ceren damar nereli / Ceren Damar'ı öldüren Hasan İsmail Hikmet kimdir? Kaç yaşında? - Gündem Haberleri

Ceren Damar Nereli

ceren damar nereli

Ceren Damar olayı nedir? Ceren Damar nasıl &#;ld&#;?

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 24,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Ceren Damara olayı, dava süreci dolayısıyla son günlerde yeniden gündemde yer almaya başladı. Öğrencisi tarafından vahşice öldürülen Ceren Damar'ın davası esnasında avukatın sözleri ise tepki çekmişti. Ceren Damar'ın öğrenci ile cinsel bir birliktelik halinde olduğunu ima eden sanık avukatı Vahit Bıçak, barolar birliği de dahil olmak üzere pek çok kurum tarafından kınandı. İşte, Ceren Damar olayı hakkında detaylı bilgiler

Haberin Devamı

Ceren Damar olayı kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. Dava sürecinin önceki gün karara bağlandığı Ceren Damar'ın öldürülmesi olayında avukatın savunması mahkeme salonundaki herkesi şoka uğrattı. Maktule Ceren Damar'ı cinsel suçlama ile karşı karşıya bırakan Avukat Vahit Bıçak, meslektaşları tarafından kınandı. İşte, Ceren Damar olayı hakkında detaylı ve son bilgiler 

Ceren Damar olayı NEDİR?

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, 2 Ocak tarihinde üniversite yerleşkesindeki odasında, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından tabancayla vurulduktan sonra 17 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan katil zanlısı Hasan İsmail Hikmet ile babası Ö.H, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.
Hasan İsmail Hikmet , çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hasan İsmail Hikmet'in babası Ö.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haberin Devamı

EŞİNİN SÖZLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞMUŞTU

Ceren Damar'ın Dışişleri Bakanlığında görevli diplomat eşi 28 yaşındaki Levent Şener, cenazede söylediği sözlerle yürekleri bir kez daha dağlamıştı. Şener, "Sizlerle bir eş, bir evlat, bir abla, sadık bir dost ve çok değerli birisi adına konuşuyorum. Ceren Damar adına konuşuyorum. Hayat bizlere hiç beklemediğimiz anda acılar yaşatabiliyor. Bunu kimi zaman 50 yaşında, kimi zaman 60 yaşında, kimi zaman 30 yaşında yaşatabiliyor. Ben bu acıyı 28 yaşında yaşadım. Bu olay bana şunu gösterdi, Ceren her zaman kurallara uyan, işini dört dörtlük yapan bir insandı. Hiçbir zaman kimse hakkında iftira atmaz ve kötü konuşmazdı. Hocalarımızın dediği gibi kıymetli bir bilim insanıydı. Bu olayları hiçbir zaman kötülükle yenemeyeceğiz, her zaman iyi insan olup iyilikle hareket etmeliyiz. Benim eşim eğitim şehididir. Bunun altını çizmek istiyorum. Görevini harfiyen yapmaya çalışırken azılı bir katil tarafından şehit edilmiştir. Biricik aşkımın annesi Feyzan Hanım, babası Mustafa Bey ve kardeşi Selin Hanım ve tüm akrabalarımız adına sizlere teşekkür ediyoruz. Genç arkadaşlarımdan şunu rica ediyorum, iyi bir mühendis, iyi bir hukukçu, iyi bir doktor değil iyi bir insan olmaya çalışın. En önemlisi insanları sevin ve kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. Bu olayda da inşallah eğitim sistemindeki yanlışlıklar ve bazı konularda da duyarlılık oluşacaktır" dedi.

Haberin Devamı

DAVADA KARAR ÇIKTI

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, ‘kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme’ suçundan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiğini açıkladı. Kararda, sanık Hikmet hakkında ruhsatsız silah taşımaktan 1 yıl, öğrenci Ahmet Eren’i silahlı tehditten ise ayrıca 2 yıl hapis cezasına hükmedildi. Kararda sanığa verilen cezadan herhangi bir indirim yapılmadı.
Kararın ardından adliye önünde basın açıklaması düzenleyen Ceren Damar’ın babası Mustafa Damar, “Kızımın kanını akıttıkları yetmiyormuş gibi namusuna dil uzattılar, iftirada bulundular. Bunun hesabını da soracağız. Bu dava burada bitmeyecek. Adalet kesinlikle tecelli etmedi. Ağırlaştırılmış müebbetin yatarı 30 yıl yatacak. Ülkem adına üzülüyorum” diye konuştu.

Haberin Devamı

SANIK AVUKATINDAN İFTİRA ZİNCİRİ

anık avukatı Vahit Bıçak, esasa ilişkin savunmasında, “Sanık neler yapabilirdi de yapmadı; bunu açıklayacağım. Sanık elindeki silahla kantine girip birçok kişinin üzerine boşaltmamıştır. Boşaltabilirdi ama yapmadı. Odalarına gidip öğretim görevlilerini de taramamıştır” dedi.

Sanık ile maktule arasında ilişki olduğu iddiasını yineleyen Bıçak, “Sanık maktulenin cinsel taleplerine boyun eğmek zorunda kalmıştır. Sanık cinsel saldırı suçunun mağduru olmuştur. Maktulenin doymak bilmeyen arzu ve hırslarına karşı sanık, psikolojik bunalıma girmiş, tedavi görmüştür. Ceren Damar şu an hayatta olsaydı cinsel saldırıdan yargılanacaktı” sözleriyle yine tepki çekti. Bıçak, “Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz sonrası emriyle başlatılan birlik çağrısına rağmen Ceren Damar 15 Temmuz lehine tweet attı” iddiasında da bulundu.

Avukat Bıçak cinayet anını anlatırken, “Sanık maktulü korkutmak için bıçağı çıkarmıştır. 17 bıçak darbesi şehir efsanesidir. Katılanlar bu çocuktan affetmeyi öğrensinler. Bu çocuğa merhamet etmek gerekir. Asıl insanlık dersini sanık vermiştir. İnsan öldürmekten pişmanlığını dile getirmiştir” dedi.

Ceren Damar'ın ölümüne ilişkin davada yeni gelişme: Katilin babasına dava açıldı ve Vahit Bıçak hakkında zorla getirme kararı çıkartıldı

Ankara'da akademisyen Ceren Damar Şenel'in öldürülmesine ilişkin davada, Şenel'e yönelik sözleri nedeniyle tepki çeken ve hakkında 'hakaret' suçundan dava açılan sanık avukatı Vahit Bıçak, ikinci kez mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı.

Mahkeme, sanığın mazeretini kabul etmeyerek, bir sonraki celse zorla getirilmesine karar verdi.

Ayrıca Şenel'i katleden Hasan İsmail Hikmet'in babası Ömer Hikmet hakkında, Şenel'in anne ve babasına ait kimlik bilgilerini sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle, 'verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme' suçundan 8 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ceren Damar Şenel'in babası Mustafa Damar, ailesini hedef alan bu tutumu ve kızının hatırasına yapılan saygısızlığı Cumhuriyet'e anlattı.

"BUNLAR BOSTANDA RAHAT GEZEBİLECEKLERİNİ Mİ SANIYORLAR?"

Avukat Vahit Bıçak'ın duruşmalarda ve kamuoyuna yaptığı açıklamalarda, sürekli Ceren'in hatırasına saygısızlık ettiğini ve ailesini tehdit ettiğini belirten Damar, "Mahkeme kayıtlarında apaçık her şey var, hepsini heyetin ve dinleyicilerin huzurunda yaptı. "Bunlar bostanda rahat gezebileceklerini mi sanıyorlar?" dedi bizi kastederek" dedi.

Bıçak'ın bir programda kendisi için "Bu baba cinayet ve suç işlemeye meyilli bir baba. Bu aile kötü bir aile. Bu baba kızının kanı üzerinden rant elde etmeye çalışıyor" ifadelerini kullandığını anlatan Damar, Bıçak'ın iftira senaryoları yazarak hukuk dışı senaryolar ürettiğini anlattı.

"BU ARTIK NAMUS MESELESİ"

Bıçak'ın kullandığı sözler nedeni ile ağır ceza mahkemesinde savunma veremeyeceği için şu an duruşmalara gelmeyip kaçtığını aktaran Damar, "Son duruşmada da mahkemeden kaçmak için sunduğu mazeret geçerli değil diye mahkeme reddetti ve zorla getirme kararı çıkarttı. Randevulu bir tedaviyi neden mahkeme gününe alıyor? Aldığı rapor usulsüz bir rapordu. Katille babasının cezaevi görüşme tutanakları suç unsuru taşıdığı için medyaya yansıdı. Ve bu görüşmelerde suç içeren konuşmalar da vardı. Babası katile, "Avukat Vahit Bıçak'la konuştum. Bana 'Bu artık namus meselesi oldu. Ben onların annesini' diye konuştu dedi" ifadelerini kullandı.

"VAHİT BIÇAK KAÇIYOR!"

Avukat Vahit Bıçak'ın davayı kaybettiği için ailesine husumet beslediğini, kin güderek intikam almak istediğini söyleyen Damar, sözlerine şu şekilde son verdi:

NE OLMUŞTU?

Çankaya Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, 2 Ocak 'da üniversite yerleşkesindeki odasında, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet (23) tarafından tabancayla vurulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldü. Hasan İsmail Hikmet, Ankara 33'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada, 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı; karar Yargıtay tarafından da onandı.

Ceren Damar Şenelkadın cinayetierkek şiddeti

Ceren Damar Şenel kimdir? T&#;rkiye’yi yasa boğan Ceren Damar olayının detayları

Haberin Devamı

1 Ocak tarihinde gerçekleşen Ceren Damar Şenel cinayetinin özeti:

Ankara'da, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi öğrencisi Hasan İsmail H., odasında tartıştığı araştırma görevlisi Ceren Damar'ı önce bıçakladı, ardından tabancayla vurdu. Ağır yaralanan Ceren Damar, sağlık ekiplerinin müdahalesine karşın kurtarılamadı.

TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan katil zanlısı H.İ.H. ile babası Ö.H, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.
H.İ.H, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. H.İ.H'nin babası Ö.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

EŞİNİN SÖZLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞMUŞTU

Ceren Damar'ın Dışişleri Bakanlığında görevli diplomat eşi 28 yaşındaki Levent Şener, cenazede söylediği sözlerle yürekleri bir kez daha dağlamıştı. Şener, "Sizlerle bir eş, bir evlat, bir abla, sadık bir dost ve çok değerli birisi adına konuşuyorum. Ceren Damar adına konuşuyorum. Hayat bizlere hiç beklemediğimiz anda acılar yaşatabiliyor. Bunu kimi zaman 50 yaşında, kimi zaman 60 yaşında, kimi zaman 30 yaşında yaşatabiliyor. Ben bu acıyı 28 yaşında yaşadım. Bu olay bana şunu gösterdi, Ceren her zaman kurallara uyan, işini dört dörtlük yapan bir insandı. Hiçbir zaman kimse hakkında iftira atmaz ve kötü konuşmazdı. Hocalarımızın dediği gibi kıymetli bir bilim insanıydı. Bu olayları hiçbir zaman kötülükle yenemeyeceğiz, her zaman iyi insan olup iyilikle hareket etmeliyiz. Benim eşim eğitim şehididir. Bunun altını çizmek istiyorum. Görevini harfiyen yapmaya çalışırken azılı bir katil tarafından şehit edilmiştir. Biricik aşkımın annesi Feyzan Hanım, babası Mustafa Bey ve kardeşi Selin Hanım ve tüm akrabalarımız adına sizlere teşekkür ediyoruz. Genç arkadaşlarımdan şunu rica ediyorum, iyi bir mühendis, iyi bir hukukçu, iyi bir doktor değil iyi bir insan olmaya çalışın. En önemlisi insanları sevin ve kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. Bu olayda da inşallah eğitim sistemindeki yanlışlıklar ve bazı konularda da duyarlılık oluşacaktır" dedi.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir