anahtarlı priz nasıl bağlanır / Üçlü anahtar bağlantı şeması nasıl bağlanır. Üçlü anahtar nasıl kurulur ve bağlanır?

Anahtarlı Priz Nasıl Bağlanır

anahtarlı priz nasıl bağlanır

sıvaüstü anahtar priz nasıl bağlanır?? yardım lütfen

• Onbaşı
    21 Mesaj
    Konu Sahibi
    normal prizleri bağlıyorum ama sıva &#;st&#; anahtar prizde tıkandım kaldım
    bağlantıyı nasıl yapacağımı (m&#;mk&#;nse resimli) a&#;ıklarsanız &#;ok sevinirim.

• Yarbay

Orijinalden alıntı: VRMS

Takıldıgınız kısmı nedir ?
    Anahtarmı Prizmi Bağlayacaksın

pirizse Zaten 2 ucu var +- onları bağlayacaksın

Yok anahtarsa elektriği birlambanın iki ucuna ğalıyorsun lamba devamlı yanıyor, Sen kablolardan birini + ( Pozitif Olanı) kes ve araya anahtarı bağla bu kadar
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: tr-ex

Yok anahtarsa elektriği birlambanın iki ucuna ğalıyorsun lamba devamlı yanıyor, Sen kablolardan birini + ( Pozitif Olanı) kes ve araya anahtarı bağla bu kadar

AC gerilimde DC kutuplandırmanın ne işi var !!
    Ac gerilimde faz ve n&#;tr, ve toprak hattı bulunur(Toprak hattı var ise prizde 3nc&#; kablo topraktır)
  • Yüzbaşı

quote:

AC gerilimde DC kutuplandırmanın ne işi var !!
    Ac gerilimde faz ve n&#;tr, ve toprak hattı bulunur(Toprak hattı var ise prizde 3nc&#; kablo topraktır)

Alıntıları Göster
    Birader Haklısın aceleyle mantık hatalarına d&#;şm&#;ş&#;m ama sen beni cevaplayacağına konunun gereği soruyu cevaplasan olmazmıydı. Faz denktir + N&#;tr denktir - yoluyla bg ep kardeşime yardım etmeye &#;alıştım bilirim toprağı fazı trifazı falan

• Yarbay

Birader Haklısın aceleyle mantık hatalarına d&#;şm&#;ş&#;m ama sen beni cevaplayacağına konunun gereği soruyu cevaplasan olmazmıydı. Faz denktir + N&#;tr denktir - yoluyla bg ep kardeşime yardım etmeye &#;alıştım bilirim toprağı fazı trifazı falan

madem dogrusunu biliyorsan yanlış bilgi vermeye gerek yok

bgep 'e soru sormuşum; sordugu soruyu takip etse zaten cevabını &#;oktan alacaktı
  • Onbaşı
    21 Mesaj
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: bgep

koridorda bulunan lambanın duvurda bulunan d&#;ğmesini ahşap &#;zerine bağlamam gerekiyor.

Anladıgım kadarı ile anahtarın yerini degiştiyorsun;
    Konu anahtar oldugu i&#;in şanslısın şayet nasıl baglarsan bagla lamba yanacaktır ,bir resim ekleme şansın olsa tarif a&#;ısından daha iyi olurdu aslında

şuna benziyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 21 Ekim ; >
  • Onbaşı
    21 Mesaj
  • Yarbay

i&#; fotosunu bulamadım

Butona bastıgın kısmı &#;ıkarmayı denedin mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 22 Ekim ; >
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

i&#; fotosunu bulamadım

Butona bastıgın kısmı &#;ıkarmayı denedin mi

Alıntıları Göster
    komple a&#;tım
    i&#;i sıvaaltı anahtardan farklı :(
  • Yarbay

komple a&#;tım
    i&#;i sıvaaltı anahtardan farklı :(

Alıntıları Göster
    sanırım nasıl bağlanacağını biliyorsun ama nereye bağlayacağını funduszeue.infode &#;stten vidalı yuvarlak bir deliğe takarsın kabloyu klemens gibi birşeydir bu,ama sana metal ile sıkıştırmalı gelmiş sanırım,mantık aynı vidaları gevşet plastiğin arasından kabloyu sok vidaları sık kablo sıkışmışssa tamamdır.
    ayrıca bunun i&#;inde konu a&#;maya gerek varmıydı bağlasan en fazla ışık yanmazdı yani n&#;kleer patlama olacak hali yokki

• Teğmen

Orijinalden alıntı: weirdo

sanırım nasıl bağlanacağını biliyorsun ama nereye bağlayacağını funduszeue.infode &#;stten vidalı yuvarlak bir deliğe takarsın kabloyu klemens gibi birşeydir bu,ama sana metal ile sıkıştırmalı gelmiş sanırım,mantık aynı vidaları gevşet plastiğin arasından kabloyu sok vidaları sık kablo sıkışmışssa tamamdır.
    ayrıca bunun i&#;inde konu a&#;maya gerek varmıydı bağlasan en fazla ışık yanmazdı yani n&#;kleer patlama olacak hali yokki

Alıntıları Göster
    Bazı markalar ge&#;meli soket kullanmaya başladılar. Tek damarlı 2,5 mm &#;apında kablonun ucunu yaklaşık yarım cm soyup sadece yuvaya sokuyorsun. Yuvaların &#;zerinde hangi kabloyu nereye sokacağına dair işaretler olması lazım. Vida falan yok. Eskisine g&#;re daha kolay. Ancak zamanla o ge&#;me soketler deforme olurda ark yaparmı bunu bilemiyorum.

• Onbaşı
    21 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

Alıntıları Göster
    n&#;kleer patlama g&#;zeldi:)

işin doğrusunu &#;ğrenmeye &#;alışıyorum sadece

hepinize &#;ok teşekk&#;r ederim vakit ayırdığınız i&#;in, deneme yanılma yapmanın vaktidir.

• Onbaşı
    21 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: @TRANSMEDYA

Bazı markalar ge&#;meli soket kullanmaya başladılar. Tek damarlı 2,5 mm &#;apında kablonun ucunu yaklaşık yarım cm soyup sadece yuvaya sokuyorsun. Yuvaların &#;zerinde hangi kabloyu nereye sokacağına dair işaretler olması lazım. Vida falan yok. Eskisine g&#;re daha kolay. Ancak zamanla o ge&#;me soketler deforme olurda ark yaparmı bunu bilemiyorum.

dediğiniz gibi vida yok
    kablonun nereye bağlanacağı belli yanlız tam olarak nasıl sabitleneceği bi muamma:)
  • Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: @TRANSMEDYA

dediğiniz gibi vida yok
    kablonun nereye bağlanacağı belli yanlız tam olarak nasıl sabitleneceği bi muamma:)

Alıntıları Göster
    eğer klipsliyse, tek damarlı kabloyu i&#;ine sokman yeterlidir.(i&#;indeki yaylı mekanizma kabloyu sıkıştırır) tek sorunu kabloyu &#;ıkarmada yaşarsın. klipsli girişlerde, &#;ok damarlı kablo bağlama, &#;&#;nk&#; ucu lehimli veya başlıklı değilse tutmaz.

• Onbaşı
    21 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: dergul

eğer klipsliyse, tek damarlı kabloyu i&#;ine sokman yeterlidir.(i&#;indeki yaylı mekanizma kabloyu sıkıştırır) tek sorunu kabloyu &#;ıkarmada yaşarsın. klipsli girişlerde, &#;ok damarlı kablo bağlama, &#;&#;nk&#; ucu lehimli veya başlıklı değilse tutmaz.

Alıntıları Göster
    i&#;i budur

sıvaüstü anahtar priz nasıl bağlanır?? yardım lütfen

• Onbaşı
    21 Mesaj
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    quote:

quote:

yeni bir anket a&#;amıyorum
    neden acaba?

başka bir konuda yardım istiyorum ama konu a&#;amıyorum arkadaşlar ne yapmalıyım

Alıntıları Göster
    Arkadaşım. Priz i&#;in yukarıdaki buattan kablo &#;ek prizi &#;alıştır. Anahtar i&#;in aynı buattan gelen ve lambaya giden kabloları bağla. Tamamdır.
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: matador71

Arkadaşım. Priz i&#;in yukarıdaki buattan kablo &#;ek prizi &#;alıştır. Anahtar i&#;in aynı buattan gelen ve lambaya giden kabloları bağla. Tamamdır.

Alıntıları Göster
    vakit ayırdığınız i&#;in teşşekk&#;r ederim.
    en sonunda sıva altıyla &#;&#;zd&#;m işi:)
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

Permütatör anahtar yani ara vavien nasıl bağlanır ve teknik yapısı nasıldır?

• İnform Kesintisiz Güç Kaynakları
  • Estap Kabinet
  • BTicino

Permütatör anahtar bir aydınlatma tesisatının üç farklı noktadan kontrol edilmesini sağlayan anahtar mekanizmasıdır. Elektrik sektöründe deviatör veya ara vavien olarak da isimlendirilmektedir.

Permütatör anahtar bağlantı şeması

Normal şartlar altında ülkemizde birçok yapıda tek bir aydınlatma hattının iki farklı noktadan kontrolü için vavien tesisat yapılmakta olup iki farklı noktanın yetersiz kaldığı yani üçüncü bir kontrol noktasının da gerektiği durumlarda permütatör anahtar tesisata bağlanabilir. Genellikle uzun koridorlarda, çok katlı villa tipi yapılarda veya ikiden fazla kontrol istenen alanlarda permütatör anahtar kullanılır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta permütatör anahtarın sadece iki adet vavien anahtar ile birlikte kullanılabileceğidir. Yani tesisatta üç farklı noktadan kontrol için üç ayrı permütör ürünü kullanılamaz veya permütatör ürünü tek başına bir tesisatta kullanılamaz. Aşağıda örnek bağlantı şeması verilen tesisat tipi için permütatör anahtar ve vavien anahtarlar arasında yapılan kablolamaya özellikle dikkat edilmelidir. Yapılacak olan yanlış bir uygulama tesisatın doğru şekilde çalışmasına engel olacaktır.

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 28 00

Teknik Destek :

65 47

Fax :

+(90) 92 31

E-Mail :

Website :

funduszeue.info

Merkezi Fransa’da bulunanLegrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık bin farklı ürün referansına sahipLegrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası