hayat kısa sözleri tumblr / Tumblr Sözler En Güzel, Anlamlı Uzun ve Kısa Tumblr Aşk Sözleri

Hayat Kısa Sözleri Tumblr

hayat kısa sözleri tumblr

Ba&#;ka Gezegenlerde Hayat Varm&#;? Diye Merak Ederiz; Sanki Bu Gezegende Ya&#;amay&#; Becerebilmi&#;iz Gibi !!

Al&#;&#;&#;n Ne Kadar da Kuvvetliymi&#; Be Hayat; -Benden Ald&#;klar&#;n&#; Nereye Koyuyorsun Merak Ediyorum . . !

Hayat bu kadar k&#;sayken Sana ömrüm diyorum.. Al&#;nm&#;yorsun De&#;il mi?..

Yanl&#;&#; Hayat, Do&#;ru Ya&#;anmaz..

Hayat ço&#;u zaman böyledir; sevdi&#;in ba&#;ka sevenin ba&#;ka!

Çünkü hayat ‘ke&#;ke’ kelimesine sponsor.

Hayat'a Rest Çekmi&#; &#;nsanlar &#;çin ; Kaybetmek Büyük Bir Mesele De&#;ildir . . !

”Hayat ileriye do&#;ru ya&#;an&#;r, geriye bakarak anla&#;&#;l&#;r.”

“Hayat korkunun bitti&#;i yerde ba&#;lar.” -Osho

Herkesi oyundan ç&#;kard&#;m Topu da kestim Evet lan cam&#; da ben k&#;rd&#;m Evet “Adam olmayacak bu çocuk” sözündeki çocuk da benim ! S&#;raya falan da girmiyorum Hatta ba&#;lar&#;m hayat denilen oyununuza Ben gidiyorum…

Hayata kaybederek ba&#;layan&#;n,geriye bir tek seçene&#;i kalm&#;&#;t&#;monash.pwak! - Çetin Altan

Hayat Herkeze Adil Davranm&#;yor Karde&#; , Kiminin Gözleri Renkli Kiminin Göz Altlar&#;. . !

Hayat Öyle OyunLar Oynuyorki Nereye Tutunsam Dü&#;üyorum , Palyançonun'Da Dedi&#;i Gibi A&#;layamad&#;&#;&#;mdan Gülüyorum . . !

Yar&#;n&#; Hiç Birimiz Bilmiyoruz , Belki de Hayat Bu Yüzden Güzel . . !

Yanl&#;&#; hayat do&#;ru ya&#;anmaz..!!!

Hayat i&#;te. Yüzümüz güldü de, yüre&#;imiz gülmedi hiç bizim. Mert olduk, namertli&#;i gördük. Vefal&#;yd&#;k, vefas&#;zl&#;&#;&#; ya&#;ad&#;k. Tutundu&#;umuz dallar elimize geldi, güvendi&#;imiz da&#;lara karlar ya&#;d&#;. Sevdik söyleyemedik. Hep yanl&#;&#; anla&#;&#;ld&#;k. Hayat i&#;te ; S&#;nand&#;k , Aldand&#;k , Yüre&#;imiz Yand&#; . - Ve Biz Hep Kaybettik ; Hayat Kazand&#; . . !

Hayat&#;n&#;zdan Ç&#;kanlara Sak&#;n Üzülmeyin Çürük Olan Meyve A&#;açtan Dü&#;er.

Hayat&#; ya ya&#;ars&#;n ya da yazars&#;n ben yazd&#;m sen ya&#;a….

Bazen birilerinin hayat&#;nda fazlay&#;zd&#;r, bu kadar basittir. Bize orada yer yoktur. Murat Gülsoy

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdan&#;na hesap vermekten kurtulursun. Che Guevara

Bir an bekle, arkana dön ve unuttuklar&#;n&#; an&#;msa.. Kaybettiysen ara, k&#;rd&#;ysan af dile, k&#;r&#;ld&#;ysan affet; Çünkü hayat çok k&#;sa. &#;ems

Hayat, çatIak bardaktaki suya benzer. &#;çsen de tükenir içmesen de. Bu yüzden hayattan tat almaya bak. Çünkü ya&#;asan da bitecek ya&#;amasan da!

E&#;er hayat bir s&#;navsa ben ka&#;&#;d&#;m&#; verip ç&#;kmak istiyorum…

Sen hayata ne verirsen hayat sana senin verdi&#;ini geri verir. Ben hayata ne verdim bilmiyorum ama hayat bana ummad&#;&#;&#;m kadar de&#;erli olan seni verdi. CANIM DOSTUM.

“Bütün hafta, cumay&#; beklersin. Bütün y&#;l, yaz&#; beklersin. Bütün hayat&#;n boyunca mutlu olmay&#; beklersin.”

Ki&#;iye göre davranacaks&#;n, küçükle küçük olacaks&#;n hatta; ama seviyesizin seviyesine inecek kadar dü&#;meyeceksin hayatta. Paulo Coelho

Hayat bazen insanlar&#;, birbirleri için ne kadar çok &#;ey ifade ettiklerini anlas&#;nlar diye ay&#;r&#;r. Paulo Coelho

Hayat&#;n göIgesinde, hayat&#;n&#; ya&#;ayanIar&#; izIerken, seninIe hayat&#; ya&#;ayanIardan oImak ne güzeI bebe&#;im.

Hayata haz&#;rlanmaya ömrünü verir, fakat o hayat&#;n&#; ya&#;amaya f&#;rsat bulamaz.

Baz&#; insanlar&#; hayata bakt&#;&#;&#; pencereden, atmal&#;.

Hay&#;r, ben iyiyim. Sadece hayat&#;m bok gibi sevdi&#;im insanlar&#; kaybediyorum, gitme diyemiyorum, uyuyam&#;yorum, özlüyorum ve yoruldum.

Hayat sürekli bir t&#;rman&#;&#;t&#;r kimsenin eme&#;ine ve yüre&#;ine basmadan t&#;rmanmak t&#;rman&#;&#;&#;n “inanca”s&#;d&#;r.

Bazen bir kelebe&#;in ömrü kadard&#;r hayat…Ne k&#;rmaya gelir ne de k&#;r&#;lmaya.

Taba&#;&#;na yiyebilece&#;in kadar yemek, hayat&#;na sevebilece&#;in kadar insan al. &#;sraf&#;n lüzumu yok.

“Akl&#;n&#;z&#;n tak&#;ld&#;&#;&#; yer, hayat&#;n&#;z&#;n tak&#;ld&#;&#;&#; yer olabilir.”

Hayat Ac&#;mas&#;z Bir Ö&#;retmendir . Önce S&#;nav Yapar , Sonra Ders Verir . . !

Gidecek Yerin Kalmad&#;&#;&#;nda , Zoruna Gider Hayat . . !

Hayat beklentilerle doludur ama o beklentiler hayatta de&#;ildir.

Hayat&#; Terbiye Edemiyorsan ; Gülerek Küfredeceksin . . !

Hayat&#;n en büyük trajedisi çok çabuk ya&#;lanmam&#;z ama çok geç ak&#;llanmam&#;zd&#;r. Benjamin Franklin

Ald&#;klar&#;m&#;zla hayat&#;m&#;z&#; kazan&#;r&#;z verdiklerimiz ise hayat&#; hayat yapar. Arthur Asle

Hayat&#;n çe&#;itli güçlüklerine kar&#;&#; üç &#;ey hediye edilmi&#;tir.. Ümit uyku ve gülmek. Kant

Hayat&#;n&#;z kötü bir yola girmi&#;se unutmay&#;n; direksiyondaki sizsiniz. Marlynn Longston

Hayat&#;n yüre&#;ine dokundu&#;unda, her &#;eyde bir güzellik bulacaks&#;n.

Hayat ço&#;u Kez istediklerimizi Vermez, Ama Bizden istediklerini Hep Al&#;r..

Hayat dedi&#;in nedirki. küçük bir çocu&#;un sal&#;nca&#;a bindi&#;i ilk söz ( sallaa )

Hayatta bulabilece&#;iniz en do&#;ru ki&#;i, sizi tüm hata ve eksiklerinizle sevebilecek olan ki&#;idir.

Gözlerimde cümle çok, hayat&#;mda ne&#;em yok.

Yapma ße Hayat ßén Ac&#;y&#; SaDécé Soframda Sévérim…

Hayat ile hayal aras&#;ndaki tek fark TL dir

Hayata küstü&#;ümüz falan yok sadece muhatap olmuyoruz…

Hayat bir insan için ya&#;ama sebebidir ,benimde ya&#;ama sebebim sensin….

Hayat &#;yi, kötü, güzel, çirkin ve anlad&#;m ki YA&#;AMAK D&#;RENMEKT&#;R.!!!!!

Hayat&#; ya&#;an&#;r k&#;lan, hayaller ve onu rengarenk gök ku&#;a&#;&#;na dönü&#;türen kalbinizdeki insan&#;n varl&#;&#;&#;d&#;r.

Ya&#;l&#;lar Her &#;eye &#;nan&#;rlar; Orta Ya&#;l&#;lar Her &#;eyden Ku&#;kulan&#;rlar; Gençler De Her &#;eyi Bilirler.

Hayat sana arka arkaya dikenlerini gösteriyorsa sak&#;n üzülme, aksine sevin. Çünkü çok yak&#;nda gülü de gösterecektir.

Hayat&#; kendine Mendil Edersen; Daima göz ya&#;&#; dökersin.

&#;nsan&#;n iki hayat&#; vard&#;r; biri ya&#;ad&#;&#;&#;, biri hayal etti&#;i.

Umdu&#;umuz Gibi Olsayd&#; Hayat, Sand&#;&#;&#;m&#;z Gibi Ya&#;ard&#;k. Bulduklar&#;m&#;zla Yetinseydik, Kaybettiklerimize A&#;lamazd&#;k.

Hayat, bir tabur vukuatt&#;r, kumandan&#; tesadüf (Cenap &#;ehabettin)

Ey Hayat! Daha fazla yorma beni. Ben fazlas&#;yla ödedim senin u&#;runa kaybettiklerimin bedelini.

Hayat &#;nsan&#; Bazen Öyle Bir Noktaya Getirirki ; Kimseye Zarar&#;n Olmam&#;&#;t&#;r Ama Sen Ziyan Olmu&#;sundur…

En Kötü Yerinden Vursada Seni Hayat ; Besmele Çekerek Aya&#;a Kalk ..!!

Hani Camlar Film Olunca Söküyorsun Ya Memur Amca Bizim Hayat&#;m&#;z Film Onu Nas&#;l Yap&#;caz ..?

Herkesin Cehennemi Farkl&#;d&#;r. Sadece Alev Ve Ac&#;dan Olu&#;maz. As&#;l Cehennem, Yolunda Gitmeyen Hayat&#;nd&#;r…!!

Hayat Poker Gibidir Elin Kötü Olsada Her &#;ey Çekece&#;in Bir Reste Bakar.

Sa&#; gösterip, sol vurmuyor bazen hayat. &#;kisini birden gösterip, kafa at&#;yor..

Hayat ba&#;lar ve biter. Nas&#;l ba&#;lay&#;p nerede sona erdi&#;i de&#;il, ikisi aras&#;na neler s&#;&#;d&#;rabildi&#;in önemlidir asl&#;nda.

'Hayat&#;n&#;z&#;n her gününü sanki bir da&#;a t&#;rman&#;yormu&#;sunuz gibi ya&#;ay&#;n Arada bir zirveye göz ucuyla bak&#;n ki, hedefiniz daima akl&#;n&#;zda olsun; ama yaln&#;zca zirveye odaklan&#;p, var&#;lan her yeni noktan&#;n farkl&#; ve güzel manzaras&#;n&#; da kaç&#;rmay&#;n

Hayat&#; hakedenler, yaln&#;zca onu hergün kazanabilenlerdir

Hayat, ya&#;ant&#; aramak de&#;il, kendimizi aramakt&#;r (CPAVESE)

Yürüdüm geçtim kalabal&#;klar aras&#;ndan; Kimsenin hayat&#;na çarpmadan …

Hayat bir oyunsa zarlar&#; ben atar&#;m

Hayatta en büyük engel engelli olmak de&#;il engellere kar&#;&#; pes etmektir…

Bazen hayat , zeytinin ya&#;&#;n&#; ç&#;kar&#;p sonra da o ya&#;&#; tekrar zeytinin üstüne dökmek kadar garip.

Baz&#;lar&#; Haddini A&#;&#;p, Hayat&#;ma Burnunu Sokarsa; Bende Sayg&#;m&#; A&#;&#;p, Itinayla Laf&#;m&#; Sokar&#;m..

Çatlak Bir Bardakdaki Suya Benzer Hayat ; Sen &#;çsende Tükenir, &#;çmesende . . !

Bir tek ya&#;anarak ö&#;renilirmi&#; hayat okuyarak dinleyerek de&#;il ..

Hayat&#;mdaki eksileri sildim art&#;k art&#;larla yoluma bak&#;yorum.

Hayat asla geç kalmay&#; affetmez..

Hayat dedi&#;in bir bardak çay insan sadece bir kesme &#;monash.pw&#;&#;t&#;r&#;nca hayattan tat ald&#;&#;&#;n&#; san&#;rs&#;monash.pw hayat&#;n seni eritti&#;ini tükenince anlars&#;n

Hayat zorlu bir s&#;nav gibidir sen her defas&#;nda i&#;in kolay&#;na kaç&#;p kopya çekersin ama o seni hep yakalar .

Hayat güzel olsayd&#; do&#;arken a&#;lamazd&#;k ..

BAZEN hayat B&#;R kelebe&#;in ÖMRÜ kadard&#;r; NE k&#;rmaya GEL&#;R NE de KIRILMAYA….

HAYAT YOLLARDAN Ç&#;Z&#;LM&#;&#; OLSA B&#;LE BU YOLLARDAN B&#;R&#;N&#; SEÇECEKS&#;N SEÇT&#;&#;&#;N YOLLARDA ÖLÜM OLSA B&#;LE SELAM VER&#;P GEÇECEKS&#;N…

Bir &#;eylere devam etmektir hayat.. ara s&#;rada olsa ba&#;armakt&#;r.. ama as&#;l hayat unutmamakt&#;r.. çünkü sahip oldu&#;un her &#;ey hat&#;rlad&#;&#;&#;n sürece senindir..

Mendil satan çocu&#;un burnunu koluyla silmesi kadar ac&#;mas&#;z bu hayat.

Bazen çok zordur hayat, ak&#;nt&#;ya kar&#;&#; kürek çekersin, yorulmak istemezsin ama… Yorulursun !

unutma hayatta hep oldu&#;un kadar vars&#;n.

Kar ya&#;arken birden güne&#; açmak gibiydi hayat Bu aralar hava güne&#;li bende

Gömle&#;in dü&#;melerini iliklemek gibiydi hayat. en ba&#;ta hata yapt&#;&#;&#;n&#;, sonuna gelmeden anlayam&#;yorsun !

Hayatta ki en güzel &#;ey; tüm kusurlar&#;n&#;z&#; bilmesine ra&#;men sizin hala muhte&#;em oldu&#;unuzu dü&#;ünen birisinin olmas&#;d&#;r.

Hayat bir mini etek gibidir çok &#;ey gösterir ama as&#;l görmek istedi&#;ini göstermez

Hayat satranç oyununa benzer çok kez &#;ah edersin fakat bir kez mat edersin…..

Hayatta daima herhangi bir durum sonlan&#;rken ayn&#; zamanda yeni bir durum ba&#;lar. Bu bir hayat döngüsüdür.

HAYAT BAZEN B&#;R YANLI&#;IN TÜM DO&#;RULARI GÖTÜRDÜ&#;Ü COK ACIMASIZ B&#;R SINAV OLAB&#;L&#;YOR.

Tek ki&#;ilik hayatta, çift ki&#;ilik hayaller kurmayacaks&#;n… K&#;r&#;l&#;rs&#;n..!! - Atilla &#;lhan

Hayat Ya&#;ayamad&#;&#;&#;m&#;z BELK&#;LER, Ya&#;ad&#;&#;&#;m&#;z KE&#;KELER, Ve &#;çimizde Tuttu&#;umuz NEYSE'lerden &#;baret..

Hayat deniz kenar&#;nda kumdan kaleler yapmaksa e&#;er dalgalar&#;n onu y&#;kaca&#;&#;n&#; hesaba katmamakt&#;r ya&#;amak

Hayat insan&#;n temelidir. A&#;k ise sevginin ama hayat olmasayd&#; ne a&#;k kal&#;rd&#; ne de sevgi….

25 notes

1. glitteryhoagiesludgeland-blog liked this

Hayat Kısa Sözleri

Sayfa İçeriği: Hayat Kısa Sözleri Kısa, Hayat Kısa Sözleri Tumblr, Hayat Kısa Sözleri Anlamlı, Hayat Kısa İle İlgili Sözleri, Hayat Kısa Sözleri İnstagram

Hayatın değerini daha iyi anlamak için sizlere bu sayfada hayat kısa ile ilgili sözleri hazırladık. Sayfadaki anlamlı hayat kısa sözlerini ister sosyal medya ister kısa mesaj ile paylaşın. Sizde yorum yapın ya da söz yollayın.

EN GÜZEL HAYAT KISA SÖZLERİ

Hayat kısa! Bu yüzden hala dişlerin varken, gülümse!

Hayat kısa gülüşün güzel.

Hayat kısa, ben yorgunum, yol uzun.

Hayat kısa, kelebeklere rakı verin.

Hayat kısa, sizi üzen ne varsa, kısa kesin!

Hayat kısa, anılar uzun. Yılmaz Şener

Hayat kısa ve çatır çatır kalp kırıyorsunuz.

Hayat, sensizliğe alılmak için çok kısa!

Hayat mutsuz olmak için çok kısa. Konfüçyüs

Hayat çok kısa, acilen mutlu olmamız lazım.

Hayat kısa, sözler uzun. Sen yazdın, ben sonbahar!

Hayat kısa, hava soğuk, insanlar karaktersiz.

Hayat kısa! Bu yüzden hala dişlerin varken, gülümse!

Hayat çok kısa, neden bu kadar uzatıyorsunuz.

Kısa bir öyküdür hayat; uğruna upuzun acılar çektiğimiz.

Hayat; bir göz kapayıp açma mesafesi kadar kısadır.

Hayat kısa belki ama seninle geçen dakikalar kadar değil.

Kendin ol! Çünkü hayat başkası olmak için çok kısa.

Hayat kısa, hesap yakın, edepsizliği bırakın. Abdurrahim Karako

Hayat kısa! Sanırım sadece öldüğümüzde anlayacağız bunu.

Hayat kısa, sevmek uzun kelime ve kuşlar hâlâ uçuyor. Cemal Süreya

Hayat kısa! Affet, yardım et, şükret. Sev, gülümse, mutlu ol!

Kısa bir öyküdür Hayat. Uğruna upuzun acılar çektiğimiz. Yılmaz Odabaşı

Neyi nasıl istiyorsan öyle yap, sonuçları boşver. Hayat kısa.

Çok şey beklemeyin hayattan. Hayat kısa, hayaller ağır, insanlar nankördür.

Sanat uzun, hayat kısa, fırsat kaçıcı, deneyim aldatıcı, karar zor. Hipokrat

Sela; hayatın ne kadar kısa olduğunu kalbin derinliklerine kadar hissettiren şey.

Hayat kısa! İyilik biriktirin o halde, çünkü iyilik boşa gitmeyen tek yatırımdır.

Hayat kısa, zaman uzun. Penceren ne renk? Siyah mı hayat? Yoksa mavi mi? Halenur Bahar

Hayat çok kısa, mezarda yatacağınız günler ise çok uzun! William Somerset Maugham

Umudu boşluklara savurmayalım. Hayat kısa dünyanın çilesi bitmez. Yılları acılarla doldurmayalım.

Seviyorsanız söyleyin, nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşayın hayat kısa bugün varız yarın yokuz.

Hayat, önemli sözleri gönlümüzde gizlemek için fazlasıyla kısadır. Örneğin, Seni seviyorum. Paulo Coelho

Doğduğunda kulağına okunan ezan, öldüğünde kılınacak namazın içindir. Hayat bu kadar kısadır işte.

Hayat çok kısa! Keşke insanlar kelebeğin ömründen bir ders çıkarsa. Mal, mülk, para, pul hırsı yerine, sevdiklerine sımsıkı sarılsa.

Asla bırakamam dediğiniz şeylerden vazgeçtiğinizde aslında hayatın ne kadar boş olduğunu anlıyorsunuz.

Hayat çok kısa; üzülmek, kırılmak, gurur yapmak, özlemek için bile kısa. Keşke kaybetmeden anlasa insan bazı şeylerin değerini.

Aslında hayat çok kısa filan değil, yanlış insanlara haddinden fazla zaman harcadığımız için böyle hissediyoruz.

Dünya hayatı pek kısadır. Bunu en iyi şekilde kullanmak için kalbini toparlamış olanların yanında bulunmak gerekir. İmam-ı Rabbani

Yürüyordum işte boş boş. Zaten ne olmasını bekliyordun ki? Baksana. Hayat boş, insanlar boş, duygular boş, bomboş be abi.

Hayat kısa insanoğlu! Kesildikçe biten otlar gibi yeşermeyeceksin bir daha. Uyan! Uyumak için önümüzde sonsuzluk var. Ömer Hayyam

Hayat kısa! Kuralları yok, kolay affet, yavaş öp, kalpten sev, kahkahalara boğul ve yüzünü güldürmeyi başaran hiç kimseye sırtını dönme.

Gidenlere kızmayın arkadaşlar, hayatımızdan birilerinin siktir olup gitmesi de gerekebiliyor bazen. Bu hayat, gidenin ardından üzülmek için çok kısa.

Hayat kısa; aşık olun bakireler! Dudaklarınızın allığı solup gitmeden önce, içinizdeki arzu dalgaları durulmadan önce. Akira Kurosawa

Sevdiğim gibi vazgeçer, vazgeçtiğim gibi unutur, unuttuğum gibi kaldığım yerden devam ederim. Hayat beklemek için çok kısa, iyi bilirim. Arda Erel

Hayat keşke demek için çok kısa. Her gün yeniden hayata başlamalı, her günün sonuna kocaman bir iyi ki yapıştırmalı. Başka türlüsü güç.

Hayat tanıştığın insanlarla ve yarattığın yeni şeylerle ilgili, bu yüzden çık ve yaratmaya başla. Hayat kısa. Hayalini yaşa ve tutkunu paylaş. Holstee Manifestos

Bir an bekle, arkana dön ve unuttuklarını anımsa. Kaybettiysen ara, kırdıysan af dile, kırıldıysan affet; çünkü hayat çok kısa. Şems-i Tebrizi

Hayat öyle kısa ki; tartışmalara, özür dilemelere, kıskançlıklara, hesap sormalara zaman yok. Sadece sevmek için zaman var. Ve bunun için sadece &#;bir an&#; var.

Dün seni üzen şeylerin, bugününü mahvetmesine izin verme. Ve unutma; Hayat çok kısa, hiç kimse için kendini üzmeyecek kadar değerli.

Gözümden düşecek çok şey monash.pw gibi bakıp durdum aynaya. Bir tel daha mı yaklaştım yaşlılığa? Boş ver bunları canım boş ver, hayat kısaymış, bir de uçuyormuş kuşlar, yalan! Hayatın ucunda takılı kaldım. Ercan Çiftci

İnsanın kendini aldatmasının bir faydası yok. Her şey boş! Mutlu kişi henüz doğmamış olandır. Hayattansa ölüm daha iyidir ve insan kendini bu hayattan kurtarmalıdır. Tolstoy

Hayat kısa diyor film. Bir şaire aşık olmalı, bir de daktilo almalı. Sonra belki çay içeriz. Şansımız varsa yağmur da yağar. Damlalara huzur yüklemece oynarız, Benim damlam seninkini alnından öper. Güzel şeyler olur belki. Sen gelince. Lale Müldür

Ben sahip olduklarımın tadını çıkarmayı öğrendim hayatta. Sahip olamadıklarımın ve olamayacaklarımın acısına ise ayıracak zamanım yok; hayat çok kısa. Mina Urgan

hayata dair

Asıl marifet buluttaydı ama herkes yağmura şiir yazdı.

Abdurrahman Cahit Zarifo&#;lu
(via zarif-ce)

nurbanusultann: ““Hava soğuk, su soğuk ve yatak sıcacıkken ve uyku kollarına çağırırken seni; sabah namazına kalktığına yarın ruz-i mahşerde, yatak tanıklık eder, yorgan tanıklık eder, su tanıklık eder..” Nazan Bekiroğlu ”

"Hava so&#;uk, su so&#;uk ve yatak s&#;cac&#;kken ve uyku kollar&#;na ça&#;&#;r&#;rken seni; sabah namaz&#;na kalkt&#;&#;&#;na yar&#;n ruz-i mah&#;erde,
yatak tan&#;kl&#;k eder, yorgan tan&#;kl&#;k eder, su tan&#;kl&#;k eder..”

Nazan Bekiro&#;lu

monash.pwi &#;&#;aretler Seyyid KutubDownload
monash.pw’an’&#;n Gölgesinden Mesajlar Seyyid KutubDownload
monash.pw Zilal’il Kur’an’da Davet Yolu Seyyid Kutub Download
monash.pw Seyyid Kutub MevdudiDownload
monash.pwler MevdudiDownload
monash.pw Boyunca Tevhid Mücadelesi ve monash.pwber’in

nurbanusultann: “Bugün, yanında huzur bulduğumuz insanlarla geçireceğimiz bir gün olsun inşallah.. H a y ı r l ı S a b a h l a r ☀️ … ”

Bugün,
yan&#;nda huzur
buldu&#;umuz insanlarla
geçirece&#;imiz bir gün
olsun in&#;allah.. H a y &#; r l &#; S a b a h l a r &#;&#; …

yolcudervish: ““ Kalbinin vecdinde, çarşı ile mescid arasında fark göremeyen kişi, makam sahibi değil, hal sahibidir. ” buyurur Muhyiddin-i İbni Arabi Hazretleri ”

" Kalbinin vecdinde, çar&#;&#; ile mescid aras&#;nda fark göremeyen ki&#;i, makam sahibi de&#;il, hal sahibidir. " buyurur Muhyiddin-i &#;bni Arabi Hazretleri

yolcudervish: “ Bu âşıklık mıdır ey dil, muhabbet böyle mi olur? Onu candan sevenlerde ya hâlet böyle mi olur? Hevâ ile heves hâlin, cihan fikridir eşgâlin Perişan cümle ahvâlin, ibadet böyle mi olur? İşin tûl-i emel fikri, gönülden çıktı Hak

Bu â&#;&#;kl&#;k m&#;d&#;r ey dil, muhabbet böyle mi olur?
Onu candan sevenlerde ya hâlet böyle mi olur?

Hevâ ile heves hâlin, cihan fikridir e&#;gâlin
Peri&#;an cümle ahvâlin, ibadet böyle mi olur?

&#;&#;in tûl-i emel fikri, gönülden ç&#;kt&#; Hak zikri
Hiç utanmaz m&#;s&#;n Hak’dan, ferâgat böyle mi olur?

Düri&#;din zikr-i Mevlâ’ya, geri dald&#;n bu dünyaya
Hakk’a talip olanlarda hakikat böyle mi olur?

Çü gönül Hakk’&#; zikr eyler, ya anda mâsivâ n’eyler
Aceb sen nice sâliksin, tarikat böyle mi olur?

&#;&#;in ya gaflet uykusu yahut bu dünya kayg&#;s&#;
Hani âr u hani gayret, ya himmet böyle mi olur?

Bu halk içre ad&#;n sûfi, ç&#;kard&#;n cübbe-i sûfu
Hani zühd ü hani takva, ya taat böyle mi olur?

Seyyid Ahmed Emir Buharî k.s.

yolcudervish: “ İsmail Hakkı Bursevi Hazretleri buyuruyor ki; “ Kalbe giren kimse Kabe’ye giren kimseden daha üstündür. Bu sebebledir ki, salik kullara ve Allah Dostlarına ” Bizi kalbinizden çıkarmayınız. “ derler… ”

&#;smail Hakk&#; Bursevi Hazretleri buyuruyor ki;

" Kalbe giren kimse Kabe’ye giren kimseden daha üstündür. Bu sebebledir ki, salik kullara ve Allah Dostlar&#;na " Bizi kalbinizden ç&#;karmay&#;n&#;z. " derler…

tasaffi: “ Mevlânâ Hazretleri şöyle buyuruyor: Gecenin hakikatini görebilen, uyumak istemez. Uykudan kaçar. Birçok nurlu gönüller, nurlu yüzler, tertemiz canlar geceyi ihyâ ederler, uyumazlar, ibâdet ederler, Allah’a yalvarır yakarırlar. Senin canın

Mevlânâ Hazretleri &#;öyle buyuruyor:

Gecenin hakikatini görebilen, uyumak istemez. Uykudan kaçar. Birçok nurlu gönüller, nurlu yüzler, tertemiz canlar geceyi ihyâ ederler, uyumazlar, ibâdet ederler, Allah’a yalvar&#;r yakar&#;rlar.

Senin can&#;n hakk&#; için hay&#;rl&#; i&#;ler yapmaktan vazgeçme, uyuma! Gaflete dalma! Bir geceyi ömründen azalm&#;&#; bil, eksik say, uyan&#;k kal, uyuma! Kendi hevâ ve hevesine uydun, rahat&#;n&#; dü&#;ündün, binlerce gece uyudun. Ne olur bi gececik de Sevgilinin hat&#;r&#; için uyuma! Sabaha kadar uyan&#;k kald&#;&#;&#;n, “Yâ Rabbî, Yâ Rabbî!” diye feryâd etti&#;in o hastal&#;k gecesini hat&#;rla, o geceden kork da uyuma!

Cenâb-&#; Hakk: ‘Dostlar, geceleri uyumazlar.’ (zâriyat) buyurdu. Bu âyeti duyup hatan&#; anlayarak utand&#;nsa, art&#;k uyuma.

"Allah’&#;m, geceyi bilen bir Dost’una tâlibim, onu bulmam&#; nasîb et ki, dizi dibine oturay&#;m da ömrüm boyu gece uyumayay&#;m."

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır