orospuya sormuşlar / ~ ÖMER HAYYAM ~ ABDÜLKADİR MERİÇBOYU ÇEVİRİSİ

Orospuya Sormuşlar

orospuya sormuşlar

hayat derslerinin büyüğün alabileceğimiz bilgeye sorulan sorulardır.

sormuşlar;

buna yıldır bu işi yapıyorsun. türlü türlü pipi gördün, kalını incesi, büyüğü küçüğü. söyle en farklısı hangisi.

- hangisi gelse hepsi iki cm daha ileri sokmaya çalışıyor.

demiş.

Alınacak cevaplardan Büyük dersler çıkartılacak sorulardır, şöyle ki;
Hayat nedir sorusuna, hayat kocamdır çünkü ben onun kadınıyım diyecektir.

oropuya sormuşlar neren doğru diye

senin ananı avradını sikerim demiş.

orospuya sormuşlar, niçin çocuğun olmuyor, diye.
birisi yapar birisi bozar, demiş.

neyzen tevfik

saati kaça diye?

senin paran yetmez demiş. paramızla bile milli olamadık amk diye isyan etmiş ondan sonra.

+ Orospuya SormuşLar Kaç Çocuğun Var Diye ; - İsrail Nufusu Bana Ait Demiş :D :D :D

About Kemâl Ozgurozeen ✔:

Kemâl Ozgurozeen ✔ photo gallery:

Nothing to show here at this time

DvtYorur’s Profile PhotoDavut Yörür ✔♕
Doğru demiş, ama israil'den başkaları da var da neyse .

Latest answers from Kemâl Ozgurozeen ✔

Alttan yanıt beğenir misin :) Hedef :)

çıktığın biri biri varmı yoksa tanışalım

kesmem :)

kim :)

Sevdiğin var mı ?

beynindeki kim

Hayırdır, seni kasar mı ? ;)

Hayırlı bayramlar

SevincSimge’s Profile PhotoSimge güner

Selam

SevincSimge’s Profile PhotoSimge güner

sen öylemisin peki hic düşündünmü

Aklım başımda zaten olmuşum olacağım kadar olgun. Ve hiç bir zaman ihabet etmedim. Karşımdaki orospu çocuğu olmadığı sürece.

neden belli etmezsin

Language: English

RUBÂİLER

DÜNYA BİR YANA SEN BİR YANA Yeryüzü padişahların, kralların olsun. Cehennem kötü insanın olsun, cennet iyi insanın. Tanrıya toz kondurmamak meleğin işi olsun, temizlik cennet kapıcısının işi. Kim ne olursa olsun, sevgili bizim olsun tek, cam canımızın olsun. DÖNEN KİM? Al istersen, veresiye cennet senin olsun. Bana bir açıklık yer, bir çayır çimen olsun, bir kadeh, bir güzel, bir şarap sunan olsun, yeter. Ama bunlar peşin olsun. Cennet, cehennem gibi lâflara boş verelim. Cehenneme hani kim gitmiş, hani, cennetten dönen kim? BENİM PAYIM Düşe düşe sarhoşluk düştü benim payıma. İnsanlar, neden kınarsınız beni? Ya bütün haram şeyler sarhoş etseydi, Ortada bir tek ayık zor görürdünüz. BU KORKU NE? Kendini sorguya çek, aklın başındayken. Ne getirdin? Ne götüreceksin? Şarap içmem, diyorsun, ölmek var. İçersen var da, içmezsen yok mu? TIN TIN ÖTERSİN İçmeyen insan ne anlar bu şarkıdan. Yaşamanın tadını ne bilir yüzü paslı. Yeryüzü sevene ışıl ışıl ışıldar. Oysa sen tın tın ötersin, sana bizim aşkımız bir şey demez, ey içi kara, sersem yobaz! AŞK ŞERBETİ Seni sevdim diye kınarlarsa beni, kılım kıpırdamaz. Yürek ne, sevgi ne, onlar bilir mi ki? Bir kavgam bile yok benim onlarla; dolu tas er kişiye gerek, yaramaz aşk şerbeti er olmayana. BIRAKMAZSIN ADAMI Ey şarap, güzel şarap, tatlı şarap, ne kadar iyisin tasın içinde, ne kadar iyi. Ama bir bağsın aklın ayağında, bir düğüm. Koyvermezsin adamı ne mal olduğunu anlamadan. DEĞMEZ Bütün bu çabalaman neden? Karnını doyurman içinse bir diyeceğim yok. Üstün başın, çoluğun çocuğun içinse gene yok. Ama çok paralı bir adam olmak içinse Kıyma güzel ömrüne, değmez. TOPRAK Dün testicilerin ordan geçiyordum, elleri baktım ne güzel oynuyordu toprakla, baktım on parmakta on hüner. Kimse farkında değildi, bir ben gördüm, babamın toprağıydı ellerindeki toprak. GÖZÜNÜ DÖRT AÇ Şu zamanda bir sürü dostun olacak da ne olacak. Şöyle uzaktan bi selâm, nasılsın iyi misin, o kadar. Tam inanır güvenirsin, basarsın bağrına, bir de can gözünü açtın mı, ne göresin, dost bellediğin dost değil, yılan. VIZ GELECEK İster Müslüman olsun, ister gâvur olsun, bana ne, sımsıcak olsun yürek dediğin, sevgiyle dolu olsun ağzına dek. Bizim deftere adın hele bir yazılsın, kardeş, o zaman cennet de vız gelecek sana, göreceksin, cehennem de vız gelecek. ŞEYH İLE OROSPU Bir şeyh dedi ki bir orospuya: «Sarhoşsun kızım sen oldum bittim, bugün birinin koynundasm, yarın birinin.» Orospu, bakıp bakıp şeyhin suratına, ne dese: «Ben dediğin gibiyim, şeyhim, doğru, ama sen, şu göründüğün gibi misin?» BİZ İNSANLAR Kuşlar gibi tuzağa düşmüşüz. Feleğin durmadan yumruğunu yemişiz. Al kanlar içinde baştan çıkmışız. Kapısız, damsız şu yuvarlakta bir sürü insanız, başıboş, kimsesiz. Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz. CEHENNEM Görmüş geçirmiş adama canım kurban, ayağının tozu olayım onun, tozu. Asıl cehennemi sen gel bana sor, ahbap, asıl cehennemi sen gel bana sor: Hiç yanmamış bir adamla otur bir parça konuş, gör bak, cehennem denen şey nasıl oluyor. UĞURLAR OLSUN Özgürlük yoluna girmezsen, bu yolda koşmazsan vargücünle, yıkamazsan yüzünü kanında yüreğinin, yarın avucunu yalarsın. Er dediğin kendini yok bilmedi mi, cayır cayır yanmadı mı yürek dediğin, hadi öyleyse, uğurlar olsun. BİR GÜN GELİR Yaşadın, yaşadın, bin yıl yaşadın diyelim hadi, Sen bana sonunu de bunun, sonunu. Şu yıkık dökük saraydan çekip gitmek değil mi? Ha anlı şanlı bir sultansın, ha bir dilenci, Bir gün gelir ikisi de çıkar bir kapıdan. ANLADIMSA Dünyaya gelirken sormadı kimse bana İster misin gelmek, istemez misin? Şaştım kaldım burda ne gördüysem. Şimdi de çekip gidiyorum işte, Bu da elimde değil, ne yapayım. Anladımsa bu işi arap olayım. SAKIN HA İyi yürekli mi, akıllı mı, yanaş, korkma. Nobran mı, yetersiz mi, kaç bucak bucak. Akıllı insan zehir sunsa al, iç. Nobran bal şerbeti uzatsa, sakın ha! KULLUĞA PAYDOS İki günde bir somunla katığım olsun, kırık bir testide yarım tas soğuk suyum. Bunlar varken el kapısında kulluk ha? Gel gör, yaparsam namussuzum. İNSANCA YAŞAYAMAMAK Bu dünyadan mı korkar sanırsınız beni, ölmekten mi korkar sanırsınız, canımın, bırakıp bedenimi, gitmesinden mi? Ölüm gelmiş gelmemiş, umurumda değil. Yolumu kesen, insanca yaşayamamak. TANRI’YLA KONUŞMALAR YASAK Süsle, beze, lokum gibi ko karşımıza, esmeri, de, beyazı, de, pembesi, de, baştan çıkar, yerlere ser bizi, öldür, sonra çevir dört yanımızı bir sürü yasakla, ona bakma, şuna bakma, buna bakma, dolu tası eğri tut, ama içindekini dökme. FARK NE Günahsız tek kişi göster bana, insan nasıl yaşar günah işlemeden? Ben kötü bir şey yapıyorum günün birinde, sen küplere biniyorsun o zaman, ağlatıyorsun anamı, kıyasıya. Kötü şey değil mi bu seninkisi? Öyleyse aramızda fark ne? ALIŞVERİŞ Hadi ben isyan etmiş bir kulum, sen de ne olur bir kere ne, de. Hadi ben içi kapkara bir nesneyim, ama senin aydınlığın hani nerde? Bizden sana ibadet, senden bize cennet ha Nerde kaldı öyleyse iyiliğin, adamlığın, seninkisi düpedüz alışveriş değil de ne? NEDEN O gün başka işin yokmuş ki, yetmiş iki millet çıkarmış komuşsun ortaya, bir sürü soy sop çıkarmış komuşsun. Bense, aşk soyuna bağlı doğmuşum sımsıkı. Bu ayrılık gayrılık neden diye sormuş durmuşum, bu Müslümanlık, bu gâvurluk neden, aşk içinde erimek varken?

Ömer Hayyam
( - )

( İran ) Çeviri : Abdülkadir Meriçboyu

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası