lise yatılı okullar istanbul / Işıkkent Eğitim Kampüsü

Lise Yatılı Okullar Istanbul

lise yatılı okullar istanbul

Telefon:0 () 77 53

Belgegeçer:0 () 07 67

WEB:seafoodplus.info

Adres:Mustafa Kemal Paşa Mah. Fatih Cad. Kaptanpaşa seafoodplus.info 25/1 Arnavutköy/İSTANBUL

Vizyon

Haklarını bilen, verimli çalışan, sorumluluk alabilen, erdemli, doğruyu ayırt edebilen, eşitliği seven, gelişmeleri takip edebilen ve ileriki hayatında kendi ayakları üzerinde durdurabilecek beceriler edinen; insanlar yetiştirmektir.

Misyon

Türk Milli Eğitiminin ve ilköğretimin amaçları doğrultusunda; "Atatürkçü Düşünce Sistemi"ni davranış haline getirmiş çağdaş, demokratik, l,der özelliklerine sahip, okduğu okulu, vatanına ve milletine bağlılık duygusu gelişmiş öğrenciler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz öğrencilermizin öğrenmelerini sağlamak, onları bilgili yetenekli ve kendine güvenen bireyle olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmaktır.

KURUM BİLGİLERİ

Öğretmen :14

Rehber Öğretmen :1

Öğrenci :

Derslik :8

BT Sınıfı :1

Kütüphane :1

Fen Labaratuarı :1

Atölye-İşlik :1

Öğretim Şekli :Tekli-Yatılı

Yemekhane :1

Bahçe :1

Saatler: -

Isınma:Kalorifer (Doğalgaz)

Bağlantı:ADSL (4 Mbit)

Ulaşım:

Otogar´dan: Otogar yolundan Arnavutköy´e gelen minübüsler ile gelinebilr. Atatürk Havalimanı´ndan: Metro ile Yeni Bosna´ya, Yeni Bosna´dan İETT ile Arnavutköy´e gelinebilr.

Yerleşim Yeri:İçe merkezine 1 Km mesafededir.

İl/İlçe Merkezine Uzaklık:

Arnavutköy ilçe merkezine 1 km´dir. Gaziosmanpaşa ilçe merkezine 20 km´dir. Esenler otogarına 25 km´dir. Atatürk Havalimanına 32 km´dir. Taksim meydanına 37 km´dir.

LGS yaklaşırken, sizlere liseleri tanıtmaya devam ediyorum. Bulundukları şehirlerden yatılı olarak farklı şehirlere gidecek ve eğitimlerine o şehirlerde devam edecek öğrenciler için yatılılık hizmeti veren liseler büyük öneme sahip. Ben de sizler için Türkiye&#;deki yatılı özel liseleri araştırdım. Yazımda hangi şehirlerde hangi özel liselerin yatılılık imkanı olduğunu ve yatılılık kontenjanlarını bulabilirsiniz. Faydalı olmasını dilerim. İlgilenen arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

LGS hazırlık, LGS tercih ve lise seçimi konusunda bireysel danışmanlık almak isterseniz [email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz. Yazılarıma kolaylıkla ulaşabilmek için siteme abone olabilir, Instagram hesabımı seafoodplus.info?hl=tr ve Telegram kanalımı takip edebilirsiniz. seafoodplus.info

Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi

Bulunduğu Şehir: İstanbul

Kontenjanı: 24

seafoodplus.info

Işıkkent Lisesi

Bulunduğu Şehir: İzmir

Kontenjanı: 36 kız 36 erkek olmak üzere toplam 72 öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.

seafoodplus.info

İzmir Amerikan Lisesi 

Kontenjanı: 52 kız, 68 erkek olmak üzere öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.

seafoodplus.info

İzmir Türk Koleji

seafoodplus.info

Koç Lisesi 

Kontenjanı: erkek, kız olmak üzere öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.

seafoodplus.info

Robert Kolej 

Kontenjanı: 90 kız ve 97 erkek olmak üzere toplam öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.

seafoodplus.info

Tarsus Amerikan Lisesi

Bulunduğu Şehir: Mersin (Tarsus)

Kontenjanı: 72 kız, 72 erkek olmak üzere öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.

seafoodplus.info

TED İstanbul Koleji

Kontenjan: 57 öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.

TED İstanbul Yatılılık 

TEVİTOL Lisesi

Bulunduğu Şehir: Gebze / Kocaeli

Kontenjanı: kız ve erkek olmak üzere toplam öğrenciye yatılılık imkanı sağlamaktadır.

TEVİTOL Lisesi Yatılılık

Yatılı bölümümüz, okulumuz tarafından sunulan eğitim ve öğretim etkinliklerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Bu nedenle öğrencilerimizin okuldaki eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ettikleri süreler içinde kullanımına açıktır.

KAPASİTE: Lise öğrencileri için geçerli olan yatılı programımızda elli yedi kişilik öğrenci kapasitesi mevcuttur. Kız öğrenci katlarında kişilik odalar, erkek öğrenci katlarında kişilik odalar bulunmaktadır.

YATILI PROGRAMI ALACAK ÖĞRENCİLERİN BELİRLENMESİ
Yatılı okuma hakkı verilecek öğrenciler aşağıdaki öncelik sırasına göre belirlenir.

• Yurt dışında yaşayan ailelerin çocukları
  • Mahrumiyet bölgelerinde bulunan ailelerin çocukları
  • İstanbul dışında yaşayan ailelerin çocukları
  • Kocaeli ve İstanbul’un uzak ilçelerinde yaşayan ailelerin çocukları
  • İstanbul’un Avrupa yakasında yaşayan ailelerin çocukları
  • İstanbul’un Asya yakasında yaşayan ailelerin çocukları

YATILI PROGRAMI

• 7 gün yatılı programı: Yedi gün yatılı programına dahil olan öğrenciler haftanın yedi günü okulda kalırlar.
  • 5 gün yatılı programı: Beş gün yatılı programına dahil olan öğrenciler Cuma günleri ders bitiminden sonra okuldan ayrılırlar. Pazar günleri ’e kadar veya Pazartesi günleri okul saatinde (yatılı bölümden en geç ’te çıkacak şekilde) okula dönerler.

Hafta Sonu ve Tatil Günlerinde Kampüste Kalmak
5 gün yatılı programına dahil olan öğrencilerin hafta sonu okulda kalmaları: Cuma, Cumartesi ve tatil günleri bir okul etkinliği varsa ve beş günlük yatılı programındaki bir öğrenci okulda kalmak isterse, velisinin etkinlikten önce yazılı imzalı izin göndermesi ve Yatılı Bölüm Müdür Yardımcısının onaylaması ile yatılı bölümde kalmasına izin verilir.

YATILI BÖLÜM YÖNETİMİ
Yatılı Bölüm Lise Müdürlüğüne bağlı olarak çalışır.
YATILI BÖLÜM KADROSU / EKİBİMİZ
Yatılı Bölüm Müdür Yardımcısı
Yatılı Bölüm Sorumlu Öğretmenleri
Yatılı Bölüm Belleticileri
Yatılı Bölüm Hemşireleri
YATILI BÖLÜM ÖĞRENCİ BİRLİĞİ
Yatılı bölümdeki yaşamı geliştirmesi amacı ile kurulmuş Yatılı Bölüm Öğrenci Birliğine her öğretim yılı başında, her sınıf seviyesinden temsilci öğrenciler seçilir. Birlik bir önceki yıl disiplin cezası almamış ve not ortalaması 70 ve daha üstü olan öğrencilerden oluşur.

YATILI BÖLÜMDE YAŞAM
Kurallar: Yatılı bölümdeki genel yaklaşım, başkalarını rahatsız etmemek ve onların yatakhane kullanım haklarına saygı göstermektir. Bu çerçeve içinde, MEB Ödül ve Disiplin Yönetmeliği’nde yazılı olan beklentilerin yanı sıra, öğrencilerimizden yatılı bölüm kurallarına da uymaları beklenir.

İzin Kuralları: Öğrenci yalnızca velisi veya velisinin belirlediği kişi tarafından okuldan alınabilir. İzin dilekçesi olmayan öğrencinin yatılı bölümden çıkışına izin verilmez.

Ziyaretçiler: Yatılı Bölüm Müdür Yardımcısından izin alan ziyaretçilerin kampüse giriş-çıkış saatleri hafta içi , hafta sonu arasıdır.
Alıkoyma Uygulaması: Yatılı bölüm kurallarına uyulmaması durumunda, yatılı bölüm sorumlu öğretmenleri veya belleticileri tarafından verilen bir yaptırımdır.
Kampüs Alanlarının Kullanımı ve Yatılı Bölüm Ortak Kullanım Alanları:

• Spor Salonları
  • Müzik Odaları
  • Kütüphane
  • Yemekhane
  • Yatılı Bölüm Kafeteryası
  • Çamaşırhane
  • Revir

Etütler: Yatılı öğrencilerimizin tamamı okul programımız gereği etüt programına katılmak ile yükümlüdürler. Etütler lise binasında bulunan kütüphane salonunda ve yatılı bölüm etüt odasında &#; arasında yapılır. Etütlerde bir belletici bulunur. Etütlerde öğrenciler bireysel çalışma yapabildikleri gibi grup çalışması da yapabilirler.
Etkinlikler: Öğrencilerin sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine yardımcı olmak, yatılı ruhuna katkıda bulunmak, İstanbul’u tanıtmak ve öğrencilerin moral açısından desteklenmesi amacıyla öğretmen gözetiminde geziler, sosyal ve sportif etkinlikler düzenlenir.
Zaman Çizelgesi / Takvim: Yatılı bölümde yaşamı çerçeveleyen ve takip edilen bir zaman çizelgesi ve okulumuz akademik çalışma planına uygun olarak hazırlanan bir çalışma takvimi bulunur.
Yatılı Bölüm Yönergesi ve Kuralları El Kitapçığı: Eğitim-öğretim yılının başında öğrencilerimiz ve velileri ile paylaşılan kitapçık yatılı bölümü anlatan bir rehber niteliğindedir.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir