duty free parfüm satanlar / sahte parfümü duty free diye satan dolandırıcı - ekşi sözlük

Duty Free Parfüm Satanlar

duty free parfüm satanlar

Kıbrıs Parfüm Fiyatları 2023 - Kıbrıs’ta Parfüm Ucuz mu?

Parfüm, günün her saatinde güzel kokmaya yardımcı olan bir üründür. Hoş kokulu uçucu yağlar, sabitleyici ve aroma bileşiklerinden meydana gelen parfüm, kadınların ve erkeklerin yaşamında önemli bir yere sahiptir. Bazı parfüm markaları dünya çapında popülerdir. Bu popüler markalar Türkiye’de çok pahalıdır. Hatta lüks ürünler kategorisinde yer alırlar. Bu yüzden Kıbrıs’ı ziyaret etmeyi planlayan Türk vatandaşları Kıbrıs’ta parfüm ucuz mu, sorusunun cevabını merak eder. Birçok lüks tüketim malları gibi parfüm de Kıbrıs’ta Türkiye’ye göre ucuzdur. Özellikle duty free shoplarda çok uygun fiyatlı parfüm çeşitleri bulunur. İçerdiği aromaya ve bileşenleri göre parfüm çeşitleri şunlardır:

1. Pomander
  2. Perfume Extract
  3. Eau de Parfum
  4. Eau de Toilette (EdT)
  5. Eau de Cologne (EdC)
  6. Splash Perfume (EdS)

Kıbrıs Parfüm Fiyatları 2023

Kıbrıs Parfüm Fiyatları 2023

Kıbrıs’tan ayrılırken parfüm alışverişi yapmak Türk vatandaşları için çok keyiflidir. Bu yüzden kişisel kullanım amacının yanı sıra hediye etmek için de parfüm satın alınır. Kıbrıs’ta parfüm fiyatları şehir içi ve duty free shoplarda farklılık gösterir. Bu yüzden parfüm alışverişlerinde fiyatları incelemek faydalı olur. Kıbrıs parfüm fiyatları 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

Kıbrıs Parfüm MarkalarıFiyatlar
Avon Far Away - Glamour&Infinity ₺450
Avon Far Away ve Avon Incandessence (Seyahat Boy)₺275
Avon Attraction (Seyahat Boy) ₺185
Absolute Santal by Elite (Erkek)₺440
Bonjour De Paris Vp (100 ml)₺390
Fabyoulous Hello Pretty–Sweet Cherry (100 ml)₺220
Artistique Parfumiers Patchouli Indulgence ₺640
Attraction Desire (Kadın)₺490
Avon Luck Eau de (Erkek)

₺490

Kıbrıs'ta Parfüm Türkiye’den Daha Ucuz mu?

Kıbrıs’ta birçok ürünün fiyatının Türkiye’ye göre daha uygun olduğu bilindiği için Kıbrıs’ta parfüm Türkiye’den daha ucuz mu, sorusu sık sık gündeme gelir. Kıbrıs’ta parfüm Türkiye’den daha ucuzdur. Bu yüzden parfüm konusunda da Kıbrıs cazibe merkezidir. Kıbrıs’a gitmişken hem kendiniz hem de sevdikleriniz için parfüm satın alabilirsiniz. 

Kıbrıs'ta Parfüm Nereden Alınır?

Kıbrıs'ta Parfüm Nereden Alınır?

Kıbrıs’ın dillere destan doğal güzelliklerini keşfetmek kadar Kıbrıs’tan alışveriş yapmak da çok keyiflidir. Özellikle dünya çapında ün yapmış olan parfüm markalarını uygun fiyatlarla satın almak için Kıbrıs idealdir. Ancak her yerde olduğu gibi imitasyon ürünler burada da mevcuttur. Bu yüzden güvenilir yerlerden alışveriş yapmak faydalıdır. Kıbrıs’ta parfüm nereden alınır, diye merak ediyorsanız; duty free shop mağazalarını önerebiliriz. Duty free mağazalarından orijinal ürünler uygun fiyatlarla satılır. 

Kıbrıs Duty Free Shop Parfüm Fiyatları

Duty free mağazaları, vergisiz alışveriş imkanı sunduğu için buradaki fiyatları başka herhangi bir yerde bulmak mümkün değildir. Parfüm alışverişlerinde de içki ve sigarada olduğu gibi belirli bir limit vardır. Kıbrıs duty free shop parfüm fiyatları aşağıdaki gibidir: 

Kıbrıs Duty Free Shop Parfüm MarkalarıFiyatlar
Dior Hypnotic Poison–Eau de Parfum (Kadın) (100 ml)₺1.350
Dior Sauvage Edt (Erkek) (100 ml)₺660
Carolina Herrera Bad Boy Edt (Erkek) (100 ml)₺500
Cherish Eau de Parfüm₺220
Paris Bleu Rich Man Aqua Edt (100 ml)₺225
Paris Bleu Writer Edt (100 ml)₺180
Paris Bleu Fleurs De Sistelle Edp (100 ml)₺190
Paris Bleu Ivanhoe Edt (100 ml)

₺165

Kıbrıs’tan Türkiye’ye Parfüm Nasıl Getirilir?

Kıbrıs’tan ayrılırken herkesin aklına gelen sorulardan bir tanesi de Kıbrıs’tan Türkiye’ye parfüm nasıl getirilir, sorusudur. Uygun fiyatlarla parfüm alıp Türkiye’ye getirebilmek için parfümün duty free shop mağazalarından alınması gerekir. Ayrıca yasal prosedürlere göre paketlenmeli ve faturasının paket içerisinde bulundurulması önemlidir. Ülke dışına parfüm çıkarmak yasalarla sınırlandırılmıştır. Bu yüzden Kıbrıs’tan Türkiye’ye kişi başı olmak üzere 600 ml parfüm getirilebilir.

sahte parfümü duty free diye satan dolandırıcı

• yöntemini birkaç cümleyle sizlere iletmek istediğim dolandırıcı. maksat tuzağa düşen olmasın çünkü inandırıcı konuşup destekli sallıyordu.

affedersiniz diyip beni çevirdi. yol falan soracak diye döndüm haliyle. böylece yaklaşık 10 dakikalık esaretim başladı. "ben havaalanında çalışıyorum. bize prim olarak parfüm veriyorlar. benzin problemim var, üstümde para yok. bunları satıp benzin almak istiyorum. inanır mısın çok komik fiyatlara satıyorum. zaten prim olduğu için bana bedava geliyor." tarzında yardıra yardıra konuşuyor. ve ağzı öyle laf yapıyor ki 2 saniyede 3 cümle falan kuruyordu. o arada poşetinden 2-3 tane parfümü çıkarıp gösterdi, hatta koluma falan sıktı. parfümlerin üzerinde duty free 39,99€ falan yazıyor. jelatinli melatinli, orijinal gibi görünmesi için her şey güzel ayarlanmış. üzerimde çok para olmadığını, bunları alamayacağımı söyledim. ne kadar olduğunu sordu üstümde daha fazlası olmasına rağmen yalandan 20 tl dedim. 2 saniye kadar sustu, düşündü. "tamam" dedi "acil ihtiyacım var, 20 tl ver senin olsun." zaten önyargılıydım ve bu noktada şüphe oluşmaya başladı, bahanelerle gitmeye çalıştım fakat daha da yapıştı. yanında bir de kadın parfümü de veririm dedi. şüphelerim iyice arttı. fakat bu süreçte sürekli konuşuyor, asla sakin kafayla düşünmenize fırsat vermiyor. baştan başlayıp benzin problemi, thy'de çalışıyorum vs. anlatıyor. adamın bu kadar yapışmasından iyice işkillenince almamaya karar vermiştim ki o anda cüzdanını çıkarıp "bak thy'de çalışıyorum, yalan söylemiyorum" diyip üzeri thy logolu, kendi resminin de olduğu bir kart gösterdi. işte o anda yalanını anladım çünkü thy kartlarının neye benzediğini biliyordum. çok kararlı bir şekilde almayacağımı söyleyip uzaklaştım.

hikayede yakaladığım açıklar beni kandırılmaktan kurtardı:

1- thy çalışanlarına prim verecekse eğer bunu para olarak verir; parfüm, deodorant, cüzdan gibi eşya olarak değil.
    2- thy kimliği diye gösterdiği kartın üzerinde beyaz fonda kocaman thy logosu, kartın ortasında fotoğraf vardı. thy id kartlarının dizaynı böyle değil. ayrıca hiçbir thy çalışanının o kartı cüzdanında taşıyacağını sanmıyorum.
    3- ağzı çok laf yapıyor. sürekli ben satıcı değilim diye belirtmesine rağmen pazarlamacı edasında olduğunu sezebiliyorsunuz.
    4- çok fazla konuştuğu için arada tutarsızlıklar yakalamanız mümkün. önce arkadaşım arabada bekliyor derken 1 dakika sonra sevgilim arabada bekliyor gibi ufak yalanlar vs.
    5- çok ısrarcı olması acil paraya sıkıştığını değil, dilencilik yaptığını hissettiriyor.
    6- iki adım ötede atm'ler olmasına rağmen para çekmek yerine elindekileri satmaya çalışıyor. (ayrıca parfümleri hep yanında mı taşıyor?)

özetle 5 liralık sahte parfümleri duty free'den alınma orijinal parfüm diyerek 20-30-50 lira gibi fiyatlara (neyi gözden çıkardıysanız artık) satmaya çalışanlar var. yeni türemişler sanırım. dikkatli olmanızda fayda var.

edit: oha lan bir iyilik yapalım dedik ne ergenliğimiz kalmış ne mağara adamlığımız! hayır sanki bizim milletimiz değil telefonla kandırılıp tüm parasını çekip çöp konteynırlarının yanına bırakan? ama benim hatam, ekşi'deki küllyutmaz yazarların böyle şeylere ihtiyacı yoktur onu unutmuşum. neyse en azından okurlara bir faydamız olsun. 1 kişiyi bile uyandırabildiysem ne mutlu bana.

ha bu arada gelen mesajlara göre, kısa zaman önce bu numaraya inanıp alanlar da olmuş. o yüzden iyi ki yazmışım bu entry'yi.

ekstra not: almadım parfümü. valla lan :)

• kafasından zeka fışkıran, muhtemelen istanbul'da üniversiteyi yeni kazanmış bir öğrencinin tespiti.boğaz köprüsünü de satın almazsın sen bu zekayla.

• (bkz: hayırlı olsun kardeş satmışsın mağarayı)

• ben de bu olayı forum istanbul decathlon çıkışında yaşadım.

aynen anlatıldığı gibi. benimki arabaya binecekken önümü kesti elim kolum dolu yeğene paten falan fıstık aldık iki büklüm haldeyim kapıyı açmaya uğraşıyorum. havaalanı kartını falan gösteriyor bana ben sormadan. dedim canım benim bende o kartın aslı var al sana kart.

çıkar bakayım parfümü dedim, telefondan barkod okuma uygulamasını açtım okuttum barkodu, hani orjinaldi lan parfüm dedim. git zenciler gibi 20 liraya sat ama çakma olduğunu söyleyerek sat böyle şerefsizlikle para kazanmaya çalışma dedim, beyaz renault symbol şirket arabasına binip sktr oldu gitti.

• 8 yıl önce ankara'da ykm önünde saf bir kız arkadaşımı kandırmış adam. ona işten çıkarıldım demiş. açtı orjinal görünümlü parfümü; ayak kokusuyla tütün kolonyasının karışımı gibiydi. aklıma geldikçe gülüyorum.

• tüm uyarılarıma rağmen ankara'da bir alışveriş merkezinin otoparkında arkadaşımı kol saatiyle dolandıran kişi.

• (bkz: iron maiden diye bi grup buldum süper)

• bunun bir üst leveli sokakta yolunuzu çevirip;
    - abi memleketten geldik, inşaatta çalışıyoruz müteahhit bugün para verecekti getirmedi, ekmek paramız yok artık gönlünden ne koparsa, karnımızı doyuracak kadar para versen falan diyenleri var.
    pazardan geliyordum, poşetleri açtım domates salatalık, canın ne kadar, ne istiyorsa al. tenezzül edip almadı haspam, arkadaşları falan varmış en azından bi sıcak çorba içelermiş. adama da baksan benim iki mislim, taşı sıksa suyunu çıkarır.
    sanırım bu yeni bir dolandırılıcılık stili. birkaç kez denk geldim, çoğunlukla mazeretleri değişiyor amaç hep aynı.

• eskişehir'den istanbul'a giderken mola verdiğimiz yörsan tesislerinde arabaya bindikten sonra eşimin hala arabaya binmeyip arkada bi araçla uzuuuun uzuuun konuştuğunu görünce kafamı uzatıp çağırdığımda karşılaştığım manzaraydı. aynen ilk entryde olduğu gibi adam yazdı da yazdı. eşim arabaya geldiğinde adam arkamızdan hala bağıryordu. beyaz bir renault araca biniyordu aynen belirtildiği gibi. kanmayın bu dolandırıcılara.

• 90'lardan kalma tiyatronun baş aktörü.

lise yıllarımda ataköy'de elinde hızarla, "xyz'den geldim, bahçıvanım, ağaç budarım, iş arıyorum, var mı bildiğin site" falan diye önümü kesen tipin farklı türevleridir bu parfümcüler.

arada çıkıyor demekki hala

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası