneyiniz. Sorun devam ediyor ise size en yakın Yetkili Teknik Servilerimizden destek alabilirsiniz.

Cihazınızın USB belleği gördüğünden emin olmak için aygıt yöneticisini açınız. Aygıt yöneticisinde Disk sürücüleri kısmında USB belleğin göründüğünden emin olunuz. Usb belleğinizi bilgisayarınıza taktıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işareti olmadığından emin olunuz. Aygıt yöneticisinde sorun görmüyorsanız USB belleğinize virüs bulaşmış olabilir; Virüs Temizleme yazılımları ile usb flaş belleği temizlemeniz gerekmektedir.

Ürününüzde donanımsal bir problem olabilir. Size en yakın Yetkili teknik servislerimizden destekalabilrsiniz.

Harddiskinizde sorun olabilir. Bilgisayarınızı yetkili teknik servislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Casper Nirvana C

Casper Nirvana CC00E Intel Core iU 4GB RAM GB SSD Windows 10

Casper Nirvana C Intel Core iU 4 GB, günlük kullanıma hitap eden dizüstü bilgisayar modellerinden biridir. Casper markasının Intel işlemci ailesi ve Nirvana ekran kartıyla geliştirdiği bu cihaz, optimal hıza ve çalışma performansına sahiptir. Mekândan bağımsız çalışmaya imkân veren güçlü bataryası, ergonomik tasarım özellikleriyle birleştirilir. Cihaz aynı zamanda Casper Nirvana ailesinin şık ve kullanışlı modellerinden biridir. Ürün ultra ince ve geniş ekranıyla etkili bir görsel deneyim sunar. Ergonomik klavyesi, güvenli kullanım için kapaklı kamerası ve daha birçok tasarımsal özelliğiyle sınıfının üstünde puanlar alır.

• İşletim Sistemi: Windows 10
  • Ekran Boyutu: 14 inç
  • Kullanım Alanı: İş, eğitim ve günlük

Casper Nirvana C Intel Core iU 4 GB Tasarımı Nasıl?

Casper Nirvana C Intel Core iU 4 GB Tasarımı Nasıl?

Casper Nirvana C Intel Core iU 4 GB ultrabook, yeni nesil cihazlar arasında yer alır. Hızlı çalışan sisteminin yanında ince tasarımıyla dikkat çeker. Ürünün kasa ve kapak kısmı, metalik görünüme sahip plastik materyalden üretilir. Bu dış çerçeve dayanıklı yapısıyla öne çıkar. Cihaz, 9 mm inceliğindeki ekranı ve mm toplam kalınlığıyla modern bir görünüm sergiler. Yalnızca kg ağırlığına sahip olan Casper Nirvana C Intel Core iU ultrabook, hafifliğiyle esnek bir modeldir. Bu sayede iş yerinde, açık havada, evde veya okulda rahatça kullanılabilir. mm genişlik ve mm boy ile uygun ebatlı çantalarda kolayca taşınır. 14 inçlik ekranı görüntü kaybını önlerken x piksel çözünürlüğüyle etkileyici bir görüntüleme deneyimi yaşatır.

Casper Nirvana C Intel Core 4 GB Performansı Nasıl?

Casper Nirvana C Intel Core 4 GB Performansı Nasıl?

Casper Nirvana, günlük kullanıma uygun donanımsal özelliklere sahiptir. GHz hızında çalışan çift çekirdekli Intel Core iU işlemcisi, Intel SpeedStep teknolojisiyle fazla ısınmayı önler. İşlemciyi destekleyen diğer bir teknoloji olan Intel Hyper-Threading, daha hızlı ve seri tepkiler vermeyi sağlar. 4 GB'lık DDR3 RAM ve Intel HD Graphics grafik kartıyla günlük iş yükünün altından hızla kalkar. Aynı zamanda cihazın ekran kartı; Intel'in Flexible Display, HD, 3D ve Wireless Display gibi özellikleriyle desteklenerek başarılı görüntülerin keyfini çıkarmanızı sağlar. Donanımsal altyapının yanında ergonomik tasarım özellikleri de Casper Nirvana C i3 U modelini verimli kullanmayı kolaylaştırır. Uzun ömürlü kullanım için konforlu tuşlara sahip klavyesi, kavisli yapısıyla parmakları yormaz. Ses çıkarmayan tuş dizaynı, rahat bir şekilde saatlerce çalışmayı mümkün kılar.

Casper Nirvana Intel Core iU Depolama Alanı Nasıl?

Casper Nirvana Intel Core iU Depolama Alanı Nasıl?

Casper Nirvana C Intel Core iU 4 GB ultrabook modeli, GB sabit diske sahiptir. İşletim sistemi ve standart programlar için gerekli çalışma alanı sunan sabit diski, dosyalarınızı ve görsellerinizi saklamanız için de yeterli alanı verir. Windows 10 Home işletim sistemiyle gelen Casper Nirvana C C00E i3 4 GB GB SSD 14&#; laptop aynı zamanda daha geniş depolama alanına ihtiyaç duyanlara sabit disk konfigürasyon opsiyonu seçeneği de sunar. Bu seçenek diski bölümlendirip daha verimli kullanmayı sağlar. C Casper 4C00E model cihazın bağlantı seçenekleri arasında ise microSD okuyucu, iki adet USB 3 portu, mini HDMI seçenekleri bulunur. Bu girişler, bilgisayar modeline farklı akıllı cihazları veya depolama gereçlerini kolayca bağlamayı mümkün kılar. Gelişmiş birçok özellik taşıyan ürün hakkında daha detaylı fikir edinmek için Casper Nirvana C C00E i3 4GB GB SSD 14&#; laptop yorumlarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz bu cihazı Trendyol'un güvenli altyapısıyla kolayca satın alabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası