windows 8.1 gizli dosyaları gösterme / CMD, Denetim Masası ve Program İle Gizli Dosyaları Gösterme - EaseUS

Windows 8.1 Gizli Dosyaları Gösterme

windows 8.1 gizli dosyaları gösterme

Windows 8&#;de gizli dosyaları gösterme seçeneği nasıl açılır? 

Windows 8 yüklü PC'nizde gizli dosyalara eri&#;mek istiyorsan&#;z a&#;a&#;&#;daki yolu takip edebilirsiniz.

&#;Windows tu&#;u ve C tu&#;una birlikte bas&#;n.

&#;Sa&#; tarafta Dü&#;meler aç&#;lacakt&#;r.

&#;Dü&#;meler'de Ayarlar'&#; t&#;klay&#;n.

&#;Denetim Masas&#;n&#; t&#;klay&#;n.

&#;Klasör seçeneklerini t&#;klay&#;n.

&#;Görünüm sekmesini t&#;klay&#;n.

&#;Gizli dosya, klasörler ve sürücüleri göster'i seçin.

&#;Korunan i&#;letim sistemi dosyalar&#;n&#; gizle (önerilen) seçimini kald&#;r&#;n.

Art&#;k Windows 8 i&#;letim sisteminde gizli dosyalar&#; görebilmeniz mümkün.

Gizli dosyaları ve klasörleri şu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Windows 10

1. Görev çubuğundaki arama kutusuna klasör yazın ve arama sonuçlarından Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin.

2. Gelişmiş ayarlar'ın altında gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster'ı seçin ve Tamam 'ıseçin.

Windows  

1. Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin ve Ara'yı seçin (veya fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare işaretçisini aşağı çekin ve ardından Ara'yı seçin).

2. Arama kutusuna klasör yazın ve arama sonuçlarından Klasör Seçenekleri'ni seçin.

3. Görünüm sekmesini seçin.

4. Gelişmiş ayarlar'ın altında gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster'ı seçin ve Tamam 'ıseçin.

Windows 7 

1. Başlangıç düğmesini, sonra da Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme'yi seçin.

2. Klasör Seçenekleri'ni, sonra da Görünüm sekmesini seçin.

3. Gelişmiş ayarlar'ın altında gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster'ı seçin ve Tamam 'ı seçin.

Bilgisayarda önemli olan şeyler gizli dosya altında saklanarak korunmaktadır. Fakat bazı durumlara kişiler saklamış oldukları bu gizli dosyaları bulamamaktadır. Böyle bir durumda çok rahat bir şekilde dosyalara erişmek mümkündür. Tek bilmeniz gereken kullanmış olduğunuz bilgisayarın hangi işletim sistemine sahip olduğudur. Peki, bunlar sonucunda bilgisayarda gizli dosyalar nasıl bulunur?

Windows 10 İşletim Sistemine Sahip Bilgisayarlar

Bu işletim sistemlerinde daha çok başlat menüsü yer almamaktadır. Bu yüzden dolayı arama sağlayabilmek için bilgisayarın sağ köşesinde yer alan arama butonuna klasör yazılıp dosya aranmalıdır. Bu arama sonucunda karşınıza çıkan sayfada gizli dosya ve klasörleri göster kısmı yer alacaktır. Buradan bunu seçerek, gelişmiş ayarlar ile birlikte gizli dosya seçilmelidir. Buradan da klasör ve sürücüleri göster seçeneğine tıklanmalıdır. Böylelikle karşınıza aramış olduğunuz dosya çıkmış olacaktır.Bilgisayarda Gizli Dosyalar Nasıl Bulunur?

Windows İşletim Sistemine Sahip Bilgisayarlar

Tıpkı Windows 10 gibi, Windows kullanıcıları da arama butonu için sağ kenarda bulunan butonu kullanarak arama kısmının olduğu yere klasör yazıp aramalıdır. Bunun ardından karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden klasör seçeneklerini bularak seçmelisiniz. Bunu seçtikten sonra çıkan sayfada ise görünüm sekmesini bularak seçmelisiniz. Oluşan sayfadaki gelişmiş ayarlar kısımı altında oluşan gizli dosya ve aynı zamanda klasör ve sürücüleri de göster kısmına tıklayarak tamamı seçin. Böylelikle karşınıza gizli olan dosyalarınız çıkacaktır.

Windows 7 İşletim Sistemine Sahip Bilgisayarlar

Kullanımı en kolay olan bilgisayarlar Windows 7 işletim sistemine sahip olan bilgisayarlardır. Bu sebepten dolayı birçok kişi bilgisayarlarına gelen yükseltme sürümünden kaçınmakta ve bu işletim sistemi ile daha birkaç yıl boyunca geçinmeyi düşünmektedir. Sizler de Windows 7 kullanıcı iseniz, kayıp dosyalarınıza ulaşmak için ilk olarak başlangıç bölümünden denetim masası kısmına giriş yapmalısınız. Ardından karşınıza çıkan sayfada görünüm ve kişiselleştirme butonuna tıklamalı ve yeni sayfanın açılmasını beklemelisiniz. Gelen sayfada klasör seçeneklerini açarak görünümüm sekmesine dokunun. Burada gelişmiş ayarlar bölümünün altında yer alan gizli dosya ve klasör ve sürücüleri gösteri tuşuna basarak tamamı seçmelisiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası