gonca turan uzuner / KADINLAR GÜNÜ - TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

Gonca Turan Uzuner

gonca turan uzuner

Diş fırçalayın, kilo verin

jpg

Akademi  Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gonca  Turan Uzuner  kilo vermede basit fakat yapılabilecek adımları sıraladı. Uzuner gün içerisinde diş fırçalamanın dişleri kirletmeme korkusuyla fazla yemenin önüne geçeceğini söyledi.

Akademi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gonca  Turan Uzuner  diyetin kişiye özel olduğunun unutulmaması gerektiğine dikkat çekiyor. Ancak doktor kontrolünden geçtikten sonra, bir diyetisyen tarafından hazırlanan metabolizmanıza uygun, günlük aktivitenizi de dikkate alan bir beslenme programın uygun olacağını söyleyen Dyt. Gonca  Turan Uzuner  yaşantınızda ufak değişimler yaparak bile kilo vermenin mümkün olduğunu belirtti. Uzuner, bunu başarabilmek için yapılması gerekenleri adım adım anlatarak açlık karşısında nasıl bir beslenme ile dayanıklı olunabileceğini anlattı.

“AÇLIK HİSSİNİ DUYUNCA HEMEN ATIŞTIRMAYIN”

Uzuner, “ Açlık hissini duyar duymaz hemen bir şeyler atıştırmaya kalkmayın. Bir bardak su ya da şekersiz bitki çayı için ve on dakika bekleyin. bu süre içinde ortaya çıkan şiddetli açlığın önüne geçilebilir, böylece  açlık durumunuzu  herhangi bir gıda almadan da azaltabilirsiniz. Ana öğünlerden saat sonra yapacağınız ara öğünler, çok acıkmanızı ve bir sonraki ana öğünde fazla yemenizi engelleyecektir.” İfadelerini kullandı.

“KURUYEMİŞ TOKLUK SAĞLAR”

Kuruyemiş tüketmenin diyet beslenmesindeki önemine değinen Gonca Uzuner  “ Ara öğünlerde tüketeceğiniz 1 avuç kabuklu yemiş ceviz, badem, fındık  içeriği yüksek liften dolayı sizi uzun süre tok tutacaktır. Atıştırma ihtiyacı hissettiğinizde içecek bir şeyler deneyin. Süt, ayran gibi içecekler açlığınızı ve iştahınızı bastırıp sizi fazla kaloriden kurtarır, uzun süreli tokluk sağlar. Önerilerinde bulundu.

“GÜN İÇERİSİNDE DİŞ FIRÇALAMAK YEMEYİ ENGELLER”

Yemeklerden hemen sonra diş fırçalamanın gıda kontrolünü sağlamaya yardımcı olduğunu belirten Uzuner, “ Yemeklerden sonra dişlerinizi fırçalayın ve gargara yapın. Temiz ve ferah ağza sahip olduğunuzda bir şeyler yiyerek bunu bozmak istemeyeceksiniz. Stresten uzak durun tavsiyesinde de bulunan Uzuner “  Stres açlığın ve yeme ataklarının en büyük tetikleyicisidir. Bu durumlarda açık havada yürüyüş yapın” uyarısında bulundu. 

Sağlıklı pişirme şart!

Akademi Hastanesi Diyet Uzmanı Gonca Turan Uzuner, et tüketiminin artığı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvanlardan bulaşabilecek tenya, salmonella ve şarbon gibi hastalıklara karşı sağlıklı bir pişirilme yapılması konusunda uyardı

Kurban bayramı kırmızı et tüketiminin artığı zaman dilimlerinden biridir. Bu dönemde et tüketiminin yol açtığı rahatsızlıklardan uzak durabilmek için yapılacakları Akademi Hastanesi Diyet Uzmanı Gonca Turan Uzuner anlattı.

AŞIRIYA KAÇMAYIN

Kırmızı etin besin değerleri kadar yağ açısından da yüksek değerlere sahip bir et olduğunu anlatan Diyetisyen Gonca Uzuner, “ Kırmızı et iyi kaliteli hayvansal protein, demir, çinko ve B gurubu vitaminlerce zengin olmasının yanı sıra oldukça yüksek bir yağ içeriğine de sahiptir. Bu nedenle hipertansiyon, diyabet gibi rahatsızlıkları olanlar aşırıya kaçmamalı yedikleri porsiyonlara dikkat etmelidir.” Dedi.

HAYVAN HASTALIKLARINA DİKKAT

Hayvanlardan bulaşabilecek hastalıklara da dikkat çeken Uzuner, “Veteriner kontrolü yapılmamış ve uygun koşullarda kesilmemiş hayvanlardan insan organizmasına tenya, salmonella ve şarbon gibi bir çok hastalık bulaşabiliyor. Bu nedenle etlerin kesimine saklanması ve pişirilmesine özen göfunduszeue.infon hayvanın eti hemen yenmemeli 24 saat bekletilmelidir ki canlı hücrelerden bulaşabilecek hastalıklar uzaklaşsın.” Uyarılarında bulundu.

2 AY İÇERİSİNDE TÜKETİN

Kurbanlık etin saklanmasının da çok yaygın bir davranış olduğunu dile getiren Uzuner, “Kesilen kurbanlık saklanacak ise  tek kullanımlık porsiyonlar halinde paketlenmeli. Derin dondurucuda en fazla 2 ay içerisinde tüketilmelidir. Diye konuştu

SAKATATLARDAN UZAK DURUN

Toplumda sakatat tüketiminin oldukça yaygın olduğunu da belirten Gonca Turan Uzuner, “hayvanın en çok yağının bulunduğu alan organlarıdır. Bu nedenle özellikle kolesterolü olanların sakatatlardan uzak durması önerilir. İfadelerini kullandı.

Dyt. Gonca Turan Ünal

59yasindsyim kilo alamama sorunum vardı ilk on iki günde 2kilodan fazla aldıfunduszeue.infoan yorulmadan verdiği tarifler müfunduszeue.infoine teşekkür ederim.

Hasta

Hasta

Gonca Hanımı bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdım.Güler yüzlü, sıcak ,samimi ,zarif ve anlayışlı bir insan oluşu beni cok mutlu etti.Çok güzel bir enerjisi var. İşinde uzman biri.Açıklayıcı ve empati kurarak izah ediyor her detayı.Ayrıca oldukça güzel gidiyor diyetim ve kilo verişim.(Henüz kısa bir süre olmasına rağmen)Sadece kilo anlamında değil sağlığım ve yaşam kalitemde iyiye funduszeue.info arada kontrollerde yaşam şekline göre diyetlerin içeriğide şekilleniyor böylece sıķıcı ve yorucu funduszeue.infoe tavsiye ederim.

Hasta

Hasta

Zayıflama amacıyla gittiğim ilk randevumda hem güler yüzü hem de içinde bulunduğum durumu çok iyi analiz etmesiyle çok memnun kaldığım bir görüşme oldu. Kontrol seansında hem kilo verdim hem de yarım saat boyunca tüm tecrübemi detaylı şekilde inceledi ve tavsiyelerde bulundu. Çok memnun kaldığım, tertemiz ve harika bir diyetisyen tecrübesiydi.

Hasta

Hasta

Muhtemelen uzun süreli araştırmalarınız, diyetisyen tavsiye sayfaları karıştırmanız, tüm yorumları itinayla okumalarınız sonucunda kendinizi bu sayfada bulmuş olmalısınız. Eğer öyle ise kesinlikle doğru sayfaya ulaşmışsınız demektir. Benim kendisine ulaşma biçimim bu şekilde olmamıştı. O vakitler evimin yakınındaki bir hastahaneye ailecek diyetisyen desteği almak için gitmemizle başladı bizim hikayemiz. Yani tamamen tesadüf eseri kendisini tanıdım funduszeue.info Hanım ile ilk başlarda diyetisyen-danışan olarak başlayan sürecimiz ilerleyen zamanlarda daha da derinleşti. Zaten öylesine pozitif, sabırlı ve güler yüzlü ki bu sürecin böyle olmaması imkansız. Hem mesleki hem insani motivasyonu aynı anda yüksek olan nadir kişilerden. Daha önce de ben, eşim ve kızım kendisine gitmiş ve kilo vermiştik. Hangi diyeti yaparsanız yapın, istediğiniz sonuca ulaştığınızda eski beslenme tarzına ( hamur işleri, kızartmalar, sağlıksız içecekler tüketmek v.b) döndüğünüzde kilo almak kaçınılmaz. Bu durum bizim için de geçerli oldu. Sağlıklı beslenmeyi hayat tarzımız haline getiremediğimizden şimdi tekrar yollarımız kesişti. Uzun bir aradan sonra bugün yine doğru ve güzel sonuçlar alacağımızdan emin olduğumuz yerdeydik. Gonca Hanım’ın sizden istediklerini uyguladığınızda, kişiye özel, alternatifler sunarak oluşturduğu diyetinize (ki bu sıkılmadan değişik seçeneklere sahipsiniz demek) bağlı kaldığınızda kilo verebileceğinizden emin funduszeue.infoübeyle sabittir

Hasta

Hasta

İlk defa yorum yazıyorum:) Bilinçli bir şekilde gittiğimi düşündüğüm diyetisyen Gonca hanım sayesinde yaptığım beslenme hatalarını fark ettim. Güler yüzü ve motivasyonuyla diyete devam ediyorum ve hayatımın nasıl olumlu yönde değiştiğini fark ediyorum böylece daha da mutlu oluyorum:)) Verdiği diyet listeleri oldukça doyurucu daha yeni başladım sayılır ama inşallah hep böyle devam eder. Çok teşekkürler Gonca Hanım

Hasta

Hasta

Fazla kilolarımın yaşam kalitemi düşürmesinden dolayı diyetisyene gitme ihtiyacı duydum. Ilk seansta diyetisyenimin tavsiyelerine uyarak kg verdim. Seans lara devam ederek istediğim kiloya ulaşacağımi ümit ediyorum.

Hasta

Hasta

Sevimli kişiliği hoş sohbeti doktordan daha ilerisi sabırla hastasını beni dinleyip yaşantıma uygun program hazırladı 68 kilodan 55 kiloya kadar zayıfladım mükemmel bir kişilik iyi tanıdım sizi hocam

Hasta

Hasta

Gonca Hanım cana yakın ve güler yüzlü yaklaşımı ile işinde uzman bir diyetisyen bence. Kişiye özel programları ile tanınır. Öğünlerde hep bir alternatifi vardır. Bence aynı zamanda bir psikolojik danışman. Bu fit görünümümü şahsına borçluyum. Teşekkür ediyorum.

Hasta

Hasta

Gonca hanımım güler yüzlü ve samimi oluşu beni çok memnun etti ilgi ve alakası mükemmel ☺️ gebelik diyetinde çok endişelerim vardı ama kendisine çok teşekkür ederim beni çok güzel aydınlattı

Hasta

Hasta

15 yıl önce destek aldığım ve hiç irtibatı koparmadığım kıymetli bir insan. Bir yıl olmadan 12 kilo verdim.

Hasta

Hasta

Gonca Hanim&#;in bana verdiği manevi destekle ve güler yuzluluguyle 2 ayda 10 kilo verdim. Benim tam kendimden vazgectigim zaman da tanıştım kendisiyle ve iyi ki tanımışim. Yoksa vermeyi başaramazdim.

Hasta

Hasta

Hipoglisemi şikayetim nedeniyle gittim Gonca Hanım&#;a. Daha önce bir çok diyetisyenden destek almama rağmen hiçbir sonuç alamamıştım. Gonca Hanım&#;ın desteği ile beraber çok iyi sonuçlar aldım. Bu konuda en iyi diyetisyen diyebilirim. Çok başarılı ve herkese de tavsiye ediyorum kendisini. Hastalığım ile ilgili tanı konulduktan sonra başka bir hekimin yönlendirmesi ile gittim kendisine. Hastalığım nedeniyle bir çok diyetisyen araştırmıştım daha önce, yine gitmeden Gonca Hanım&#;ı da araştırmıştım .

Hasta

Hasta

Kendisinden de, ekibinden de çok memnunuz. Annem için destek alıyoruz kendisinden ve yaklaşık 9 senedir danışanıyız. Rutin olarak 2 haftada bir gidiyoruz kendisine. Şeker ve kalp hastalığı nedeniyle destek almak için gitmiştik, bunun yanı sıra kilo da verdi diyet ile. Her iki şekilde de destek alıyoruz kendisinden. Listelerini kolaylıkla uygulayabiliyor. Biz aldığımız bir tavsiye ile gitmiştik ve gayet de memnun kaldık.

Hasta

Hasta

Gonca Hanım&#;dan çok memnunum, Mart ayında başlamıştım. 4 aylık bir sürecimiz oldu. Bu süreçte hepsi yağdan olmak üzere 9 kg verdim. Beni hiç sıkmadan süreci ilerletti, her şeyi rahatça sorabildim, güleryüzlü ve samimi bir şekilde yanıtladı. İlk olarak eşim gitmiş ve oldukça kilo vermişti, sonra ben başladım. Ben de memnun kalınca annemi yönlendirdim. Listeleri hazırlarken size mutlaka soruyor özellikle istediğiniz bir şey olup olmadığını. İstediğim ürünler üzerinden yazdığı için hiç zorlayıcı olmadı. Ben de herkese tavsiye ederim.

Hasta

Hasta

Gonca Hanım sayesinde sağlıkla kilo veriyoruz eşimle beraber. Yaklaşık 3 ay oldu başlayalı ve hedefimize kadar da devam edeceğiz. Listelerimiz oldukça kolay, zorlanmadan uyguluyoruz. Ben 65 kg ile başladım, şu an 57 kg ile koruma programına geçtim. Bu da kendimi daha iyi hissetmemi sağladı görüntü ve sağlık açısından. Eşim de 5 kg verdi, onun biraz daha yolu var bu aşamada. İnternetten araştırmıştık kendisini, oldukça olumlu yorumlar vardı. Biz de kesinlikle tavsiye ediyoruz kendisini. Güleryüzü ile danışanını motive ediyor.

Hasta

Hasta

Kendisi benim için çok değerli bir hekim. İlk olarak araştırmalarım sonucunda gitmiştim. Yaklaşık 10 yıldır tanıyorum kendisini. Öncelikle doğum kilolarım için başlamıştım, o süreçte 17 kiloya yakın vermiştim, listeleri oldukça kolay uygulayabildim. Ara ara yine kilo alışlarım olduğunda destek aldım. İkinci bir gebeliğim oldu, onun için de destek aldım yine. Danışanına karşı samimiyeti harika, her konuda destek oluşu ve her ne olursa olsun her zaman telefonun ucunda olduğunu bilmek en memnun kaldığım yanı.

Hasta

Hasta

Sağlıklı beslenme ve kilo vermek için kendisini ziyaret ettim güler yüzü ve samimi içten oluşu beni çok memnun etti bu yolda onunla hedefime varacağıma inanıyorum

Hasta

Hasta

Guleryuzlu sevecen ilgili bilgili ve kibar bir funduszeue.info ozel diyet listesi funduszeue.infon diyet listesine uyamayanlar gercekten zayiflamak isteyenleri hedefine ulastirabilecek bir doktor.

Hasta

Hasta

Çok ilgili, alanında uzman, güler yüzlü bir doktor. Kilo verme sürecine büyük bir moralle başladık. Onun desteğiyle ulaşmam gereken kiloya zorlanmadan ulaşacağım.

Hasta

Hasta

Kilo verme sürecimde,nazımda niyazımda bana güler yüzle davranıp bana destek olduğu için memnunum

Hasta

Hasta

Gonca hanımla sağlığıma kavuştum.çook teşekkür ediyorum Diyet beni çok mutsuz eden bir durumdu, Gonca hanımla tanışana kadar öyle güzel programlar veriyor ki hiç zorlanmadan aç kalmadan zayıfladım .Güler yüzlü tatlı dilli samimi yaklaşımı ile sorduğum tüm soruların cevabını alabiliyorum istediğimde ulaşabiliyorum. Mesleki deneyimi bilgisi ve alanı ile ilgili yenilikleri takip ediyor olması muhteşem şiddetle tavsiye ediyorum.. tanıyınca vazgeçemeyeceksiniz..

Hasta

Hasta

Gonca Hanım&#;a giden arkadaşlarım olmuştu ismini de duymuştum daha önce de. Gonca Hanımdan çok memnun kaldım. İletişimi ve güleryüzlü olması, sürekli iletişim halinde olmamız, telefonla herhangi bir şey olduğunda geri dönüş sağlıyor olması güzel. Her türlü memnunuyetim var. Vermek istediğim kiloya indim. Şu an koruma dönemindeyim. Hedefime ulaştım. Yönlendirmeleri ve takibinden memnun kaldım. Tavsiye ettiğim kişilerde de gidenler de oldu. Herkese de tavsiye ederim.

Hasta

Hasta

Çok memnunum çok teşekkür ederim kendisine. senede 22 kilo verdim. Tavsiye üzerine gittim. Çok canayakın çok iyi bir hanım. Ne sorduysam bana cevap veriyor. Listeleri ve yönledirmeleri çok güzel. Yakınlarıma da tavsiye ediyorum kendisini.

Hasta

Hasta

Gonca Hanım ile biz yaklaşık olarak 1 sene çalıştık beraber. Hem zayıflama hem de sabitlemede beraberdik. Hayatımda tanıdığım insan olarak ayrı, işinin ehli ,işine yakşaımı güzel en kaliteli diyetisyenden bir tanesi. Karşısındakiyle çok güzel empati kuruyor. Diyet stresli bir süreç bu süreçte karşısındaki psikolojisini anlayarak sıkmayarak, sistemi size çok güzel öğreten, tane tane anlatan ve sabır gösteren bir kadın. Kilo vermenin yanı sıra size sağlıklı ve doğru beslenmeyi de öğretiyor. Her şeyimiz bittikten sonra bana öğrettiklerini yaşam biçimi haline getirdim. Çok güzel sonuçlar aldım. Ben ona öğretmenim diyordum zaten. Hiçbir zaman eksi ya da kötü sonuç almadık. Gayet sağlıklı, sisteme uygun bir şekilde 7 ayda 14 kilo yağdan verdim. Sonra da 6 aya yakın sabitleme yaptık beraber. Çok güzel geçti sürecimiz. Çok sistemli çok düzgün gitti. Benim yakınlarım ve arkadaşlarım da gidiyorlar Gonca Hanım&#;a. Hayatıma kattıkları için teşekkür ederim kendisine.

Hasta

Hasta

Tavsiye üzerine gitmiştim kendisine. Ve çok da memnun kaldım. Çok memnunum kendisinden. Çocuğumu da götürdüm. İkimiz de çok memnunuz. Bebeğim küçüktü yemek sıkıntısı vardı. Kızımı daha önce de birçok özel diyetisyene götürdüm ama Gonca Hanım kadar verimli olan biri daha olmamıştı. Cana yakın ve uygulanabilir diyetler veriyor. Kızımda da kendimde eşimde de çok iyi sonuçlar aldım. Tüm diyetlerinden memnun kaldıfunduszeue.infoikle kendisini çok seviyoruz. İnşallah hep konyada durur bize de faydası olur.

Hasta

Hasta

Çok memnun kaldım kendisinden. Hem yaptığım programdan beni zayıflattığı için, hem de insan olarak çok mükemmel bir insan. Hiç zorlanmadan benim yaşıma uguun bir program yaptı. Çok güzel ilgilendi, her türlü takibimi yaptı. Tıbbi olarak da ,kişilik olarak takdir ettiğim biri kendisi. İlk ayda sonuç almaya başladım. Süreç mükemmeldi. Gerçekten çok çok memnun kaldım. Ben öğretmenim beni görüp özenerek gelenler de oldu. Herkese de tavsiye ederim kendisini.

Hasta

Hasta

Gayet memnunum. Baya iyi. İnsana moral veriyor, çok hoş bir bayan. Benim bir aile doktorumuz var onun tavsiyesi ile gittim kendisine. Güleryüzlü, insana bizim yaşam tarzımız nasılsa ona göre davranıyor. Sevecen. Bir şeylere zorlamıyor. Sözünü tuttuğum için zayıflıyorum. Gayet güzel sonuçlar alıyorum. Devam ediyroum hala kendisine. Tavsiye ettiğim kişiler de odu. Herkese de tavsiye ederim.

Hasta

Hasta

Dört dörtlük bir diyetisyen kendisi. Bir arkadaşım araştırdı. Onun tavsiyesiyle gittim. 1 senedir devam funduszeue.info dolayısıyla ara verdik eylül ayında tekrar başlayacağız. Son derece güleryüzlü, sıcak ve samimiyetle danışanlarıyla ilgilenen biri. Çok memnunum. Şahıs olarak da çok sevdiğm biri. Tanıdıkça daha çok sevdim. Ben Gonca Hanımla 74 kiloyla başladım 64 kiloya kadar düştüm. Sıkılmadan yorulmadan. Ben kendimi zor bir danışan olarak görüyorum. Yemeği çok seven bir insandım. O hiç sıkılmadan yorulmadan sürekli yeni şeyler denedi. Farklı listeler denedi, farklı formüller denedi. Bir liste verip onunla oyalamadı. Sürekli sordu, tavsiyelerde bulundu bana. Hayattaki bazı değiştirmem gereken alışkanlıklarım ile ilgili psikolojik terapi bile verdi. Yönlendirmeleri ve takibide güzeldi. Benden sonra eşim ve 2 arkadaşlarımla devam ettik. Daha sonra arkadaşlarımın çocukları vardı. Onları da yönlendirdik.

Hasta

Hasta

Çok memnun kaldım kendisinden. Başka referanslar aracılığıyla gitmiştim kendisine. Diğer arkadaşlarımın güzel sonuç aldıklarını görünce tercih ettim ben de funduszeue.info yaşam tarzıma göre yönlendirerek, çok güzel bilgilendirerek benim yanlış alışkanlıklarımı değiştirdi. Şu an koruyorum kilomu. Sorularım tatmin edici cevaplar verdi. Tıkandığım durumlarda listeleri değiştirerek, alternatifler sunarak çıkmazdan kurtardı. Katı kurallar uygulamıfunduszeue.info insan bunalıyor, alternatifleri çok iyi geldi. Hedefime vazgeçmeden ulaştım. Çok memnun kaldım. Çok güleryüzlü funduszeue.info daha gitmek için motive ediyor insanı.Güzel bir iletişimi funduszeue.infoine minnettarım. Hayatta başarılar dilerim. Benimde başkalarına tavsiye edebileceğim bir danışman kendisi.

Hasta

Hasta

Daha önceden de gidiyordum kendisine. Başka bir kuruma geçtiği zaman devam ettim. Takipçi olması güzel. Benden daha takipçi, ilgili ve sıcak olması güzel. Güzel sonuçlar aldım ama biraz benden kaynaklanan sıkıntılar oluyordu bazen. Ben güzel sonuç aldım kendisinden. Listelerimiz güzeldi. Abartılı şeyler değil maddi olarak da pahalı şeyler yoktu. Hatta diyet yapmak ekonomik bile geldi bana. Doyurucuydu. Açlık funduszeue.infoınlarıma da tavsiye ediyorum kendisini.

Hasta

Hasta

Gonca Hanım her danışanın tipine, yaşına uygun çok güzel diyetler yazan bir insan. Klasik diyetler uygulamıyor. Herkesin vücut tipine uygun diyetler uyguluyor. Sayesinde ben 2 senede 20 kilo verdim. Şu an kontrollere giderek kilomu koruyorum. Sürekli kontrollere gittik. Sağolsun çok ilgilendi, sağlıklı kilo verdim. Ben kendisinden her zaman memnunum. Hastaya yaklaşımı, uyguladığı diyetleri hep değişiklik sağladık. Sıkılmadan aç kalmadan vücudu şaşırtarak gerekirse ödüller vererek ilerledik. Çok güzel çok memnunum. Herkese de tavsiye ediyorum kendisini. İyi bir diyetisyen ,güleryüzlü iyi bir insan.

Hasta

Hasta

Yaz döneminde beslenme

Yetkililer ağızdan alınan her kalorinin harcanmaması durumunda depolanmış yağ olarak yerini aldığına dikkat çekiyor. 
Obezitenin estetik bir kaygıdan öte önemli bir sağlık problemi olduğuna dikkat çeken Akademi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gonca Turan Uzuner, bunun mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu olduğunu vurguladı.
Yaz mevsiminde günlerin uzun olması nedeniyle daha fazla yemek yenildiğine işaret eden Gonca Turan Uzuner, “Özellikle geç saatlere kadar süren akşam yemeği sırasında yağlı ve ağır yemekler yenmesi vücut dengesini bozabilmektedir. Gereğinden fazla besin tüketimi ve sıcaklar bir araya geldiğinde de şeker, tansiyon ve kalp ile ilgili şikayetlerde de artış olabilmekte. Özellikle bu dönemde kana hızlı karışan ve kan şekerinde ani dalgalanmalara neden olan basit şekerler yerine bizi daha uzun süre tok tutan kompleks karbonhidrat içeren besinleri tercih etmeliyiz. Yalnız bu gıdaları tüketirken de aşırıya kaçmamak gerekiyor. Çünkü meyvenin içinde de şeker vardır ve fazla tüketildiğinde kilo artışına ve şeker hastalarında kan şekerinde yükselmelere neden olabilir. Ayrıca meyvenin ana öğün gibi değil de ara öğünlerde tüketilmesinde fayda vardır” dedi.
Uzuner, yaz aylarında dikkat edilmesi gereken diğer bir konunun da su tüketimi olduğunu belirtti.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası