metris cezaevi resimleri / Metris Cezaevinin tellerinde dikkat çeken görüntü - Son Dakika Flaş Haberler

Metris Cezaevi Resimleri

metris cezaevi resimleri

Engin Çeber'e Metris cezaevinde işkence yapıldığına dair kamera kayıtlarından bazı karelere göre, 29 Eylül 'de, saat 'den sonra Çeber'in cezaevinde, kamera bulunmayan bir odaya alınıyor, elinde cop bulunan görevliler bu odaya giriyor. Yaklaşık 20 dakika sonra odadan çıkarılıyor. Diğer karelerdeyse, Çeber hastaneye sevk edildiği 7 Ekim tarihinde görülüyor.

bianet'in görüştüğü avukat Taylan Tanay, bugünkü Habertürk gazetesinde yayımlanan karelerin savcının dikkatini çeken ve notlarıyla birlikte dava dosyasına koyduğu örnekler olduğunu söyledi. Kamera kayıtlarının kendisiyse, yarın Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde, saat 'da başlayacak duruşmada izlenecek.

Bu karelerin ilk bölümü için, Tanay, "Askerlerin Çeber'i aramadığını, işkence yaptığını gösteriyor" dedi. Tanay, görüntülerin Çeber'le birlikte Metris Cezaevi'ne getirilen arkadaşları Özgür Karakaya ve Cihan Gün'ün işkenceye ilişkin anlattıklarını da doğruladığını söyledi.

Gün ve Karakaya, ifadelerinde, hem İstinye'deki polis merkezlerinde hem de Metris Cezaevi'nde yapılan işkenceyi ayrıntılarıyla anlatmıştı.

Gün ve Karakaya, bir jandarma astsubayın ve erlerin, soyunarak aranmaya itiraz etmeleri üzerine, kendilerini ahşap copla, tekme ve tokatla dövdüğünü anlatmış, Karakaya görevlilerin Çeber'i koğuştan dışarı çıkarıp dövdüklerini söylemişti.

Çeber ve üç arkadaşı, 28 Eylül'de, Ferhat Gerçek'i vuran ve felç kalmasına neden olan polisin hâlâ tutuklanmamış olmasını protesto ettikleri basın açıklamasının ardından gözaltına alınmışlardı.

Çeber, işkencelerin ardından 7 Ekim'de hastaneye kaldırılmış, 10 Ekim'de hayatını kaybetmişti.

Yarın üçüncü duruşması görülecek olan davada, polis, cezaevi yöneticileri, görevlileri ve jandarmalardan oluşan 60 sanık yargılanıyor. (TK)

Metris Cezaevi&#;nde tutukluyu döverek komalık ettiler: 10 gardiyana dava

DUVAR - Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan 20 ya&#;&#;ndaki Samet K&#;l&#;nç ayn&#; ko&#;u&#;ta bulundu&#;u be&#; ki&#;i taraf&#;ndan öldüresiye dövüldü. Kemikleri k&#;r&#;lan ve hayati tehlikesi olan K&#;l&#;nç, iddiaya göre iki gün boyunca yaral&#; olarak ko&#;u&#;ta kalmaya devam etti. Durum, her sabah say&#;m yapan gardiyanlar taraf&#;ndan görmezden gelindi. Olay, ba&#;ka bir ko&#;u&#; arkada&#;&#;n&#;n revire götürme &#;srar&#;yla ortaya ç&#;kt&#;. On gardiyan hakk&#;nda bir y&#;la kadar hapis cezas&#; istemiyle dava aç&#;ld&#;.

Hürriyet gazetesinden  Ceylan Sever'in haberine göre Bak&#;rköy Cumhuriyet Ba&#;savc&#;l&#;&#;&#;’nca haz&#;rlanan iddianameye göre 30 Kas&#;m ’da, Metris 1 Nolu T Tipi Kapal&#; Ceza &#;nfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Samet K&#;l&#;nç, ayn&#; ko&#;u&#;ta kald&#;&#;&#; Ramazan B., Serdar T., Mazlum S., Enes K. ve Yusuf S. taraf&#;ndan dövüldü. Samet K&#;l&#;nç vücudunda k&#;r&#;klar ve hayati tehlikesi varken iki gün boyunca ko&#;u&#;unda o &#;ekilde kald&#;. Kas&#;m tarihleri aras&#;nda gardiyanlar taraf&#;ndan ko&#;u&#;ta yap&#;lan say&#;mlarda K&#;l&#;nç’&#;n yaraland&#;&#;&#; fark edilmedi. Samet K&#;l&#;nç kendisini dövenlerden korktu&#;u için durumu anlatamad&#;. Di&#;er ko&#;u&#; arkada&#;lar&#;n&#;n bildirmesiyle durum aç&#;&#;a ç&#;kt&#; ve Samet K&#;l&#;nç cezaevi revirine kald&#;r&#;ld&#;. Kendisini muayene eden doktor ön raporunda gözlerinin etraf&#;nda morluklar oldu&#;unu belirterek, dikkatli bir &#;ekilde yüze bak&#;larak görev tan&#;m&#;na uygun yap&#;labilecek bir say&#;mda K&#;l&#;nç’&#;n durumunun fark edilebilece&#;ini kaydetti. Savc&#; tüm bunlar&#; göz önünde bulundurarak ya&#;anan olayda ihmalleri oldu&#;u dü&#;ünülen infaz koruma memurlar&#; S.K., R.A., M.C., M.K., M.S., K.D., D.D., E.Ö., E.K., H.T. hakk&#;nda ‘görevi kötüye kullanmak’ suçundan 3 aydan 1 y&#;la kadar hapis cezalar&#; istendi.

HEPS&#; ‘GÖRMED&#;K B&#;R &#;EY&#; YOKTU’ DED&#;

Bak&#;rköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duru&#;mada söz hakk&#; verilen gardiyan E.Ö., “Ko&#;u&#;un say&#;m&#;n&#; yapt&#;&#;&#;mda mü&#;tekide herhangi bir yaralanma belirtisi görmedim. Görmü&#; olsayd&#;m hakk&#;nda i&#;lem yapard&#;k. Ko&#;u&#;taki kavgadan haberim olmad&#;” dedi. Di&#;er gardiyanlar Samet K&#;l&#;nç’&#;n görünürde bir rahats&#;zl&#;&#;&#;n&#;n olmad&#;&#;&#;n&#; bu sebeple fark edemediklerini belirttiler.

SAYIMA KATILMADIM

Samet K&#;l&#;nç söz s&#;ras&#; kendisine geldi&#;inde, “Suç tarihinde cezaevindeydim, beni dövmü&#;lerdi. Foto&#;raflar&#; mahkemenize sunuyoruz, yüzümde ve vücudumda yaralar vard&#;. Bundan dolay&#; aya&#;a kalkam&#;yordum, say&#;ma kat&#;lmad&#;m. O s&#;rada yatakta yat&#;yordum. Görü&#; günüm oldu&#;u halde, yak&#;nlar&#;mla ve avukatlar&#;mla görü&#;türmediler. Görevlilerden Mahmut isimli biri benimle dalga geçer tarzda konu&#;tu. Sana TIR'm&#; çarpt&#; &#;eklinde bir söz söyledi. &#;ikayetçiyim davaya kat&#;lmak istiyorum” diye konu&#;tu.

MERD&#;VENLERDEN DÜ&#;TÜ&#;Ü SÖYLEND&#;

Tan&#;k s&#;fat&#;yla duru&#;mada söz verilen cezaevi hekimi Okan Aslanol ise, “Bir mahkumun merdivenden dü&#;tü&#;üne ili&#;kin dilekçe geldi. Bende muayene için kendisini gördüm. &#;lk geldi&#;inde kalça k&#;sm&#;nda bir a&#;r&#;s&#; oldu&#;unu fark ettim. Bana ranzadan dü&#;tü&#;ünü söyledi. Revirden ko&#;u&#;a dönmek istemiyordu, Gözündeki rahats&#;zl&#;k say&#;mda fark edilemeyecek boyuttayd&#;. Say&#;ma kat&#;lamayacak boyutta bir rahats&#;zl&#;&#;&#; yoktu” dedi.

‘O&#;LUMU TANIYAMADIM’

Samet K&#;l&#;nç’&#;n annesi Zennure K&#;l&#;nç ise “Çar&#;amba günleri görü&#; günümüzdür. Görü&#; yerine gittik, herkesin ismi okundu, Samet’in ismi okunmad&#;. O s&#;rada o&#;lumu hastaym&#;&#; gibi hastaneye götürüp getirmi&#;ler. Ben hastanede o&#;lumu ilk gördü&#;ümde tan&#;yamad&#;m yürüyemiyordu, konu&#;am&#;yordu, bitik durumdayd&#;” &#;eklinde konu&#;tu. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duru&#;may&#; erteledi.

Hürriyet’e konu&#;an anne Zennure, “Ben Samet ile 17 gün hastenede yatt&#;m. Kafas&#;n&#;n arkas&#;ndaki saçlar&#; hep döküldü. Böbre&#;inin yüzde 80’i iflas etti. O&#;lumu dövenler de a&#;&#;r ceza mahkemesinde yarg&#;lan&#;yor. Benim as&#;l merak etti&#;im cezaevi müdürlerinden de &#;ikayetçi olmu&#;tuk. Onlar hakk&#;nda neden dava aç&#;lmad&#;&#;&#;” dedi.

Haberin tamam&#;

MAZLUMDER İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Av. Gülden Sönmez ve İstanbul Barosu CMUK servisinden Av. Sevim Aniktar'ın Metris Cezaevi'nde saldırıya uğramaları ile ilgili davanın duruşması yapıldı.

MAZLUMDER İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Av. Gülden Sönmez ve İstanbul Barosu CMUK servisinden Av. Sevim Aniktar'ın Metris Cezaevi'nde saldırıya uğramaları ile ilgili davanın duruşması yapıldı. MAZLUMDER İstanbul Şubesi Başkan Yardımcısı Av. Gülden Sönmez ve İstanbul Barosu avukatlarından Sevim Aniktar'ın, tarihinde, İstanbul Metris Cezaevi'nde 1. Müdür ve bazı cezaevi görevlileri tarafından saldırı ve hakarete uğramışlardı. Ramazan Çelik, Şükrü Oran ve Eşref Adak'ın, Zeytinburnu Karakolu'nda gözaltında tutuldukları süre içerisinde işkence ve kötü muameleye maruz kaldıklarını tespit etmek ve tedavilerini sağlamak amacıyla Adli Tıp'a sevk için dilekçe vermek istediklerinde, dilekçeyi kabul etmek istemeyen Metris Cezaevi 1. Müdürü Özen Korkmaz ve bazı görevliler tarafından, hakaretler edilerek saldırıya uğramışlar ve darba maruz kalmışlardı. Haklarında dava açılan Metris Cezaevi 1.Müdürü Özen Korkmaz ve diğer sanıklar duruşmaya geldi ve ifade verdiler. Müdür Özen Korkmaz ifadesine başlar iken; funduszeue.info Aniktar’ı F Tipi Cezaevi gösterileri nedeniyle televizyondan tanıdığını söylemesi, yine ‘devlet aleyhine gösteri yapan tutuklularla görüşen avukatlar’ diyerek avukatları müvekkilleri ile özdeş görmesi, kendince mahkemeye mesaj vermesi, müşteki vekillerince ilginç ve sanığın kastını belirlemede de önemli bir delil olarak görüldü. Duruşma çıkışında sanıkların mahkeme kalemine sığınarak fotoğraf çektirmek istememeleri, müdürün şoförü olan iri yapılı kişinin bir gazeteci üzerine yürümesi duruşmanın ilginç yönünü oluşturmaktaydı. Müşteki Avukatların, MAZLUMDER İstanbul Şube Başkanı Ahmet Mercan, MAZLUMDER üyeleri ve çok sayıda gözlemcinin de katıldığı duruşma tarihine ertelendi. MAZLUMDER İstanbul Şubesi Basın Bürosu

FAALİYET BİLGİLERİKategori AdıBasın AçıklamalarıTarih

Okunma Sayısı :

Metris

Şike davasında tahliye olan kişileri &#;ekmek i&#;in Metris Cezaevi &#;n&#;ne giden basın mensupları saldırıya uğradı. Tahliye olacak kişilerden birinin yakını olduğu &#;ne s&#;r&#;len saldırgan, "Her şey sizin y&#;z&#;n&#;zden başladı" diyerek saldırdığı basın mensuplarından birinin kamerasını kırdı. Şike davasından tahliye edilen Ahmet &#;elebi, Ali Kıratlı, Haldun Şenman, Sami Din&#; ve B&#;lent İş&#;en'in Metris Cezaevi'nden &#;ıkışlarını &#;ekmek i&#;in bekleyen basın mensupları saldırıya uğradı. Metris Cezaevi &#;n&#;nde tahliye olacakların yakınlarını g&#;r&#;nt&#;leyen basın mensuplarının yanında duran siyah renkli bir minib&#;sten inen bir kişi "Her şey sizin y&#;z&#;n&#;zden başladı" diyerek k&#;f&#;rler etti, ardından da tekme ve yumruklarla saldırdı. Yakınlarının "Yapma Coşkun" diye seslendiği saldırgan, İhlas Haber Ajansı kameramanı Onur Turan'ın kamerasını kırdı.&#;ağatay KENARLI-İSTANBUL-DHA

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası