gelişim üniversitesi burs başvurusu / Login • Instagram

Gelişim Üniversitesi Burs Başvurusu

gelişim üniversitesi burs başvurusu

Burs İmk&#;nları

BURSLU

ÖSYM’nin yerleştirdiği öğrenciler için sağlanan bu burs karşılıksızdır ve normal eğitim- öğretim süresince kesilmez. Barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konuların dışında eğitim ücretinin tamamını kapsamaktadır. Normal eğitim süresinin aşılması halinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

%50 İNDİRİMLİ

ÖSYM tarafından %50 indirimli programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %50 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim - öğretim süresince kesilmez. Barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konuların dışında eğitim ücretini kapsamaktadır. Normal eğitim süresinin aşılması halinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

% 25 İNDİRİMLİ

ÖSYM tarafından %25 indirimli programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %25 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim - öğretim süresince kesilmez. Barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konuların dışında eğitim ücretini kapsamaktadır. Normal eğitim süresinin aşılması halinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

TERCİH BURSU (Aşağıda yer alan tercih bursu bilgileri Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile İstanbul Gelişim Üniversitesini tercih eden ve yerleşen öğrenciler için geçerlidir. tercih bursu bilgileri henüz netleşmemiş olup, netleştiğinde yayınlanacaktır.)

İstanbul Gelişim Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden; ÖSYM tercih listesinde ilk 5 tercihe yerleşenlere ÖSYM bursuna ek olarak +%30 tercih bursu uygulanmaktadır. (Diş Hekimliği Fakültesine uygulanacak tercih bursu oranı ise sadece  +%10 dur.)

Öğrencilerin belirlenen tercih bursundan yararlanabilmesi için Yükseköğretim Kurumlar Sınavı ile merkezi yerleştirmede İstanbul Gelişim Üniversitesini ilk 5 sıra içinde tercih etmesi ve ÖSYM tarafından yerleştirilmesi gerekmektedir.

Tercih Bursu;

1. Meslek Yüksekokulu
  2. Uygulamalı Bilimler Fakültesi
  3. Sağlık Bilimleri Fakültesi
  4. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  5. Diş Hekimliği Fakültesi
  6. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
  7. Güzel Sanatlar Fakültesi ( Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan programlar hariç)
  8. İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesine geçerlidir.
Tercih indirimi uygulanacak bölümlerin güncel listesi funduszeue.info yayınlanacaktır. Takip edilmelidir.

KURUMSAL BURSLAR

eğitim öğretim yılı içerisinde anlaşma yapılan çeşitli eğitim kurumlarda okuyan öğrencilere, İstanbul Gelişim Üniversitesi’ni tercih edip kazandıkları takdirde önceden belirlenen oranlarda indirim uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için üniversitemiz ile bağlantıya geçilmelidir.

KARDEŞ BURSU

Üniversitemizdebirden fazla kardeşin öğrenim görmesi hâlinde her bir kardeşe, yatıracağı öğrenim ücreti üzerinden %5 oranında indirim uygulanır. Bu indirim öğrenim gördüğü sürece geçerlidir. (Yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler ile eğitim düzeyi fark etmeksizin tam burslu öğrenciler bu indirimden yararlanamazlar.)

COME TO GELİŞİM BURSU

Come to Gelişim nedir?

İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından yılında hayata geçirilen Come to Gelişim; yeteneği, deneyimi, fikri ya da projesiyle başarılara imza atmak isteyen öğrencilere ek burs imkânları sunan üniversite kabul programıdır. Come to Gelişim üniversiteye hazırlanan aday öğrencilere kendi başarı kriterlerini oluşturma fırsatı sunar ve geliştirmeye açık oldukları alanları değerlendirmeleri için “özel burs” tanımlar.

Aday öğrenci kendisini farklı kılan özelliklerini ve yeteneklerini ayrıntılı yazdığı motivasyon mektubuyla Come to Gelişim’e başvurur. Komisyon tarafından değerlendirilen başvurular yine komisyonun belirlediği oranda; ÖSYM bursuna ek olarak burs kazanır. Detaylar funduszeue.info takip edilmelidir.

MÜTEVELLİ HEYETİ BURSU

YKS’deki sıralamada üniversitemizin burslu programlarını kazanarak kayıt yaptıran öğrencilere;

Derece bursu:

* İlk 10’a girenlere TL
* İlk ’e girenlere TL
* İlk ’e girenlere TL
*İlk ’e girenlere TL aylık verilir.
  • Bu burs dil puanı ile yerleşen öğrencileri kapsamaz.
  • “Derece bursu” olarak 9 ay süresince ödeme yapılır.
  • Devamsızlık, başarısızlık ve disiplin cezası hariç; kesintisiz, ön lisans programlarında 2 yıl, lisans programlarında 4 yıl süreli geçerlidir.
BAŞARI BURSU

İstanbul Gelişim Üniversitesi, eğitim-öğretim süresince başarılı öğrencileri başarı bursu ile ödüllendirmektedir. Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkânı sağlanmaktadır.

AR-GE TEŞVİK BURSU

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde dünya çapında, yenilikçi ve girişimci yaklaşıma uygun projeler gerçekleştiren öğrencilerimize, Ar-Ge teşvik bursu verilmektedir. Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkanı sağlanmaktadır.

ULUSLARARASI BAKALORYA (IB) DESTEK BURSU

Uluslararası Bakalorya (IB) diploması olup, diploma skoru arası olan öğrenciler burslu okumaktadır.
  • Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır.
  • Bunun dışında kalan barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konular burs kapsamı dışındadır.
  • Burslar karşılıksız olup normal eğitim –öğretim süresince kesilmez. Ancak normal eğitim süresinin aşılması ve bir disiplin cezasının alınması halinde disiplin cezasının kesinleştiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere ilgili burslar kesilir.
  • % ÖSYM bursu kazanan öğrenciler burslardan yararlanamaz. 

HANGİ BURSLAR BİRLEŞTİRİLEMEZ? ( yılı için geçerlidir.)

COME TO GELİŞİM BURSU   X   TERCİH BURSU
KURUMSAL BURS                  X    İGÜ BURSU

Gelişim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Gelişim Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları ne kadar, burs imkanları nelerdir, İstanbul Gelişim Üniversitesi Yurt imkanları, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Tercihiniyap Forum Tekrar Aktif Tıklayın

Şişli Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücretleri ve Bursları

Gelişim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

İstanbul Gelişim Üniversitesi yılında 6 fakülte, 2 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve lisansüstü eğitim programıyla eğitim öğretim yolculuğuna başlamıştır. Her alanda gelişim ilkesini benimseyen üniversite lider vasıflı, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektedir.

Dünya üniversiteleri ile iş birliği halinde olan üniversite, hem kendi öğrencilerine yurt dışı imkanı sağlamakta hem de yurt dışından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Öğrencilerini her alanda motive eden İstanbul Gelişim Üniversitesi, önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini gerekli bilgi ve beceriyle donatmaktadır. Kampüs alanında ün üzerinde laboratuvar, 22 araştırma merkezi bulunmaktadır. Ayrıca sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler için olanaklar sunan yerleşkede yaşamla iç içe bir ortam öğrencileri beklemektedir. Öğrenci kulüpleri de çeşitli etkinlik ve aktivitelerle eğitim gören bireylere sosyal açıdan katkıda bulunmaktadır.

Sürekli gelişim yolunda ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında yerini almış ve insanlığa yarar sağlayan adımlarda hep bir adım önde olmuştur.

Gelişim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları

Gelişim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Diş Hekimliği: TL         

%25 Burslu: ,50 TL

Psikoloji: TL                       

%50 Burslu: TL          

Bilgisayar Mühendisliği                   

%50 Burslu:   TL

Uçak Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği: TL                 

%50Burslu:   TL

Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık  %50 Burslu : TL

Gastronomi ve Mutfak Sanatları: TL                                      

Grafik Tasarımı, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı                                                               

Ekonomi ve Finans, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme, Lojistik Yönetimi, Reklamcılık, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Turizm Rehberliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yeni Medya ve İletişim, Yönetim Bilişim Sistemleri

Havacılık Yönetimi: TL   

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Beslenme ve Diyetetik, Dil ve Konuşma Terapisi: TL         

Beslenme ve Diyetetik İngilizce-%50 Burslu: TL

Çocuk Gelişimi %50 Burslu: ,60 TL

Ergoterapi %50 Burslu: ,60 TL

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon : TL

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İngilizce-%50 Burslu: TL

Hemşirelik: TL             

%25 Burslu:    TL           

Odyoloji, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet Bölüm Ücretleri %50 Burslu: TL

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Uçak Bakım ve Onarım, Havacılık Elektrik Elektroniği: TL

Gastronomi ve Mutfak Sanatları   :  TL

%50 Burslu:  TL        

Bankacılık ve Sigortacılık, Elektronik Ticaret ve Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Yeni Medya ve İletişi, Yönetim Bilişi Sistemleri  %50 Burslu: TL

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Antrenörlük Eğitimi %25 Burslu: ,40 TL              

Egzersiz ve Spor Bilimleri, Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri, Rekreasyon %50 Burslu: TL

Spor Yöneticiliği: ,80 TL                                           

%25 Burslu: ,60 TL

Önlisans Bölümleri

Ağız ve Diş Sağlığı: TL               

Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diş Protez Teknolojisi, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım: TL

%25 Burslu: TL

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Çocuk Gelişimi, Elektronörofizyoloji, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi

Diyaliz, Odyometri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri: TL  

Adalet, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret, Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Hava Lojistiği, İç Mekan Tasarımı, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Lojistik, Makine, Mekatronik, Moda Tasarımı, Otomotiv Teknolojisi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Spor Yönetimi, Turist Rehberliği, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik

Bilgisayar Programcılığı %25 Burslu: TL            

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Otopsi Yardımcılığı, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Podoloji, Radyoterapi, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri  %25 Burslu: TL

Uçak Teknolojisi, Uçak Hareket Yöneticiliği: ,40 TL                     

%25 Burslu: ,80 TL

Laboratuvar Teknolojisi %25 Burslu: TL

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri        

%25 Burslu: TL

Gelişim Üniversitesi Burs İmkanları

Gelişim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Gelişim Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

İstanbul Gelişim Üniversitesinde tercih bursu, başarı bursu, kardeş bursu, mütevelli heyeti bursu, derece bursu, kurumsal burslar, AR-GE teşvik bursu, uluslararası bakalorya destek bursu gibi burs imkanları bulunmaktadır.

Gelişim Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversitenin anlaşmalı olduğu kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır.

Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Gelişim Üniversitesi burs nasıl kesilir?

Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresinin aşılması ve bir disiplin cezasının alınması hallerinde, disiplin cezasının kesinleştiği tarihten geçerli olmak üzere ilgili burslar kesilir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası