istanbul üniversitesi psikoloji bölümü ders programı / T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Istanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü Ders Programı

istanbul üniversitesi psikoloji bölümü ders programı

Bölümümüzde Açılan Bölüm içi, Bölüm Dışı ve Serbest Seçmeli Dersler  Ders KoduDers AdıAKTSÖn KoşulPSYC Psikolojide Temeller6 PSYC Ebeveynlik6PSYC  veya PSYC PSYC Sosyo-Duygusal Gelişim6PSYC PSYC Çocuk ve Medya6PSYC PSYC Adli Psikoloji6 PSYC Spor ve Egzersiz Psikolojisi6 PSYC Psikoloji Tarihi6 PSYC Kamu Sağlığı ve Egzersiz Psikolojisi6 PSYC  Müzik Psikolojisi6 PSYC  İnsan Kaynakları Yönetimi6 PSYC  Pozitif Psikoloji6 PSYC Sağlık Psikolojisi6 PSYC Ahlaki Psikoloji6PSYC PSYC  Örgütlerde Toplumsal Cinsiyet Konuları6 PSYC  Özel Gereksinimli Çocuklar ve Özel Eğitim6PSYC PSYC Başetme Becerileri: Stres, Başetme ve Sağlık6 PSYC  Politik Psikoloji6PSYC veya POLSPSYC  Nörobilim ve Hukuk6 PSYC  İnsan-Bilgisayar Etkileşimi6 PSYC Agresyon ve Şiddet6PSYC veya PSYC PSYC Girişimcilik Psikolojisi6 PSYC Sistemik Aile Terapisi6PSYC PSYC  Niteliksel Psikoloji6PSYC PSYC  Gruplararası İlişkiler6PSYC PSYC Psikodilbilim6PSYC PSYC  Klinik Görüşme6PSYC veya PSYC PSYC Biliş ve Psikopatoloji6PSYC PSYC  Modern Psikoterapi Teknikleri6PSYC veya PSYC PSYC  Yakın İlişkiler6PSYC PSYC Psikolojide Toplumsal Cinsiyet6PSYC PSYC  Kısa Süreli Müdahaleler ve Terapiler6PSYC veya PSYC PSYC Bağımlılık6PSYC veya PSYC PSYC  Sanat Terapisi6PSYC PSYC Oyun Terapisi6 PSYC  Motivasyon ve Öz-Düzenleme6PSYC PSYC Otizm Spektrum Bozukluğu6PSYC PSYC  Felsefik Psikoloji6 PSYC Sosyal Psikolojide Duygular6PSYC PSYC  Şema Terapi6PSYC veya PSYC PSYC Kişilerarası İletişim6 PSYC Psikoterapi Teorileri6PSYC PSYC Bilişsel Davranışçı Terapide Psikoterapi Teknikleri6PSYC veya PSYC PSYC Davranışsal Terapi6PSYC PSYC Modern Psikanalitik Kuramlar6PSYC PSYC Psikolojik Travma6PSYC veya PSYC PSYC Nöropsikofarmakoloji6PSYC PSYC Yeme Bozuklukları6PSYC veya PSYC PSYC Nörobilimde Güncel Konular6 PSYC Boşanma ve Sonrası6PSYC PSYC Psikanalitik Tanı6PSYC PSYC Bağımsız Çalışma I6 PSYC Bağımsız Çalışma II6 PSYC Beyin Hastalıkları6PSYC PSYC Uygulamalı Psikoterapi6PSYC veya PSYC PSYC Bilinçli Farkındalık Temelli Psikoterapi Yaklaşımları6PSYC veya PSYC PSYC Göç Üzerine Sosyal Psijoloji Perspektifleri6 PSYC Kültürlerarası Psikoloji6 PSYC Sosyal Biliş6PSYC PSYC İnsan Nöropsikolojisi6 PSYC Gelişimsel Psikopatoloji6PSYC HUM  Çevre Etiği5 HUM Hayat Becerileri5 HUM  Sinemaya Giriş5 HUM Film Development Workshop5 HUM yy Görsel Sanatlarda Akımlar I ()5 HUM yy Görsel Sanatlarda Akımlar II (’ten günümüze)5 HUM  Sinema ve Bellek5 HUM Kültürel Antropoloji5 HUM Sanat Yönetimi5 HUM Toplumsal Cinsiyet ve Cinsellik Çalışmaları5PSYC HUM Türk İşaret Dili5 HUM Yemek ve Kültür5 HUM  Psikanaliz ve Edebiyat I5 HUM  Psikanaliz ve Edebiyat II5 HUM Kötülük: İnterdisipliner Yaklaşımlar5 HUM Biyoteknoloji Etiği5 PE  Yoga2 PHIL  Felsefeye Giriş5 PHIL Bilim Felsefesi5 PHIL  Çağdaş Felsefenin Konuları5 PHIL  Sosyal Bilimlere Felsefik Yaklaşımlar5 PHIL Toplumsal Cinsiyet Felsefesi5 PHIL Özgür İrade5 PHIL Bilişsel Bilimler ve Felsefe5 PHIL Çağdaş Siyaset Felsefesi5 PHIL Felsefi Açıdan Kötülük Problemi5 PHIL Varoluşçuluk5 

Ali Coşar

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans Programı (), İstanbul Havalimanı - Premium Satış Danışmanı
Üniversitenin konumu, imkan ve olanaklarının yüksek olması büyük avantaj sağlayarak diğer birçok üniversitenin önüne geçmesini sağlamaktadır. İTO’na bağlı olmasından dolayı diğer birçok özel üniversite gibi ticari kazanç amacı gütmeyen bir üniversite olması öğrenci ve velilere güven vermektedir. Kendisine ve İTO’na bağlı firmalara eğitimli ve hazır çalışan yetiştirme amacı olması, mezun öğrencilere İTO’na bağlı firmalarda iş imkanı sunması, öğrenci ve velilerin gelecek kaygısını azaltmaktadır. İTO sayesinde yüksek bağlantılara ve etkin bir çevreye sahip olan Üniversitemiz öğrencilere kaliteli staj imkanları da sunmaktadır. Bu sayede mezun olan öğrenciler deneyimsiz olmuyor ve diğer üniversite mezunlarına kıyasla iş hayatına önde başlıyorlar.  

Billur Gürses

Sosyoloji Lisans Programı (), Zenn Medya Group - Müşteri Temsilcisi
İstanbul Ticaret Üniversitesi eğitim öğretim hayatıma tahmin ettiğimden fazla olumlu etki yarattı. İlk başlarda başka bölüm istememden dolayı derslere ve okula ön yargıyla yaklaşıp, okulu bırakıp tekrardan hazırlanmak istemiştim. Ancak ilerleyen yıllarda Sosyoloji Topluluğu’nun faaliyetlerine katılarak ve hocalarımın da ilgi ve alakasıyla birlikte bölümümü çok sevmeye başladım. Hocalarımın samimiyetinin ve Sosyoloji Topluluğu’nun etkisiyle birlikte özgeçmişime çok fazla etkinlik, konferans ve konuşmaları ekledim. Mezuniyetime kadar olan süreçte öğrendiklerim yalnızca iş hayatımda değil, aynı zamanda kişisel gelişimim ve görüşüm için de önemli bir yere sahip oldu. Sosyoloji yalnızca toplumu analiz etmek, birtakım sorunları ortaya çıkarmak ve onlara çözüm bulmak, toplumsal anlamda analitik düşünmek değildir. Benim için sosyoloji bunlarla birlikte dünya görüşü ve kişinin kendisine karşı da analitik ve kapsamlı düşünmesidir. İş hayatımda ise fark edilemeyen veya ilk başta görünmeyen şeyleri görmemi sağladı. Bölümümden dolayı çok fazla kitap okumak cümlelerimin daha yerli yerinde olmasını sağladı. Öğrenim hayatım boyunca yaptığım sunumlar ve katıldığım konferanslar sunum stresimi azaltmama yardımcı oldu. Yalnızca bizim bölümümüzde değil, Üniversitemizin bütün bölümlerinde topluluk dışında da hocaların da etkinlik yapmaları önemli bir yere sahip. Bu sayede sosyalleşmiş oluyoruz. Birçok eğitim, birçok etkinlik mevcut. Aynı zamanda staj yapabilmemiz veya iş bulabilmemiz için Kariyer Merkezi düzenli olarak etkinlik yapmakta ve iş duyurularını sitede paylaşmaktadır. Bazı spesifik alanda eğitimler, Microsoft eğitimleri, sertifikalı etkinlikler, Girişimcilik etkinlikleri, konserler, eğlenceli birtakım etkinlikler de yapılmaktadır. Topluluklar bazında geziler düzenlenmekte, hocalarla daha fazla etkileşimde bulunma gibi faaliyetler düzenlenmektedir. 2 dönem başkan yardımcılığı 2 dönem de başkanlık yaptığım Sosyoloji Topluluğu sosyalleşmem ve kendimi geliştirmem açısından çok önemli bir yere sahip. Topluluklar ve etkinlikler çok fazla oluyor, bunlar da geniş bir arkadaş çevresi ve sosyalleşme imkanı sunuyor. Öğrencilere yönelik tavsiyem hocalarıyla kitap alışverişinde bulunmaları, hocalarına akıllarına takılan her şeyi sormaları olacaktır. Hocalar bu anlamda çok öğretici ve samimi yaklaşıyor. Üniversite boyunca verilen ödevleri ve makaleleri zamanında ve kendi başına yapmak yine önerilerim arasında. Bu, iş hayatına atıldığımızda, çalıştığımız yere ve kendimize bir şeyler katabilmek adına önem atfetmektedir.

Ahsen Demirel

Sosyoloji Lisans Programı (), Yalova Belediyesi - Sosyal Hizmetler
İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih ederken bölümün akademik kadrosu, ders içerikleri, staj, burs ve yüksek lisans imkanları benim için önemli ölçütler arasındaydı. Bu ölçütlerin birçoğunun Üniversitem ve hocalarım tarafından karşılandığını düşünüyorum. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde akademisyenler ve öğrenciler arasında kurulan iletişimin oldukça hızlı, ulaşılabilir, destekleyici, yol gösterici ve çözüm odaklı olduğunu söyleyebilirim. Başka bir bölümün öğrencisi olsanız dahi üniversitedeki kadro sizlere birçok konuda destek ve bilgi sağlamaktadır. Lisans eğitimimin ilk yıllarından itibaren öğrenci kulüplerinde aktif görev aldım. Kulüpler sayesinde birçok öğrenci, akademisyen ve farklı çevrelerdeki insanlar ile tanışma imkanı buldum. Üniversitemize yeni kayıt olacak öğrencilere önerim; kendilerini yakın hissettikleri, ilgi duydukları topluluğa üye olmaları ve üye oldukları topluluklarda aktif görev alıp, proje üretmeleridir. Üniversitemizin imkanlar çerçevesinde öğrencilere bu konularda destek sağlayacağına inanıyorum. Lisans hayatımda üniversitemizin ve kulüplerin düzenlemiş olduğu eğitimler, etkinlikler ve sempozyumlardan aldığım bilgilerin kişisel gelişimime ve eğitim hayatıma çok şey kattığını düşünüyorum. Okuduğunuz bölümün yanında üniversitede düzenlenen eğitimlere katılmanın akademik ve kişisel hayatınıza katkı sağlayacağına ve heybenizin dolu bir şekilde üniversiteden mezun olacağınıza inanıyorum.

Merve Alkan

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans Programı (), Kanal 7 - İnsan Kaynakları Asistanı
İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladım. Bölümüm bana küresel bakış açısına sahip, analitik düşünebilen bir yön kazandırdı. Bu amaç doğrultusunda ekonomi, siyaset, uluslararası ilişkiler, hukuk, evrensel kültür ve %30 yabancı dil bilgisiyle donatılmış bir eğitim aldım. Akademik kadrosu ile iş dünyasının öncülerini aynı çatı altında toplamış olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, biz öğrencilere lisans hayatımızda sadece teoride değil pratikte de destek verdi. Ticaretin öncüsü olan kurumlardaki staj imkanları ve buna zemin oluşturan Kariyer Günlerinin yapılması özellikle önem arz etmekteydi. Eğitim döneminde yapmış olduğum stajlar sayesinde iş hayatımda daha bilinçli ve profesyonel bir iş hayatı sürdürmekteyim. Bütün bunları yaparken en büyük faktörün Kariyer Merkezi olduğunu belirtmeliyim. Öğrenciler için gerçekleştirilen Kariyer Günlerinin, seminerlerin, eğitim programlarına katılmamın iş hayatına yansımalarını hala görmekteyim. Lisans programları devam eden öğrencilerimize tavsiyem, Üniversitenin sağladığı imkanları iyice araştırmaları ve buralardan alınabilecek maksimum faydayı kendilerine kazandırmalarıdır.

Hilal Aydın

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans Programı (), Medipol Mega Üniversite Hastanesi - İşe Alım Uzmanı
yıllarında lisans eğitimimi İstanbul Ticaret Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünde tamamladım. Şuan İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanında tezli yüksek lisansım devam ediyor. İş bulma odaklı bir bölüm seçmekten ziyade, ilgi alanım olan ve araştırmayı sevdiğim bir alanda ilerlemek istediğim için okumuş olduğum bölümü tercih ettim. Öğrencilik yıllarımı, oldukça verimli bir şekilde geçirmek için okulumun sunduğu tüm fırsatlardan yararlandım diyebilirim. Bu bilincin oluşması ilk iki yılımdan sonra olsa da, kalan yıllarımda kendimi geliştirebilmek ve üniversitemden dolu dolu ayrılmak için birçok hocamdan fikir desteği aldım.  Kendime çizmiş olduğum yolda ilerlemem ilk olarak öğrenim gördüğüm süreç içerisinde okulumun sunduğu ek bir yabancı dil olan İspanyolca eğitimi alarak oldu. Sadece İspanyolca değil, diğer tüm dünya dillerinde de başlangıç seviyesinde başlayıp ileri düzeye getirebilecek dil eğitimleri mevcuttu. Bu vesileyle, zaten almış olduğumuz İngilizce derslerine ek olarak, mezuniyet sürecimde artı bir dil daha öğrenerek ayrılmış oldum. Sadece dil eğitimi değil, sunduğu staj imkânları ile de İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin bir öğrenci hayatına oldukça katkı sağladığı düşüncesindeyim. Yalnızca okuduğum bölüm ile ilgili bir staj yapma zorunluluğum olmadığından (hatta okuduğum bölümün staj zorunluluğu dahi yok), kendimi alanımda geliştirdiğim süreç içinde aynı zamanda farklı bir alanda da yetkinlik kazanabilmek adına Kariyer Merkezi’ne giderek uygun yerlere başvurularda bulundum. Bu süreçte haftanın belli günlerinde SETA Vakfı’nda da stajyer olarak alanımla ilgili araştırmalar yapıyordum. İlk olarak İstanbul Ticaret Odası’nda stajımı yapmamla çalışma hayatında aktif olmaya başladım. İTO ciddi bağlantılar kurmama yardımcı oldu ve burada tanıştığım yöneticilerin desteklerini sıklıkla hissettim. Böylelikle hem network hem de referans açısından artık bir çevre oluşturmaya başlamıştım. Yine staj başvurularıma olumlu geri dönüşler aldığım yerler arasından Ayaydın Miroglio
İSTANBUL TOPKAPI ÜNİVERSİTESİ
FAKÜLTE ADI: İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER
BÖLÜM ADI: PSİKOLOJİI. YARIYILDers KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYPsikolojiye Giriş I13036PSYPsikoloji Tarihi13036PSYKişilerarası İlişkiler13036FCSTemel Bilgi Teknolojileri12024FCSFelsefe13034URCİngilizce14044TOPLAM30II. YARIYIL Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYPsikolojiye Giriş II13036PSYPsikolojide Sunum ve Yazma Becerileri13036FCSBilgi Teknolojileri Kullanımı12024FCSSosyoloji12024FCSİstatistik12024URCTürk Dili 14044URCKariyer Planlama11012TOPLAM30III. YARIYIL Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYÖğrenme Psikolojisi23037PSYSosyal Psikoloji23034PSYPsikolojide Etik23034PSYSosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri23036Bölüm Seçmeli 23035URCAtatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi24044TOPLAM30IV. YARIYIL Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYSosyal Bilimlerde İleri Araştırma ve Analiz Teknikleri23036PSYFizyolojik Psikoloji23036PSYKişilik Psikolojisi23036PSYPsikolojide Ölçme ve Değerlendirme23036PSYGelişim Psikolojisi23036TOPLAM30V. YARIYIL Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYDeneysel Psikoloji33036PSYPsikopatoloji I33037PSYEndüstri ve Örgüt Psikolojisi I33034PSYBilişsel Psikoloji33034Bölüm Seçmeli33035Üniversite Seçmeli32024TOPLAM 30VI. YARIYIL Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYEndüstri ve Örgüt Psikolojisi II33034PSYPsikopatoloji II33037Bölüm Seçmeli33035Bölüm Seçmeli33035Bölüm Seçmeli33035Üniversite Seçmeli32024TOPLAM 30VII. YARIYIL Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYKlinik Psikoloji ve Uygulamaları444610PSYStaj40006Bölüm Seçmeli43035Bölüm Seçmeli43035Üniversite Seçmeli42024TOPLAM 30VIII. YARIYIL Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYBitirme Projesi412215Bölüm Seçmeli 43035Bölüm Seçmeli 43035Bölüm Seçmeli 43035TOPLAM 30BÖLÜM SEÇMELİ DERS LİSTESİ Ders KoduDERS ADISınıfTeoriUyg.KrediAKTSPSYKültürel Psikoloji 33035PSYEğitim Psikolojisi 33035PSYToplumsal Cinsiyet 33035PSYSiber Psikoloji 33035PSYPsikolojide Eleştirel Düşünme33035PSYEvrimsel Psikoloji 33035PSYUygulamalı Sosyal Psikoloji33035PSYAlgı Yönetim33035PSYÇevre Psikolojisi33035PSYPsikolojide Güncel Yaklaşımlar33035PSYSanat Terapisi 43035PSYDavranışsal Sinirbilim43035PSYÇift ve Aile Psikolojisi 43035PSYPsikoterapi Yöntemleri43035PSYPsikodrama 43035PSYÇocuk İstismarı ve İhmali43035PSYAtipik Çocuklar 43035PSYAdli Psikoloji43035PSYSpor Psikolojisi43035PSYSağlık Psikolojisi43035PSYNitel Araştırma Yöntemleri43035PSYPsikoloji ve Yaşam43035PSYGrup Psikolojisi43035PSYEndüstri ve Örgüt Psikolojisinde Güncel Yaklaşımlar43035PSYKognitif Sinirbilim43035PSYÇalışma Yaşamında İnsan43035PSYNöropsikolojik Değerlendirme ve Uygulama Esasları43035PSYBağımlılık Psikolojisi43035PSYÜstün Zekalı Çocuklar43035PSYÖzel Eğitim43035PSYÖrgütsel Kültür Üzerine Seçme Konular43035PSYTravma Psikolojisi43035PSYLiderlik ve Motivasyon43035PSYUyku ve Bilişsel Bozukluklar43035PSYPsikosomatik Bozukluklar43035PSYBilişsel Davranışçı Terapi43035PSYPsikolojide Sosyal Sorumluluk Projeleri43035PSYGözlem ve Görüşme Teknikleri43035Gönüllülük Çalışmaları1224

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.