domates konservesinden domates çorbası tarifi / Kolay Domates Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli) | Yemek Tarifleri

Domates Konservesinden Domates Çorbası Tarifi

domates konservesinden domates çorbası tarifi

Bu Sosu Her Sene Mutlaka Yaparız Kışlık Domates Konservesi Tarifi

Malzemeler
6 kg domates
2 baş sarımsak
1 çay bardağı sıvı yağ ( ml)
Yarım çay bardağı sirke (60 ml)
3 yemek kaşığı tuz
2 yemek kaşığı toz şeker

Hazırlanışı
İlk olarak domateslerimizi güzelce yıkayalım. Ben şu anda 6 kilogram domatesle hazırlıyorum, ölçüleri istediğiniz oranda artırabilirsiniz.
Daha sonra domateslerimizi iri küpler halinde doğrayalım.
Diğer taraftan baş sarımsağı soyalım ve sarımsakları parçaya keselim.
Derin bir tencereye 1 çay bardağı sıvı yağ alalım.
Üzerine doğradığımız sarımsakları ekleyelim ve dakika kokusu çıkıncaya kadar kavuralım.
Ardından doğradığımız domatesleri ilave edelim.
Tencerenin kapağını kapatalım ve ara ara karıştırarak domatesler eriyene kadar yaklaşık yarım saat pişirelim.
Bu sırada bizde kapakları ve konserveleri hazırlayalım. Kapakları paketinden çıkardıktan sonra 10 dakika kadar kaynatalım. Bu sayede kavanoz kapaklarımızı gayet yeterli bir şekilde sterilize etmiş olacağız. Güzelce kaynattığımız kavanoz kapaklarını bir maşa yardımıyla tencereden alalım. Temiz bir bezin üzerine dizelim. Kullanacağımız kavanozları da aynı şekilde kaynatarak sterilize etmemiz gerekiyor.
Domateslerimiz güzelce eriyip suyunu saldıktan sonra bir blender yardımıyla püre haline getirelim. Eğer konsantre bir sos hazırlamak isterseniz tencerenin kapağı açık olacak şekilde istediğiniz koyuluğa ulaşıncaya kadar kaynatmanızı tavsiye ederim.
Kaynayan domates sosuna 3 yemek kaşığı tuz, 2 yemek kaşığı toz şeker ve yarım çay bardağı sirkeyi ilave edelim.
Yaklaşık 10 dakika daha ara ara karıştırarak kaynatmaya devam edelim.
Sosumuzu sıcakken kavanozlara dolduralım. Kavanozu ağız kısmına kadar doldurduktan sonra bir kağıt havlu yardımıyla kılavuzunu silelim.
Kaynattığımız kapaklardan bir tanesini alalım. Kavanozu sıkıca kapatalım.
Son olarak kavanozu ters çevirelim ve soğumaya bırakalım.

S&#;ts&#;z Domates &#;orbası Tarifi

S&#;ts&#;z Domates &#;orbası Nasıl Yapılır?

Sade ve kolay domates çorbası yapmaya ne dersiniz? Özellikle sütsüz domates çorbası tarifi birçok kişi tarafından internette aranıyor. Domates çorbası tarifleri arasında; kremalı domates çorbası, sütlü domates çorbası, şehriyeli domates çorbası ve sütsüz domates çorbası tarifi bulunuyor. Biz de sizin için sütsüz domates çorbası tarifi paylaştık. Peki, domates çorbası nasıl yapılır? İşte sade, kolay, basit ve sütsüz domates çorbası tarifi

Sütsüz ve kolay domates çorbası nasıl yapılır?

Birinci adım: Geniş bir tencereyi ocağın üzerine koyun ve altını yakın. İçine yağı koyun ve kızdırın.

İkinci adım: Üzerine unu koyun ve iyice kavurun. Başka bir tarafta 2 domatesi rondodan geçirin.

Üçüncü adım: Domatesleri iyice pürüzsüz hale getirin. Domatesleri ve salçayı kavrulan una ilave edin.

Dördüncü adım: Yaklaşık 5 dakika iyice funduszeue.infosleri üzerine 2,5 su bardağı sıcak su dökün.

Beşinci adım: İsteyen et su tableti koyabilir veya gerçek tavuk ve et suyu koyun.

Altıncı adım: Kaynamaya bırakın yaklaşık 30 dakika domatesler pişene kadar kaynatın.

Yedinci adım: Önce harlı ateşte daha sonra kısık ateşte kaynatıfunduszeue.info ve baharatını koyun.

Son adım: Miktarları size kalmıştır. Pişen çorbayı servis tabağına alın üzerine kaşar rendesi ve maydanoz serpin. Sıcak sıcak servis yapın.

Afiyet olsun.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası