ilk ve acil yardım başarı sırası / İlk ve Acil Yardım Taban Puanları - Tercih Robotu

Ilk Ve Acil Yardım Başarı Sırası

ilk ve acil yardım başarı sırası

İlk ve Acil Yardım

BİLGİ İlk ve Acil Yardım’da okuyarak acil durumlarda hastaya ilk müdahaleyi yapan acil tıp teknisyenleri arasına katılabilir, acil durumlarda insan sağlığı açısından en önemli rollerden birini üstlenebilirsin.

Programda acil hasta bakımından travma müdahalelerine, ambulans servis eğitiminden EKG çekimine kadar ilk ve acil yardımın her alanını kapsayan bir öğretim var.  Ayrıca donanımlı İlk ve Acil Yardım Laboratuvarı’nda uygulamalı dersler ve pek çok sağlık kurumunda staj olanakları sayesinde mesleki deneyim edinmek mümkün.  

BİLGİ Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda yer alan, belirlenmiş programlarla çift anadal yapabilirsin.

Mezun olduğunda, acil yardım istasyonlarında, komuta kontrol merkezlerinde, acil servislerde ve acil müdahale gerektiren ambulans ve cankurtaranlık gibi alanlarda görev alabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURSPUAN TÜRÜKONTENJANTABAN PUANBAŞARI SIRASI
İlk ve Acil YardımBursluTYT7,
İlk ve Acil Yardım%50 İndirimliTYT47,

BİLGİ İlk ve Acil Yardım'dayken

Prof. Dr. Zeynep Şimşek
Prof. Dr. Zeynep Şimşek

Yüksekokulumuz; bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek sağlıkta yaşam kalitesinin bilincinde, kanıta dayalı uygulamaları esas alan, bireysel ve mesleki yeterlikleri gelişmiş, sorumluluklarının bilincinde ve etik kuralları davranışlarına yansıtmış teknikerleri yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.

None Cem Sezai Başar
Cem Sezai Başar

Bölümümüzde, değişen sağlık sorunları ve gelişen teknolojiye uygun, teorik ve uygulamalı eğitim sonrasında kazandıkları bilgi ve becerileri gerçek uygulama şansına erişmiş, topluma faydalı, motivasyonu yüksek, sorumluluk sahibi, meslekleri ile ilgili yasal yükümlülükleri bilen, öğrenmeyi öğrenen ve etik kurallara sahip duyarlı sağlık teknikerleri yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
İlk ve Acil Yardım / Akademik Kadro

• Cemil Ateş Yanyalı (Prof. Dr.)
  • Nimet Dörtcan (Doç. Dr.)
  • Aydın Çakır (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Cem Sezai Başar (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Eren Tosyalı (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Erkan Erdem (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Osman Gözkün (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Zeynep Bilge Balaban (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Bahar Ekin
  • Begüm Genç
  • Deniz Kaya Tomrukçu
  • Esra Özer
  • Fikri Onur Öztırpan
  • Fulya Aytaç Türkan
  • Hızır Acar
  • Nihan Gemici Elbir (Dr.)
  • Rıza Bilgin
  • Seda Öztürk
  • Selim Demirtaş
  • Tugay Keçeci
  • Tunahan Taşçi
  • Tuğçe Bozkurt
  • Umut Paksoy
  • Yağmur İdil Ulusoy
  • Rafia Turpoğlu (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Ali Turan
  • Gözde Şen
  • Hülya Ergüney
  • Nihat Çakır (Dr.)
  • Pervin Kılıç
  • Serpil Çetin (Faculty Member, PhD)
  • Tarık Balcı
  • Tuğçe Sarul
  • Özge İpek Çelen
  • Özlem Ertuğrul

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

İlk ve Acil Yardım &#; Paramedik (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Ankara) (Kız) (İçişleri Bakanlığı Adına)TYT1,94Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu)TYT5,05Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,59Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT7,74Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT7,45Ege Üniversitesi (İzmir) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,11İzmir Ekonomi Üniversitesi (İzmir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT5,23Marmara Üniversitesi (İstanbul) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,46Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,19Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,97Akdeniz Üniversitesi (Antalya) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,00İstanbul Medipol Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,51Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,48Çukurova Üniversitesi (Adana) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,82Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Erkek) (Ankara) (İçişleri Bakanlığı Adına)TYT30,88Ankara Medipol Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT7,07Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (Eskişehir) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,91Kto Karatay Üniversitesi (Konya) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT10,68Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,58Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT8,58İnönü Üniversitesi (Malatya) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,44Bursa Uludağ Üniversitesi (Bursa) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,41Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,69Mersin Üniversitesi (Mersin) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,31Lokman Hekim Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT8,26İstanbul Medipol Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,24Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,53Selçuk Üniversitesi (Konya) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,33Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,26Biruni Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,13Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Ankara)TYT60,62Gaziantep Üniversitesi (Gaziantep) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,97Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT8,74Sanko Üniversitesi (Gaziantep) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT6,57Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çanakkale) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,37Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,11İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İzmir) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,07İstanbul Medipol Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu)TYT12,91İstinye Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,44Harran Üniversitesi (Şanlıurfa) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT55,13Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Erkek) (Ankara) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)TYT75,05Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)TYT35,19İstinye Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,15Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,37Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (Muğla) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT55,13Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT6,85İzmir Tınaztepe Üniversitesi (İzmir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT8,82Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT80,56Sakarya Üniversitesi (Sakarya) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,01İzmir Kavram  Meslek Yüksekokulu (İzmir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT5,76Pamukkale Üniversitesi (Denizli) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,35Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (Hatay) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,08Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (Sivas) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,74Atılım Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT7,62Adıyaman Üniversitesi (Adıyaman) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,56İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT10,52Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (Niğde) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,36Akdeniz Üniversitesi (Antalya) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,13Bursa Uludağ Üniversitesi (Bursa) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,59Maltepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT8,36Beykent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,35İstanbul Gelişim Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,77Atatürk Üniversitesi (Erzurum) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,50Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (Antalya) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,40Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT80,35Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,11Biruni Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT8,86Batman Üniversitesi (Batman) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,71Avrasya Üniversitesi (Trabzon) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,32Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT7,09Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Afyonkarahisar) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,04Tarsus Üniversitesi (Mersin) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,90İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT10,65Balıkesir Üniversitesi (Balıkesir) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,56İstanbul Okan Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,18İstanbul Kent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT13,88Muş Alparslan Üniversitesi (Muş) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,50Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (Osmaniye) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT30,25Antalya Bilim Üniversitesi (Antalya) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT9,11Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,07Fırat Üniversitesi (Elazığ) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,99Gaziantep İslam Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi (Gaziantep) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,81Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,79Kapadokya Üniversitesi (Nevşehir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT13,92Bingöl Üniversitesi (Bingöl) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,60İstanbul Gelişim Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,56Giresun Üniversitesi (Giresun) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,26Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Kocaeli) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,79Trakya Üniversitesi (Edirne) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,37Yalova Üniversitesi (Yalova) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,31Siirt Üniversitesi (Siirt) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,28Beykent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,11Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (Rize) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,06İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,89Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,46Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT11,41Toros Üniversitesi (Mersin) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT9,38Harran Üniversitesi (Şanlıurfa) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT40,04Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Burdur) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,98Uşak Üniversitesi (Uşak) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,79Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Sakarya) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,77Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,41Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (Tekirdağ) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,99İstanbul Okan Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT8,01Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,87Altınbaş Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,64Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (Zonguldak) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,62Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT80,60İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,49Bitlis Eren Üniversitesi (Bitlis) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,42Yozgat Bozok Üniversitesi (Yozgat) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,37Kto Karatay Üniversitesi (Konya) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT20,31Sakarya Üniversitesi (Sakarya) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,26İstanbul Rumeli Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,57Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Kocaeli) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT9,50Trabzon Üniversitesi (Trabzon) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,39Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (Bilecik) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,18Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,14Beykoz Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,03Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (Erzincan) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,98Düzce Üniversitesi (Düzce) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,82Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Afyonkarahisar) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,64Bartın Üniversitesi (Bartın) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,30Balıkesir Üniversitesi (Balıkesir) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,67Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (Ağrı) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,67Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (Tokat) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,56Altınbaş Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT7,37Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,95İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT40,87Artvin Çoruh Üniversitesi (Artvin) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,65Avrasya Üniversitesi (Trabzon) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu)TYT9,49Hitit Üniversitesi (Çorum) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,15Batman Üniversitesi (Batman) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,10Gümüşhane Üniversitesi (Gümüşhane) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,90Bingöl Üniversitesi (Bingöl) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT30,65Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Burdur) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,24Çankırı Karatekin Üniversitesi (Çankırı) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,27Sinop Üniversitesi (Sinop) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,07Giresun Üniversitesi (Giresun) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,95Kafkas Üniversitesi (Kars) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,81Uşak Üniversitesi (Uşak) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,64Yozgat Bozok Üniversitesi (Yozgat) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT30,24Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,90Siirt Üniversitesi (Siirt) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,59Bayburt Üniversitesi (Bayburt) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,58Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Burdur) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,51Giresun Üniversitesi (Giresun) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,36Iğdır Üniversitesi (Iğdır) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,60Ankara Medipol Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT33,34Bartın Üniversitesi (Bartın) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,98Gümüşhane Üniversitesi (Gümüşhane) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,97Şırnak Üniversitesi (Şırnak) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,81Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Burdur) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,49Gümüşhane Üniversitesi (Gümüşhane) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,23Çankırı Karatekin Üniversitesi (Çankırı) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,52Gümüşhane Üniversitesi (Gümüşhane) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT55,51Artvin Çoruh Üniversitesi (Artvin) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,45Sanko Üniversitesi (Gaziantep) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT20,98Giresun Üniversitesi (Giresun) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,88Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (Ağrı) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,80Hakkari Üniversitesi (Hakkari) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,50Muş Alparslan Üniversitesi (Muş) (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,16Bayburt Üniversitesi (Bayburt) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,08Gümüşhane Üniversitesi (Gümüşhane) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT60,74Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (Ağrı) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,04Gümüşhane Üniversitesi (Gümüşhane) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,03Kafkas Üniversitesi (Kars) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT55,73Iğdır Üniversitesi (Iğdır) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ)TYT50,41İstanbul Medipol Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT68,84İstanbul Medipol Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT68,01Lefke Avrupa Üniversitesi (Kktc-Lefke) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT15,64Doğu Akdeniz Üniversitesi (Kktc-Gazimağusa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT12,30Beykent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT11,90Girne Üniversitesi (Kktc-Girne) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT10,44Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT38,41Yakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT17,16Biruni Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT68,08Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT13,29Kıbrıs İlim Üniversitesi (Kktc-Girne) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT8,79İzmir Kavram  Meslek Yüksekokulu (İzmir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT30,85Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT38,58Girne Amerikan Üniversitesi (Kktc-Girne) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT19,76Sanko Üniversitesi (Gaziantep) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT14,69İstanbul Gedik Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT35,28Beykent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli)TYT9,37İzmir Tınaztepe Üniversitesi (İzmir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT42,23Antalya Bilim Üniversitesi (Antalya) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT49,98Kto Karatay Üniversitesi (Konya) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT30,60Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT63,54Lokman Hekim Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT42,42Kapadokya Üniversitesi (Nevşehir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT35,83Biruni Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli)TYT42,67İzmir Ekonomi Üniversitesi (İzmir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT30,66Atılım Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT33,34Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT1,32Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT45,53Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT2,12Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli)TYT38,32Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli)TYT42,25Toros Üniversitesi (Mersin) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT51,97Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT1,23Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Kocaeli) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT59,53İstanbul Medipol Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli)TYT68,04İstanbul Kent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT67,24İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT48,03Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT34,68Kapadokya Üniversitesi (Nevşehir) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT32,87Lefke Avrupa Üniversitesi (Kktc-Lefke) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT53,52Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Kocaeli) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT9,65Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli)TYT41,44İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli)TYT34,51İstanbul Okan Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT43,28Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT48,02Maltepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT29,76Lefke Avrupa Üniversitesi (Kktc-Lefke) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT12,68Beykoz Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT68,39Yakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu)TYT20,38İstanbul Rumeli Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT34,42Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Kocaeli) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli)TYT44,80İstinye Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT68,67Girne Amerikan Üniversitesi (Kktc-Girne) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT15,92İstanbul Okan Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli)TYT21,31Altınbaş Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT68,01Beykent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT57,42Doğu Akdeniz Üniversitesi (Kktc-Gazimağusa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT40,07İstanbul Gedik Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT7,13Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Kocaeli) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT7,37İstinye Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli)TYT43,25Avrasya Üniversitesi (Trabzon) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT68,64Altınbaş Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli)TYT43,50Beykent Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT34,74İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT9,25İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT12,80Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli)TYT27,37Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT38,58Maltepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT18,28Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT22,31İstanbul Okan Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT25,68İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)TYT55,55Yakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT63,30İstanbul Okan Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT21,71İstanbul Gedik Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT8&#;&#;Başkent Üniversitesi (Ankara) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT2&#;&#;İstanbul Gelişim Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT43DolmadıDolmadıİstanbul Gelişim Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT68DolmadıDolmadıİstanbul Rumeli Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT34DolmadıDolmadıDoğu Akdeniz Üniversitesi (Kktc-Gazimağusa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT28DolmadıDolmadıGirne Amerikan Üniversitesi (Kktc-Girne) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT11DolmadıDolmadıGirne Üniversitesi (Kktc-Girne) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT40DolmadıDolmadıKıbrıs İlim Üniversitesi (Kktc-Girne) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT47DolmadıDolmadıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli)TYT30DolmadıDolmadıYakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli)TYT20DolmadıDolmadıİstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli)TYT43DolmadıDolmadıAkdeniz Üniversitesi (Antalya) (Devlet)İlk ve Acil Yardım (KKTC Uyruklu)TYT2DolmadıDolmadıAvrasya Üniversitesi (Trabzon) (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT51DolmadıDolmadı

İlk ve Acil Yardım

ÜniversiteBölüm AdıPuan TürüKontenjanYer.

Başarı SırasıTaban Puanıİstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT48+0
40+0
48
40
,
,

İstanbul Kent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT67+0
68+0
67
68
,
,

İstanbul Gelişim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT43+0
51+0
21
51
Dolmadı
,

İstanbul Gedik Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT35+0
38+0
35
38
,
,

İstanbul Medipol Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT68+0
68+0
68
68
,
,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT53+0
64+0
53
64
,
,

İstanbul Galata Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT42+0
33+0
42
33
,
,

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT59+0

59

,

Girne Amerikan Üniversitesi (Girne) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT19+0
15+0
19
15
,
,

İstanbul Arel Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT46+0
52+0
46
52
,
,

İstanbul Esenyurt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT18+0
21+0
18
21
,
,

İstanbul Atlas Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT42+0
34+0
42
34
,
,

Nişantaşı Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT1+0
1+0
1
1
,
,

Toros Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT51+0

51

,

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT38+0
38+0
38
38
,
,

Biruni Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT42+0
51+0
42
51
,
,

Demiroğlu Bilim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT56+0
27+0
56
27
,
,

Başkent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT2+0
2+0
2
2
,
,

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT68+0
62+0
68
62
,
,

Doğuş Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT43+0
34+0
43
34
,
,

Başkent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT45+0
45+0
45
45
,
,

Lokman Hekim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT42+0
42+0
42
42
,
,

İstanbul Gelişim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT68+0
68+0
32
68
Dolmadı
,

İstanbul Esenyurt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT26+0
27+0
26
27
,
,

İzmir Ekonomi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT30+0
36+0
30
36
,
,

Kapadokya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT35+0
38+0
35
38
,
,

Nişantaşı Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT63+0
54+0
63
54
,
,

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Lefkoşa) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT13+0
15+0
13
15
,
,

Kto Karatay Üniversitesi (Konya) İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT30+0
30+0
30
30
,
,

Antalya Bilim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT49+0
42+0
49
42
,
,

Fenerbahçe Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT42+0
34+0
42
34
,
,

Yakın Doğu Üniversitesi (Lefkoşa) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT17+0
17+0
17
17
,
,

Beykent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT9+0

9

,

Kıbrıs İlim Üniversitesi (Girne) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
7+0
8
7
,
,

Biruni Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT68+0
68+0
68
68
,
,

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT30+0
22+0
30
22
,
,

Girne Üniversitesi (Girne) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT10+0
8+0
10
8
,
,

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT38+0
38+0
38
38
,
,

Beykent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT11+0

11

,

Doğu Akdeniz Üniversitesi (Kktc-Gazimağusa) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
11+0
12
11
,
,

Sanko Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT20+0
20+0
20
20
,
,

Lefke Avrupa Üniversitesi (Lefke) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT15+0
16+0
15
16
,
,

İstanbul Medipol Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT68+0
68+0
68
68
,
,

Kafkas Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli (2 Yıllık)TYT55+2
55+2
57
57
,
,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT14+0
4+0
14
4
,
,

Bayburt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Hakkari Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Avrasya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT9+0
9+0
9
9
,
,

İstanbul Bilgi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT5+0
5+0
5
5
,
,

Artvin Çoruh Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Çankırı Karatekin Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Ardahan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT30+1
30+1
31
31
,
,

Kastamonu Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Ankara Medipol Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT33+0
34+0
33
34
,
,

İstanbul Esenyurt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Şırnak Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2

62

,

Bartın Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Kto Karatay Üniversitesi (Konya) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT20+0
20+0
20
20
,
,

Iğdır Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2

52

,

Karabük Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Bayburt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Siirt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Uşak Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Işık Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0

7

,

Kafkas Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Giresun Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Sinop Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Çankırı Karatekin Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Kastamonu Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

Amasya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Bingöl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT30+1
30+1
31
31
,
,

Batman Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Hitit Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT40+1
40+1
41
41
,
,

Artvin Çoruh Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT9+0

9

,

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT9+0

9

,

Altınbaş Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
8+0
7
8
,
,

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

İstanbul Okan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
8+0
8
8
,
,

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Balıkesir Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Nişantaşı Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

İstanbul Esenyurt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Işık Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT11+0

11

,

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
50+2
62
52
,
,

İstanbul Arel Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
8+0
8
8
,
,

Mardin Artuklu Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Bartın Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
70+2
62
72
,
,

Düzce Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

Beykoz Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Kilis 7 Aralık Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT80+2
70+2
82
72
,
,

Trabzon Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT9+0
9+0
9
9
,
,

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Demiroğlu Bilim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
8+0
7
8
,
,

İstanbul Galata Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
6+0
8
6
,
,

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Sakarya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Yozgat Bozok Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2
40+1
52
41
,
,

Bitlis Eren Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
8+0
7
8
,
,

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Altınbaş Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Doğuş Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
6+0
7
6
,
,

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT40+1

41

,

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

İstanbul Atlas Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
6+0
8
6
,
,

Biruni Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
9+0
8
9
,
,

Nişantaşı Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT11+0
10+0
11
10
,
,

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT40+1
40+1
41
41
,
,

Uşak Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Beykent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Harran Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ-Ücretli) (2 Yıllık)TYT40+1
40+1
41
41
,
,

Karabük Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Demiroğlu Bilim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT9+0
9+0
9
9
,
,

Toros Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT9+0

9

,

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (Rize) İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Siirt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Yalova Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Trakya Üniversitesi (Edirne) İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT75+2
75+2
77
77
,
,

İstanbul Gedik Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
7+0
8
7
-
,

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Giresun Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

İstanbul Gelişim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Bingöl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

İstanbul Aydın Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Kapadokya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT13+0
12+0
13
12
,
,

Muş Alparslan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT40+1
40+1
41
41
,
,

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT40+1
30+1
41
31
,
,

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT40+1

41

,

Gaziantep İslam Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2

62

,

Fırat Üniversitesi (Elazığ) İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

İstanbul Arel Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Antalya Bilim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT9+0
8+0
9
8
,
,

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT30+1

31

,

Amasya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

İstanbul Okan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

İstinye Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Balıkesir Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT10+0
9+0
10
9
,
,

Tarsus Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2

52

,

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Kayseri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT40+1
35+1
41
36
,
,

Batman Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Üsküdar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
9+0
7
9
,
,

Fenerbahçe Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
6+0
8
6
,
,

Kırıkkale Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

İzmir Tınaztepe Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
7+0
8
7
,
,

Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT80+2
75+2
82
77
,
,

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Atatürk Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT75+2
75+2
77
77
,
,

İstanbul Gelişim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Manisa Celâl Bayar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
60+2
67
62
,
,

Beykent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Maltepe Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
8+0
8
8
,
,

Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT40+1
40+1
41
41
,
,

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT5+0
4+0
5
4
,
,

Akdeniz Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT10+0
11+0
10
11
,
,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT13+0
12+0
13
12
,
,

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT50+2
50+2
52
52
,
,

Mardin Artuklu Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Adıyaman Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Haliç Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Pamukkale Üniversitesi (Denizli) İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına) (2 Yıllık)TYT35+1
47+2
36
49
,
,

Başkent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
8+0
7
8
,
,

Sakarya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT80+2
80+2
82
82
,
,

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT55+2
50+2
57
52
,
,

Ufuk Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
7+0
7
7
,
,

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
50+2
62
52
,
,

Harran Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT55+2
55+2
57
57
,
,

Lokman Hekim Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
8+0
8
8
,
,

Karadeniz Teknik Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
65+2
72
67
,
,

Üsküdar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

İstanbul Aydın Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Erkek)(Milli Savunma Bakanlığı Adına) (2 Yıllık)TYT75+2
75+2
77
77
,
,

İstanbul Bilgi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT6+0
6+0
6
6
,
,

Kocaeli Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

İstinye Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT75+2
70+2
77
72
,
,

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
65+2
62
67
,
,

Biruni Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Başkent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
8+0
8
8
,
,

Gaziantep Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT75+2
70+2
77
72
,
,

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Selçuk Üniversitesi (Konya) İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Erciyes Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
65+2
72
67
,
,

Bahçeşehir Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT8+0
8+0
8
8
,
,

Mersin Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
60+2
67
62
,
,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

İnönü Üniversitesi (Malatya) İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Kto Karatay Üniversitesi (Konya) İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT10+0
10+0
10
10
,
,

Ankara Medipol Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
6+0
7
6
,
,

İstanbul Medipol Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT12+0
12+0
12
12
,
,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Erkek)  (İçişleri Bakanlığı Adına) (2 Yıllık)TYT30+1
30+1
31
31
,
,

Gazi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT75+2
70+2
77
72
,
,

Akdeniz Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
7+0
7
7
,
,

Dokuz Eylül Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT60+2
60+2
62
62
,
,

Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
7+0
7
7
,
,

Marmara Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Ankara Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT65+2
65+2
67
67
,
,

Ege Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
65+2
72
67
,
,

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Burslu) (2 Yıllık)TYT7+0
7+0
7
7
,
,

Hacettepe Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (2 Yıllık)TYT70+2
70+2
72
72
,
,

Bahçeşehir Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu) (2 Yıllık)TYT5+0
6+0
5
6
,
,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ankara) (Kız) (İçişleri Bakanlığı Adına) (2 Yıllık)TYT1+1

2

,

İstanbul Okan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT21+0
26+0
21
26
,
,

Doğu Akdeniz Üniversitesi (Kktc-Gazimağusa) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT28+0
20+0
21
20
Dolmadı
,

Kıbrıs İlim Üniversitesi (Girne) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT47+0
38+0
39
38
Dolmadı
,

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT43+0
51+0
31
51
Dolmadı
,

Avrasya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT51+0
51+0
34
43
Dolmadı

Girne Amerikan Üniversitesi (Girne) İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT11+0
19+0
5
4
Dolmadı

Işık Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT20+0

14

Dolmadı

Girne Üniversitesi (Girne) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT40+0
42+0
16
33
Dolmadı

Yakın Doğu Üniversitesi (Lefkoşa) İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT20+0
33+0
2
11
Dolmadı

İstanbul Arel Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT12+0
8+0
12
8
,
,

İstanbul Esenyurt Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT25+0
30+0
25
30
,
,

Yakın Doğu Üniversitesi (Lefkoşa) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT63+0
63+0
63
63
,
,

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Lefkoşa) İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT30+0
28+0
23
28
Dolmadı
,

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT55+0
59+0
55
59
,
,

İstanbul Arel Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT22+0
16+0
12
16
Dolmadı
,

İstanbul Rumeli Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT34+0
27+0
23
27
Dolmadı
,

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Lefkoşa) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT22+0
15+0
22
15
,
,

Maltepe Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT18+0
16+0
18
16
,
,

Üsküdar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT43+0
51+0
43
51
,
,

Girne Amerikan Üniversitesi (Girne) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli (2 Yıllık)TYT15+0
16+0
15
16
,
,

Altınbaş Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT43+0
42+0
43
42
,
,

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT9+0
9+0
9
9
,
,

Avrasya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT68+0
68+0
68
68
,
,

İstinye Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT43+0
51+0
43
51
,
,

İstanbul Bilgi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT30+0
30+0
30
30
,
,

Üsküdar Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT68+0
68+0
68
68
,
,

İstanbul Gedik Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT7+0
4+0
7
4
,
,

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT7+0

7

,

İstanbul Arel Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT30+0
39+0
30
39
,
,

Ufuk Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT38+0
38+0
38
38
,
,

Haliç Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT66+0
66+0
66
66
,
,

İstanbul Okan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT21+0
21+0
21
21
,
,

Başkent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT41+0
45+0
41
45
,
,

İstanbul Rumeli Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT34+0

34

,

Beykoz Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT68+0
68+0
68
68
,
,

Lefke Avrupa Üniversitesi (Lefke) İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT12+0
8+0
12
8
,
,

Lefke Avrupa Üniversitesi (Lefke) İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT53+0
56+0
53
56
,
,

Maltepe Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (2 Yıllık)TYT29+0
30+0
29
30
,
,

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT51+0

51

,

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT51+0

51

,

Işık Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (2 Yıllık)TYT42+0

42

,

Başkent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (2 Yıllık)TYT2+0
2+0
2
2

,

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT9+0

9

,

Kapadokya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (2 Yıllık)TYT32+0
30+0
32
30
,
,

Akdeniz Üniversitesi İlk ve Acil Yardım (KKTC Uyruklu) (2 Yıllık)TYT2+0
2+0
-
—-
Dolmadı

Paramedik (İlk ve Acil Yardım) taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıBaşarı SırasıİSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu) (Burslu)TYT6,HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT7,EGE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,MARMARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT7,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına) (Ankara)TYT30,ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT7,ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT10,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,MERSİN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Ankara)TYT60,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,TOROS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT80,HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT9,SANKO ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına) (Ankara)TYT75,SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,UFUK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT7,MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,HARRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT55,İZMİR KAVRAMMESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT4,KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT7,BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT8,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu) (Burslu)TYT12,SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)TYT47,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,BATMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT11,KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT35,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,AMASYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT75,GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT7,UŞAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT30,YALOVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT80,ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,SİİRT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,TRABZON ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,HARRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT40,KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT7,İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT45,BARTIN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,HİTİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT10,BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT30,İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT8,BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT9,AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,KAFKAS ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,İSTANBUL GALATA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,AMASYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT10,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT6,GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,UŞAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,SİNOP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,BATMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT8,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT8,KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT40,KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT8,BAYBURT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT70,IĞDIR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT8,NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,SİİRT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT65,BARTIN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT40,ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT30,HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT50,ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil YardımTYT60,İSTANBUL SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT40,AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT12,KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,KAFKAS ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT55,GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT55,IĞDIR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT40,HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT4,KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT20,FARUK SARAÇ TASARIM MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT7,İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT11,ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT34,BAYBURT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT60,GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT55,İZMİR KAVRAMMESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT22,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT5,GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)TYT50,AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,SANKO ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT20,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT16,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT38,BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT38,GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT8,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT34,KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT30,YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu) (Burslu)TYT7,BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT33,KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT7,ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT42,TOROS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT45,YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT17,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT38,İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT41,İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT36,FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT34,SANKO ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT14,ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT38,İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT40,KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT34,İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT27,KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT38,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT15,NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT54,LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT42,İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT68,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT45,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT2,İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT62,İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT52,DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT27,BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51,IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT43,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT48,NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT1,NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT50,GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Burslu) (Burslu)TYT15,İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT68,İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT39,İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT68,İSTANBUL GALATA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT33,HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT64,İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT38,KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51,İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT51,KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT30,İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT8,İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT21,DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT24,İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT21,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT34,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT15,İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT34,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT56,UFUK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT38,İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT35,İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT4,İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT16,BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT30,IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT33,İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT51,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT51,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli) (Ücretli)TYT45,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT66,DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT26,FARUK SARAÇ TASARIM MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT47,İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT30,İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT39,ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT68,İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68,İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT8,ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT68,İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT11,DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT20,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT16,İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT27,DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT45,DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT23,İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT59,İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51,AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT68,İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT9,İSTANBUL GALATA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT1,ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli) (Ücretli)TYT42,İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT41,IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT15,YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT63,KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT38,GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT16,ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT51,İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (%25 İndirimli) (Ücretli)TYT51,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT28,İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT29,İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT30,İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT26,AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT51BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT37IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT9GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (Ücretli) (Ücretli)TYT19GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT42YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT33AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İlk ve Acil Yardım (KKTC Uyruklu)TYT2BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT2NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT1

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası