defne joy foster hıncal uluç / Hıncal Uluç'un ölümünün ardından Defne Joy Foster, Twitter'da gündem oldu

Defne Joy Foster Hıncal Uluç

defne joy foster hıncal uluç

Defne Joy Foster'ın annesi: Defne, Hıncal Uluç'u kapıda bekliyor

Hıncal Uluç'un ölümünün ardından gazeteci Mustafa Hoş'a konuşan Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, "Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca 'Kötü biriydi' diye bağırmak istiyorum" dedi.

Uluç'un ölümünün ardından yılında hayatını kaybeden Defne Joy Foster hakkında söylediği eril ve cinsiyetçi sözler sosyal medyada gündem oldu.

Foster 2 Şubat 'de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti.

HINCAL ULUÇ'UN CİNSİYETÇİ KÖŞE YAZISI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından kaleme aldığı cinsiyetçi köşe yazısında Foster için "Defne'nin ölümü tipik bir 'Su testisi, su yolunda kırıldı' olayıdır" demişti.

Uluç'un ölümünün ardından anne Hatice Foster gazeteci Mustafa Hoş'a konuştu. Hoş, o görüşmeyi şu sözlerle aktardı:

"Hıncal Oluç’un ölümüyle büyük bir çoğunluk onun Defne Joy Foster zalimliğini hatırladı. Defne Joy Foster’in annesi Hatice Foster ile görüştüm ve duygularını sordum.

Hatice Foster; 'Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca 'Kötü biriydi' diye bağırmak istiyorum. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ dediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak istiyorum. Sosyal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Herkese tek tek teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı."

Kadınların Medya İzleme Grubundan Doç. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver, iki gün önce yaşamını yitiren sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster'ın "evli ve bebek sahibi bir kadın olduğu halde gece dışarı çıkmasını, içki içmesini ya da bir arkadaşının evinde kalmasını" eleştiren köşe yazarlarına tepki gösterdi; medyayı kadınların özel hayatlarından elini çekip kadınlara karşı nefret söylemini durdurmaya çağırdı.

"Kadınların özel hayatları kendilerini ilgilendirir" diyen Tanrıöver, "Defne'nin ölümü tipik bir 'Su testisi, su yolunda kırıldı' olayıdır!" yazan Hıncal Uluç'un "kadın cinayetlerine ortak olmuş sayılacağını" da hatırlattı.

"Uluç, 32 yaşında ölen bir kadına, kendisi çok istiyorsa 'oh olmuş' diyebilir, bu onun vicdanını bağlar ama bunu köşesinde yazması aynı zamanda da okurlarını yani toplumu kendi çarpık zihniyeti doğrultusunda bir 'linç'e davet etmek anlamına gelir. Zaten günde üç kadının öldürüldüğü, önemli bölümünün de 'namus' bahanesiyle öldürüldüğü ülkemizde bu tür söylemler, bu ve benzeri cinayetleri kışkırtmak, hatta onlara ortak olmaktır."

"Kadınların özel hayatları kendilerini ilgilendirir"

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Doç. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver, bianet'e şu değerlendirmede bulundu:

"Kadınlar yasal haklarına rağmen hayatta erkeklerle eşit olamıyorlar, daha doğrusu oldurulmuyorlar. Siyasal iradeden medyaya tüm kurumlar oluşturdukları söylemler ve uygulamalarıyla onları, fizik özellikleri, anatomik özellikleri ya da bazılarının deyimiyle 'fitrat' gibi binbir anlamsız gerekçeyle engelliyor; hayattan erkeklerle eşit pay almalarını hazmedemiyorlar.

Ne yazık ki bu durum hayatta olduğu gibi ölümde de geçerli. Bunun son örneğini Foster'ın özel hayatını kendi varsayımları ve ikiyüzlü ahlaki görüşü doğrultusunda didikleyen yazısıyla Hıncal Uluç verdi.

Uluç'un, Foster'ın ölümüyle ilgili görüşünü özetlerken kullandığı deyim, "Su testisi su yolunda kırılır." Yani Uluç'a göre, madem ki bu kadın evli olmasına rağmen geceyi bir 'bekar evi'nde geçirmeye gitmiştir; üstelik içki de içmiştir; bu demektir ki o kadın, eşinden başka bir erkekle 'aşk yaşamaya' niyetlenmiştir, o zaman da ölümü hak etmektedir!

Kadınların özel hayatları kendilerini ilgilendirir. İstediklerini içmek ya da yemek, istedikleri eve misafir gitmek ya da gitmemek, medeni durumları ne olursa olsun, istedikleri kişiyle istedikleri türden ilişki kurmak ya da kurmamak sadece kendi kararlarına bağlı olmalıdır.

Uluç'un ve linçe davetiye çıkaran tüm medya kurumlarının tutumunu kınamak, sadece kadınların değil medyada ve toplumda giderek daha da fazla yara alan 'özel hayata saygı' adına herkesin görevi olmalıdır. Medya kadınların özel hayatlarından elini çekmeli, kadınlara karşı nefret söylemini durdurmalıdır." (BB)

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası