galaxy s7 batarya değişimi / Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi - iFixit Tamir Kılavuzu

Galaxy S7 Batarya Değişimi

galaxy s7 batarya değişimi

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi, Arka Cam: adım 1, 1 resimden 1.
    • Telefonunuzu açmak, su geçirmez contalarını riske atacaktır. Devam etmeden önce yedek yapıştırıcı bulundurun veya telefonunuzu yapıştırıcıyı değiştirmeden yeniden monte ederseniz sıvı temasından uzak tutmaya dikkat edin.

• Isıtılmış iOpener'ı, telefona uzunlamasına uygulayın.

• Telefonu yeterince ısınmak için iOpener'ı tekrar ısıtmanız ve uygulamanız gerekebilir. Aşırı ısınmayı önlemek için iOpener talimatlarını takip edin.

• iOpener yerine, bir saç kurutma makinesi, ısı tabancası veya sıcak plaka da kullanılabilir, ancak telefonu aşırı ısıtmamaya dikkat edin - hem OLED ekran hem de dahili pil ısı hasarına karşı hassastır.

Düzenle

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 2, 3 resimden 1.Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 2, 3 resimden 2.Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 2, 3 resimden 3.
    • Arka panel dokunulabilecek kadar ısındığında, telefonun kavizli kenarına denk gelmeyecek şekilde ısınmış bölgeye vantuz uygulayın.

• Vantuz, cam yüzeyin kavizli kenarını kuvvetli bir şekilde tutmayacaktır.

• Eğer telefonun arka kapağı çatlaksa, vantuz yüzeye yapışmayacaktır. Kapağı güçlü bant ile kaldırmayı deneyin ya da vantuzu yağıştırıp sabitleyin ve uygulamayı devam ettirin.

• Vantuzu kaldırın ve arka camın altına açma penası sokun.

• Eğer çok fazla güç uygularsanız veya metal bir alet kullanırsanız arka cam kırılabilir.

• Kavisli cam nedeniyle, vantuzu telefonun düzlemine paralel olarak yerleştirmek yerine, yukarı itiyor olacaksınız.

• Sorun yaşarsanız, yapıştırıcıyı daha da yumuşatmak için daha fazla ısı uygulayın ve tekrar deneyin. Yapışkan çok hızlı soğur, bu nedenle tekrar tekrar ısıtmanız gerekebilir.

• İsteğe bağlı olarak, açma penası yerleştirildikten sonra, yapıştırıcıyı zayıflatmaya yardımcı olmak için sonraki adımlarda aralığa birkaç damla izopropil alkol ekleyebilirsiniz.

Düzenle

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 3, 1 resimden 1.
    • Penayı sıkıca cama yerleştirdikten sonra, yapıştırıcıyı yumuşatmak için iOpener'i tekrar ısıtın ve yeniden uygulayın.

Düzenle

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 4, 2 resimden 1.Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 4, 2 resimden 2.
    • Açma penasını telefonun yan tarafındaki açıklıktan aşağıya doğru kaydırın, yapışkanı ayırın.

• Yavaşça hareket edin, böylece uç birleşme noktasından kaymaz. Kaydırma işlemi zorlaşırsa, iOpener'ı tekrar ısıtın ve yeniden uygulayın.

• Açma penasını yerleştirin ve bir sonraki adıma geçerken ikinci bir açma penası kullanın. Açma penasını takılı bırakmak, henüz yeni ayırdığınız yapışkanın tekrar yapışmasını önler.

Düzenle

• Düzenle

• Arka kapağı tekrar monte etmek için:

• İlk olarak, telefonun arka kapağı ve kasasından arta kalan yapıştırıcıyı çıkarmak için cımbız kullanın.

• Daha sonra, yüksek konsantrasyonlu izopropil alkol (en az% 90) ve hav bırakmayan bir bezle yapışma bölgelerini temizleyin. Sadece bir yönde temizleyin, bezi ileri ve geri hareket ettirmeyin. Bu, yeni yapıştırıcı için yüzeyin hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

• Telefonunuza yapıştırıyıcı uygulayıp kasasını kapatmadan önce, tamirinizi test etmek için telefonu açın.

• Yedek yapıştırıcı, arka kapağın çerçevesiyle tam eşleşecek şekilde önceden kesilmiş bir tabaka halinde gelir. Bu mümkün değilse, Tesa gibi kuvvetli bir çift taraflı bant kullanabilirsiniz. Ancak bu uygulamanın, sıvı girişine izin verecek boşlukların oluşmasına neden olabileceğini unutmayın.

• Arka kapağı yerleştirdikten sonra, telefonun birkaç ağır kitabın altında koyarak, yapışkanın iyice tutmasına yardımcı olmak için birkaç dakika boyunca güçlü ve sabit bir basınç uygulayın.

• Dilerseniz, arka kapağı yapışkanı yenilemeden yerine yerleştirebilirsiniz. Büyük ebatlı yapışkan artıklarını temizleyerek kapağın yerine düzgün oturmasını sağlayın. Kapağı yerleştirdikten sonra ısı uygulayın ve baskı uygulayarak sabitleyin. Suya dayanıklı olmayacakır ama yapışkanı, kapağı tutmak için yeterince kuvvetli olacaktır.

Düzenle

• Düzenle

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 10, 2 resimden 1.Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 10, 2 resimden 2.
    • Spudger'ın düz yüzeyini kullanarak şarj bobinini yukarı doğru kaldırarak telefondan ayırın.

Düzenle

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi, Pil: adım 13, 1 resimden 1.
    • iOpener'ı hazırlayın ve pilin üzerine direkt uygulayın.

• Pilin yapışkanını yumuşatmak için iOpener'ı en az bir dakika uygulayın.

• Alternatif olarak, pilin her bir köşesine bir miktar izopropil alkol uygulayın ve yapıştırıcının zayıflamasına yardımcı olmak için birkaç dakika boyunca nüfuz etmesine izin verin.

Düzenle

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 14, 2 resimden 1.Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 14, 2 resimden 2.
    • Açma penası kullanarak, pili tepeden kanırtın.

• Çekme kartını ve anten kablolarını üzerinden kasayı kanırtıyor olacaksınız. Bu birleşenlere zarar vermemek için dikkatli davranın.

• Yapışkanı yumuşatmak için iOpener'ı tekrar ısıtıp uygulamanız gerekebilir. Yapışkan sağlamdır ve pena ile pili çıkartmak için birkaç kere denemeniz gerekebilir.

• Uygulama sırasında pili deforme etmemeye çalışın. Yumuşak yüzeyli lityum iyon piller, tehlikeli kimyasallar sızdırabilir, alev alabilir, hatta hasar görürse patlayabilir. Aşırı güç kullanmayın ya da pili metal aletler ile kanırtmayın.

Düzenle

• Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 15, 3 resimden 1.Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 15, 3 resimden 2.Samsung Galaxy S7 Pil Değişimi: adım 15, 3 resimden 3.
    • Açma penasını, kalan yapışkanı sökmek için pilin çevresinde kaydırın.

• Pili yuvasından kaldırın.

• Çıkarttığınız pili tekrar kullanmayın, tekrar kullanmanın güvenlik tehlikesi mevcuttur. Eski pili yenisi ile değiştirin.

• Yeni pil takmak:

• Kalan yapıştırıcıyı telefondan çıkartın ve yapışkan alanı izopropil alkol ve hav bırakmayan bir bezle temizleyin.

• Yeni pili, önceden kesilmiş yapışkan veya çift taraflı bant ile sabitleyin. Doğru yerleştirme için, yeni yapışkanı doğrudan pile değil, telefona uygulayın. Yapıştırıcı, pil yuvasının çevresini çevrelemeli, ancak ortadaki dikdörtgen çıkıntıda olmamalıdır (bu, aslında ekranın arka kısmıdır).

• Pilin üstüne saniye boyunca sıkıca bastırın.

Düzenle

• Galaxy S7 Ekran & Batarya Değişimi - Anakart Tamiri

VİP Teknik Servis Olarak Samsung Marka tüm telefon modellerinin Kırık, Çatlak veya hasarlı Ekranlarınızı ve

Telefonunuzun yavaşlaması yada Hızlı Şarj bitimine, Performans düşüşüne neden olan eski bataryanızı Servisimizde kısa sürede Orjinali ile değiştirip sizi büyük bir dertten kurtarıyoruz.

Ayrıca servisimizde telefonunuzun Anakart'ında meydana gelen Şebeke Arızası, Şarj Arızası, Backlight Arızası, Error, Error, Error gibi Anakart arızalarını yüksek teknolojik ekipmanarımız ile onarımını yapıyoruz.

Dilerseniz cihazınızı servisimize kendiniz getirin yada Yurtiçi kargo ile  numaralı anlaşma kodu sayesinde cihazınızı servisimize ücretsiz gönderin onarımını yapıp yine kargo ile size ulaştıralım.

Fiyat Bilgisi için Lütfen Arayınız!

# Onarımını Yaptığımız Tüm Modeller #

Samsung Galaxy S7 (USA)

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7

Samsung kategorisindeki diğer servisler

Samsung S7 Batarya Değişimi

Samsung S7 batarya değişimi en iyi teknik servis koşullarında % memnuniyetle çözmek için hizmetinizdeyiz. Tüm Samsung modelleri için batarya değiştirme hizmetlerimiz garantili bir şekilde tarafımızca güvenle gerçekleştirilmektedir.

Samsung S7 batarya değişimi nasıl yapılır

Samsung S7 pil değişimi, alanında uzman ve deneyimli SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafından, en son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır. Teknik servis ortamında telefonun sağlığı için gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.

1. Samsung S7 pil değişimi sürecinde bilgileriniz asla silinmez.
    2. mAh Samsung S7 batarya takılır.
    3. Pil sağlığı % olur.

Samsung S7 pil değişimi sonrasında telefonunuz 3 ay CEP HASTANESİ onaylı batarya güvence kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Güvence süresi içinde batarya ile ilgili kullanıcı hatası haricinde karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafınca çözüme kavuşturulur.

Batarya onarımı hemen sonra telefonunuzu arzu ettiğiniz kadar inceleme, batarya ile ilgili herhangi bir tereddütte ise ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır. Şarjın çabuk bitmesi ve batarya şişmesi sorunları tamamen ortadan kalkar.

Samsung S7 teknik servis parça fiyatları

Samsung S7 batarya değişimine ek olarak, teknik servisimizde arızalanan diğer parçalar da değiştirilir. Teknik servis fiyatlarımız da aşağıda paylaşılmaktadır.

Samsung S7 Ön Cam Değişim
    Samsung S7 Orijinal Ekran Değişim
    Samsung S7 Cam Kapak Değişim
    Samsung S7 Batarya Değişim
    Samsung S7 Kasa Değişim

Samsung S7 şarjı çabuk bitiyor

Samsung S7 pil ömrünün tükendiğini nasıl anlarsınız? Bu sorunun cevabı aşağıda sıralanmış maddelerdeki sorunları yaşıyorsanız demek oluyor ki bataryanızın ömrü bitmiştir.

1. Telefonunuzun şarjı hızlı bir şekilde tükeniyorsa,
    2. Telefonla konuşurken ya da herhangi bir uygulama kullanırken/oyun oynanırken telefon birden kapanıyorsa,
    3. Batarya şişmiş ise,
    4. Bataryanız dolu gösterdiği halde aniden kapanıyorsa,
    5. Telefon şarj olmasına rağmen batarya dolmuyor ise Samsung S7 pil Değişimi yapılması gerekmektedir diyebiliriz.

Samsung S7 pilleriyle ilgili sık karşılaşılan sorunlar, şarjın çabuk bitmesi ve pil ömrünün dolmaya başlaması nedeniyle pilin şişmesidir. Bu tarz sorunlarının çözümü de pili değiştirmektir.

İlginizi Çekebilir: Samsung batarya değişimi ücretleri

Samsung S7 pil ömrü

Samsung S7 batarya ömrünün bittiğini birkaç farklı yoldan tespit edilebilir. Aşağıdaki durumlar sizin için geçerliyse servisimize gelerek en kısa sürede içinde Samsung S7 pil değişimi yaptırabilirsiniz.

• Samsung S7 pil şişti ve ekranı yukarı kaldırıyor,
    • Samsung S7 çok ısınıyor,
    • Samsung S7 şarj olmuyor,
    • Samsung S7 çok uzun sürede şarj oluyor,
    • Samsung S7 bataryası %40&#;ın altına inince birden bire kapanıyor,
    • Samsung S7 pili çabuk bitiyor,
    • Samsung S7 şarjı tam dolmuyor,
    • Samsung S7 pili bitmiş olmasına rağmen şarja takınca pil hemen %50 görünüyor,

Bu tarz sorunları sizde yaşıyorsanız Cep Hastanesi teknik servisimize gelerek bataryanızı değiştirebilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası