kereviz tarifi etli / Etli Kereviz » Evdebörek

Kereviz Tarifi Etli

kereviz tarifi etli

Pişirme Süresi: 30 dak.

Okunma :  

Bursa Usulü Etli Kereviz

Bursa Usulü Etli Kereviz
Bursa usulü etli kereviz,adında da anlaşılabileceği gibi ülkemizde Bursa'ya özgü lezzetlerden biridir. Bursa'ya giden ve bu lezzeti tadan insanlar son derece hayranlıklarını bırakarak dönmektedir. İçerisindeki etin ağızda dağılması ve kişiye verdiği lezzet, kişileri oldukça etkilemektedir. Bursa'ya özgü olan etli kereviz yemeği herkes tarafından yapılamayan bir yemektir. Son derece zor yapılışı ve aynı zamanda içerisinde kullanılan malzeme çeşitliliğinin fazla olması nedeni ile insanlar bu yemekten uzak durmaktadır. Fakat bu tarifimizde oldukça kolay bir şekilde sadece bazı malzemelerin hazırlanması ve küçük uğraşlar sonrasında bu mükemmel yemeği sizlerde ister aileniz için ister misafirleriniz için yaparak onları kolayca büyüleyebilirsiniz. Etli kereviz yemeği aslında herkes tarafından yapılabilen bir yemektir. Fakat belirtmek isterim ki yapılan etli kereviz yemeği hiçbir zaman Bursa' dan daha güzel yapılamamaktadır. Bazen etli kereviz yemeğinde kıvamın tutturulamaması ya da etin tam olarak pişirilememesi nedeni ile lezzeti ortaya çıkmamaktadır. Fakat artık sizler de Bursa'ya özgü olan etli kereviz yemeğini Bursa'da yapılan etli kerevizden farksız yapabilirsiniz. Bunun için vereceğim malzemeleri tam oranında ayarlayarak yapabilirsiniz. Şimdi Etli kereviz yemeği için gerekli olan malzemelerden bahsederek yapılışına geçebiliriz.

Malzemeler:

• Beş adet orta boy kereviz,
  • Yarım kilo kuşbaşı et,
  • İki kilo kuru soğan,
  • Bir adet havuç,
  • Bir kilogram patates,
  • Üç Âdet orta boy sivri biber,
  • Bir miktar sıvı yağı ya da tere yağı,
  • Bir yemek kaşığı salça,
  • Yarım limon ya da bir yemek kaşığı limon suyu,
  • Bir tatlı kaşığı pul biber ve bir çay kaşığı karabiber
  • İki su bardağı et suyu,
  • İki diş ya da istenilen miktarda sarımsak,
  • Birkaç dal maydanoz,
  • Son olarak yüz gram kaşar rendesi

Yapılışı:

Adım 1: Etli kereviz yemeğinin yapılışında ilk aşama yıkanabilen sebzelerin tümünün temiz bir şekilde yıkanmasıdır. Bu durum hijyen açısından çok önemlidir. Öncelikle kerevizlerin tümünü soyarak ortadan ikiye bölünür. Bölünen kerevizlerin içlerini temiz bir şekilde oyunuz. Burada bir süre sonra kerevizler kararacaktır. Bu durumun önüne geçmek için limonlu suyun içerisine atabilirsiniz.

Adım 2: Kerevizlerin içerisinde çıkan parçaları küçük küçük tanecikler şeklinde doğrayın. Ardından havuçları ve patatesleri de temiz bir şekilde yıkayıp soyarak aynı şekilde doğrayın ve ayrı ayrı kaplarda muhafaza edin.

Adım 3: Üçüncü adımımızda sıra etlerde yapılacak işlemlerdedir. Bu aşamada bir tava içerisine bir miktar yağ koyarak yağı iyice kızdırın. Yağ tam olarak kızdıktan sonra içerisine kuşbaşı etleri atın ve kavurmaya başlayın. Bir süre sonra etler suyunu bırakacaktır. Daha sonra ise etlerin tekrar suyunu çektiğini göreceksiniz. Bu aşamada içerisine havuç ve soğanları ilave ederek bol bol karıştırın ve kavurmaya devam edin.

Adım 4: Bu aşamada kavrulmaya devam eden et ve havuçlar içerisine sarımsakları ince ince kıyarak ilave edin. Aynı zamanda karıştırarak domatesleri biberleri de ekledikten sonra bir süre karıştırdıktan sonra üzerine malzemelerde bahsettiğimiz kadar salça ekleyin. Ardından tuzu ve iki bardak sıcak suyu ekleyin ve pişirmeye devam edin.

Adım 5: Artık yemeğimizin pişmesine az kaldı kerevizleri ve patatesleri kızartın. Bu aşamada ise tüm malzemeleri karıştırın ve maydanozu ilave edin. Daha sonra ise kaşar rendesini ekleyerek afiyetle servis edebilirsiniz.

Son Güncelleme :

Bursa Usulü Etli Kereviz ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

0 Yorum Yapılmış "Bursa Usulü Etli Kereviz"

Kayıtlı yorum bulunamadı ilk yorumu siz ekleyin
Şanlıurfa Usulü Etsiz Çiğ Köfte
Şanlıurfa usulü etsiz çiğ köfte, ülkemizde insanların en çok beğendiği çiğ köftelerin başında gelmektedir. Lezzet olarak oldukça etkileyici olan ve aynı zamanda etli ve etsiz olabilmektedir. Şanlı Urfa'ya özgü bu lezzetin her iki çiğ köftesi de son d
Hatay Usulü Arap Tava
Hatay Usulü Arap Tava
Evet farkındayım hemen düzenliyorum ya kendim yazıyorum da bilgisayar yanımda değil şu anda telefondan yazıyorum. Kendim yazmadan özgünlük oranı nasıl % olsun hemen duzenlıyorum hatay usulü Arap TavaBu yemek Hatay’da pratik olarak yapılmasından do
Hatay Usulü Biberli Ekmek
Hatay Usulü Biberli Ekmek, biberli ekmek Hatay-Antakya mutfağına özgü güzel bir tarif olarak biliniyor fakat, Antakya’da dahi değişik şekillerde hazırlayanlar var. Genel olarak yöreye ait özel olarak kurutulmuş çökelek olan sürk kullanılıyor. Ancak n
Hatay Usulü Belen Tava
Hatay Usulü Belen Tava
Hatay Usulü Belen Tava, Hatay'ın en yüksek ilçesi olan kısacası yayla ilçesi Belen'in ülkemizin genelinde ün yapmış yemeğidir. Zaten batı tarafından Antakya'ya giderken mecbur olarak Belen ilçesinden geçmeniz ve orada Belen tava yemeğini yemenizi şid
Diyarbakır Usulü Patlıcan Dizme
Diyarbakır Usulü Patlıcan Dizme, Sizlere bugün Diyarbakır yöresine ait ve patlıcan dizme olarak bilinen bu lezzetli yemeğin tarifini vermek istiyoruz. Kesinlikle denemenizde yarar var çok güzel bir ana yemek tarifi çünkü.Diyarbakır Usulü Patlıcan Diz
Gaziantep Usulü Gavurdağı Salatası
Gaziantep usulü gavur dağı salatası, çok sevilen salata türlerinden biridir hemen her yemeğin yanında rahatlıkla servis edilebilir Gaziantep e özgü bir lezzet olsa da ülkenin her yöresinde yapılır yapımı oldukça kolay ve pratiktir ekonomik bir salata
Adana Usulü Kurutulmuş İncir Reçeli
Adana Usulü Kurutulmuş İncir Reçeli, Kurutulmuş incir reçeli ile güne başlamak hem pozitif yansır hemde kişiyi zinde tutmaktadır. Kahvaltı özellikle vücudumuzun dinç kalmasını sağlayan önemli bir öğün olmaktadır. Enerjili bol bir güne başlamak için A
Niğde Usulü Söğürme
Niğde Usulü Söğürme
Niğde usulü Söğürme, Her yörenin kendine özgü yemek tarifleri bulunmaktadır. Birçok yöre yemekleri ile tanınmakta ve bu özelliği ile turist kazanmaktadır. Türk mutfağının vazgeçilmezleri olan yemek tarifleri illere göre farklılık göstermektedir. Bunl
Hatay Usulü Kolay Muhammara
Hatay Usulü Kolay Muhammara, bu tarif Suriye, Halep halkının afiyetle tükettiği acılı bir ezme olarak bilinir. Şimdilerde Anadolu’nun birçok yerinde yapılmaktadır. Ana malzemeleri genel olarak taze ya da kurutulmuş acı biber, öğütülmüş olan ceviz, öğ
Kahramanmaraş Usulü Eli Böğründe
Kahramanmaraş usulü eli böğründe, 1 kg kuzu eti (bu yemek kesinlikle kuzu etinden yapılır. Kuzu etinin özelliği çabuk pişmesidir. Dana etinden de yapabilirsiz ama et geç piştigi için sebzeler yanabilir. Aynı zamanda gerçek lezzeti gibi olmaz). Yarım
Kilis Usulü Oruk Kebabı
Kilis Usulü Oruk Kebabı
Kilis usulü Oruk Kebabı, adından da anlaşılacağı gibi Kilis yöresine ait olan içeriğinde kullanılan malzemelerin yemeğe vermiş olduğu ayrı bir lezzetle kendine has bir tadı olan bir yemek tarifidir. Bu yemek gerçekten de herkesi kendine hayran bırakı
Rize Usulü Çırıhta
Rize Usulü Çırıhta
Rize Usulü Çırıhta, Rize yöresinde yapılmakta olan hamur tatlısı olarak bilinir. Lokma’ya benzer bir tadı vardır. Yuvarlak şekil verilerek kızartıldıktan sonra üzerine reçel dökülerek yenilir. Bu yörenin insanları bu tatlı türünü çok fazla tüket

Hatay Usulü Arap Tava
Hatay Usulü Belen Tava
Niğde Usulü Söğürme
Kilis Usulü Oruk Kebabı
Rize Usulü Çırıhta
Karaman Usulü Et Tarhanası
Mardin Usulü Maldum
Kars Usulü Hangel Yemeği
Adana Usulü Süllüm
Yöresel Yemekler
Ordu Usulü Pancar Diblesi
Bingöl Usulü Keldoş Yemeği
Ankara Usulü Beypazarı Güveci
Şanlıurfa Usulü Bostana Salatası
Isparta Usulü Nokul
Erzincan Usulü Gasefe Tatlısı
Adana Usulü Mercimekli Sıkma
Konya Usulü Zerde Tatlısı
Hatay Usulü Güveçte Tepsi Kebabı
Konya Usulü Tirit
Konya Usulü Galle Kabak Tatlısı
Şanlıurfa Usulü Şire Bulamacı
Isparta Usulü Yalvaç Güllacı

Popüler İçerik

Karaman Usulü Et Tarhanası, Bu yemek tarifi adından da anlaşılacağı gibi Karaman yöresine ait olan eşsiz bir lezzet olarak bilinir. Tarhana yemeğinin

Mardin Usulü Maldum

Mardin Usulü Maldum

Mardin usulü maldum, aslında çok fazla bilinmeyen ve oldukça lezzetli olan yiyecekler arasında yer almaktadır. Çok fazla yaygın olmayan bu yemeği bir

Kars Usulü Hangel Yemeği

Kars Usulü Hangel Yemeği

Kars Usulü Hangel Yemeği, Kars yöresine ait bir çok yemek tarifi ve bir çok o yöreye ait olan peynir, tatlı ve yemek tarifleri vardır. Özellikle Kars

Adana Usulü Süllüm

Adana Usulü Süllüm

Adana Usulü Süllüm, Adana yöresine özgü olan süllüm, ebegümeci denilen bitkinin kök ve sapı ile yapılan bir salata türüdür. Genellikle bulgur la yapıl

Yöresel Yemekler

Yöresel Yemekler

Yöresel yemekler, şehirlerine has tariflere sahiptir. Türk mutfağını farklı kılan, dünya mutfağında 3. sıraya taşıyan şey bu yöresel tat zenginliğidir

Ordu Usulü Pancar Diblesi, Çeşitli sebzelerin yağda soğan ile kavrulmasıyla yapılan Karadeniz yöremize ait bir yemek. İnce ince doğranan taze fasulye

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası