lancome göz kalemi kullananlar / Büyük ve Parlak Gözler İçin: En İyi 15 Göz Kalemi Tavsiyesi

Lancome Göz Kalemi Kullananlar

lancome göz kalemi kullananlar

G&#;z kalemi kullanmayı biliyor musunuz?

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Göz makyajı biz kadınlar için vazgeçilmez. Peki, doğru kullanılmayan göz ürünlerinin vereceği zararlardan haberdar mısınız? Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu’ndan konuyla ilgili önemli tavsiyeler aldık. Üstelik bu tavsiyeler uzun süredir bu konuda yapılan kapsamlı bilimsel bir çalışmanın sonuçlarını da yansıtıyor.

Haberin Devamı

Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu, bilimadamlarının farklı stillerde makyajlar sonrası, kadınların gözyaşı tabakasındaki göz kalemi parçacıklarının hareketini ve ortaya çıkan sonuçları gözlemlemek, karşılaştırmak için video kaydı dahil birçok tıbbi test yaptıklarını anlatıyor:
“Göz kaleminin içinde balmumu, yağlar, silikonlar, göz kalemini göz kapağına yapıştırmaya ve gözde kalacağı zaman periyodunu uzatmaya yardımcı doğal yapıştırıcılar bulunuyor. Ayrıca göz kaleminin gözün kırpmasına, terlemesine ve doğal yağlarının salgılanmasına uygun olarak üretilmesi de gerekli. Gözyaşı tabakasına giren makyaj malzemeleri, göz kuruluğuna veya parçacıkların yarattığı rahatsızlıktan dolayı gözün hassaslaşmasına neden olur. Göz kaleminin bir günden fazla kullanılması durumunda göz kalemindeki yağ ve mumlar, kontakt lenslere de yapışıyor. Bu da göze zarar verebiliyor.”

YATMADAN ÖNCE MAKYAJINIZI SİLİN

Gözde tahriş ve kızarıklık, göz enfeksiyonları ve bulanık görme, yanlış göz kalemi kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek problemlerden bazıları. Diğer çarpıcı sonuç ise göz kalemi sürdükten sonra takılan kontakt lensin gözyaşı tabakasındaki partiküllerden dolayı görüntüyü bulutlandırması
Op. Dr. Kavalcıoğlu, bir günden uzun süre gözde kalan ve günlük olarak silinmeyen göz makyajının, gözde adeta bir bakteri tabakası oluşturduğunu belirtiyor ve uyarıyor:
* Her makyaj uygulamasından önce göz kaleminin ucunu iyice keskinleştirin.
* Kalemi dibine kadar kullanmayın. Biten kalemi atın ki, gözünüz zararlı bakterilerden korunsun.
* Çevirmeli uçla açılan göz kalemlerinde her kullanımdan önce son kullanılan kısımdan bir miktar kesin.
* Her gün yatmadan önce makyajınızı tamamen sildiğinizden emin olun.

Haberin Devamı

Lekeleri kamufle etmenin yolları

Pigment lekeleri ciltte farklı formlarda ortaya çıkabiliyor; çiller, büyük lekeler, yaşlılık lekeleri ya da güneşin oluşturduğu lekeler Tüm bu lekelerle ilgili iyi habere gelince; her leke tehlike arz etmiyor, sadece estetik olarak sorun yaratabiliyor. Her ne kadar çiller çoğunlukla sevimli görünse de özellikle dudağın üzerinde oluşan koyu renkli lekeler, bıyık gibi algılanabiliyor. Yoğun kapatıcı özellikteki fondötenlerle geçici bir çözüm yaratabilirsiniz. Onun dışında pigment lekelerini kamufle etmenin yollarını aşağıda bulacaksınız.

Haberin Devamı

1- CONCEALER: Normal fondötenler, pigment lekeleri gibi cilt renklenmelerinde çok etkili olamıyor. Hele cilt tonunuz açıksa, kahveye dönük lekeler fondötenin altında solgun da olsa, görünebiliyor. Koyu renk fondöten kullanıyorsanız, o zaman da yarattığı cilt tonu koyu lekelerden dolayı doğal görünmeyecektir.
Bu yüzden fondöten uygulamadan önce kendi cilt tonunuzda bir concealer yardımıyla koyu lekeleri kamufle edin. Concealer ürünler, temelde fondötenden farklı değiller. Ancak kapatıcı etkileri daha yoğun olduğu için lekelerin görünürlüğünü önemli ölçüde azalttıkları biliniyor. Üzerine fondöten uyguladığınızda cilt tonunuzun daha dengeli olduğunu görebilirsiniz.
Bazı markaların pigment lekeleri için özel olarak geliştirdiği kapatıcı kalemleri de bulunuyor. Farklı formülleriyle bu kalemler kahverengi lekeleri nötralize ederek görünmez kılıyor. Bu tarz kalemler aynı zamanda yaşlılık lekeleri, kahverengi yara izleri ya da koyu göz altı halkalarını da kamufle edebiliyor.

2- BB VE CC KREM: Fazla belirgin olmayan pigment lekeleri BB, biraz daha yoğun lekeler ise CC kremlerle görünmez kılınabiliyor. Cildi pürüzsüzleştiren bu kremler, fondöten kadar kapatıcılığıa sahip olmadıkları için tenlerde daha doğal bir görünüm yaratıyor.
Günümüzde pek çok kozmetik ürünü aydınlatıcı içerikleri sayesinde ciltteki dengesiz görünümü hafifletiyor ve cilde pürüzsüz bir görünüm veriyor. Düzenli kullanıldığında, zaman içinde lekelerin rengi açılıyor.
Bu kremlerle ilgili bir başka olumlu durum da herbirinin güneş koruması içeriyor olması. Pigment lekelerinin pek çoğunun güneş etkisiyle oluştuğunu düşünürsek, ışınlara maruz kalan lekelerin daha da koyulaşması söz konusu olabilir. Bu yüzden her şartta korunmak kesinlikle gerekiyor.

3- KAMUFLAJ: Artık koyulaşmış pigment lekelerini ancak güçlü kamuflaj etkili ürünlerle gizlemek mümkün. Bu özel ürünler içerdikleri renk pigmentleri sayesinde yoğun kapatıcılık sağlıyorlar. Lekelerin belirgin olduğu bölgelerin üzerine bu ürünleri uygulayıp üzerini pudrayla örtmek gerekiyor.
Kamuflaj ürünleri sadece yoğun kapatıcılıklarıyla değil aynı zamanda güvenilirlikleriyle de öne çıkıyor. Ürünlerin yüksek pigmentasyonları aynı zamanda suya da dayanıklı. Bu da spor yaparken ya da yüzerken çıkmamaları anlamına geliyor.

Haberin Devamı

PROJE

Bakışınla tarzını yansıt

Biliyor musunuz, gözlerimiz de en az sesimiz kadar etkili bir konuşma aracı Hatta çoğunlukla dudaklar bir şey söylerken, gözlerin bir başka şey söylemesi mümkün.
İşte, Lancome’un tüy kadar hafif ancak maksimum etkili makyaj ürünü Hypnose Volume-à-porter’ı, yani kaşmir hissi veren hacimli rimeli tam da bunun için tasarlandı.
Detaylar mı? Buyrun
* Tek bir fırça darbesinde kirpikler zarif gündüz hacmine bürünüyor: Her kirpikte çarpıcı, ancak son derece doğal bir siyah ortaya çıkıyor.
* Kirpik saçağı yoğun, esnek, tüy kadar hafif oluyor. Akışkan dokusu sayesinde, hata riski olmaksızın sayısız düzeltme yapılabiliyor. Uygulama sadece hatasız olmakla kalmıyor aynı zamanda eşsiz sonuçlar veriyor.
* Rimel fırçasının esnek baş kısmı zarif bir gövdeden çıkıyor ve fırçanın kendisi aplikatörün ortasında bulunan sert gövdenin bir uzantısı. Bu teknoloji, hassas uygulama için gerekli tüm detayları sunuyor.
* Fırçanın kılı, aşırı dolgu yapmadan eşit dağılımlı ve cömert bir uygulama sağlıyor. Yumuşak fırça, kirpikleri nazikçe tarıyor. Daha kısa kılları, kirpikleri kökten itibaren rimel ile kaplıyor, aynı anda daha uzun kıllar formülü uçlara kadar taşıyor.

Haberin Devamı

EDİTÖRDEN

Hayat güzeldir

Hollywood yıldızı Julia Roberts’ın da yüzü olduğu Lancome’un yeni kokusu “La Vie est Belle”, anlamıyla da ruhun ve bilincin içini dolduruyor Yankı yapan, sarsıcı fikir Tıpkı içten gelen inanç gibi sihirli bir formül. Evet, “hayat güzeldir” Kendini kalıplaşmış mutluluktan kurtaran kadınlar için

Makyajın yeni tanımı
Bu bir likit fondöten değil, kompakt fondöten de değil, bu bir likit sünger fondöten; Lancome’dan “Miracle Cushion” Bir likit fondöten kadar taze ve hafif, kompakt fondöten kadar kullanımı kolay ve pratik, BB krem kadar pürüzsüzleştirici ve eşit ton sağlayıcı. Üstelik tek bir hareketle Likit sünger fondöten cilde serinlik ve tazelik veriyor, rengini eşitliyor, aynı anda UV ışınlarına karşı koruyor. Sonuç itibariyle birkaç saniyede taze bir ten yaratmada usta. Ne zaman ve nerede uygularsanız uygulayın

Haberin Devamı

Büyüleyici birliktelik
Her büyük aşk hikayesi gibi, La Nuit Tresor da beklenmeyen bir karşılaşma öyküsünü anlatıyor. İki asil çiçek: Siyah gül ve Tahiti’ye özgü vanilya orkidesi Birbirinden çok farklı olmalarına rağmen bu iki çiçek, koku içinde birbiriyle karışıyor. Ve La Nuit Tresor’da duyusallığın, gizemin, tutkunun dışavurumunu sunuyorlar.

Kusursuz ‘aura’
Penelope Cruz, Kate Winslet, Lupita Nyong’o ve Lily Collins Hepsi de farklı auralarıyla hayran olduğumuz kadınlar. Advanced Genifique serum için en doğal ve en samimi halleriyle kamera karşısına geçtiler. Peki, ürünün özelliği ne? Advanced Genifique serum, cildin daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurken, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

#Moda#G&#;z#Tarz

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

lancome crayon khol göz kalemi

6. Ne kalemler denedim, bundan iyisini bulamadım. Zaten neden denedim bilmiyorum bu varken, yani bundan güzeli yok bence. Tam 13 yıldır kullanıyorum, daha makyaj yapmayı bilmediğim zamanlarda bu vardı elimde, kör topal ilerliyorduk. (Annemden geçmişti bana da ilk) 

Benim için lancome’un en güzel ürünü, efsane bir kalem. Hem kolay dağılıyor hem tam rengini veriyor, smokey yapmak için de kullanılabiliyor. yağlı bir yapıda ama tam yağlı da değil. Sürerken kolay olan ama siz çıkarmadıkça çıkmayan ve dağılmayan bir yapıda. (Sanki uzaylı betimliyorum, ne zorlandım) yalnız göz içlerinize sürdüğünüzde akıtıyor. ben numaralı lens kullandığım için gözlerim biraz sulanınca hop aşağı akıyor komple iç tarafa çektiğim kalem. Tek kötü özelliği bu. Ama yine de vazgeçilmezim.

ekimdevrimi
ten rengi:buğday tenli
alerjik cilt:hayır
saç rengi:kestane
saç kalınlığı:ince telli
kepekli saç:hayır
cilt tipi:yağlı
göz rengi:açık kahverengi
saç şekli:kıvırcık
saç tipi:normal

Kıbrıs&#;tan dönüşte Duty Free&#;den Oktay sayısız içki alırken, ben de makyaj malzemelerine bakıyordum ki Lancome ürünlerine daldım ve siyah bir göz kalemi almaya karar verdim. Lancome TSA F asnieres cedex’ göz kalemini 32 TL ye aldım. Waterproof olması ve Lancome ürünlerinin kaliteli olduğunu bilmem açıkçası beni çok sorgulatmadı. Ürünü hemencecik aldım.

lancome

Ben genelde göz kalemini eye liner gibi kullanarak gözümün üzerine sürüyorum. Bu nedenle daha çok bozulup dağılıyor çünkü elim sürekli gözüme gidiyor. Normalde benim bu üründen beklentim elim değdiği an dağılmaması ve bozulmamasıydı ama hiç de öyle olmadı. Ürün çok yumuşak ve kusursuz bir şekilde sürülebiliyor fakat gün boyu en ufak dokunmanızda elinizi kömür gibi kirletiyor ve tabiki de makyajınız da bozuluyor. Tüm bu nedenlerden dolayı, açıkçası bu fiyata ben bu ürünü çok da önermiyorum.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası