koray budak göz / mehmet koray budak - instela

Koray Budak Göz

koray budak göz

Doktor Koray Budak

Göz Sağlığı Ve Hastalıkları

Çalışma Saatleri

• Pazartesi 09:00-18:00
  • Salı 09:00-18:00
  • Çarşamba09:00-18:00
  • Perşembe09:00-18:00
  • Cuma09:00-18:00
  • Cumartesi09:00-16:00
  • Pazar KAPALI

20:37 Saat Sonra Açık

İletişim Bilgileri

Doktor Koray Budak
Göz Sağlığı Ve Hastalıkları
Ankara En Yakın Göz Doktoru

Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi 79 06680 Çankaya/Ankara

• Telefon Numarası : 3124684838
  • Fax :
  • Mobil/WhatsApp :
  • E-posta :
  • Web :

• *Bilgi güncellemek için yorum kısmından veya mail yoluyla bildirimde bulunabilirsiniz.
En Yakınındaki İşletmeler:

Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları hakkında telefon numarası, iletişim bilgileri, en yakınındaki işletmeleri, çalışma saatlerini yukarıdan bulabilirsiniz.  Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları hakkında yapılmış şikayet ve yorumları okuyabilirsiniz. 

Şikayet Görüş Değerlendirme

Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları haftasonu açık mı, mesai saatleri, Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları nerede, açık mı, kapanış saati, müşteri hizmetleri,  En Yakın Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları nasıl gidilir, çalışma saatleri, iletişim, şikayet var mı, Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları hakkında şikayet, Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları hakkında yorumlar

Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları Harita Konumu ve Yol Tarifi

Aşağıdaki haritayı kullanarak Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları nerede bulunduğunu görebilir, Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları Yol Tarifi alabilir, en yakın Doktor Koray Budak - Göz Sağlığı Ve Hastalıkları görebilirsiniz.

lazer göz ameliyatı

1. bursa dünya göz hastanesinde yaklaşık 2 yıl önce yaptırdığım ameliyat.

en az 3,5 hipermetrop ve astigmatımla 9 yaşından itibaren 19 yaşına kadar gözlük ve devamını da lensle yaşamıştım. göz kusurum doğuştan geliyordu ve göz tembelliğiyle birlikte görememe davranışlarıyla 9 yaşında farkedildi.

lensle geçirdiğim yetişkin yaş yıllarının ardından cesaret edip lazerle gözlerimi çizdirdim. ve her gün şükür ediyorum bu işlemi yaptırdığım için. ve görebildiğim için.

ortalama 20 dk süren bir müdahaleydi. baygın olmuyorsunuz, göze sıkılan damlalar sebebiyle de göz hem duyarsızlaşıyor hem de görme duygusu azalıyor. bir sedyeye uzanmış bir halde başınızı kıpırdatmadan doktorun gözünüze bir makineyle yaptığı işlemi sabırla beklemek gerekiyor. acı duygusu yoktu ama kesinlikle çok rahatsızlık duygusu, batma ve yanma duygusuyla boğuşup, kendimi bolca dualar ederek telkin ettiğimi hatırlıyorum.

işlem bittiği anda bile iyi gördüğümü hissetmiştim. göz ışığa karşı had safhada duyarlı oluyor. güneş gözlükleriyle ve dışarıda minimum sürede kalarak eve gitmeniz gerekiyor. evde de bütün ışık vb. ortamlardan kendimi korumuştum. günün ilerleyen saatlerinde doktorun yazdığı damlaları söylenen saatlerde göze sıkmak gerekiyor. doktor 6 saat kadar hassasiyet yaşayabileceğimi söylemişti. eve gittiğimde yaklaşık 6-8 saat kadar ciddi büyük bir acı yaşadım gözlerimde. gözlerime cam kırıkları dolmuş gibiydi ve göz bebeklerimi asla kıpırdatamıyordum, gözlerimi damla sıkabilmek için bile açamıyordum. acıdan oluşan ağlama duygum bana daha da çok acı veriyordu. her nasılsa ağrı kesici almayı akıl ettim ve vaad edilen sürenin sonuna doğru acım azalarak uykuya daldım.

sabah uyandığımda her yer pırıl pırıldı. bütün eşyalar birbirinden ayrı, tane tane ve renkler çok canlıydı :) yeni görme duygumla içim içime sığmıyordu. müthiş bir mutluluk hissi. :) her şeye bakıyordum. her şeyi uğraşmadan görmek - gözleriniz bozuk olduğunda görmek için çaba sarfediyorsunuz ve bu baş ağrısı yorgunluk vb. hisler yaşatıyor- mükemmel bir duyguydu.

sonrasında 15-20 gün okumak bilgisayar bakmak vb. konularda yasak ve ksııtlamalar söz konusuydu ama ben çok uymadım. kendimi iyi hissettiğimi farkedince hızla normal hayatıma döndüm.

üzerinden 2 yıl geçti denebilir. 40lı yaşlar itibariyle hipermetrobun geri döneceğini söylemişti doktorum. zaten hastalığım nedeniyle %100 görme de vaad edilmemişti ki ben her türlüsüne razıydım.

ve sonuçtan çok memnunum. her yıl yapılacak bişey olsa gider her yıl yine yaptırırım. yaşadığım rahatlık, hayatıma kattığı konfor benim için ölçülemez.

gözlük numaralarım çok daha küçük ve görme duygum daha fazla olsaydı gözlükle yaşamayı tercih edebilirdim bilemiyorum ama sahip olduğum şartlarda kendime yaptığım büyük iyiliklerden biridir.

ekleme: ardından geçen zamanla birlikte son 1 yıldır görme sorunu yaşamaya başladım. geçtiğimiz yıl bir göz doktoruna gidip numaralı gözlük aldım ama son 6 aya kadar pek kullanmadım. son 6 aydır da malesef ciddi hitiyaç hissediyor, okurken, bilgisayarda çalışırken, temizlik yaparken gözlük arıyorum. bu kadar ihtiyaç duyma durumuma bağlı olarak geçen ay da tekrar dr gidip göz muayenesi oldum. geçen yılki gözlüğe takılı olan numaram neydi hatırlamıyordum, şimdiki kontrolde sol 1,50 hipermetrop, sağ 0,75 hipermetrop olduğunu öğrendim. tekrar lazer ameliyat sorduğumda ise dr, tavsiye etmediklerini ama hasta ısrarıyla eğer göz uygunsa yapılabildiğini söyledi.

şimdilerde yeniden olmayı düşünmesem de numaram büyürse bir çaresine bakarım diye düşünüyorum.

astigmat hipermetroplu biri olarak tam da göz ameliyatımı yapan doktorun söylediği gibi 40 yaşına gelirken hipermetrobum - ki zaten sıfırlanamamıştı- yeniden ortaya çıktı. benden önceki yıllarda ameliyat olup (miyop) hala gözlük ihtiyacı duymayan arkadaşlarım var.

kısmett..

sorunsuz görebilmek çok güzel bir duyguydu, çok rahattı, renkler.. şekiller..tane tane eşyalar :) keşke yeniden ortaya çıkmasaydı bu hipermetrop.

bakalım artık bir gözlüğüm var, bir de lens alır yaşamaya devam ederim.

30 ocak 2015 15:114 haziran 2018 08:37

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası