opel vectra dizel neden tutulmuyor / En İyi Araç, Sahip Olduğundur . . .: Opel Vectra B Cd Nasıl Bir Araba ?

Opel Vectra Dizel Neden Tutulmuyor

opel vectra dizel neden tutulmuyor

Chevrolet Pazardan Çekiliyor

Amerikalı otomobil devi General Motors, yılının sonunda Chevrolet markasını Avrupa'dan çekeceğini açıkladı. Bu sayede General Motors, Chevrolet'in aksine Avrupa'da sürekli yükseliş gösteren Opel ve Vauxhall markalarına ağırlık verecek.

Reuters haber ajansına konuşan General Motors 2. Başkanı Stephen Girsky: “Opel ve Vauxhall markaları, gün geçtikçe bizi daha fazla memnun etmeye devam ediyor. Bizde Avrupa'daki ana kaynaklarımıza yoğunlaşıyoruz” dedi.

Chevrolet'in Avrupa pazarında satışta olan mevcut modelleri arasında Aveo, Cruze, Camaro, Captiva , Volt ve Trax yer alıyor. Aynı modeller Vauxhall markası altında İngiltere'de de satılıyor.

Girsky açıklamasında bu kararın PSA Peugeot Citroen ile yürütülen işbirliğinin bir alakası bulunmadığının da altını çizdi. General Motors basın sözcüsü ise yaptığı açıklamada sektörün son birkaç yıldır sıkıntıda olduğunu ve bu kararın, şirketin Avrupa pazarı üzerinde yoğunlaşmasına engel teşkil etmeyeceğini belirtti.

Şirketin basın sözcüsü “Avrupa'daki ve İngiltere'deki müşterilerimiz kesinlikle mağdur edilmeyecektir. Araçların modeline göre 10 yıla kadar orijinal yedek parça temini devam edecektir. Yetkili bayilerimiz de teknik servis vermeye süresiz olarak devam edecektir.” Açıklamasını yaptı.

Birçok Chevrolet Yetkili Bayisi'nin aynı zamanda Opel veya Vauxhall markalarının da yetkili bayisi olduğu için Chevrolet marka otomobillerin servis işlemleri yılından sonra bu bayilerden yürütülecek. Chevrolet'i Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa'dan çekerek üretimi Rusya ve Güney Kore'ye kaydıracak olan General Motors, bu sayede karlılığını da arttıracak. Chevrolet fiyat listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Pandemi sebebiyle sosyal mesafenin öneminin artması, birçok kişiyi toplu taşıma yerine özel araç kullanımına yöneltmiştir. Bu sebeple otomobillere olan talep artmıştır. Talebin artması da fiyat artışını beraberinde getirmiştir. Otomobil sahibi olmak isteyenler, istedikleri otomobili almak yerine daha uygun fiyatlı otomobillere yönelmiştir. Fiyatların tavan olduğu bu dönemde uygun fiyatlı otomobil bulmak da oldukça zordur. Uygun fiyat ile aldığınız aracın büyük masrafları olabilir. Sizler için düşük bütçeli otomobiller serisini oluşturduk. Bu serimizde uygun fiyatlı otomobillerden bahsedeceğiz. Ayrıca uygun fiyatlı otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler, yedek parça fiyatları ve onarım maliyetleri hakkında da bilgi vereceğiz. Yazımıza konu olan araç; yılları arasında üretilip satışa sunulan Opel markasının çok sevilen Vectra &#;sının A kasasıdır. Dönemi araçlardan çok daha fazla donanıma sahip olan D segmenti bir araçtır. Vectra A kasa hakkında detaylar yazımızın devamında yer alacak. Opel Vectra A Alınır mı?

Opel Vectra A Alınır mı?

Opel Vectra A

yılında sedan ve Hatchback kasa tipi ile satışa sunulan Opel Vectra, Ascona&#;nın üretiminin sonlanması ile ortaya çıkmıştır. Vectra ile aynı altyapıyı kullanan bir de Coupe model üretildi. Coupe modele verilen isim ise Calibra idi. Opel Vectra A kasanın ilk versiyonlarında kullanılan motor seçenekleri litrelik 75 hp ve litrelik hp aralığında bulunmaktaydı. Daha sonraki versiyonlarda emisyon düzenlemeleri ile birlikte motor seçenekleri ve litrelik aralığa taşınarak hp&#;ye kadar güç elde edilmiştir.  hp&#;lik kırmızı motor olarak adlandırılan motor seçeneği, Vectra A&#;nın GT versiyonunda kullanılmıştır. Ayrıca yılında sınırlı sayıda üretilmiş hp gücünde turbo benzinli 4 tekerden çekişli bir versiyon da bulunmaktadır.  Vectra A modelin üretilen son modellerinde Vectra B&#;den tanıdık olduğumuz litrelik v6 motor da kullanılmıştır. Ayrıca 2 farklı dizel motor seçeneği de bulunmuştur. litrelik motorların biri Opel markasına ait olup yaklaşık 70 hp güç üretirken; İsuzu tarafından üretilen motor 82 hp güç üretmiştir. Aracın süspansiyon sistemi de dönemine göre oldukça başarılıdır. Aracın ön bölümünde bağımsız süspansiyon bulunurken arka bölümde yarı bağımsız süspansiyonlar kullanılmıştır. 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip Vectra modellerinde aracın arka süspansiyonları da bağımsızdır.

Opel Vectra A beyaz

Aracın bu motorları ile birlikte kombine edilen şanzımanlar; klasik modellerde 5 ileri manuel, turbo modellerde ise 6 ileri manuel&#;dir. Aracın otomatik şanzımanlı versiyonları ise tork konvertörlü 4 ileri vitesten oluşmaktadır.

yılında gelen makyaj ile birlikte aracın ön ve arka bölümünde küçük değişiklikler yapılmıştır. Makyaj sonrasında ön panjur daha modern bir panjur ile değiştirildi. Aracın tamponları gövde rengine boyandı. Aracın far ve stop lambaları değiştirildi. Makyaj çalışması ile birlikte hidrolik direksiyon ve ABS donamı standart donanımlar arasına eklendi. yılında üretimi sona erdi.

Aracın ülkemiz şartlarında en sık rastlanan litrelik versiyonun verileri;

Hızlanma 0 &#; km/saat saniye

Maksimum hız: km/saat

Şehir içi yakıt tüketimi: Lt/ km

Şehir dışı yakıt tüketimi: Lt/ km

Ortalama yakıt tüketimi: Lt/ km

Yakıt Tipi: Benzin

Motor yerleşimi: Ön, enine

Güç: bg @ dev/dak

Tork: Nm @ dev/dak

Silindir pozisyonu: Sıralı

Yakıt sistemi: Çok noktalı enjeksiyon

Yakıt deposu hacmi: 61 Lt

Opel Vectra A yan görünüm

Opel Vectra A Alınır mı?

Otomobil fiyatlarındaki genel artış ilk otomobilini alacak olanlar için oldukça kötü bir durum oluşturmuştur. Eskiden insanlar acemiliğini atak için uygun fiyatlı otomobil alırlardı. Bu sayede ufak sürtmeler pek de önemsenmezdi. Ancak günümüz şartlarında ucuz araba kalmadı. Eskiden 10 bin ₺ altına muayeneli ve kullanılabilir durumda bir araba almak pek de zor değildi. Ancak günümüzde 20 bin ₺ altına muayeneli ve binilebilir bir araç bulmak oldukça zordur. Uygun fiyatlı otomobil denilince akıllara gelen modellerden biri de Opel markasını belki de günümüze taşıyan, markanın en güzel zamanlarında üretmiş olduğu Vectra A kasa kodlu araçtır. D segmenti olan araç, oldukça konforlu ve keyifli bir kullanıma sahiptir. litrelik atmosferik benzinli motoru, LPG ile oldukça az yakıt tüketmektedir. Araçta bulunan klima, ABS, hidrolik direksiyon gibi donanımlar döneminin birçok aracında bulunmamaktadır. Aracın funduszeue.info piyasası biraz yavaş olsa da alanların satmadığı cinsten bir araçtır. Yedek parça fiyatları aşırı pahalı değil ve yedek parçasını bulmakta zorlanılmamaktadır. Eski nesil motora sahip olan bu aracın bakım ve onarım maliyetleri de oldukça düşüktür. Düzgün bir Vectra A kasa bulabilirseniz kesinlikle düşünmeden satın alabilirsiniz.

funduszeue.info Otomobil İlanları

Opel Grandland X Yorumları

Sıfıraraçfunduszeue.info
X
Opel
Almanların murat serisi gibi işte, pek bir kalite beklemeyin alıp kullanın kronik sorunları yok değil.

Opel
bede opel grandland x ultime özel seri md hp benzinli 36 bin km kullandı çok çok güzel bir araba ve hiç bir sorunu yok yukardaki söylenenin hiç biri yok tek sıkıntısı bu arabadan çok yok onun için satmak istersen fiyat vermiyorlar
Misafir tarafından cevaplandi

Opel
Yönetici;İki yorum yazmak funduszeue.info sayısı yetersiz. İstediklerimi bir bütünlük hallinde yazamadım.

Opel
Opel Markası'na yakışmayacak olumsuzluklar (Grandland X 1,5 dizel otomatik) Bölüm 2: *Aracın otomatik vitesi çok funduszeue.infon geriye ve ileriye zor geçfunduszeue.info takılıyormuş funduszeue.info şanzıman bu şekilde funduszeue.info bence olmaması gereken bir funduszeue.info sorun var.İnşallaha ileride sorun yaratmaz. *Aracın alt takım sistemindde sorun var.Süspansiyonda iyi değfunduszeue.infoç tümseklerden,çukurlardan geçerken alt takımdan olması gerekenden daha fazla ses funduszeue.info tokluk ve bütünlük funduszeue.info laçka gibi.

Opel
Opel Markası'na yakışmayacak olumsuzluklar:(Grandland X 1,5 dizel otomatik) Yorum bölüm 1: *İç döşeme kalitesi düşüfunduszeue.info direksiyon kısa sürede soyuldu. *Aracın kapı içi tutma kollarının plastikleri rahatsız edici derecede ses yapıyor.(dördü de) *Diğer plastik aksamlarının kalitesi de düşük.

Opel
model bg tork grandln x aldım çok memunum hızlanması çok iyi uzun yolda km hızla iki kişi ve bagajla birlikte ortalama tüketim lt gösteriyor gerçekten çok iyi bir motor, eksi olarak yalıtım zayıf motor sesi geliyor düşük hızlarda, bunu için yalıtım yapmayı düşünüyorum ve araştırıyorum. Yol sesi almıyor ve konforu çok güzel

Opel
Opel Grandland X HP Excellence’ ı 2 yıldır kullanıyorum. Daha önce Octavia ve Passat kullandım. Yol tutuşu, hızlanması, uzun yol sarsılmazlığı ve konforu müthiş! En ilginç bulduğum şu ki i, SUV olmasına rağmen daha önce kullandığım model yılı yakın Passattan bile hızlanması iyi, gaza basmasanız bile araba akıyor asla hantal değfunduszeue.info gelme vs sorun yaşamadıfunduszeue.info Opel in şimdiye kadarki en iyi SUV aracı ve son dönemde piyasaya sürülmüş en iyi SUVlardan, efsane bir araç..
dizel enjoy expoler aldım çok mükemmel bir araç emsallerine göre çok ucuz ve saglam yol tutuşu yakıtı performansı konforu hele uzunyolda harika

Opel
ocak ayından beri enjoj skyland modelini kullanıyorum. Yol tutuşu rampa çıkışı içeriye ses almaması görünüşü harika. Bizr sehir içinde bir doğan slx çarptı bizim sadece temponun plaka kısmı ezildi, kırılma bile olmadı slx pert oldu malesef. Yani sağlamlığıni istemeden test etmiş olduk. Kesinlikle tavsiye ediyorum
Alparslan Zorbilmez tarafından cevaplandi
model opel corsa 75hp aracımı mayıs ayında aldım, araca binince güven veriyor kendini bana bırak diyor, yol tutuşu harika, yolda şerit çizgisi üzerine teker gelince direksiyon bıraz sertleşiyor uyarı veriyor, kaza yapman için sarhoş olup uyuya kalman lazım, çekiş tatmin edici, kesinlikle tavsiye ederim)

Opel
tercih edebileceğim bir araçtı fakat fiyatları iyice yükselmiş

Opel
birkaç önceki aylarda araç daha uygundu şuan çok pahalı bu sebeple tercıh edemedım

Opel
ben aldığımda fiyatı daha uygundu alamyı düşünen varsa aracın konforundan da performansından da pişman olmazsınız uzun yol içinde ideal gerçekten iyi bir suv
Ustam Otomatik vites mİ aldınız

Opel
benzin otomatik olanı tercıh etmek ıstıyorum ama kararsızım dıger suvlara göre

Opel
model Grandland X aracımda araç park halindeyken çalıştırdıktan sonra D konumu yerine M konumuna alarak ilerlemek istediğimde araç daha hareket etmeden müthiş bir şekilde titremeye başlıyor. Gaza basar ve ilerlerseniz ve M konumunda vites de arttırarak devem ederseniz sorun olan şiddetli titreme kesiliyor.

Opel
bu yıl en cok tercıh edılen araba o yuzden bende tercıh edıyorum
Bence ilk beşe bile giremez

Opel
Konfor tamam da genişlik yok. Hele o arka kütüğün tam ortası yok mu on kol dayama yüzü den arkanın orta kısmı çok dar

Opel
suv araçlarda beklentinin üstünü karşılayan süper ötesi bir araç

Opel
yol tutuşu harika suvlar arasında en komforlusu tam bir aile aracı

Opel
modelini kullanıyorum üç kere opel alıcısı olarak en beğendiğim modeli grandland x oldu fırsatınız olursa düşünmeden alın derim

Opel
PSA OPELİ MAHVETTİ.MOTORU PEJO MOTORU DİSEL HP TORK. +18 VE ÖNCESİ OPEL ASTRA VE İNSİGNİA DA GM MOTOR DİZEL BG TORK funduszeue.infoAND X SUV Bİ ARAÇ.SEDAN OTOMOBİLDEN DAHA GÜÇSÜZ.. KAPORTA KALİTESİ VE İÇ MEKAN MALZEME KALİTESİ İYİ DEĞİL, KAPILARDAKİ ALMAN TOKLUĞU funduszeue.info MALİYETTİ DÜŞÜRMEK İÇİN DİĞERARAÇLARINDA DA(C5 AİRCROSS) KALİTEYİ İYİCE DÜŞÜRDÜ.KAPARTO DA BOYA SORUNLARI VAR.
Söylediklerinizin çoğunda yanılıyorsunuz. Motor verimli ve performans bakımından yeterli. Sonuçta ralli için kullanmıyoruz. 4 yıldır kaporta ve boya sorunu hiç yaşamadım. Aracın AGR koltukları gayet kaliteli ve konforlu. Tek sorun adblue ve trim sesi.

Opel
Temmuz de başlangıç paketi olan grandland x aldım, çok rahat ve konforlu bir araç. Kullanıcıya güven veriyor. Daha önce Vectra ve Zafira kullandım. Opel klasiği sağlam ve kaliteli. Umarım uzun yıllar sorun çıkartmaz.

Opel
çok uzun yola giden biri olarak çok memnunum çok konforlu

Opel
Yol tutuş hakimiyeti çok güzel virajlarda zorlanmıyorsunuz tam uzun yol arabası

Opel
Iki ay once grandland x hp benzin otomatik modelini aldim. Kullanimi Rahat. Buyuk olmasina ve sehir icinde arac kullanmaya korkmama ragmen rahatca kullaniyorum. Iki sorunum var. Birinci si Bazen yokus kalkista geri kaciriyor. Ikincisi anahtara ilk basista kapilar acilmiyor. Onceden yoktu bu sorunlar. Bir iki haftadir basladi. Nedenini bilen varsa soylerse sevinirim.
Ayarlardan sadece şoför kapısı açılsını değil hepsi açılsını seç …
Ekranda ayarlardan düzeltebilirsin

Opel
hepsi için bir şey söyleyemem ama serisi olan varsa başına belayı almış.Kesnlikle hepsinde ()koronik arıza funduszeue.infoeye verilen araçların çoğu serisi funduszeue.info verdim malesef iki yılda toplam aracı 5 ay ya kullandım ya kullanamadım. Maslesef durum funduszeue.infoıdayız bekliyoz funduszeue.infoÇSIZ KALDIĞINIZ GÜNLERİNDEN PARASINI ALABİLİYORSUNUZ.bİLGİNİZ OLSUN Kanunları iyi funduszeue.infoın atlamayın.
Yol tutuşuda çok güzel
Geçmiş olsun bende şu an yıl araç var km de hiç bir sıkıntı çıkarmadı oldukçada memnunum( performansı sessizliği yakıt tüketimi donanımı )

Opel
exalence paket aracımda star stop arıza veriyor sürekli eco devre dışı diye uyarı yazısı çıkıyor böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ??? Servise gittim bir çözüm bulamadılar nasıl servisse artık !!!!!
Aküyü yenile hiç bir şeyi kalmaz.
Uzak durun cok ariza funduszeue.info funduszeue.infoinada sahip cikmiyorlar tam bir dolandiricilik
Otomatik değilse debriyaja sonuna kadar bas.

Opel
Merhaba biz de aracı kullanıyoruz. Çok çok çok memnunuz
Bu Haberi Paylaş

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası