utkan yalçınkaya / Login • Instagram

Utkan Yalçınkaya

utkan yalçınkaya

Mehmet Yalçınkaya’nın oğlu Utkan Yalçınkaya: “Babam olmasaydı bu mesleği tanıyamazdım”

Yalçınkaya sinirli olarak bilinen babası Mehmet Yalçınkaya hakkında ise "Babam evde sinirli değil. Normal hayatında o da normal bir insan. O adam mutfağa girince değişiyor." dedi.

Nasılsın, hayat nasıl gidiyor?

İyiyim. Hayatım normal gidiyor.

Utkan Yalçınkaya kimdir? Biraz kendinden bahseder misin?

Ben Utkan Yalçınkaya. 20 yaşındayım. İstanbul'da doğdum. Boluluyum. Babam gibi aşçılıkla uğraşıyorum.

Günlük hayatında neler yapıyorsun?

Genelde herkesin gibi arkadaş ortamım ile takılıyorum. İşe geliyorum, çıkışta yine arkadaşlarımla takılıyorum. Hayatım rutinleşmeye başladı.

Aşçılığa olan merakın nasıl başladı?

Aşçılığa olan merakım babamdan dolayı başladı. Ben küçükken de babama aşçı olacağımı söylüyormuşum. Babam da görünce kanım ısındı. Aslında abime ve kardeşime de mutfağı gösterdi ama aralarından en çok beğendim.

Emre Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye jüri üyelerinden Mehmet Yalçınkaya nam-ı diğer Mehmet Şefin oğlu Emre Yalçınkaya son dönemlerde sık sık magazin basınında gündem oluyor. Hem babasına olan tıpatıp benzerliği hem de babasının izinden gidiyor oluşu onu ister istemez gündeme getiriyor. Mehmet Şefin, Emre dışında bir oğlu ve bir de kızı daha var. Ancak onlar çok fazla gündeme gelmiyor. Emre Yalçınkaya ise yer yer magazin dünyasının gündeminde yer alıyor. Peki, Emre Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? 

Mehmet Şefin iki oğlu var. Biri Utkan diğeri ise Emre.

Emre evin küçük oğlu olma avantajıyla daha ön plana çıkıyor. 

27 yaşında olan Emre Yalçınkaya 25 Ekim tarihinde dünyaya geldi. 

Emre Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nde eğitim alan Emre, sonrasında babasının izinden gitmeye karar verdi.

Kendisini eğlenceli ve zıpır olarak tanıtıyor. Konuşkan ve girişken olduğunu söyleyen Emre, zor sinirlenirmiş fakat sinirlendiğinde ise kendisini tutamazmış.

Ayrıca arkadaş çevresinde dakikliği ve rahat tavırlarıyla biliniyor.

yılının Haziran ayında Mehmet Yalçınkaya önderliğinde kurulan MYK Gastro Arena işletmesinde babasıyla birlikte yer alan Emre, burada genç yetenekleri başarılı şefler ile buluşturup bazı 'workshop' eğitimleri veren kurumun müdürlüğünü yapıyor.

Ayrıca iddialara göre Emre, 6 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı ile geçtiğimiz aylarda nişanlanmış. Sosyal medyada özel hayatını paylaşmayan Emre Yalçınkaya, bu iddialar hakkında da bir açıklama yapmadı.

Emre Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor

Emre, arkadaşının YouTube kanalında verdiği bir röportajda ise merak edilen bir soruyu daha cevapladı. 'Evde annesi mi babası mı yemek yapıyor? Mehmet Yalçınkaya, eşinin yaptığı yemeklere nasıl yorumlar yapıyor?' Emre soruyu 'Genellikle annem yemek yapar ama babam da keyfi yerinde olup işi de olmazsa güzel yemekler yapıyor. Ama biliyor ki annemin yemeğine 'Ya bu ne?' gibi yorumlarda bulunursa biliyor bir daha eve giremeyeceğini.' diyerek cevaplıyor.

UTKAN YALÇINKAYA KİMDİR?

2 Ocak doğumlu olan Utkan Yalçınkaya, oğlak burcu.

Yapı olarak Mehmet şefe en çok benzeyen kişi Utkan olabilir. Çünkü hem kendisi hem de çevresindekiler Utkan'ın her şeye sinirlendiğini ve asabi bir yapısı olduğunu söylüyor.

Kendisi babasının önderliğinde kurulan ve abisinin müdürü olduğu MYK Gastro Arena'da çalışmakta. Babasının izinden gitmek isteyen Utkan Yalçınkaya, başarılı bir şef olmak istiyormuş. Kız kardeşi Sude ile çektiği videoda kendisini bol bol anlatmış.

20 yaşında olan Utkan, mutfakta olmayı ve yemek yapmayı da çok sevdiğini söylüyor.

Utkan Taha Yalçınkaya'nın Instagram hesabına buradan, Emre Yalçınkaya'nın Instagram hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz!

Emre YalçınkayaUtkan YalçınkayaMehmet YalçınkayaMehmet Şef

Mehmet Yalçınkaya’nın oğlu Emre Yalçınkaya'yı görenler şaştı kaldı!

Mehmet Yalçınkaya’nın oğlu Emre Yalçınkaya&#;yı görenler şaştı kaldı!

MasterChef'in ünlü şefi Mehmet Yalçın Kaya'nın oğlunu görenlerin ağzı açık kaldı. Yakışıklılığı ile herkesi hayran bırakan Emre Yalçınkaya'nın babasına olan benzerliği de dikkatlerden kaçmadı.

TV8 ekranlarında MasterChef programında jürilik yapan Mehmet Yalçınkaya'nın özel hayatı her geçen gün daha fazla merak ediliyor. Ünlü şefin Sude, Utkan ve Emre adında 3 çocuğu bulunuyor. 

Kahramanmaraş merkezde depremlerin ardından bölgede aktif olarak görev alan Mehmet Yalçınkaya bu kez de oğlu ile gündeme geldi. Mehmet Yalçınkaya'nın oğlu Emre Yalçınkaya'yı görenler şaşkınlığına engel olamadı. İşte Emre Yalçınkaya'nın son hali…

“MANZARA KADAR GÜZEL”

Son yılların en çok izlenen TV programları arasında yer alan MasterChef Türkiye şefleriyle de gündem olmaya devam ediyor. Türkiye'nin yetenekli şefleri arasında yer alan Mehmet Yalçınkaya'nın lezzetlerine diyecek söz yok.

Seyfi Dursunoğlu&#;nun mirasıyla ilgili yeğenlerine kötü haber! ÇYDD&#;den açıklama geldi

İLİŞKİLİ HABER

Seyfi Dursunoğlu'nun mirasıyla ilgili yeğenlerine kötü haber! ÇYDD'den açıklama geldi

Babalar G&#;n&#;’nde &#;ocukları &#;nl&#; şef Mehmet Yal&#;ınkaya’yı anlattı G&#;ven &#;ınar Şef

Haberin Devamı

- Siz ne öğrendiniz çocuklarınızdan?

Mehmet Y.:Gençler bize sınırlarımızı zorlamayı, bakış açımızı genişletmeyi, yeni şeylere açık olmayı öğretiyor. Değişime kapalı olmak geride kalmak demek. Çocuklarımla gelişip, değişip yenileniyorum diyebilirim.

Sude Y.: Sana hangover’ı öğrettim
ya geçen Güno gibi kısaltılmış kelimeleri de Biz babamla alışverişe gidiyoruz, elimizde çok poşet olunca kendimizi zengin hissediyoruz (gülüyor).

- Sen kıyafet seçerken baban seni saatlerce sabırla bekliyor mu?

Sude Y.: Evet, geçen İstinye’ye gittik. Babama “Sen bir yerde kahve içebilirsin” dedim çünkü onu herkes tanıdığı için AVM’de yürüyemiyoruz. “Yok, seninle yürürüm” dedi. Çantamı aldı, mağazada oturdu bir yere. Biri geliyor, onunla sohbet ediyor. Ben babamla alışveriş yapmayı çok severim. Bazen “Bana bırak, ben seni kombinleyeyim” der. Güzel şeyler seçer.

- Siz neler yapmayı seviyorsunuz babanızla?

Utkan Y.: Alışveriş değil, ben daha az masraflı olmaya çalışıyorum (gülüyor). Babamla çalışmanın ayrı bir zevki var. Ne kadar hararetli geçse de insanın yüzü gülüyor. Çünkü tecrübe oluyor.

- Babanızın bazı videoları viral oluyor. “Burada sert davranmışsın” dediğiniz oluyor mu?

Utkan Y.: Babamın bir şeye gereksiz yere tepki verdiğini hiç görmedim.

Emre Y.: Ben de daha bir şeye
kızıp da haksız olduğunu görmedim.

Mehmet Y.: Sude diyor ama Bazen mutfakta deliriyorum, “Sakin! Ne yapıyorsun? İnsanların motivasyonunu bozuyorsun” diyor. Onun uyarısı beni sakinleştiriyor. Ama bir kere sakinleşemedim, Utkan burayı terk etti. Servisi terk eden de Utkan değil sadece Diğer çocuklara da “Siz şimdi gidin, sonra gelin” diyorum bazen. Biliyorsun, bu iş çok stresli. Ama kimseye durduk yerde bir şey demem.

- Evdeki mutfakta kimin sözü geçiyor?

Sude Y.: Annemizin.

- Kimin yemeği daha güzel?

Utkan, Sude ve Emre aynı anda: Annem daha güzel yemek yapıyor.

- Evde illa babanızın elinden yemek istediğiniz yemek hangisi?

Sude Y.: Hamsi Babam bir de bana ayıklayıp limonlayarak veriyor.

Emre Y.: Fırında levrek Üzerinde sebzeler, soslar

Utkan Y.: Zeytinyağlı enginar Babam bazen kafasına göre bir şeyleri karıştırıyor, çok lezzetli oluyor. Mesela deniz mahsullü makarna İstiridye sosu, köri ve misket limonu kullanmıştı.

- Şef çocuğu olunca insan hep iyi yemek peşinde mi koşuyor?

Emre Y.: Türkiye’nin en iyi restoranlarına yemek yemeye gidiyoruz. İster istemez bir damak tadı gelişiyor, iyi yemeği arıyorsun. Zincir markaların burgerlerini vs. yediğimizde “Bu nasıl et” demek kaçınılmaz oluyor.

- Çocuklarınızın sağlıklı beslenmesi sizin için büyük bir gündem mi şefim?

Mehmet Y.: Aa, tabii!

Sude Y.: Evde sürekli elinde tatlı kaşığıyla bal yedirmeye çalışır bize.

- Zincir markalardan yemenizi istemez veya paketli gıda yemenize karşı çıkar gibi durumlar var mı?

Sude Y.: Biz küçükken haftada 1 gün izin verirdi. Şimdi çok el ele diz dize değiliz, görmüyor; karışamıyor artık.

Mehmet Y.: Küçükken ayda 1 kez fast food yemeye götürüyorduk. Sonra genç oldular, haftada 1’e indi. Artık çok karışmıyorum ama Sude’yle mücadelem sürüyor. Proteine ihtiyacı var. Antrikot yapıyorum ama yemiyor.

- Babanızla unutamadığınız mutfak anınız var mı?

Emre Y.: Beni mutfaktan kovdu.
3 sene mutfakta çalıştım ama sevemedim, çok stresli. İnsanla uğraşmak zor, aç insanla uğraşmak daha da zor. Bir otelde çalışıyordum, tezgâha yaslandım. “Çıkar önlüğünü git, bir daha gelme istemiyorsan” dedi. Kovacağını bilsem daha önce yaslanırdım (gülüyor)!

Sude Y.: Hep iyidir bana mutfakta, size niye böyle kötü davrandı anlamadım! Biz babamla kurabiye pişirdik, pasta yaptık; eğlendik.

- Babalar Günü’nü bu yıl nasıl kutlayacaksınız?

Mehmet Y.: yıldır restoranda küçük bir kutlama yapıyoruz. Her sene değişik bir şey alıyorlar ama sosyal medyada paylaşım yapıp hayatlarına nasıl dokunduğumu yazarlar. Bu benim için en büyük hediye.

- Sofrasında neler olacak?

Sude Y.: Pasta alırız ama babam pek yemez. O yüzden biz daha çok kendimiz için alırız. Genelde kahvaltı yapıfunduszeue.infoğanlı yumurtaya bayılır. Her pazar yapar. Köy ekmeği de olsun ister.

ŞEFİN GÜNDEMİNDE NELER VAR?

’MasterChef Türkiye All Star’ başladı, farklı yıllardan yarışmacılar yarışıyor. Etaplar bu sene daha zor. Daha önce çok küçük farklarla kaybeden yarışmacıların bu sene işe daha çok asılacağını düşünüyorum.

Bodrum’daki yeni mekânımız Denizden Restoran açıldı. Konsepti, mevsiminde deniz mahsulleri Burada ‘Denizden’ kitabımdaki tüm imza yemeklerini de tadabilirsiniz.

Babalar Günü’nde çocukları ünlü şef Mehmet Yalçınkaya’yı anlattı Güven Çınar Şef

‘ÜLKEMİZDE Z KUŞAĞI’NA HAKSIZLIK EDİLİYOR’

Şef Mehmet Yalçınkaya

- 7 ülkede çalıştım, 40’ın üzerinde ülke gezdim, dünya vatandaşı oldum. Çocuklarımın da dünya vatandaşı olması için “Dil öğrenin” dedim, erken yaşta onları sokağa çıkardım. Kendi ayakları üzerinde durabilen, gittikleri yerde ne yapacaklarını bilen çocuklar oldular.

- Ülkemizde Z Kuşağı’na haksızlık ediliyor. Deprem bölgesinde, ekibimdeki gönüllülerin yüzde 70’i Z Kuşağı’ydı. Her şeye duyarlılar. Siyaseti de takip ediyorlar, ekonomiyi de…

Daha özgür bir kuşak onlarınki ve bu, dünyamız için çok iyi bir şey. Bir baba olarak babalara bir mesajım var: Çocuklarınızın sizin dünyanıza gelmesini beklemeyin, siz onların dünyasına girmeye çalışın. Diğer türlü kaybedersiniz. Evimde renkli televizyona yeni geçmişken bilgisayar almış adamım. Çocuklarımı anlamak için kendimi teknoloji dahil pek çok şeye adapte ettim. “Bizim dünyamız farklı” deyip onlarla aramıza mesafe koyduğumuz an Türkiye’nin geleceğine mesafe koymuş oluruz. Anlamadığınız, belki de daha iyi olan bir dünyayı ötelemeyin.

- Aileyle vakit geçirme şekli değişti. Gençlerin yapacakları bunca aktivite varken ‘Ha bire benim yanımda olsun’ dönemi bitti. Hepsinin elinde telefon, tablet Eleştirmiyorum. Çünkü ben de akşama kadar telefondayım. Babalara tavsiyem, çocuklarınızı kendi haline bırakın. Onlar ne olacaksa zaten olacaktır.

‘ÇOK İYİ BİR ADAM DİYORLAR’

- Babanız 2 aya yakın deprem bölgesindeydi, ne hissettiniz?

Emre Y.: Babamız gidince restoranda müthiş bir boşluk oldu. Buradan üçümüz, üç ayrı koldan yardımına koştuk. “Dükkânı düşünme, orada kal” dedik.

Sude Y.: Deprem sabahı babamın ağlama sesine uyandım, gideceğini biliyordum. Mehmet Şef’in kızıyım dediğimde “Babana bizim için çok teşekkür et, çok iyi bir adam” diyorlar. Babamızla gurur duyuyoruz. 

#Mehmet Yal&#;ınkaya#Mehmet Şef#Mehmet Şef Biyografi

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası